Best of Beauty 2019

Amouage

Ár:   68 200-86 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2018. augusztus 3.

Ár:   68 200-86 800 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Az Opus sorozat az Amouage kifejezetten műértőknek készült darabjai. Római számok jelölik az egyes műveket a Library Collection-ben. A gyűjteményt ugyanis a könyvtárak mindentudásának vonzereje inspirálta. Nemeken, időn és divaton túllépő mesterművek, költői tiszteletadás a parfümkészítés időtlen művészetének.

Az OPUS IX a szerelem és az önfeláldozás emberi vonatkozásainak tanulmánya, melyet az opera műfajának legnagyobb románca, Verdi La Traviata-ja ihletett. A mű tulajdonképpen Dumas: Kaméliás hölgy c. regényének adaptációja. Így nyer magyarázatot, hogy az OPUS IX a kaméliavirág (mely fantáziaakkord kifejezetten az OPUS IX-hez készült) érzésteli interpretációja. A parfüm megalkotásánál a kreatív igazgató Maria Callas 1958-as lisszaboni előadását kívánta életre kelteni.

Fejillat: bors, jázmin, kamélia

Szívillat: bőr, guajakfa, méhviasz

Alapillat: ámbra, cibet, vetiver

szeliger

2015. június 16.

1 ml minta fiolában. Ajjaj, mennyit spekuláltam rajta, nem egy egyszerű darab ez a parfüm, de ha egy parfümön már sokat kell gondolkoznom, akkor ott nincs minden rendben. A leírás alapján egy nagy drámát, szexi és érzéki illatjegyeket vártam, na ezt nem találtam benne. Az viszont tagadhatatlan, hogy ennek a parfümnek van története, folyamatosan változik, alakul, ritkán találkozni ilyesmivel. Az én bőrömön mindig ugyanaz történik: első percekben egy nagyon légies, éteri illat, szinte felemel. Ezután párhuzamosan jelennek meg a virágok, meleg bőrös, mézes alapon, ezeknek a jegyeknek a játéka kb. 2 órán keresztül tart. Ez a két óra tetszik nekem legjobban, ebben a fázisban nagyon jól viselhető a parfüm. Közben lassan átveszik az uralmat az alapjegyek, nagyon beerősödik a cibet és ettől az egész kompozíció szárazabbá és férfiassá válik. Nem csúnya ez sem, de nem szívesen vagyok emberek között, amikor így illatozom. (Ha akarom, belemagyarázhatom, hogy úgy veszti el az illat minden báját, ahogy az operában Violettát felemészti a tüdőbaj.) Sajnos rátenni újabb cseppet nem jó ötlet, mert az alap annyira száraz, hogy az egész parfüm felborul, teljesen összezavarodik. Hatósugara komfortos, a környezetet nem zavarja, tartóssága elég jó, szépen átillatozik egy napot is, de a leszáradása miatt szerintem nagyon nehezen hordható, nem akarok egész délután férfi parfüm szagú lenni. Talán estére, alkalomra jó választás, mert nem marad az alapjegyeknek annyi idő, hogy uralkodjanak. Gyönyörű, jó minőségű illatjegyek, nagyszerű kompozíció, kihagyhatatlan darab az illatok szerelmeseinek, a viselésével való nehézségek miatt mégis csak három csillagot ér nálam, egy egész üveg még ajándékba sem kellene belőle.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2015. június 16.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Hexyl Cinnamal, Linalool, Limonene, Eugenol, Farnesol, Benzyl Cinnamate, Benzyl Alcohol, Citral, Isoeugenol, Geraniol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.