Amouage

Ár:   85 200 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2020. június 4.

Ár:   85 200 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

"Az Amouage legújabb alkotásának inspirációja a XIX. századi francia költőzseni, Charles Baudelaire. Életvitelével óriási hatást gyakorolt követőire: erős volt benne a polgárpukkasztó hajlam; egyszerre elátkozott, züllött költő és jólöltözött dandy; magatartásában is volt sátániság („Azt hiszem, az életem átkozott volt kezdettől fogva, és örökre az is marad.”)."

Fejillat: abszint, mandarin, kardamom, rózsaszín bors

Szívillat: bors, fás jegyek, fehér virágok, jázmin, rózsa, szegfűszeg, tömjén

Alapillat: bőr, kasztóreum, labdanum, mósusz, sztóraxfa, tölgymoha

Ár: lásd leírásban , Eladó: Gindir
Állapot: saját üvegéből frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel valamint utalás után postán maradó, foxpost
Amouage Memoir Woman Extrait de Parfum FÚJÓS
Ár: 5 ml 3500 Ft, 10 ml 6800 Ft , Eladó: galagonyanya
Állapot: 5 ml vagy 10 ml parfüm, frissen átfújva üveg parfümszóróba, Helyszín: Pécs, fizetés: lásd a leírásban

shiningstar

2022. április 10.

Találó név. Mert aki egyszer ezt megszagolta, utána soha nem felejti! Szexmágia amit egy nő visel, használ. Ez az a parfüm amitől a legnagyobb bikák is egy nő akaratának szelídülnek, úgy hiszem! Sötét, mély, csábító, buja, szenvedélyes és megmérgezi a szíved. Buja dolgokra ösztönöz. Egy hideg, késő őszi este amit a kandallóban ropogó tűz előtt töltünk szeretkezéssel. Megtévesztő a maszkulin érzet benne. Egy csepp maszkulinitás sincs ebben a parfümben. Az csak a férfi illatának utánérzése egy nő bőrén. Füstös, fás, szegfűszeges, kardamomos bőr egy kis borssal ami alig érezhető az első 2-3 percben, ami után már felédesül. Meglehetősen tartós és erős de ez ezzel a márkával nem is kérdéses.

Illatmintám van belőle, de lesz rendes kiszerelés is! Nekem aki imádja az almás-fahéjas, forraltboros illatokat még a nyár közepén is, ezt akarom viselni egész életemben, minden este. Ha feltennék nekem a kérdést hogyan találkoznék álmaim férfijával, a részletek lényegtelenek - ez lenne a bőrömön! Csoda és mágia.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 10.

VeghZsuzska

2022. március 31.

Az első flashem az volt erről a parfümről, hogy Lestat a vámpír illata.
Ma fújtam fel először, hihasználva az esős, hűvös tavaszi napot, mert éreztem, hogy ilyen időre való.

Felfújtam, illatoltam és azt éreztem, hogy még. Aztán, hogy még és még és még. Ma ez az illat olyan nekem, hogy legszivesebben beleülnék egy kádba, ami tele van Memoir-ral és addig áznék benne, míg be nem issza a testem, hogy belülről is ezt az illatot árasszam. Ma. Egy esős, hűvös napon a skorpió énem magáévá tette ezt az illatot. Nem érzek benne szenvedést és szomorúságot, számomra egyszerűen egy természetes állapot az, amivel beleng ez a költemény. Mert az, egy tökéletes műremek a maga viktoriánus, vintage, dark, csodálatos módján.

Nyilvánvalóan nme mindenkinek való, sőt, keveseknek való, a sugar pink naívákat az illatolásuktól is megkímélnék.

A racionális énem azt mondja, hogy vékony élen táncol ez az illat. Nem bírna el több markáns, dobináns összetevőt. Nagyon jót tesz neki, hogy mély, balzsamos, enyhén szilvalekváros, telített illattá szárad le rajtam, akár csak egy cseppel többb tömjéntől már elviselhetetlen lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. március 31.

Az első flashem az volt erről a parfümről, hogy Lestat a vámpír illata.

Verona5

2022. március 13.

Egy igazi darkness királynő, csak bírd elviselni a melankóliát és a szomorúságot, amit áraszt!

Nagyon érdekes, mert számomra teljesen azt a hangulatot adja, mint a DKNY Black Cashmere, egy picit keveredve a Jil Sander No 4. illattal.

Egyszerűen megmagyarázhatatlan, teljesen más összetevők és mégis ez a két illatkép lebegett be az agyamba.

A minőségi összetevők folyamatosan felismerhetőek, talán a kasztóreum, amit nem nagyon tudok benne tolerálni, mert folyamatosan ott van és birizgál. De gondolom enélkül nem lenne az, ami.

