Artdeco

Ár:   3500 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Lelőhely:   Douglas, Müller   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Boro75, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. november 2.

Lelőhely:   Douglas, Müller
Kategória:   Sminkek szájra

Ásványi szájkontúrceruza: meggátolja a rúzs kellemetlen elmosódását és segítségével tökéletes ajkakat formálhat.

6 árnyalatban kapható

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Boro75

2021. február 24.

Nekem se jött be, szebb színre számítottam, interneten rendeltem. Fura érzés a számon. Amit én vettem narancsos színű. Nem éri meg.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 24.

Yvaine

2021. február 23.

Egyáltalán nem vagyok elégedett. 01 színben rendeltem. Egy szép világos nude helyett egy fehér vakolat szerű valamit kaptam. Kipróbáláskor egy darab egyből letört belőle és a számat is azonnal szárította, szabályosan kellemetlen volt felvinni... És a szaga is nagyon rossz. Ennyi pénzért nagy csalódás (meg amúgy is)! Többet vártam a márkától... A Rossmannban/DM-ben is jobbat vettem volna ennél... :-(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 23.

Antioxidánsok: Tocopheryl Nicotinate
Hidratálók: Sodium Hyaluronate

Jellemzően ajaktermékekben használt bőrpuhító (emolliens) anyag, amelyet gyakran lanolin helyettesítőként használnak. Nagyon jó a vízmegkötő hatása, valamit kiválóan tapad a bőrhöz és csillogó felületet hagy maga után.

Nem ragadós emolliens anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Bizonyos összetételekben nem elzáró filmréteget kölcsönöz a fokozott bőrvédelem érdekében. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap). Tiszta és hipoallergén bőrpuhító, amely babaápolási termékekhez is ideális.

A kandelilla viasz egy természetes viasz, melyet Mexikóban őshonos kétféle kutyatej leveléből állítanak elő. A kandelilla viasz sárgásbarna színű, kemény, átlátszó vagy áttetsző anyag. Leginkább szilárd jellegű kozmetikumokban használt (pl. rúzs) sűrítő és emolliens anyagként. Ezen kívül a CosIng besorolása szerint még szövet összehúzó, felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és bőrkondícionáló anyag is.

Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják a magas olvadáspontja (85°C) miatt.

Mesterséges viasz, mely különböző szénhidrogének komplex keveréke. Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”)  és bőrpuhító (emolliens) funkciói vannak a krémekben.

Ez a vegyület két természetes molekula természetes kötéssel való összekapcsolásából keletkezett könnyed érzetű emoillens és bőrápoló kozmetikai összetevő. Lehet növényi eredetű vagy szintetikus is. A bőrpuhító hatás mellett ez az összetevő segíthet más kozmetikai összetevők oldódásában is.

Isostearic acidból származó bőrpuhító (emolliens), emulgeáló és felületaktív anyag (surfactant). Gazdag, kipárnázott bőrérzetet és szokatlanul magas fényességet kölcsönöz. Filmképző képességgel is rendelkezik, de nem hagy ragacsos réteget maga után, és elősegíti a termékek tartósságát és vízállóságát. Az összetevővel leggyakrabban ajakápoló termékekben találkozhatunk.

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

A hatóanyagot gyártó német cég kutatása szerint az összetevő segít a nap okozta bőröregedés (vagyis a photoaging) lassításában, valamint ígéretes sejtjelző (a bőr sejtjeit a helyes, fiatalos viselkedésre buzdítják vagy pedig megakadályozzák, hogy egyéb anyagok rossz viselekedésre ösztönözzék a sejteket) és anti-aging összetevő.

Piros színű szintetikus színezék, amely az INCI listákon Red 6, Red 6 Lake, Red 7 és az amerikai piacról származó termékeken Red 7 Lake néven található meg.

Sárgásnarancs színű szintetikus színezék.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.