Amouage

Ár:   85 200 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2020. június 4.

Ár:   85 200 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

"Az Amouage legújabb alkotásának inspirációja a XIX. századi francia költőzseni, Charles Baudelaire. Életvitelével óriási hatást gyakorolt követőire: erős volt benne a polgárpukkasztó hajlam; egyszerre elátkozott, züllött költő és jólöltözött dandy; magatartásában is volt sátániság („Azt hiszem, az életem átkozott volt kezdettől fogva, és örökre az is marad.”)."

Fejillat: abszint, mandarin, kardamom, rózsaszín bors

Szívillat: bors, fás jegyek, fehér virágok, jázmin, rózsa, szegfűszeg, tömjén

Alapillat: bőr, kasztóreum, labdanum, mósusz, sztóraxfa, tölgymoha

Decant 🖤 Amouage Memoir Woman
Ár: Lásd a leírásban , Eladó: Tarzicia
Állapot: 5 vagy 10 ml a saját parfümömből frissen adagolva üveg parfümszóróba, Helyszín: --, fizetés: Banki utalást követően KIZÁRÓLAG FOXPOST
5ml/10ml Amouage Memoir Woman EDP
Ár: 5ml vagy 10 ml megegyezés szerint , Eladó: ZaFi
Állapot: üveg parfümszóróba kiadó, Helyszín: --, fizetés: számlára utalás, csak FOXPOST automata (vevő állja)

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

ZaFi

2024. március 26.

Valóban az első fél óra után történik meg a csoda, ahogy korábban írták.
Érezhető, hogy egy minőségi, nem mindennapos darab.
Szerintem nem melankólikus, inkább hipnotikus hatással bír, csábító, füstös, dögös.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 26.

Valóban az első fél óra után történik meg a csoda, ahogy korábban írták.
Érezhető, hogy egy minőségi, nem mindennapos darab.

rosegold001

2024. február 9.

Ha van femme fatale parfüm, akkor ez az. Sötét, elegáns sexy mágikus luxus chypre illat, démoni és buja.
Fűszeres abszintos kezdet után lágyabbá és édesebbé válik a füstös tömjénnel, nagyon komlpex leírhatatlan érzéseket vált ki.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. február 9.

Lanita86

2024. január 17.

Első fújásra olyan rettenetesnek éreztem, hogy majdnem lemostam. De gondoltam, várjunk egy kicsit, mi lesz belőle. Hát 30 perc gyötrelem után egy olyan varázslatosan finom illattá alakult át, amivel nehéz betelni. Nekem nem melankolikus, hanem nagyon kellemes, lágy, megnyugtató illat. Szóval olyan nagy szavakat nem tudok használni rá, amit előttem leírtak, számomra megnyugtató, könnyed és varázslatos illat. Kicsit hasonlít rajtam a Tom Ford Black Orchidjára, csak annál sokkal nőiesebb, édeskésebb.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 17.

stylo

2022. december 29.

Huha..... Hat.... Csodas ajandek. Gyonyoru az uveg, a csomagolas. Igazi luxus eletrzes, ellentmondast nem turo csucsminoseg. Annyira fuszeres, annyira komplex, hogy talan soha meg nem fejtheto. Semmi dolce vita nincs benne, egy csipetnyi eletorom, semmi. A meleg tonusai ellenere is inkabb ridegnek es tavolsagtartonak erzem. Ha ebben az illatban jelenik meg valaki egy tarsasagban, akarmilyen bulvaros tema volt addig napirenden, akarmilyen vihancolos hangulat volt is korabban, biztos mindenki megigazitja a ruhajat, kihuzza magat es fontos, komoly, felnott dolgokrol kezd majd beszelni. (persze nyilvan nem, de valami ilyesmi benyomasaim vannak rola) Ez az illat csak nagyon keveseknek allhat igazan jol, es nincs is benne semmi hetkoznapi, konnyeden fogyaszthato, kellemes, divatos, simulekony. Meg azt is mondhatnam, hogy nem is kimondottan kellemes. Miota ismerkedem vele, egyre jobban kezdem magamenak erezni. Nem tudom meg mi lesz a vege. Minden esetre lesz ra idom, mert ez a mennyiseg, ezzel a tartossagal elkiser a sirig.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. december 29.

pearldiver66

Korcsoport: >54
2022. október 9.

