Amouage

Ár:   108 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: ZaFi, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. március 5.

Ár:   108 000 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Az első illat a Titkos Kert Kollekcióból: Lilac Love. Modern és romantikus virágos szimfónia, karizmatikus érzékiséggel díszítve.

Virágos-púderes-gourmand illatkategória. Kiadási év: 2016.

Fejjegy: orgona, pünkösdi rózsa, heliotrop, gerdénia

Szívjegy: nőszirom, kakaobab, tonkabab

Alapjegy: szantál, pacsuli, vanília

Amouage Lilac Love Woman és más Amouage minták
Ár: 3.500.-Ft postával (postán maradó levél) , Eladó: Agnesanna
Állapot: Próbált, Helyszín: Tótkomlós, fizetés: Banki utalás után postán maradó levélként küldöm.
Amouage Lilac Love Woman fújósok
Ár: 5000- / 10 ml 2600- 5 ml , Eladó: RekaKrem
Állapot: 5-10 ml frissen fújva, Helyszín: Budapest Zugliget, fizetés: posta, foxpost (melyek költsége a termék árához hozzá kalkulálandó), személyesen Budagyöngye
Phoenix19

2019. július 5.

Én nem érzek orgonát, érdekes, pedig ez egy orgona illatú parfüm ha jól tudom. Itt mindenki orgonáról ír, én viszont kifejezetten a heliotropot érzem, sajnos azt nem szeretem. Púderes, kakaós heliotrop illat. Édes, de nem cukorkás. Nagyon tömény, nagyon intenzív és tartós. Egyáltalán nem tavaszi illat, inkább a téli hidegekhez illő. Nem mondanám nagyon különlegesnek, de a heliotropot még ilyen édesnek és púderesnek nem éreztem egy parfümben sem. Csupa lila virág, de inkább heliotrop és írisz, nem pedig orgona. 3 csillagot adok a kakaó miatt, az nagyon jó benne és az illat minősége miatt, mert valóban egy niche minőség, de nem váltotta be a hozzáfűzött orgonás reményeket.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 5.

zuzmano

2019. június 7.

Jó cucc az eleje első 20 perc finom orgona csoki kavalkád . Aztán jön a nem túl eredeti édes krémes kavalkád . Szeretem az édes illatokat de picit mást vártam picit több orgonát a végére .
Ennek ellenére az Ember szereti . Mert nem túl gejl és nem túl elvont. Általában ha vmit szeret akkor az egy egyszerű illat . Ez is az lett. Szóval ne várj nagy csavart de egy alapdarabnak jó lesz . Ezért 4 csillag . Az eleje tényleg mennyei . Kár hogy nem marad ilyen . Tartós .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 7.

Tarzicia

2019. április 26.

Teljesen egyetértek Egyboszorka véleményével, én se erre számítottam.
Nem orgonás, és nem is tavaszi virágillat, inkább gourmand téli, előbb jut eszembe róla a Karácsony, mint az anyák napja.
Kis túlzással olyan, mintha egy gyerek szülinapi buliján egy nyalánkságokkal megrakott asztalnál ácsorogva és beszélgetve először megszagolnám a dísznek középre kitett lila orgonát, aztán szépen végigkóstolgatnám a választékot: meleg habos kakaót, krémes vaníliás pudingot, tejcsokival bevont aprósütiket stb. Az orgona hiába van végig ugyanott, az illatát elnyomja a sok édesség.
Ez így együtt nekem már sok a jóból, a heliotrop púderessége meg a tonka tömörsége meg még rátesz egy lapáttal.
Amúgy a maga kategóriájában könnyen megszerethető, mosolygós és kedves, pihe-puha illat, Hölgyeknek nagy H-val, erőteljes, de nem nyomulós hatósugárral, az illatháztól megszokott minőségben. (Ilyen tipusú finom vaníliát én eddig csak Tom Ford Vanille Fatale-ban éreztem.)
A Secret Garden sorozatból a Love Tuberose a kedvencem, bár az is édes, de másképpen. A Lilac Love nem az én ízlésem, de ha ettől elvonatkoztatok, és csak az illatot magát értékelem, a kevés orgona miatt akkor is csak 4 csillag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. április 26.