Most hirtelen nem is tudom, hogy temetésen kívül hová is lehetne felölteni.

Azért kísérletezem még majd vele...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. március 13.

Most hirtelen nem is tudom, hogy temetésen kívül hová is lehetne felölteni.

Azért kísérletezem még majd vele...

Mamamacica

2021. február 6.

A fej illatban a mandarin abszinttal dominál a bőrömön.
Majd a fehér virágok, jázmin szegfűszeggel, fás jegyekkel.
Az alap pedig bőrös.
Nagyon szép.
Szeretnék fújóst is tesztelni.
Majd még jövök.

Up.:
Nem fog mindenkinél betalálni.
Ahogyan már előttem is írták: sok szenvedésen kell átesni ahhoz, hogy ezt az illatot megértsd, s megnyíljon neked. (szerintem)
Megnyitja a lelket.
Csodálatosan füstös, fűszeres-virágos. Nagyon karakteres.
Nem vagyok könnyű természet, engem nem tud leuralni. Velem együtt létezik. Legalább olyan nehéz eset vagyok, mint ő.
Signature illatnak választanám, de még nem tudom, hogyan viselkedik a forróságban a bőrömön.
Tartóssága rajtam 4-5 óra.
Olyan, mint egy férfi emléke, akit nagyon szeretsz/szerettél.
A kisfiam és a férjem jut eszembe, akik a legfontosabbak ezen a világon, ha ezt használom.
Számomra ez a Memoir.
Egyáltalán nem szomorú, nem is vidám. Olyan, mint egy utazás az emlékeim hullámvasútján.
Laurencia, csodálatos véleményt írtál. Szívemből szóltál.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 6.

A fej illatban a mandarin abszinttal dominál a bőrömön.
Majd a fehér virágok, jázmin szegfűszeggel, fás jegyekkel.
Az alap pedig bőrös.
Nagyon szép.
Szeretnék fújóst is tesztelni.
Majd még jövök.

Up.:
Nem fog mindenkinél betalálni.
Megnyitja a lelket.
Csodálatosan füstös, fűszeres-virágos. Nagyon karakteres.
Tartóssága rajtam 4-5 óra.
Olyan, mint egy férfi emléke, akit nagyon szeretsz/szerettél.
Számomra ez a Memoir.
Laurencia, csodálatos véleményt írtál. Szívemből szóltál.

Tarzicia

2019. október 2.

2018.10.02:
Ettől az Amouage-tól vártam a legtöbbet, ezért ezt teszteltem legelőször. Imádom a feketét, a füstös-bőrös illatjegyeket, a tölgymohát, a szegfűszeget és főleg a rózsát. Dögös, vagány, füstös-fűszeres rózsát vártam. (Mondjuk Banditot rózsával Coco Chanel módra...)
Hát oltári nagy csalódás... Pedig bő egy év alatt több kört is futottam a kis fújós mintafiolámmal, teszteltem én reggel és este, hidegben és melegben, kint és bent, sírva és nevetve, az eredmény mégis mindig ugyanaz lett.
Rajtam a Memoir ordító, tömör, pokolian édes, drogériás férfiparfüm. Az is az olcsóbbik fajtából. Piros bogyós pálesz, túlérett erjedt gyümölcsök, cefre, legjobb esetben is szirupos koktélcseresznye. Füstösség, bőr sehol, rózsának nyoma sincs. Valami fásságot felfedezek, de azt is pálinkaágyon. Semmi nőiesség, semmi kifinomultság, semmi elegancia. Azt hiszem az ötödik próbálkozás után adtam fel. Ez van.
Az egy csillag a gyönyörű fekete üvegnek szól.

