Atelier Cologne

Ár:   22 000 Ft, 37 000 Ft és 52 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 100 ml és 200 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: Phoenix19, Módosítva: 2019. augusztus 26.

Ár:   22 000 Ft, 37 000 Ft és 52 000 Ft
Kiszerelés:   30 ml, 100 ml és 200 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

A Café Tubarosa egy izgalmas tubarózsa interpretáció: friss mokka kávé illata vegyül a vonzó, de lágy virágéval gazdagon meghintve sötét kakaóval.

Fejjegyek: calabriai bergamott, szicíliai mandarin, guatemalai kardamom

Szívjegyek: indiai tubarózsa, damaszkuszi rózsa, kávé

Alapjegyek: indonéz pacsuli, madagaszkári vanília, elefántcsontparti kakaó

Atelier Cologne - Café Tuberosa luxusparfüm minták és fújósok. 5ml = 2300 Ft, 10ml = 3900 Ft
Ár: 2300 , Eladó: Maksi
Állapot: új, Helyszín: Érd, fizetés: Banki utalás után postázom, személyes átvétel Érden lehetséges.
Ár: 2800 ft , Eladó: Phoenix19
Állapot: 10 ml/ 9 ml, Helyszín: --, fizetés: Utalást követően postán maradó ajánlott
Phoenix19

2019. október 17.

Annak ellenére, hogy nem kávézom, nagyon szeretem parfümben a kávé illatát, sőt egy időben kimondottan kerestem a kávés parfümöket, így ismerkedtem meg a Café Tuberosa-val. Gondoltam, hogy egy mainstream nem hozza azt a típusú kávéillatot, amit én kerestem, így azokat kihagytam. Az összes kipróbált illat közül egyedül a Café Tuberosa-ban leltem meg a frissen lefőtt kávé illatát. Színtiszta kávé, bevallom a tubarózsát nem érzem, pedig igencsak jellegzetes illata van, ami könnyen felismerhető, de egyéb virágokat sem. Teljesen ledöbbentem, hogy van akin csak a tubarózsa érződik, én egyáltalán nem érzem, csak a kávét, jó töményen. Kissé fanyar kávé illat ez, egyáltalán nem édes, talán egy kis kakaó, kardamom felsejlik halványan. Fura, hogy mennyi emberen másképp mutatkozik ez a finomság. Egyébként aki a virágos illatokat szereti, nem hiszem, hogy a kávé tetszeni fog, ez a parfüm azoknak való, akik nyitottak a kevésbé szokványos illatú parfümökre, nem csak virág virággal, én például azokat nem bírom, totál unalmasak. Ez az illat egy élethű, frissen lefőtt espresso illat. Cologne létére nagyon tartósnak bizonyult rajtam.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. október 17.

Yeticica

2019. szeptember 27.

Calabria, guatemala, elefantcsontpart meg ki tudja meg melyik egzotikus orszag anyagait belepakoltak ebbe az illatba, de most mar a nagy magyar valosagis belekerult reszemrol. Tortent mindez ugy, hogy vakon belezugtam! Kave, tubarozsa, niche illathaz... tuti szerelem lesz ez, Yeti! Mar meg is rendeltem 5 ml-t a tunderi Biankatol, amikor is kvazi a vakszerencse utamba sodort egy 1 ml-s mintacskat (koszonet egy masik tunderi kremmanias tunderkebek!). Klasszik slusszkulccsal csomagolas-feltepes utan ott helyben felkentem, aztan csak pislogtam nagyokat. Elso perc: Párizsi kocka. Tudjatok, az a kis cuki, mult szazadbol ittragadt aranyalufolias kaves csoki, amiert havonta egyszer megveszek! (Pedig nem tul jo a szentem).
2-ik perc: egyre erosodo fust aroma
3-ik perctol az utolsoig: ferfiparfum/borotvahab.
Ha van valami, ami nalam abszolut kizaro ok, az a borotvahabszag. Nem birom elviselni a ferfias illatokat magamon (Chloe nomade, Black orchid a legekesebb peldanyok ebben a kategoriaban rajtam).
Hat igy.... ketteske.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 27.

