Avon

Ár:   6000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   tanácsadónők, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: kissd, Módosítva: 2020. november 2.

Lelőhely:   tanácsadónők, online

Illatjegyek: ámbra, angyaltrombita virág, csípős fűszerek

Avon Artistique Ambre Ardent EDP+sok más finomság:)
Ár: megegyezés szerint/csere is lehetséges:) , Eladó: marcsiii1100
Állapot: 5-10 ml frissen fújva:), Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel Budapesten vagy postázás, mpl automata/foxi előreutalás esetén:)
Ár: 4000 , Eladó: BettinaFox
Állapot: Új, bontatlan, Helyszín: Budapest 2. kerület, fizetés: Személyes átvétel, posta, foxpost (PK vevőt terheli)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Linett21

2021. augusztus 8.

Klasszikus ámbra akkord; se több, se kevesebb. Kissé vérszegény és kissé túlédesített. A felsorolt fűszerekből nekem nem sok érezhető. Tartóssága kb. 3 óra, aminek a második felében viszont már csak halvány bőrközeli. Ami értékelendő benne, az az, hogy az AVON legalább megpróbálta, elindult egy új irányba végre.

Az ámbra (ami valójában csak egy fantázianév, szóval felejtsük már el, hogy borostyánkőnek lefordítjuk, mert ahhoz semmi köze) valójában több növényi alapillat keveréke. A recept szerint mindig kell bele egy balzsamos jegy, egy fás, és egy édesítő elem. Ez a hármas manapság tipikusan a labdanum (=balzsamos szuhar), a pacsuli és a vanília szokott lenni. De a labdanum helyettesíthető mirrhával (=szomáliai balzsamfa), míg a pacsuli szantálfával és a vanília tonkababbal is, etc... A lényeg a 3 különböző típusú elem egyvelege, összhangja. Mivel az akkord erőssége épp a tartósság biztosítása és hogy összefogjon egy teljes parfümöt, kifejezetten bázisjegyként használják a parfümiparban és az idők során ún. orientális típusú illatok védjegy összetevőjévé vált (lásd: Guerlain - Shalimar).

Szóval, ez a parfi ennek eleget tesz, korrekten hozza a kötelező akkordot, de ezen kívül pluszt - amitől egy szimpla akkordból valódi parfüm lesz - nem hordoz. Semmi tüzeset,vagy izzót (ardent = tüzes, izzó) nem fedeztem fel benne. Ha elég erős és tartós lenne, szívesen használnám rétegzéshez. De így nem tudom, ahhoz túl vizes. A mintámat még elszagolgatom kellemes-őszies benyomásként, vagy alvós illatnak, de nagy üvegnek nem látom értelmét, sajnálom. Mivel az Oud Grandeur tesójához képest még így is fényévekkel jobb; és tényleg értékelve az AVON szándékát; 4 csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. augusztus 8.

henrietta.turk

2021. június 23.

Ez nem egy tipikus Avon illat (bár azokkal sincs alapvetően gond, csak egy idő után meguntam, hogy nagyon hasonlóaki). Nem vagyok jó illat leírásban, s ez számomra egy eléggé összetett illat, de nagyon szeretem. Füstös, fűszeres, picit virágos is néha, véleményem szerint enyhén unisex irányba is hajló parfüm.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. június 23.

x

2021. február 16.

Becsatlakozom a rajongótáborba, kellemesen melengető ámbrás-fűszeres illat lett ez, némileg az Oriflame Amber Elixir Night illatára emlékeztet egy ponton, de határozottan más a kettő.
Az angyaltrombita miatt vettem meg, mert annak az illatáért odavagyok, és nagyon szeretném egész évben érezni. Itt nem jelenik meg. Kifújás után mintha egyből az alapjegyekig jutnánk, és egyelőre nem tűnik különösebben tartósnak vagy erősnek, de még csak második napja tesztelem, és ez sokat szokott javulni, ahogy jobban megismerek egy illatot. Egyelőre ezért adok rá csak négy pontot, mert ennél több erőt vártam volna, meg hát kifejezetten hétköznapi illat, nem egy vad orientális ámbrakirály, viszont hétköznapi fűszeres, mérsékelten mély ámbrának tök jó.

Valaki ajánljon nekem angyaltrombita illatú olajat vagy parfümöt!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. február 16.

Valaki ajánljon nekem angyaltrombita illatú olajat vagy parfümöt!

Alsace

2021. február 14.

