Amouage

Ár:   85 200 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: vador, az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2020. június 4.

Ár:   85 200 Ft
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

"Az Amouage legújabb alkotásának inspirációja a XIX. századi francia költőzseni, Charles Baudelaire. Életvitelével óriási hatást gyakorolt követőire: erős volt benne a polgárpukkasztó hajlam; egyszerre elátkozott, züllött költő és jólöltözött dandy; magatartásában is volt sátániság („Azt hiszem, az életem átkozott volt kezdettől fogva, és örökre az is marad.”)."

Fejillat: abszint, mandarin, kardamom, rózsaszín bors

Szívillat: bors, fás jegyek, fehér virágok, jázmin, rózsa, szegfűszeg, tömjén

Alapillat: bőr, kasztóreum, labdanum, mósusz, sztóraxfa, tölgymoha

Amouage - Memoir Woman luxusparfüm minták és fújósok. 5ml = 4000 Ft, 10ml = 7500 Ft
Ár: 4000 , Eladó: Maksi
Állapot: új, Helyszín: Erd, fizetés: Banki utalás után postázom, személyes átvétel Érden lehetséges.

Mamamacica

2021. február 6.

A fej illatban a mandarin abszinttal dominál a bőrömön.
Majd a fehér virágok, jázmin szegfűszeggel, fás jegyekkel.
Az alap pedig bőrös.
Nagyon szép.
Szeretnék fújóst is tesztelni.
Majd még jövök.

Up.:
Nem fog mindenkinél betalálni.
Ahogyan már előttem is írták: sok szenvedésen kell átesni ahhoz, hogy ezt az illatot megértsd, s megnyíljon neked. (szerintem)
Megnyitja a lelket.
Csodálatosan füstös, fűszeres-virágos. Nagyon karakteres.
Nem vagyok könnyű természet, engem nem tud leuralni. Velem együtt létezik. Legalább olyan nehéz eset vagyok, mint ő.
Signature illatnak választanám, de még nem tudom, hogyan viselkedik a forróságban a bőrömön.
Tartóssága rajtam 4-5 óra.
Olyan, mint egy férfi emléke, akit nagyon szeretsz/szerettél.
A kisfiam és a férjem jut eszembe, akik a legfontosabbak ezen a világon, ha ezt használom.
Számomra ez a Memoir.
Egyáltalán nem szomorú, nem is vidám. Olyan, mint egy utazás az emlékeim hullámvasútján.
Laurencia, csodálatos véleményt írtál. Szívemből szóltál.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. február 6.

A fej illatban a mandarin abszinttal dominál a bőrömön.
Majd a fehér virágok, jázmin szegfűszeggel, fás jegyekkel.
Az alap pedig bőrös.
Nagyon szép.
Szeretnék fújóst is tesztelni.
Majd még jövök.

Up.:
Nem fog mindenkinél betalálni.
Megnyitja a lelket.
Csodálatosan füstös, fűszeres-virágos. Nagyon karakteres.
Tartóssága rajtam 4-5 óra.
Olyan, mint egy férfi emléke, akit nagyon szeretsz/szerettél.
Számomra ez a Memoir.
Laurencia, csodálatos véleményt írtál. Szívemből szóltál.

Tarzicia

2019. október 2.

2018.10.02:
Ettől az Amouage-tól vártam a legtöbbet, ezért ezt teszteltem legelőször. Imádom a feketét, a füstös-bőrös illatjegyeket, a tölgymohát, a szegfűszeget és főleg a rózsát. Dögös, vagány, füstös-fűszeres rózsát vártam. (Mondjuk Banditot rózsával Coco Chanel módra...)
Hát oltári nagy csalódás... Pedig bő egy év alatt több kört is futottam a kis fújós mintafiolámmal, teszteltem én reggel és este, hidegben és melegben, kint és bent, sírva és nevetve, az eredmény mégis mindig ugyanaz lett.
Rajtam a Memoir ordító, tömör, pokolian édes, drogériás férfiparfüm. Az is az olcsóbbik fajtából. Piros bogyós pálesz, túlérett erjedt gyümölcsök, cefre, legjobb esetben is szirupos koktélcseresznye. Füstösség, bőr sehol, rózsának nyoma sincs. Valami fásságot felfedezek, de azt is pálinkaágyon. Semmi nőiesség, semmi kifinomultság, semmi elegancia. Azt hiszem az ötödik próbálkozás után adtam fel. Ez van.
Az egy csillag a gyönyörű fekete üvegnek szól.

