Amouage

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2021. április 21.

Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Megjelenés éve: 2021

Fejjegyek: vérnarancs, kardamom, elemi gyanta, gyömbér

Szívjegyek: bourbon vanília, benzoé

Alapjegyek: mirha, kakaó, dohány, tömjén, guaiac fa, papírusz, tölgymoha, vetiver, pacsuli

Tarzicia

2021. május 12.

A három Amouage újdonságból ezt próbáltam ki utolsóként. Férfiaknaknak szánják, és egyértelműen annak is indul. Friss és fűszeres, van benne egy ici-pici fenyőillat és egy alig érezhető, de nagyon kellemes, kesernyés szál is. Aztán ez nagyon hamar megváltozik, kapunk egy édes vanília-ámbra kettőst, és ezzel az egész szépen átbillen az unisex oldalra. Az én ízlésemnek ez már túl édes, de még mindig nem tömény, vagy nehézkes, inkább azt mondanám, hogy tele van minden földi jóval. Nem dagályos, hanem ízlésesen telt, gourmand illat. Bújós, melengető, fűszeres vanília, ami leginkább hideg időben esik jól az embernek. Érdekes, hogy a végére a dohány, a szárazabb fás és füstös jegyek, és a pacsuli szépen megszelidítik az édességet, a lecsengése tetszik nekem a legjobban.
Ha hasonlítanom kellene nagy vonalakban valamihez, talán a Diptyque Volutest mondanám, de csak a középső része miatt.
Szerintem unisex illat, és ahogy a Materialt el tudom képzelni férfiakon is, ugyanúgy ezt is nőkön.
Nem kimondottan az én világom, de megadom neki az 5 csillagot, minden szempontból megérdemli. Szépen kidolgozott, jó minőségű illat, és hozza az elvárt színvonalat.
Az Amouage-tól a kedvenc férfiillatom továbbra is stabilan a Jubilation XXV. marad.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. május 12.