Balea

Ár:   €4.95   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   DM   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: csaktom, Módosítva: 2020. április 20.

Ár:   €4.95

• Hidratáló hatás duo hialuronsavval
  • Vegán

JulcsiToth

2020. szeptember 19.

Nagyon kellemes csalódás ez a szérium! Hirtelen felindulásból vettem meg, mert elfogyott a The Ordinary tiszta retinolom. (ami egyébként semmilyen változást nem errdményezett a bőröm összképén) Csak azért vettem meg, mert láttam h retinolos éjszakai szérum, árban is jó volt, és kiszerelésében is elég nagynak/gazdaságosnak tűnt gondoltam egy próbát megér. És azt kell, hogy mondjam,az én szörnyen kényes, problémás bőröm nagyon szereti. A szemkörnyekemet kihagyva használom (oda a Clinique All about eyes-t használom) és határozottan látszik az eredmény. Sokkal élettel telibb az arcom összképe és sokkal simább, a pirosságot szépen lehúzza és a gyulladt pattikat is színben szépen nyugtatja. Tényleg elég erős az illata ezért a 4 csillag, de alapvetően nekem tetszik az az illat így nem zavar. A pumpás flakon nagyon jó, nem szeretem a pipettás szérumokat. Jo nagy a flakon és nekem két pumpálás elég az egész arcomra egy harmadik meg az egész dekoltázsomra. Pillanatok alatt beszívja a bőrön, nagyon klassz kis termék, újra fogom venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 19.

Serephina

2020. szeptember 14.

Nagyon szuper kis termék, vizes-géles állaga van ami könnyen/gyorssn beszívódik. Én is éreztem a bizsgergést és egy minimális pírral is járt az elején, de nem okozott fájdalmat, se pattanásokat, vagy bármi kellemetlenséget. 2-3 naponta használom csak a békesség kedvéért, nem merném napi szinten. Kicsit zavar hogy ezen nincs rajta mennyi a retinoltartalma (a többi termékkel való összehasonlóthatósága miatt érdekelt volna), de a lényeg hogy szépen működik és ahhoz képest nagyon jó az ára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. szeptember 14.

bongi

2020. szeptember 10.

Alapvetően jó és az ára is baráti, de ha elfogy, inkább egy másik retinolos szérumot keresek majd. Ez volt az első, amit próbáltam és feszesebb is a bőröm, mióta használom az esti rutin részeként. Egy kis ragacsos érzetet hagy maga után, de az nem zavar, mert még teszek rá egy szérumot és hidratáló gélt, meg amúgy is éjszaka nem érdekel. Az egyetlen dolog, ami nem tetszik, az a parfüm benne. Nagyon elöl van az összetevők listáján (retinol után rögtön parfüm? más hatóanyagok előtt???) és ez érződik is használatkor. Nem értem miért van benne egyáltalán parfüm, főleg ennyi. Nagyon erős férfi tusfürdő szaga van. Ezen kívűl korrekt termék, de inkább nézek egy parfümmenteset következőkor, akkor is, ha csak drágábban találok. Sajnálom, mert egyébként parfüm nélkül abszolút meg lennék elégedve vele.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. szeptember 10.

szzh01

2020. július 24.

Kb 3 hete használom, és alapvetően nem terveztem ilyen korán értékelni, hisz a retinol nem egy gyorsan ható műfaj, de most mégis megteszem.
Úgy tűnik, azon kis számú szerencsések közé tartozom, akiknél már rövid idő után is mutatkoznak pozitív hatások. Kb 1-1,5 hát után tűnt fel, hogy a bőröm állapota valahogy szebb lett összességében, kicsit feszesebb, üdébb lett. Nem hatalmas különbségről van szó, de én egyértelműen érzékeltem.
Azóta újabb javulási lépcső nem történt, maradt ez a szint, kenegetem tovább szorgalmasan, s majd kb. 3-6 hónap múlva ismét megvizslatom.

Minden este használom (a szoktatás nálam extrém gyors volt, a 3. kenés után már minden nap használtam), nagyon jól reagált rá a bőröm. Egyedül a felső ajkaimat kezdte ki. Először nem értettem, mi bajom lehet, miért száradt ki eszméletlenül és fájdalmasra repedve a felső ajkam nyár közepén, aztán rájöttem, hogy olyan a krémezési technikám, hogy egy kis krém mindig oda is kerül. Amióta figyelmes vagyok ezen a területen vagy óvatosságból levédem valamilyen ajakápolóval, nem okoz ilyen gondot.

Egyértelműen nagyon szomjassá teszi a bőrömet, így előtte és utána is hidratálok és táplálok gazdagon, így nem lesz rinocérosz tőle a bőröm reggelre, ez nálam alapvető fontosságú.