Pontosan egy évvel ezelőtt írtam meg a fenti lesújtó véleményemet erről a parfümről, és egy csillagot adtam neki. Összehasonlítás miatt meghagyom az akkori írásomat is, ezzel a frissítéssel:
Régen elengedtem már ezt az illatot, mondván nem nekem való, aztán múltkor véletlenül belefutottam, és fogalmam sincs, hogy miért, de fújtam egyet belőle. Akkor és ott földbe gyökerezett a lábam...így még nem jártam...
Azt nem állítom, hogy teljesen más illatot éreztem, de most megláttam benne azt a szépséget, amit tavaly hiába kerestem.
Az üveg fújókáját közelről szagolva igenis ott van az a likőrös illat, ami akkor túl sok volt, de óvatosan kifújva nem uralkodik annyira, hamar megszelídül. Itt szerintem hatványozottan érvényes, hogy csak egyetlen egyet és messziről, min. 20 cm távolságból kell bőrre fújni, esetleg átsétálni a permet alatt, és az illat életre kel, megmutatja az igazi/ szebbik arcát.
Intenzív, mint minden Amouage, telt, füstös de nem száraz. Van benne valami drámai komolyság, de nem szomorú, vagy melankolikus, inkább érett, megfontolt. Bársonyos, sötét, egyszerre kicsit dögös bőrös és fűszeres, és most úgy érzem, hogy a szegfűszeges-szilvás-meggyes bólés aláfestés adja meg neki azt az enyhén édeskés sziruposságot, ami lekerekíti, megadja a hangulatát, és nőiessé teszi. A rózsa továbbra is megbújik benne, de már nem keresem, tudom, hogy nem benne találom meg a kedvenc rózsás illatomat, az már megvan, ez most teljesen másról szól. Ez egy őszi-téli igazán finom fűszeres illat, amely szépen körbeölel, nem tolakodik, nem nyom el, nem fáraszt, és mindezt vanília, ámbra és oud nélkül. Sokkal több van benne, mint gondoltam, és ahogy az idő telik, egyre szebb lesz.
Nekem inkább az YSL Opiumra, a Comme des Garcons Floriental-ra vagy Agent Provocateur L'Agent-re hasonlít, a Poisonra csak másodsorban.
Nagy ugrás egyszerre ez a plusz 3 csillag. Csak azért nem 4, mert a használati ideje eléggé korlátozott, és bár a gyűjteményem része már ő is, a max pontszám -egy két kivételtől eltekintve- csakis az abszolút kedvenceimet illeti meg.
A férfi párja is csodás alkotás, érdemes kipróbálni!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. október 2.

2018.10.02:
Az egy csillag a gyönyörű fekete üvegnek szól.

A férfi párja is csodás alkotás, érdemes kipróbálni!

twentylessone

Korcsoport: >54
2019. augusztus 24.

Elsőre emlékeztet a Poisonra, és sokáig szagolgattam, mire közelebb kerültem hozzák. Mikor leszárad én egy gyümölcsös, (leginkább szilva) szegfűszeges illatot érzek, ami nagyon tartós. Zuhany, éjszakai alvás után is itt van, melegben főleg intenzív. A fekete színt nagyon kedvelem így az üvege is szerelem. Egy kedves KM-astól vettem 10ml-t, aztán vettem 100ml-t, annyira hozzámnőtt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: >54 |  Dátum: 2019. augusztus 24.

Parfuwoman

2019. január 19.