2-ik perc: egyre erosodo fust aroma
3-ik perctol az utolsoig: ferfiparfum/borotvahab.
Hat igy.... ketteske.

Kisangyalcsillag

2019. augusztus 24.

A neve nagyon izgalmasan hangzik....
Első gondolatom mikor a csuklómat az orromhoz emeltem, hogy ez valami ódon szobaszag 😄😄😄😄
Persze tovább fejlődött a drága😊😊😊
Nagyon szeretem a kávé illatát, az izét nem annyira, csak a Nescafe 3in1t iszom, abból is csak napi egyet, szóval nem vagyok egy nagy kávé ínyenc, de az illatát tényleg nagyon szeretem. ☕☕☕Irigylem azokat, akiknek a bőrén kijön a kv illat... az enyémen sajnos semmi. De annyira semmi, hogy tényleg semmmmmmmi😔😔😔😔😔Pedig nagyon szeretném érezni. Az én bőrömön a tubarózsa totál felfalja az egészet. A fejjegy citrusait sem érzem 😔, azonnal a tömény tubarózsa és végig masszívan uralja az illatot. Olyan fejfájdítóan. Nekem hasonlít Widian Black V-re, az is egy tubarózsás finomság, de valahogy nekem az jóval kifinomultabb, különlegesebb, nyilván az ára is.....húzósabb😵
Szóval nem egy rossz illat ez, csak sajnos az én bőrömmel nem kompatibilis, mert nem jönnek ki egyáltalán a jegyek. A legnagyobb sajnálatomra.
Bár... lehet örülnöm kéne, mert legalább nem lesz kísértés, hogy ez is kell üvegében....😄😄😄😄😄

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 24.

A neve nagyon izgalmasan hangzik....
Persze tovább fejlődött a drága😊😊😊

Nyimuska

2019. augusztus 21.

Bár aktívan keresek kávéillatú parfümöket, ez az egyetlen, amire azt mondhatom, hogy igen: ez kávé illatú.

Kipróbáltam az összes black opiumot, a kávé tartalmú hugo bossokat, még sorolhatnám, de azokban csak úgy fedezem fel a kávéillatot, hogy kifejezetten rákerestem a kávé illatjegyre fragranticán, aztán céltudatosan elmentem megszaglászni Müllerben/Douglasban, aztán mély szippantásokkal keresem a friss kávé mennyei keserű illatát. És amint egy kis keserűséget vélek felfedezni, rábólintok, hogy jó, végülis, kávé, persze...

Visszatérve a Café Tubarosára: na ez az, amit kifújtam a csuklómra, és megcsapott a kávéillat, amit én reggelente a konyhámban főzök. Tiszta, kivehető, erős kávé. 4-5-ször visszamentem még a Douglasba tesztelgetni, tényleg kell-e, és igen, minden alkalommal ugyanúgy szerettem. Ma jött meg a csomagom :)

Egyébként nagyon tartós és erős parfüm, 8 órát kibír, és 2-3 fújás is bőven elég tud lenni. A kávé mellé pedig tubarózsalekvárt érzek. Tehát képzeld el, hogy a virágszirmokat befőzik, becukrozzák, mint egy lekvárt, na ezt az édes virágillatot érzem a mennyei kávé mellett. Montale Intense Caféja elbújhat vasszagú, szintetikus rózsájával.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 21.

Nyimuska

2019. augusztus 21.

Parfuwoman

2019. március 11.

Hű,ez valami isteni !
Régóta vadászom már egy olyan illatra,amiben érezni a kávét ,ugyanis imádom fogyasztani(bár nagyon mértéktartó vagyok :)),de az illatát talán még jobban. Lush Coffee And Cardamomja szenzációs,de a kávé illata 15 perc után elillan,ami nekem kevés .
Ezt blatteren illatoltam meg a Douglasban ,mivel már tele volt fújva a kezem és rögtön imádtam .
Az Atelier kávéja egy finom capuccino,amit egy ráérős reggelen,egy szál tubarózsával a kezemben fogyasztok. Nem vagyok oda a tubarózsáért,de ebben jól viselkedik. Vettem egy kedves parfümmániás hölgytől egy fújóst jó áron ,így tudom tesztelgetni és meglátom ,lesz-e belőle üveges .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. március 11.