Pontosan egy évvel ezelőtt írtam meg a fenti lesújtó véleményemet erről a parfümről, és egy csillagot adtam neki. Összehasonlítás miatt meghagyom az akkori írásomat is, ezzel a frissítéssel:
Régen elengedtem már ezt az illatot, mondván nem nekem való, aztán múltkor véletlenül belefutottam, és fogalmam sincs, hogy miért, de fújtam egyet belőle. Akkor és ott földbe gyökerezett a lábam...így még nem jártam...
Azt nem állítom, hogy teljesen más illatot éreztem, de most megláttam benne azt a szépséget, amit tavaly hiába kerestem.
Az üveg fújókáját közelről szagolva igenis ott van az a likőrös illat, ami akkor túl sok volt, de óvatosan kifújva nem uralkodik annyira, hamar megszelídül. Itt szerintem hatványozottan érvényes, hogy csak egyetlen egyet és messziről, min. 20 cm távolságból kell bőrre fújni, esetleg átsétálni a permet alatt, és az illat életre kel, megmutatja az igazi/ szebbik arcát.
Intenzív, mint minden Amouage, telt, füstös de nem száraz. Van benne valami drámai komolyság, de nem szomorú, vagy melankolikus, inkább érett, megfontolt. Bársonyos, sötét, egyszerre kicsit dögös bőrös és fűszeres, és most úgy érzem, hogy a szegfűszeges-szilvás-meggyes bólés aláfestés adja meg neki azt az enyhén édeskés sziruposságot, ami lekerekíti, megadja a hangulatát, és nőiessé teszi. A rózsa továbbra is megbújik benne, de már nem keresem, tudom, hogy nem benne találom meg a kedvenc rózsás illatomat, az már megvan, ez most teljesen másról szól. Ez egy őszi-téli igazán finom fűszeres illat, amely szépen körbeölel, nem tolakodik, nem nyom el, nem fáraszt, és mindezt vanília, ámbra és oud nélkül. Sokkal több van benne, mint gondoltam, és ahogy az idő telik, egyre szebb lesz.
Nekem inkább az YSL Opiumra, a Comme des Garcons Floriental-ra vagy Agent Provocateur L'Agent-re hasonlít, a Poisonra csak másodsorban.
Nagy ugrás egyszerre ez a plusz 3 csillag. Csak azért nem 4, mert a használati ideje eléggé korlátozott, és bár a gyűjteményem része már ő is, a max pontszám -egy két kivételtől eltekintve- csakis az abszolút kedvenceimet illeti meg.
A férfi párja is csodás alkotás, érdemes kipróbálni!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. október 2.

2018.10.02:
Az egy csillag a gyönyörű fekete üvegnek szól.

A férfi párja is csodás alkotás, érdemes kipróbálni!

twentylessone

Korcsoport: >54
2019. augusztus 24.

Elsőre emlékeztet a Poisonra, és sokáig szagolgattam, mire közelebb kerültem hozzák. Mikor leszárad én egy gyümölcsös, (leginkább szilva) szegfűszeges illatot érzek, ami nagyon tartós. Zuhany, éjszakai alvás után is itt van, melegben főleg intenzív. A fekete színt nagyon kedvelem így az üvege is szerelem. Egy kedves KM-astól vettem 10ml-t, aztán vettem 100ml-t, annyira hozzámnőtt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. augusztus 24.

Parfuwoman

2019. január 19.

Valóban nagyfokú egyezést mutat a Poisonnal, ami egy csodás darab. 20-30 év múlva mindenképp szívesen viselném, de most még nem érzem magaménak, nem gyerek kezébe való :)
Ugyanez elmondható a Memoirról is, talán annyi különbséggel, hogy a tömjén ad neki egy ünnepies jelleget.
Nem érzem annyira egyedülállónak, főleg, hogy egyre jobban belebonyolódom a niche világba és egyre több illatukat fedezem fel, de őszintén nem is elvárható ez. Pont most olvastam,hogy Chloé Nomade-jának érkezik az edt verziója... Iszonyatos parfümdömping van, boldog-boldogtalan illatokat gyárt,egyszerűen képtelenség vele lépést tartani. Ekkora számban pedig nem lehet minden darab egyedi, ez egyszerűen elvárhatatlan. A Memoir is erősen hajaz a Poisonra, ami egy ikonikus, kiemelkedő darab és egyáltalán nem leminősítő ez az összehasonlítás, mert a Poison akár niche fronton is megállná a helyét.
Ebben az esetben nagyon is helytálló a fekete üveg. Rajtam ez az illat gyászt és komorságot mutat: elmúlást, csendes, tompa fájdalmat. Mindez nagyon negatívan hangzik, pedig nem úgy értettem: néha igenis emlékezni kell és jó is. Nem lehetünk mindig kirobbanóan vidámak és szupererős szupernők szuperboldogan, szuperszexin vigyorogva.
Ez az illat méltó az Amouage házhoz. Nem spórolgatnék rá, nem az én illatom, nem illik hozzám. Mindenképpen javaslok bőrpróbát.Megihletett, így kivételesen 5*, elfogult vagyok a karakteres darabokkal

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 19.

erzsebet0304

2019. január 5.

Pár hónapja próbáltam, volt a leírások alapján egy elképzelésem erről az illatról.Sajnos nem éltem át katarzist az első randevún.Az első pillanattól kezdve csak a Dior Poison jut róla eszembe.És ettől a gondolattól azóta sem tudok szabadulni.A. Poison is szeretem,így nyilván ez is tetszik,de én Memoirt akartam,nem Poisont!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 5.

Laurencia

2018. december 22.