Valóban nagyfokú egyezést mutat a Poisonnal, ami egy csodás darab. 20-30 év múlva mindenképp szívesen viselném, de most még nem érzem magaménak, nem gyerek kezébe való :)
Ugyanez elmondható a Memoirról is, talán annyi különbséggel, hogy a tömjén ad neki egy ünnepies jelleget.
Nem érzem annyira egyedülállónak, főleg, hogy egyre jobban belebonyolódom a niche világba és egyre több illatukat fedezem fel, de őszintén nem is elvárható ez. Pont most olvastam,hogy Chloé Nomade-jának érkezik az edt verziója... Iszonyatos parfümdömping van, boldog-boldogtalan illatokat gyárt,egyszerűen képtelenség vele lépést tartani. Ekkora számban pedig nem lehet minden darab egyedi, ez egyszerűen elvárhatatlan. A Memoir is erősen hajaz a Poisonra, ami egy ikonikus, kiemelkedő darab és egyáltalán nem leminősítő ez az összehasonlítás, mert a Poison akár niche fronton is megállná a helyét.
Ebben az esetben nagyon is helytálló a fekete üveg. Rajtam ez az illat gyászt és komorságot mutat: elmúlást, csendes, tompa fájdalmat. Mindez nagyon negatívan hangzik, pedig nem úgy értettem: néha igenis emlékezni kell és jó is. Nem lehetünk mindig kirobbanóan vidámak és szupererős szupernők szuperboldogan, szuperszexin vigyorogva.
Ez az illat méltó az Amouage házhoz. Nem spórolgatnék rá, nem az én illatom, nem illik hozzám. Mindenképpen javaslok bőrpróbát.Megihletett, így kivételesen 5*, elfogult vagyok a karakteres darabokkal

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. január 19.

erzsebet0304

2019. január 5.

Pár hónapja próbáltam, volt a leírások alapján egy elképzelésem erről az illatról.Sajnos nem éltem át katarzist az első randevún.Az első pillanattól kezdve csak a Dior Poison jut róla eszembe.És ettől a gondolattól azóta sem tudok szabadulni.A. Poison is szeretem,így nyilván ez is tetszik,de én Memoirt akartam,nem Poisont!!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 5.

Laurencia

2018. december 22.

Van egy bizonyos pont az ember életében amikor ráébred, hogy végképp felnőtt.
Véleményem szerint ez az állapot nem kor kérdése, nem behatárolható s akkor következik be, amikor az ember problémái dimenziót ugranak, nem önmaga hülyeségei körül forognak többet.
Önmagunk független életében felmerülő csip-csup ügyek, semmi az.Ha másokért teszel, aggódsz, fenntartasz, elintézel, ha gyermeket nevelsz, ha a társad helyett kell funkcionálnod az élet bármely területén, ha a szüleink lesznek egyszercsak a gyermekeink idős koruknál fogva......
Ezek az emészthetetlen ügyek, innen indul igazán a fájdalom ösvénye.....

A Memoir olyan nő illata, aki ezen az úton jár.Erős mint a kőszikla, a lelke azonban egy regény s ha ősszel a bágyadt napsütésben asszonyt látsz a tónál merengeni ott szenvedés úrfi verte fel a tanyáját.

Erről a fájdalomról, a sokat megélt asszonyi lélekről mesél a Memoir.A nő aki sosem felejt, a nő akit sosem lehet elfelejteni, az emlékek erdeje s ha egyszerre azon kapod magad hogy az idő mint a homok folyik ki az ujjaid közül, akkor valahova megérkeztél.
Az élet amit élsz mélységek és magasságok váltakozása, egy félig élt élet az ahol nincsenek mélypontok, a burokban születettek nem is érthetik ezt mit jelent a jófajta szenvedés.
Mert van jó s rossz is, de ez már egy másik történet.
Milyen illat a Memoir?
Gyönyörű, puha, füstös, fűszeres bársonyruha minden pillanata egy ezer hangszert megszólaltató opera, végtelen, se vége se eleje, csodálatos a ház Baudelaire féle átkozott élet hasonlata.
Az abszint kezdése, keserű mint a méreg, igen-igen a Poison nővére ő, de míg Dior kisasszony egy úrinő addig a Memoir sötét sikátorokban botorkál, s pálinkával issza le magát mint a rossz emberek.
S ha már Szerb Antal, akkor persze Ulpius Éva illata a Memoir.
Minél több időt tölt bőrön, annál mélyebb:sötét, fekete örvény, az ég az alja vihar előtt.
Ez szerintem az Amouge egyik legjobban kimunkált darabja, néhány éve semmit sem értettem belőle még, most már tudom mikor és hogyan kell fújni őt.
Mi jut még eszembe?