Hát én most illatoltam meg ezt először, a mintából amit kaptam. Egy olyan illatvilág ,amivel még nem találkoztam. Rám nem tett olyan hatást :mint például ,szomorúság vagy melankólia . Egy nagyon nagy mélységet érzek, határozottságot -komolyságot. Nagyon sok a fűszer benne. Érződik a tömjén a szegfűszeg mósusz, fás jegyek. Kicsit fanyar nekem. De az idő ahogy telik, majd a leszáradásánál én is érzek valami forralt boros , szilvás jelleget, pedig nincs is benne. Inkább hűvösebb időkre tudnám elképzelni. Ehhez alkalom kell, valami magas beosztású , határozott ,komoly fellépésű egyéniségnek. Ez nem egy hétköznapi rohangálós illat. Én egy kifejezetten jól öltözött, komoly határozott ! elegáns emberen tudom ezt elképzelni aki már egy érettebb korban van. Olyan aki érett, rengeteg tapasztalata van , művelt és intelligens, kifinomult modora van.Nem gondolnám hogy temetőbe menős illat. Szerintem semmi köze hozzá. Nagyon különleges alkotás az biztos! És mint ahogy a kézműves parfümökről azt tudni kell, még tizedjére is felfújva ,érezni fogsz valami olyat amit eddig még nem! Többszöri felfújás kell ahhoz, hogy agyban meg tudjad érteni, mennyire illik ez hozzád? Mennyire a te illatod ez? Beleillik e a te világodba? Összeillik a jellemeddel, természeteddel? Kompatibilis -e a bőröddel? Mert nagyon sokan viselnek parfümöket úgy, hogy fogalmuk sincsen róla, hogy mennyire nem illik őhozzá. És ezt persze azok tudnák elmondani akik rajta ezt megérzik. Zólyomi László éppen erről beszél az egyik videójában, a YouTube on. Nem hiszem ,hogy bele fogok szeretni, úgy érzem most hogy ez a parfüm nem az én világom. De attól eltekintve egy csodálatos alkotás! Rajtam egyáltalán nem tartós, kb 3-4 órát bírt. Nincs nagy szilázs a, inkább olyan bőr közeli. Ezzel csíkot nem fogsz húzni. Nem mindegyik Amouage egyezik a bőröddel. Van olyan amelyik viszont nagyon jól működik rajtam. 🙂

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2022. október 9.

NinIM

2022. szeptember 14.

Tényleg egy igazi talpig fekete ruhás illat, semmi fiatalos nincs benne, valóban meg kell érni hozzá, de egyáltalán nem azt mondom, hogy nagymami illat lenne.Abszolút őszi/téli ‘viselet’. Tartóssága végtelen a reggeli 2 fújás este zuhanyzásnál még visszaköszön.
Nagyon tetszik , de nem ajánlom mindnekinek, pl egy mindig talpig mosolygós emberen el sem tudom képzelni.
Ez a parfüm valóban szomorúságot és melankóliát áraszt magából, ahogy az egyik korábbi kommentelő is írta, mindenesetre nem találkoztam még ennyire különleges illattal, imádom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. szeptember 14.

shiningstar

2022. április 10.

Találó név. Mert aki egyszer ezt megszagolta, utána soha nem felejti! Szexmágia amit egy nő visel, használ. Ez az a parfüm amitől a legnagyobb bikák is egy nő akaratának szelídülnek, úgy hiszem! Sötét, mély, csábító, buja, szenvedélyes és megmérgezi a szíved. Buja dolgokra ösztönöz. Egy hideg, késő őszi este amit a kandallóban ropogó tűz előtt töltünk szeretkezéssel. Megtévesztő a maszkulin érzet benne. Egy csepp maszkulinitás sincs ebben a parfümben. Az csak a férfi illatának utánérzése egy nő bőrén. Füstös, fás, szegfűszeges, kardamomos bőr egy kis borssal ami alig érezhető az első 2-3 percben, ami után már felédesül. Meglehetősen tartós és erős de ez ezzel a márkával nem is kérdéses.

Illatmintám van belőle, de lesz rendes kiszerelés is! Nekem aki imádja az almás-fahéjas, forraltboros illatokat még a nyár közepén is, ezt akarom viselni egész életemben, minden este. Ha feltennék nekem a kérdést hogyan találkoznék álmaim férfijával, a részletek lényegtelenek - ez lenne a bőrömön! Csoda és mágia.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 10.

VeghZsuzska

2022. március 31.

Az első flashem az volt erről a parfümről, hogy Lestat a vámpír illata.
Ma fújtam fel először, hihasználva az esős, hűvös tavaszi napot, mert éreztem, hogy ilyen időre való.