Van egy bizonyos pont az ember életében amikor ráébred, hogy végképp felnőtt.
Véleményem szerint ez az állapot nem kor kérdése, nem behatárolható s akkor következik be, amikor az ember problémái dimenziót ugranak, nem önmaga hülyeségei körül forognak többet.
Önmagunk független életében felmerülő csip-csup ügyek, semmi az.Ha másokért teszel, aggódsz, fenntartasz, elintézel, ha gyermeket nevelsz, ha a társad helyett kell funkcionálnod az élet bármely területén, ha a szüleink lesznek egyszercsak a gyermekeink idős koruknál fogva......
Ezek az emészthetetlen ügyek, innen indul igazán a fájdalom ösvénye.....

A Memoir olyan nő illata, aki ezen az úton jár.Erős mint a kőszikla, a lelke azonban egy regény s ha ősszel a bágyadt napsütésben asszonyt látsz a tónál merengeni ott szenvedés úrfi verte fel a tanyáját.

Erről a fájdalomról, a sokat megélt asszonyi lélekről mesél a Memoir.A nő aki sosem felejt, a nő akit sosem lehet elfelejteni, az emlékek erdeje s ha egyszerre azon kapod magad hogy az idő mint a homok folyik ki az ujjaid közül, akkor valahova megérkeztél.
Az élet amit élsz mélységek és magasságok váltakozása, egy félig élt élet az ahol nincsenek mélypontok, a burokban születettek nem is érthetik ezt mit jelent a jófajta szenvedés.
Mert van jó s rossz is, de ez már egy másik történet.
Milyen illat a Memoir?
Gyönyörű, puha, füstös, fűszeres bársonyruha minden pillanata egy ezer hangszert megszólaltató opera, végtelen, se vége se eleje, csodálatos a ház Baudelaire féle átkozott élet hasonlata.
Az abszint kezdése, keserű mint a méreg, igen-igen a Poison nővére ő, de míg Dior kisasszony egy úrinő addig a Memoir sötét sikátorokban botorkál, s pálinkával issza le magát mint a rossz emberek.
S ha már Szerb Antal, akkor persze Ulpius Éva illata a Memoir.
Minél több időt tölt bőrön, annál mélyebb:sötét, fekete örvény, az ég az alja vihar előtt.
Ez szerintem az Amouge egyik legjobban kimunkált darabja, néhány éve semmit sem értettem belőle még, most már tudom mikor és hogyan kell fújni őt.
Mi jut még eszembe?

Nem hisztériázni hanem csöndben tűrni amikor valami nagyon fáj, ennél jobb, szebb és pontosabb nincs erre az illatra.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 22.

Van egy bizonyos pont az ember életében amikor ráébred, hogy végképp felnőtt.
Ezek az emészthetetlen ügyek, innen indul igazán a fájdalom ösvénye.....

Mert van jó s rossz is, de ez már egy másik történet.
Milyen illat a Memoir?
S ha már Szerb Antal, akkor persze Ulpius Éva illata a Memoir.
Mi jut még eszembe?

kvin

2018. október 10.

Tarzicia véleményének első részében osztozom. Én is szeretem az ilyeneket és vártam ettől a parfümtől.
Nos, megint csak pislogok, az előző AG Musk Nomade "élmény" után első gondolatom az volt, hogy talán romlott mintákat kaptam, de végülis ez nem büdös, csak mintha nem is az a parfüm lenne. Bár eredeti Notinos fújós minta, nyomtatott feliratos kis zászlókával, szóval az kell, hogy legyen, viszont akkor óriási csalódás!
Finom illat, nem arról van szó, de ez közel sem az, amit vártam. Felsorolt illatjegyekből kb. semmi, rá sem ismerek, kár is boncolgatni, mert EZ EGY FRISS, ZÖLDES, tipikusan meleg idős illat, amit gyorsan magamra fújok indulás előtt. Semmi karakter, semmi mélység! Nem ilyennek kellene lennie!
Ráadásul abban a kategóriában annyira gyenge, hogy ihaj! Kétszer kellett fújnom egymás után, mert percek alatt bőrközelivé válik, úgy kell rátapasztanom az orrom, hogy most mit is érzek, de nem változik, félórája ugyanolyan, csak halványodik. Kellemes, de ezt egy 3ezres drogériás pafüm is tudja.
Mi ez, kérem?!

Közepesre értékelem, mert nem akarom lehúzni magát az illatot, sajnos nincs összehasonlítási alapom, csak gyanítom, hogy az én mintámmal nem stimmel valami...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 10.

Mi ez, kérem?!

Alkoholok: Alcohol Denat., Cinnamyl Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Linalool, Benzyl Benzoate, Farnesol, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Benzyl Alcohol, Isoeugenol, Citral, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Cinnamate
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.