Nem hisztériázni hanem csöndben tűrni amikor valami nagyon fáj, ennél jobb, szebb és pontosabb nincs erre az illatra.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 22.

Van egy bizonyos pont az ember életében amikor ráébred, hogy végképp felnőtt.
Ezek az emészthetetlen ügyek, innen indul igazán a fájdalom ösvénye.....

Mert van jó s rossz is, de ez már egy másik történet.
Milyen illat a Memoir?
S ha már Szerb Antal, akkor persze Ulpius Éva illata a Memoir.
Mi jut még eszembe?

kvin

2018. október 10.

Tarzicia véleményének első részében osztozom. Én is szeretem az ilyeneket és vártam ettől a parfümtől.
Nos, megint csak pislogok, az előző AG Musk Nomade "élmény" után első gondolatom az volt, hogy talán romlott mintákat kaptam, de végülis ez nem büdös, csak mintha nem is az a parfüm lenne. Bár eredeti Notinos fújós minta, nyomtatott feliratos kis zászlókával, szóval az kell, hogy legyen, viszont akkor óriási csalódás!
Finom illat, nem arról van szó, de ez közel sem az, amit vártam. Felsorolt illatjegyekből kb. semmi, rá sem ismerek, kár is boncolgatni, mert EZ EGY FRISS, ZÖLDES, tipikusan meleg idős illat, amit gyorsan magamra fújok indulás előtt. Semmi karakter, semmi mélység! Nem ilyennek kellene lennie!
Ráadásul abban a kategóriában annyira gyenge, hogy ihaj! Kétszer kellett fújnom egymás után, mert percek alatt bőrközelivé válik, úgy kell rátapasztanom az orrom, hogy most mit is érzek, de nem változik, félórája ugyanolyan, csak halványodik. Kellemes, de ezt egy 3ezres drogériás pafüm is tudja.
Mi ez, kérem?!

Közepesre értékelem, mert nem akarom lehúzni magát az illatot, sajnos nincs összehasonlítási alapom, csak gyanítom, hogy az én mintámmal nem stimmel valami...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. október 10.

Mi ez, kérem?!

Lierre

2017. november 6.

Csodálatos, kifinomultan erotikus, minden cseppjében minőségi alkotás, dress code-hoz kötném a viseletét. Egy érett, ízig-vérig nő illata. Vérzik érte a szívem, de sajnos idővel férfiassá válik rajtam, mintha a kedvesem parfümje emlékül bőrömbe ivódott volna egy kiadós hancúr után.
Soha ne mondd, hogy soha alapon pár év múlva ismét próbára teszem, addig vigyétek, ha kell a kb. 5 ml-nyi erotikus álmomat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. november 6.

Szirisz

2017. április 3.

Egyszerűen nem...nem és nem..sem elsőre,sem másodjára...nem érzem,amit kellene,viszont olyat érzek,ami elborzaszt..'80-as évek locsolókölnijei sejlenek fel előttem..sajnálom :-/

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 3.

Marcsi66

2016. december 21.

Nevem napjára ajándékba kaptam az Uramtól,de csak a testvaját,jaj nagyon örülök neki,( luxus kiszerelés ) nagyon szépen illatozik ez is,bár a hatás diszkrétebb mint a parfümnél.,és persze azért van fújósom is belőle,Gyönyörű és végzetes vonzalmat ébreszt,nem akarja az ember elengedni,a VÁGY akcióba lendül,.Neroli szerint a ' fekete hattyú mágikus aurája ' bűvölet,és mélyről fakadó drámai szépségét,a sötét tollruháját nem mindenki fogja tudni viselni,érteni és szeretni a múltjával együtt kell...IMÁDOM még akkor is,ha
mélybe taszít először,,,mindenképp a különleges besoroláshoz tartozik,nálam

UP. mivel már a parfümjét is megvettem,feleslegessé vált a testkrémje,eladó lesz,kevés hiánnyal.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. december 21.

mélybe taszít először,,,mindenképp a különleges besoroláshoz tartozik,nálam

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Coumarin, Butylphenyl Methylpropional, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Linalool, Benzyl Benzoate, Farnesol, Benzyl Salicylate, Geraniol, Citronellol, Benzyl Alcohol, Isoeugenol, Citral, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Cinnamate
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.