Best of Beauty 2019

Avène

Ár:   6190 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Kovkat, Módosítva: 2011. április 10.

Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Fényvédő faktor: 20. Parabénmentes.

deezsina

2018. november 4.

Nagyon kellemes hidratáló krém, nem zsíros a bőröm, ezt a nyári időszakra szereztem be, arra tökéletes volt. Enyhén mattít, emiatt nem kenhető nagyon jól, így picit nagyobb mennyiséget kell felvinni.
Egy picit drágább kategóriába tartozik, 5-6 ezer forint külföldön egy tubus, a nehéz beszerezhetősége és emiatt nem valószínű, hogy újraveszem, pedig kifejezetten elégedett vagyok vele.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 4.

dezsixeniiia

2018. október 4.

Nagyon szeretem, csak ajánlani tudom mindenkinek 🙂
Az arcom nagyon szépen és gyorsan beszívja, nincs utána semmilyen kellemetlen vagy ragacsos érzet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. október 4.

Nagyon szeretem, csak ajánlani tudom mindenkinek 🙂

SZso

2017. október 30.

Két hete használom a krémet, és azonnal beszívja a vízhiányos bőröm, ami aztán egész nap puha marad. Jól lehet rá sminkelni is, nekem eddig nagyon bevált.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. október 30.

fleur83

2017. augusztus 19.

Amíg kaphatóak voltak itthon a patikákban az Avéne termékek rendszeresen használtam és szerettem őket. Ezt úgy kértem pár hónapja egy épp utazó rokontól. Finom és kellemes krém ami így nyáron elég hidratálónak is bizonyul bár szérumot is mindíg kenek alá. Picit T vonalban fényesedik napközben de alapból kissé kombinált a bőröm. Szerintem újra veszem. Hétköznapokra tökéletes és legalább a minimális fényvédelmet is letudom ezzel.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 19.

imcsi

2017. augusztus 12.

Nagyon szerettem, amikor normál bőröm volt (gyógyszer miatt), sima és ragyogó lett tőle az arcom, évekig használtam. Viszont amióta zsíros a bőröm, már nem tudom használni, más terméket kellett keresnem. Amúgy azóta próbáltam az Avene egy zsíros bőrre való krémjét, de az nem vált be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. augusztus 12.

titikutyus

2017. május 20.

Évek óta használom ezt a hidratáló krémet télen-nyáron, nagyon bevált. Nem tömíti el a pórusokat, a kevert bőrt kellő mértékben hidratálja, fényvédőt tartlamaz, és nincs sok összetevője. Nem allergizál, és kiválóan tudok rá sminkelni. Kár, hogy Magyarországon nem kapható már gyógyszertárakban. Párizsban a gyógyszertárakban úgy kapkodják a nők az Avene termékeket a polcokról, mint a cukrot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 20.

csizi

2016. szeptember 8.

1 hete használom, eddig meg vagyok elégedve. (A PC Resist fényvédő krémet kellett lecserélnem, sajnos attól ragacsos volt a bőröm és hamar ki is fényesedett.) Ez remekül felszívódik, a bőröm sima tapintású, és csak minimálisan zsírosodik nap közben.

Update: a hétvégén órákat töltöttem a napon, gondoltam itt az alakalom és tesztelem a fényvédő képességét. Csak a homlokom pirult meg közvetlenül a hajtőnél, ahol kimaradt a krémezésnél. :) Marad az 5*!

Update2: sajnos a kezdeti jó tapasztalatok után ebben a krémben is csalódnom kellett. Nem tudom miért, szörnyen átfénylik a bőröm. Reggel felkenés után még miden ok, aztán 10 óra körül már "ragyog" a fejem. :( De legalább a ragacsos érzés nincs, mint a PC Resist-nél volt. Ha elfogy kipróbálom a PC Skin Balancing fényvédősét, hátha az lesz a megfelelő....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 8.

bcozimfree

2015. április 23.

A tökéletes nappali hidratáló krém. Egész napra hidratált érzést nyújt és már 2 nap után ragyogóbb a bőr.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. április 23.

Alice83

2014. október 8.

Pár hete szerencsém volt hozzájutni 25 ml mintához amit lassan el is használok..Ami miatt tetszik ez a krém h tinsorb s. hatóanyagot is tartalmaz ami kiváló uva védő.. állagra normál nappali hidratálónak megfelelő, én a hígabb könnyebben kenhető és jobban terjedő krémeket szeretem..hidratáló hatását még nem vettem észre, nem szárít ami nekem pont megfelel..a szemem nem csípi, figyelni kell a kenésre mert belemászhat a krém a szembe amíg szívódik..sajnos parfümözött ami nálam bukta kategória..fényvédelme spf 20,ami jól hangzik de én kevésnek tartok, főként úgy h az uva védelem mértéke nincs is feltüntetve, kevesebb szokott lenni mint az uvb, vagyis az "spf" szám..

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. október 8.

mrsgrob

2014. augusztus 7.

Finom, lágy illatú, könnyű krém, a bőröm nagyon gyorsan beszívja. Annyira gyorsan hogy meg is ijedtem hogy talán nem hidratálja majd eléggé az arcom szárazabb részeit (csak a homlokomon zsírosabb a bőr), de nagyon jónak bizonyult. Nyáron, melegben nekem ideális smink alá.
UPDATE: egyre jobban szeretem, de csak a zsírosabb részeken használom (a homlokomon és az orromon) mert a szárazabb részeknek nem elég. Viszont a homlokom egész nap bírja vele, nem lesz zsíros, nem is fénylik.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. augusztus 7.

Hidratálók: Cyclomethicone, Glycerin

Avene termálvíz. Szilícium-dioxidban és nyomelemekben gazdag, nyugtató hatású termálvíz. Az Avené termékek fontos összetevője.

Felületaktív anyag (surfactant),  emulgeálószer, tisztítószer.

Sűrítő anyag, amit elsősorban gélszerű állag előállításához használnak

Szójaglicin, melyet a szójababból nyernek ki. A kozmetikumokban a szójaglicint sokféle formában használják (szójabab kivonat, olaj és fehérje.) Paula Begoun szerint a szójabab kivonat hatásos antioxidáns és gyulladáscsökkentő anyag. A szójában található genisteinnek állítólag kollagén termelést elősegítő hatása van, valamint befolyásolja a bőr rugalmasságát és vastagságát is, így egyre többször találkozhatunk a szójababbal és annak különféle formáival anti-aging termékekben.

Néhány állatokon végzett tanulmány szerint a szója tej és más szójabab származékok is védik a bőrt az UVB sugárzás ellen. Van olyan tanulmány is (a Johnson and Johnsontól), ami szerint a szójának hajnövekedés serkentő és pigment folt elleni hatása is van.

Sokan allergiásak a szójára, ezért a szójaglicin-tartalmú termékeket körültekintően kell alkalmazni allergia esetén.

A CosIng besorolás szerint bőrpuhító (emollient) és bőrjavító szer. Kutatások szerint szájon át alkalmazva antiallergén és gyulladáscsökkentő hatása van. Hogy a bőrön alkalmazva is van-e ilyen tulajdonsága arról nincs információ.