Amalfi

Ár:   500 Ft   Kategória:   Testápolók
Lelőhely:   fodrászkellékes, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: bettics, Módosítva: 2015. szeptember 7.

Lelőhely:   fodrászkellékes, online
Kategória:   Testápolók

Amalfi testápoló tej argán olajjal. Az első használattól kezdve puhítja és hidratálja a bőrét.

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Borostyan

AnnamariaGalik

2017. június 28.

Néhány hetes használat után elmondhatom, hogy sem nem szárította a bőröm, az illatával is megbarátkoztam, és mivel szuper jól kenhető, nem érzem utána zsírosnak a bőröm, a kezem, (a lábammal egyszerűen csodát tett) és azért a minimális összegért, amit fizetnem kellett érte, hát... Akkora pozitív csalódás volt, hogy leálltam az ilyen Lush-os, The Body Shop-os, stb. krémek nézegetésével, mert igen. Színesek azok a pöttyök ott az összetevők között, de azok, a méregdrága kencék, amiket a száraz bőrömre eddig megpróbáltam bevetni, mert bio, meg mert ilyen-olyan egzotikus cuccok vannak benne... Hát, fele annyira se váltak be, mint ez.

Az első hozzászólások elrémítettek, de végülis nem bántam meg (sőt!), hogy elkezdtem gyakrabban használni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. június 28.

guppi666

2017. január 24.

Szerintem is egy jó testápoló. Finom az illata, nagy pacsi a pumpáért. A design is gusztusos. A legjobb benne hogy gyorsan felszívódik, ezért ne is várjunk tőle sok hidratálást, nekem pont elég, száráz bőrűeknek csak nyáron ajánlom. Random vásárlás volt, mert kellett egy testápoló, de nem kizárt hogy újra veszem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 24.

szaboszilvia28

2017. január 18.

Minden este fürdés után ezt használom, nem rossz.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. január 18.

Minden este fürdés után ezt használom, nem rossz.

Lea2

2017. január 8.

szép csomagolás, kellemes egzotikus illat, praktikus adagolófej. Sajnos maga a krém nem túl jó elsőre hidratál, de pár perc múlva mintha szárítaná a bőröm, húzodni kezd. Lehet hogy túl sok benne a glicerin? Önmagában semmire nem jó, úgy szoktam használni hogy a tenyerembe összekeverem aromax mandula vagy csipkebogyó olajjal. Nem fogom újravenni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. január 8.

horsy

2016. február 13.

Szép volt a csomagolása,pumpás,amit nagyon szeretek,és kiváncsi voltam mit tud egy pár száz forintos krém.Semmit...Pár nap után sajnos nagyon furcsa szaga lett,mintha avas lenne.Hidratálás max fél óráig érezhető.Pénzkidobás...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. február 13.

bettics

2015. augusztus 26.

Pár hónapja vettem az első flakonnal, és azóta is csak ezt haszálom. Egyből megszerettem, az illata is kellemes számomra, és a hatásával is elégedett vagyok. :) Nem lesz tőle zsíros a bőröm, hamar beszívódik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2015. augusztus 26.

Antioxidánsok: Argania Spinosa (Argan) Kernel Oil

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Cetearyl alkohol és ethylene oxide keverékéből készülő zsíralkoholok a ceteareth vegyületek. Az összetevő nevében a szám az ethylene oxide molekulák számára utal. Az összetevőt leginkább emolliens és emulgeálószerként valamint elegyítő, sürítő anyagként használják a kozmetikumokban. Némileg vitatott az, hogy az összetevő mennyire biztonságos. Az EWG magasabb kockázatú összetevőnek sorolja be, és a ceteareth vegyületek kerülését javasolja, mert azok - az EWG szerint - potenciális káros és karcinogén anyagok bőrbe szívódását segíthetik elő. A Cosmetic Ingredient Review (CIR) szerint azonban ezek az állítások nem valami megalapozottak, és szerintük az igazság az, hogy csupán sérült bőrön nem szabad használni a ceteareth vegyületeket, egészséges bőrön alkalmazva nem jelentenek problémát. Az európai törvények korlátozott mennyiségben megengedik az összetevő használatát.

Ceteareth-20 eo I eu I al 2 3

Kis mennyiségben sürítő, átlátszatlanná tevő segédanyag, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédő.  A titanium dioxide mind az UVA mind az UVB sugarak ellen védelmet nyújt. Megfelelő védelmet biztosít a 290-350 nm hullámhosszú UV sugarak ellen, míg némi, de nem elégséges védelmet biztosít a 350-400 nm hullámhosszú sugarak ellen. Az egyik legsatbilabb és legbiztonásgosabb fényvédő összetevő. Kis hátránya, hogy "kozmetikailag" nem kellően elegáns, és hajlamos fehéres réteget hagyni a bőrön, amit nanomérte használatával lehet nagyban javítani. Lásd még Titanium Dioxid (Nano). (forrás)

Argán olaj. Más növényi olajokhoz hasonlóan számos a bőr számára hasznos anyag forrása: lipidek, zsírsavak és antioxidánsok (E vitamin, ferulic sav) is találhatók benne. Az egyik legjobb növényi olajként van számon tartva, E vitamin tartalma állítólag 3-szorosa az olíva olajénak.  A benne lévő omega-6 és  omega-9 zsírsavaknak gyulladáscsökkentő és hidratáló hatása van, valamint segítenek a bőr rugalmasságának fenntartásában.

Bőrpuhító (emolliens), emulzió stabilizáló, felületi hártya képző, hajfixáló és sűrűség szabályozó anyag, mely tömegének akár 100-1000-szeresét is képes felszívni vízben.

Növényi olajokból származó emolliens anyag, mely megakadályozza a vízveszteséget. Kellemes és sima utóérzetet kölcsönöz a bőrnek és segít csökkenteni a zsíros érzetet, amelyet a formula más nehezebb olajai okoznak.

Egy viszonylag irritáló hatású tartósítószer, mely már alacsony koncentrációban is rendkívül hatékony a baktériumok ellen, és amit manapság viszont már leginkább csak lemosható termékekben használnak, mivel könnyen érzékenyítheti és irritálhatja a bőrt, ha bőrön hagyható termékben van jelen.