Amennyire csalódás volt az oudos verzió, ez annyira telitalálat lett rajtam! Nagyon finom sütis illat, nem hangsúlyos egyik fűszer sem, olyan kellemesen egybeolvadnak. Nagyon finom ámbrás illat, én kettőt fújok belőle de később nem árt egy frissítés belőle azért. Nem gondoltam, hogy épp egy avonos illat így el tudja rabolni a szívem, szuperül sikerült ez a kiadás. Igazi téli illat, beburkol, mint egy pihe-puha kasmírpulcsi.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 14.

rekag2021

2021. január 22.

Szerencsere csak miniparfumkent rendeltem meg, nekem valahogy teljesen nagymamas illat.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 22.

Bonnieoo7

2021. január 18.

Pénteken érkezett, ma hétfő van és délután debütát... a 10 ml-es "kóstolóm". Csínján kell bánni vele, mert a sálamra tettem csak, de már az itthoni ruhámba átöltözve is roppant intenzíven érződik ez az igazi különlegesség. Nem szabad annyit fújni belőle, mint a hagyományos parfümökből, mert valósággal fullasztó tud lenni. Kint tombolnak a mínuszok, s engem körülölel a meleg ámbrás illat. Szokatlan, mint az összes többi niche vonalon futó társa, de nekem ez nagyon tetszik. Még arra is hajlok, hogy ha elfogy esetleg újravásárolom (nagyban), pedig nem jellemző rám, mert nagyon hamar kiábrándulok az illatokból. 🦪

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 18.

Krisztiina

2021. január 5.

Van egy régi, nagy szerelmem, a Kenzo Fekete Pipacsa (Kenzo Flower Oriental) és már ősidők óta nem lehet hozzájutni. Már csak fél üveggel van ebből a Kenzo illatból és tényleg nagyon vigyázok rá. Eddig azt gondoltam,hogy ez egy olyan szerelem és illat, amit nem lehet pótolni, mély és tömény, sűrű füstölő, szinte vágni lehet, és mégis puha, meleg, hívogató. Egy jelenség, amire mindenki felkapja az orrát, nem lehet nem észrevenni.
Azt persze nem mondom, hogy az Ardent-et össze lehet hasonlítani az Orientallal, de egy költői túlzással igen. Egy olyan illat, ami kárpótol a Fekete Pipacsért. És mivel nagyon szeretem az ilyen típusú illatokat, pipacs ide vagy oda, szeretni tudom önmagáért is, ráadásul rajtam kifejezetten tartós illat. Az a kevés is, amit magamra fújok szuper még most is, bőven 6 óra elteltével. Ugyanis, szerintem ez a parfüm a sok locsolást nem viseli el, óvatosan-finoman kell vele bánni és azt meghálálja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 5.

Jelizz

2020. december 8.

Az ujsagban megtetszett az illta es azthittem h ez egy kracsonyi citrusos/fuszeres illatu parfum, de nem. Mekkora szerencsem van hogy csak a kis mini verziojat rendeltem meg. Nagyon eros, szur olyan illata van konkretan minth amikor be mesz a LUSH uzletbe :( Tomeny ambra, ferfias kicsit nagyon nem jon be.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2020. december 8.

Brigitt

2020. november 20.

Már olyan régen keresek igazi ámbrás parfümöt, de azt nem gondoltam volna, hogy az Avonnál találom meg. Hát ez valami isteni! Azon gondolkodtam amikor olvastam az összetevőit, hogy lehet megjeleníteni egy illatban a csipős fűszereket. Hát igenis meg lehet. Én érzek benne zöld borshoz hasonló aromát, ami olyan mintha picit meg lenne füstölve, és igen érzem a csipősségét is. Fantasztikus! Én ilyen illatúnak képzelem a távolkeleti teázókat, ahol kellemes félhomály van, és mindenféle színes mandalás vásznak vannak a falakon és a kényelmes bambuszfotelokban, és az asztalokon fűszeres üvegcsék vannak amikkel szabadon ízesítheted az itókádat és amelyek ontják magukból az izgatóbbnál izgatóbb aromákat, illatokat, a távolból pedig alig észrevehetően de mégiscsak előjön a füstölő illata. Ez az illat egy csodás utazás, egy illatos meditáció. Teljesen elbűvölt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. november 20.

KisCsillus9986

2020. november 18.

Ez az illat engem teljesen elvarázsol...mintha Serge Lutens Ambre Sultan niche parfümjének reinkarnációja lenne 😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 18.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol, Citral, Hydroxycitronellal, Cinnamal