Teljesen egyetértek Egyboszorka véleményével, én se erre számítottam.

Nenuka

2019. április 24.

Pazar! Lenyűgöző! Csokis orgona! Fantasztikus illat!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 24.

Pazar! Lenyűgöző! Csokis orgona! Fantasztikus illat!

egyboszorka

2019. április 18.

Nagyon vártam a tavaszt. Nárciszok, jácintok, tulipánok, krókuszok és Ostara után errefelé a naposabb helyeken már gyönyörűen virágoznak az orgonák, azt a fajta balzsamos tavaszi illatot viszi a szél, amit az ember fiatalon csak tudat alatt észlel (általában sok más egyébbel van elfoglalva, ahogy az ifjú párokat elnéztem a minap a parkban :-))) ), aztán kicsit korosabban, amikor már a bicikliző- vagy éppen mászókázó gyerkőcök mellett akad egy kis szusszanásnyi idő, akkor eléri a csoda. Varázslat, bűvölet, amit csak a természet tud a maga tiszta szépségében.
Gondoltam, elő az orgonás várományosokkal, orgona ága, barackfa virága, hamarosan úgyis május, jobb előre tesztelni a versenyzőket. Bvlgariéké nem tartós, passzolva. Oké, oké, 5th Avenue, Chloé Love és Idylle, az új Gucci Guilty edp, imádom mindet, de nézzük mit tudnak e téren a nagyok.
Kifújáskor szép rózsás orgona, na, gondoltam, marha jó, már megint jöhet az "árukereső". Nem jön, ez anyagi szempontból szerencse, a parfüm szempontjából nem az, mert bizony a fentebb felsorolt versenyzők rajtam szépen überelik (különösen a Chloé és a Gucci). Őszintén megmondom, nem ezt vártam. Szép virágos, púderes illatot, könnyed tavaszi szellőt (tudom, az illatjegyek azért beszédesek...). Rajtam ez az illat nagyon elnehezedik, teljesen eluralja a tonka- vanília- heliotrop trió, nem tesz jót neki a kakaó sem, borzasztóan beédesedik, fullasztó lesz, a virágokból szinte semmi nem érezhető. Átlagos téli gourmand illat, minőséginek minőségi, drágának drága, szépnek szép az üvege, de kiemelkedőnek nem mondanám, mint ahogy szépnek, elegánsnak sem....
Na ja, mindenesetre a legkitűnőbb parfümőr maga az Anyatermészet...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 18.

Na ja, mindenesetre a legkitűnőbb parfümőr maga az Anyatermészet...

tigerkid

2019. március 12.

Számomra ez tökéletes illat, nálam a tonkabab, kakaó, pacsuli, ami az erős púderes illatot adja. Emögött pedig van valami, ami megkülönbözteti a többi púderes illattól, amit nem tudok meghatározni és amiért képes vagyok egész nap keresni és szagolni. Sajnos az én bőrömön nem tartós, 5-6 fújás ide-oda, és délben már csak felsejlik. Ruhára fújva tartósabb, és van mit szaglászni, sőt, kabátra fújva egy hétig is lehet érezni. Én viszont magamon, a bőrömön szeretném, hogy érezzem, ha már ilyen drága parfümről van szó.
Amit kijelenthetek, hogy orgona illatot nem érzek, habár most tavasz lesz, kimegyek majd a kertbe és újra megszagolom, de az orgona közel nem ilyen jó illat, mint ez a Lilac Love. Az üvege gyönyörű, luxus a csomagolása is, de úgy érzem, mint minden 30 eFt feletti parfümnél, hogy túlárazott. Olyan 25eFt ár esetén azt mondanám, hogy megéri és sokat fogok belőle használni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. március 12.

Parfuwoman

2019. január 10.