Hű,ez valami isteni !

aranybarack

2018. október 20.

Meleg, kesernyés virágillat, nagyon gourmand, mérsékelten édes. Rajtam a kávé kevésbé sikerült- érzem, de nem idézi fel az eszpresszót, inkább csak csitítja és ellenpontozza a tubarózsát- viszont ez a parfüm nagyon finom leszáradás után. Biztos, hogy van benne valami illat fokozó, csipetnyi oud vagy izo-e-szuper izé. Ettől olyan jó, és amúgy tartós is. Vettem belőle üvegeset, szóval öt csillag részemről. ☺️ Fülledt illat, őszre-télre használom.
A Histoires-de-Parfums 1969 rajtam teljesen más, az gyümölcsöt hoz és fűszert (barack-fahéj, illetve kardamom, de sütisszekrény illat).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. október 20.

havana74

2018. szeptember 25.

Parfümnek bizarr, ódon konyhakredenc illata van kifújást követően. Aztán átmegy virágosba, a kávé sietve tovahussan.Itt maradt a zacc. Tartóssága is hamar felejthetővé teszi. Az én vállamról meg görögnek lefelé a megkönnyebbülés súlyos kövei, hogy mily kedves a (parfüm)teremtő, sikerült egy olyan illatot összerakni aminek birtoklása nem jár lemondással...persze mindezen most a Valentino Vendetta virágkazlai röhögnek a vitrinben, nem érzik magukat fegyegetve...pedig én próbálkoztam. Nem szörnyű, ezért hármas.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. szeptember 25.

GNóri

2018. szeptember 20.

Finom, enyhén kesernyés, krémes, kardamomos jegyekkel nyit, ez a fázisa kifejezetten tetszik, hasonló puha, fűszeres illatra vágytam most a hidegebb napokra. Azonban hamar felerősödnek a virágos jegyek, illetve a vanília. Kifejezetten tubarózsát nem érzek, illetve a virágok a vaníliával együtt számomra kicsit olyan 'katalógusos', szintetikus érzetet keltenek. Ezen felül valahogy olyan idegen, katyvaszos, össze nem illő a fűszerek és a virágok párosítása. Mivel nagy kávérajongó vagyok, így a kávésságára is borzasztóan kíváncsi voltam, azonban rajtam ez elég csekély. Sokkal testesebb, kesernyésebb kávés jegyre számítottam, ez jó indulattal is csak egy kedveske, lightoska tejeskávé. Kifejezetten tartósnak sem mondanám, így ő számomra megint egy niche illat, ami sem különlegességében, sem tartósságában nem éri meg az árát.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. szeptember 20.

timilla

2018. szeptember 14.

Tavaly ősszel Franciaországban, egy Galeries Lafayette illatszerrészlegén volt szerencsém ehhez a kis csodához. Akkor teljesen elvarázsolt, azóta sem tudtam kiverni a fejemből, és most végre szereztem belőle 5 ml-t. Nem mertem többet, mert féltem, hogy nem olyan lesz, mint az emlékeimben.... Hát olyan lett. Valami elképesztően rafinált egyvelege ez a virágos és kávés jegyeknek. Meleg, krémes, bújós illat, rajtam alapvetően bergamottos-pacsulis-virágos, ám ott lebeg fölötte az erősre főzött eszpresszó zamata folyamatos jelenléttel. Egyik illatjegy sem tolakszik a másik elé, ezeket ilyen harmóniában összehozni mesteri orra vall. Fanatikus kávérajongóként ennél tökéletesebb illatot el sem tudok képzelni, egyszerűen imádom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 14.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Salicylate, Limonene, Benzyl Alcohol, Citronellol, Linalool, Geraniol, Benzyl Benzoate, Citral, Eugenol, Isoeugenol, Cinnamyl Alcohol, Farnesol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.