Felfújtam, illatoltam és azt éreztem, hogy még. Aztán, hogy még és még és még. Ma ez az illat olyan nekem, hogy legszivesebben beleülnék egy kádba, ami tele van Memoir-ral és addig áznék benne, míg be nem issza a testem, hogy belülről is ezt az illatot árasszam. Ma. Egy esős, hűvös napon a skorpió énem magáévá tette ezt az illatot. Nem érzek benne szenvedést és szomorúságot, számomra egyszerűen egy természetes állapot az, amivel beleng ez a költemény. Mert az, egy tökéletes műremek a maga viktoriánus, vintage, dark, csodálatos módján.

Nyilvánvalóan nme mindenkinek való, sőt, keveseknek való, a sugar pink naívákat az illatolásuktól is megkímélnék.

A racionális énem azt mondja, hogy vékony élen táncol ez az illat. Nem bírna el több markáns, dobináns összetevőt. Nagyon jót tesz neki, hogy mély, balzsamos, enyhén szilvalekváros, telített illattá szárad le rajtam, akár csak egy cseppel többb tömjéntől már elviselhetetlen lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. március 31.

Az első flashem az volt erről a parfümről, hogy Lestat a vámpír illata.

Verona5

Korcsoport: >54
2022. március 13.

Egy igazi darkness királynő, csak bírd elviselni a melankóliát és a szomorúságot, amit áraszt!

Nagyon érdekes, mert számomra teljesen azt a hangulatot adja, mint a DKNY Black Cashmere, egy picit keveredve a Jil Sander No 4. illattal.

Egyszerűen megmagyarázhatatlan, teljesen más összetevők és mégis ez a két illatkép lebegett be az agyamba.

A minőségi összetevők folyamatosan felismerhetőek, talán a kasztóreum, amit nem nagyon tudok benne tolerálni, mert folyamatosan ott van és birizgál. De gondolom enélkül nem lenne az, ami.

Most hirtelen nem is tudom, hogy temetésen kívül hová is lehetne felölteni.

Azért kísérletezem még majd vele...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2022. március 13.

Most hirtelen nem is tudom, hogy temetésen kívül hová is lehetne felölteni.

Azért kísérletezem még majd vele...

Mamamacica

2021. február 6.

A fej illatban a mandarin abszinttal dominál a bőrömön.
Majd a fehér virágok, jázmin szegfűszeggel, fás jegyekkel.
Az alap pedig bőrös.
Nagyon szép.
Szeretnék fújóst is tesztelni.
Majd még jövök.

Up.:
Nem fog mindenkinél betalálni.
Ahogyan már előttem is írták: sok szenvedésen kell átesni ahhoz, hogy ezt az illatot megértsd, s megnyíljon neked. (szerintem)
Megnyitja a lelket.
Csodálatosan füstös, fűszeres-virágos. Nagyon karakteres.
Nem vagyok könnyű természet, engem nem tud leuralni. Velem együtt létezik. Legalább olyan nehéz eset vagyok, mint ő.
Signature illatnak választanám, de még nem tudom, hogyan viselkedik a forróságban a bőrömön.
Tartóssága rajtam 4-5 óra.
Olyan, mint egy férfi emléke, akit nagyon szeretsz/szerettél.
A kisfiam és a férjem jut eszembe, akik a legfontosabbak ezen a világon, ha ezt használom.
Számomra ez a Memoir.
Egyáltalán nem szomorú, nem is vidám. Olyan, mint egy utazás az emlékeim hullámvasútján.
Laurencia, csodálatos véleményt írtál. Szívemből szóltál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 6.

A fej illatban a mandarin abszinttal dominál a bőrömön.
Majd a fehér virágok, jázmin szegfűszeggel, fás jegyekkel.
Az alap pedig bőrös.
Nagyon szép.
Szeretnék fújóst is tesztelni.
Majd még jövök.

Up.:
Nem fog mindenkinél betalálni.
Megnyitja a lelket.
Csodálatosan füstös, fűszeres-virágos. Nagyon karakteres.
Tartóssága rajtam 4-5 óra.
Olyan, mint egy férfi emléke, akit nagyon szeretsz/szerettél.
Számomra ez a Memoir.
Laurencia, csodálatos véleményt írtál. Szívemből szóltál.

Alkoholok: Alcohol Denat., Cinnamyl Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Linalool, Benzyl Benzoate, Farnesol, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Benzyl Alcohol, Isoeugenol, Citral, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Cinnamate
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.