Avon

Ár:   899 Ft   Kategória:   Ajakápolók
Lelőhely:   tanácsadónők, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: orsii9521, az összetevőket feltöltötte: Aerodon, Módosítva: 2017. január 13.

Lelőhely:   tanácsadónők, online
Kategória:   Ajakápolók

• színez és hidratál
  • megnyugtatja a száraz ajkakat
  • puhává teszi az ajkakat

Yvee

2024. május 7.

Imádom ezt az ajakbalzsamot,(sugar cookie). Eszméletlenül finom illata van,enyhén csillogó halvány rózsaszínű, teljesen jól hidratál és fényvédelmet nyújt.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. május 7.

MissScorpio

2023. május 20.

Ár-érték arányban nagyon jó fényvédelmet tartalmazó, színezett ajakápoló!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. május 20.

Ár-érték arányban nagyon jó fényvédelmet tartalmazó, színezett ajakápoló!

weiriyu

2023. április 10.

Nos, nekem az epres van meg, és bár nem érzem, hogy annyira hidratálna, annyi biztos, hogy nem is ront a helyzeten! :) Nem csodaszer, de az illata nagyon jó, színt is visz fel. Nem mindennapos használatra, de olykor-olykor megfelel, inkább a látványa miatt - és az illata miatt! *.* A hétköznapra maradnak a "natur" - sima ajakápolók.
Még hozzátenném, hogy amikor felkenem, akkor picit darabos érzést kelt az ajkamon - tényleg csak minimálisan -, de ez engem nem zavar, és másokkal ellentétben a "ragacsossága" sem - én nem érzékeltem. :)
Van egy bontatlan sárgadinnyés ízben is, de azt még nem próbáltam ki! Még vár a sorára. :D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. április 10.

Doryca007

2022. november 17.

Nagyon szeretném szeretni, de egy nagy nem a voksom rá. Szuper az illata, íze (sugar cookie), kellemes rózsaszín árnyalat, de picit ragad, és egyáltalán nem hidratál, semmit nem csinál az ajkaimmal. Mivel úgy tűnik nem szarit, ezért kap egy gyenge 2-est.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. november 17.

Cofi1234

2022. július 31.

Van egy enyhe ajakápoló függőségem szóval amikor ezt megkaptam nagyon örültem neki😅. Nekem a Berry szín van meg ami ad egy enyhe lilás színt. Egész jól hidratál, de inkább szinten tartásnak mondanám. Krémes pirosítóként is nagyon jól funkcionál. Ajkakon clinique black honey színe van.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. július 31.

Emma23

2021. június 10.

Az illata nagyon jó. Az epres verziót vettem meg. A hidratáló hatása se olyan rossz de vannak ennél sokkal jobb ajakápolók.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. június 10.

Enne

2021. május 13.

Epres verzióban van meg. Olyan fincsi az illata, mint a hubba bubba epres rágónak, szinte beindítja a nyálképződést. Enyhe színt és fényt ad, bár kissé ragacsos. Nem tartós, de ennyi pénzért ajándék. Nem tudom, mennyire hidratál, mert mellette használom a jól bevált eos ajakápolómat. De visszahozza a fiatalkori emlékeimet, amikor volt egy dinnyés görgős avonos szájfényem, és annnnnyira imádtam! Lehet, hogy kipróbálom a dinnyés változatot is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 13.

Cslauraa

2021. március 17.

Hidratál, szép fényt ad az ajkaknak.
Eddig háromfélét próbáltam -csokis,vaniliás és a cukros süti.
Az utóbbival az illata és a színe miatt nem vagyok megelégedve, de biztosan elfog fogyni.
Az első kettő viszont nagyon szuper. Úgyhogy őket biztosan újraveszem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 17.

Hidratál, szép fényt ad az ajkaknak.
Eddig háromfélét próbáltam -csokis,vaniliás és a cukros süti.
Az első kettő viszont nagyon szuper. Úgyhogy őket biztosan újraveszem!

Jelizz

2021. február 14.

nekem a csokis kelett :D igazan nagyon edes csokis-kakaos illat. nem hidratal elegge eppen csak hogy egy reteget hagy az ajkaimon ez keves.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 14.

KovacsDora

2020. december 17.

Az epreset próbáltam ki, kellemes az állaga és az illata, szép fényt ad az ajkaknak. Jobban regenerál, mint azok amiket korábban használtam (kivéve az EOS ajakbalzsamja, ami elég nehezen beszerezhető számomra), egyelőre ennél maradok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. december 17.

Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil

A természetben is előforduló paraffin viasz (szénhidrogének keveréke). Emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó anyagként használt a kozmetikumokban. Főleg stiftes kiszerelésű termékekben (pl. ajakápolókban) használják, hogy az szép és szilárd legyen.

Szénhidrogének komplex keveréke, magyar néven vazelin. Mivel kőolaj származék, hírneve nem túl jó, de ennek nem igazán van tudományos alapja. Dr. Leslie Baumann Cosmetic Dermatology című könyvében (273o) azt írja, hogy sokak szerint a petrolatum a ma ismert egyik legjobb hidratáló összetevő. Elzáró (occlusive) hatása igen erős, emaitt a tudományos kutatásokban gyakran szolgál viszonyítási alapnak. Nem komedogén, az allergiás reakciók pedig nagyon ritkák rá. Paula Begoun gyulladáscsökkentő és bőrregeneráló hatásról is ír. Állaga önmagában meglehetősen zsíros, olajos érzetet kelt a bőrön, így elsősorban a száraz bőrre kiváló összetevő.

Emolliens hatású, szagtalan és íztelen észter, mely felületaktív tulajdonságokkal is rendelkezik. Fényes hatása miatt az összetevőt leggyakrabban rúzsokban használják.

Mesterséges viasz, mely különböző szénhidrogének komplex keveréke. Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”)  és bőrpuhító (emolliens) funkciói vannak a krémekben.

Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként.

Egyszerűbb néven oxybenzone. Kémiai fényvédő, mely az UVB- és rövid UVA-sugarak (290-360 nm hullámhosszú) ellen véd. Magas stabilitású összetevő, amely véd más összetevőket is az UV-sugárzás okozta károktól. A oxybenzone viszonylag gyenge fényvédő, önmagában nem véd eléggé, így leginkább csak a többi összetevőt védő segédanyagként használt. Az összetevő használatát Palau-ban betiltották a korallokat károsító hatása miatt. Az összetevővel kapcsolatban felmerült a gyanú, hogy elősegíti a bőrben a káros szabad gyökök képződését. A Wikipédia azt állítja, hogy manapság az oxybenzone a leggyakrabban előforduló allergén a fényvédőkben. További információ a smartskincare-en.

Íz- és illatanyag keverék, az EWG szerint a Fragrance / Parfum összetevő szinonímája.

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.

Piros színű szintetikus színezék, amely az INCI listákon Red 6, Red 6 Lake, Red 7 és az amerikai piacról származó termékeken Red 7 Lake néven található meg.