Én sem igazán érzem benne az orgonát ,s abban is egyetértek az előttem szólóval ,hogy nem annyira különleges . Tartóssága ,szillázsa jó ,minőségiek az alapanyagok is,de nem érzem azt,hogy 50e-t kiadnék érte. “Lányos “illat,nagyon kis fiatalos,csajos és szerintem töredékéért lehet találni hasonló kaliberűt. Ne bántódjon meg senki ,de az én bőrömön ,saját preferenciáim alapján így érzem . Valóban púderes illat,de én a heliotróp mandulás illatát nem éreztem. Egy nagyon lágy ,feminin ,virágos kreálmány ,habos -babos,picit tisztaságillatra hajaz a szantál és a virágok játéka . Viszont piros pont az Amouage -nak,hogy ennyire sokszínű mer lenni. Minden parfümjük egy külön világ ,külön személyiséggel. Eddig hármat próbáltam :Epic ,Honour és Lilac. Honour óriási imadat ,több,mint egy évet várok rá,egy elérendő célhoz kötöttem .
A lilac számomra közömbös ,kicsit olyan(nem illatra,csak az általam kiváltott reakciót tekintve ),mint a Delina ,bár utóbbi azért szebb és izgalmasabb is. Mivel minőségi és tartós 3*,az illat maga 2

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 10.

AzAKismacska

2018. szeptember 29.

Nagyon mérges vagyok erre a parfümre.
A márka első illata, amit próbáltam, mivel súlyos orgonamániában (is) szenvedek.
Igazából, ez egy korrekt kis parfüm: kellemes, krémes orgonaillat, nem a zöld, hanem a bódítóan édes vonalból- ráadásul nem is "túlédes" a gardénia visszafogja picit.
Szantál- vanília- tonkabab- orgona, unalmas kissé, de nekem ez instant szerelem.
De.
Illatjegyeket nézve, illatot szagolgatva nem értem, ez miért is kerül ennyi pénzbe?

Mert hiaba kellemes illat, nekem az árán kívül kb semmi luxus nincs benne.
Pl apám, aki 15 éves kora óta dolgozott, ennél kevesebb nyugdíjból kell(ene), hogy megéljen.
Majd nyilván, ha nekem bele is férne, ennek tudatában megveszem.

Hát, nem.
Ha adna valami pluszt, ha nem lenne 5-10 ezerért rengeteg hasonló parfüm, nem sajnálnám rá a pénzt, de így..áhh...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 29.

Nagyon mérges vagyok erre a parfümre.
De.

Mert hiaba kellemes illat, nekem az árán kívül kb semmi luxus nincs benne.
Majd nyilván, ha nekem bele is férne, ennek tudatában megveszem.

Hát, nem.

Lina6

2018. április 28.

Télen sokszor fújtam magamra. Nyárra szerintem sok lenne. Tartóssága jó. Ruhán még tovább érződik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 28.

auberginecat

2018. március 14.

Érdekes, engem egy kicsit, de tényleg csak nyomokban a Journey-re emlékeztet, annak is van egy ilyen levendulás-neogranormon kenőcsös mellékzöngéje, pedig egyikben sincs levendula, ellentétben a Beloved-al, abban pedig nem érzek ilyesmit. Roppant izgalmas költemény, először kicsit ódzkodtam tőle, de nem is tudom, miért. Nekem egy picit talán túlságosan kakaós, de még ezt sem tudom igazán felróni neki, mert valahogy pont a határon egyensúlyoz. Számomra meghökkentő a szó jó értelmében, a kitűnni akarás szerencsére nem megy a hordatóság javára, amit azért sokszor tapasztalok niche illatok kapcsán. Határozottan tetszik, bár azért a Blossom Love egy kicsit jobban. Természetesen 5 csillag, igazán szemrevaló és elismerésre méltó kompozíció.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 14.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Alpha-Isomethyl Ionone, Cinnamyl Alcohol, Coumarin, Linalool, Hydroxycitronellal, Geraniol, Citronellol, Isoeugenol, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Limonene, Eugenol, Cinnamal, Farnesol, Citral
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.