A termék állagát már leírták többen, én a parfümöt nem igazán kedvelem benne - elvből sem, ill. nem is tetszik a konkrét illat, de elviselem a cél érdekében. Általában 2 pumpálásnyi elég a teljes arcomra és a nyak dekoltázs területére. Úgy gondolom, hogy egy flakon így sokáig elegendő lesz. tekintve a korszerű összetételét, ezt egy ajándék terméknek gondolom, ami vékony pénztárcájú, ámde igényes felhasználók számra is lehetővé teszi a hatékony bőrápolást - hála érte a dm-nek (és csaktom-nak)!
Később ígérem, visszatérek a hosszútávú tapasztalataimmal is, jelenleg 5 csillagot érdemel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. július 24.

virumiru

2020. július 19.

szerk: "a nincs még ráncom" szöveg annyiban kamu volt, hogy amióta csak emlékszem van a szemem alatt egy-egy pici ránc (genetikailag ilyen gödrös a szemem alatt vagy hogy mondjam...). amióta sminkelek azóta kísérletezek, hogyan ne üljön be oda a korrektor (sikertelenül), de pár napja észrevettem, hogy már kevésbé tapadnak bele a termékek mint eddig😲 semmi újat nem próbáltam ki, más olyan terméket nem használok, ami ilyet csinálhatna. nagyon bízom benne, hogy ő volt az😀 (heti 4-5 alkalom, lassan az doboz alján járok már)

pár hónapja rám jött, hogy na, betöltöttem a 25-öt, itt az ideje elkezdeni retinolozni...hetekig keresgéltem az összes népszerűbb webáruházban, de mindig sold out volt minden, így kötöttem ki ennél a terméknél. eleinte tartottam tőle, mert nem tudtam milyen formában, meg hány %ban van benne retinol (mondjuk ez még a mai napig nem világos számomra, bár ha tippelnem kéne 2%), de aztán itt is meg máshol is olvastam, hogy mikrokapszulázott, úgyhogy megvettem. na de a lényeg😂 a termék csomagolása király, nem éri fény, az adagoló pumpa még mindig működik, nekem 4 kisebb nyomás elég az arcomra meg a nyakamra. az állaga, hát szakszóval nem tudom hogy mondják, de nem olajos, nagyon könnyed, vizesebb zselé állagú😀 én arclemosógél és tonik után viszem fel este, jól elolszlik, könnyen beszívódik, nem ragad utána. az első pár napban picit bizsergett tőle a(z amúgy nem érzékeny) bőröm, de én több helyen olvastam, hogy a retinolhoz szoktatni kell a bőrt, úgyhogy nem ijedtem meg...más problémát (hámlás, kivörösödés) nem okozott. picit lemattítja a bőrt, de ezt még nem nevezném filmrétegnek. utána hidrataló krémet szoktam használni, pár csepp szérummal/olajjal, többfélét kentem már rá, egyik alatt sem kukacosodott. a hatása? hát, ráncaim még egyáltalán nincsenek hála a magasságosnak, úgyhogy nem tudom, hogy a meglévő picikkel mit művel, de az biztos, hogy jól beilleszkedett a rutinomba😀 nagyon kisimult, egységes az arcom, bár így, hogy egy 5, alkalmanként 6-7 lépcsős esti rituáléba van beillesztve, hazugság lenne azt mondani, hogy csakis ettől az 😀 meg szerintem a retinol ránctalanítő, arcfeltöltő hatása igazán csak hosszútávon mutatkozik meg.
érdekesség még, hogy én május közepén 2000 forintért vettem meg, de ma a dm-ben akció nélkül 1200ért volt kint🤔 ennyiért pláne ajándék. kb most a felénél járok a terméknek, még egyszer újra veszem, de utána szeretnék áttérni egy erősebbre. csak azért nem adok 5 csillagot, mert más retinolos terméket még nem próbáltam:)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 19.

Avokado07

2020. június 25.

Egy kis update: a TO EUK-jával kukacosodik.

Kb. 3 hete vehettem meg, mert kerestem a TO squalain-es retinolja mellé egy vizesebb állagút, hogy felváltva használhassam, ha nagyon zsírosnak érezném a bőröm. Érdekes, hogy az elvileg 1% szupererős TO-nál semmit nem érzek, ennél a terméknél tapasztaltam a mások által leírt bizsergető érzést, de se hámlás, se pirosság, semmi egyéb. A bőröm amúgy nem érzékeny, és szerencsére az öregedésnek csak a legenyhébb jeleit tapasztaltam eddig, nagyon minimális kis ráncocskák formájában, így inkább megelőzésnek használom. Hallottam, hogy bár a retinolok viszonylag gyorsan képesek látványos eredményt produkálni, nálam ez csakegy minimális purging formájában jelentkezett.
Nincs túl érzékeny bőröm, szóval remélem a bizsergő érzés nem allergia, de csak most néztem meg az összetevőit alaposabban, hogy illatanyag is van benne. Ezt amúgy én nem éreztem. Szerintem kis nyomozás után találok parfümmentes változatot is, szóval hacsak nem ébredek pár hónap után az újszülöttekre jellemző pihepuha bababőrrel, nem hiszem, hogy újraveszem.
Az állaga amúgy kellemes, gyorsan eloszlatható, kényelmes a pumpás kiszerelés is, jobban szeretem, mint a cseppentős dolgokat, az ára miatt meg simán megér egy próbát, bár egy nagyon enyhe ragacsos filmet hagy maga után. Mivel amúgy is kenek utána hidratálót az arcomra, ez abszolút nem probléma.
Ezt a mikrokapszulás dolgot pedig még nem nagyon ismerem, de köszönöm a tippeket, utána fogok olvasni!
Felbontás után 1 évig áll el.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 25.

Egy kis update: a TO EUK-jával kukacosodik.

Felbontás után 1 évig áll el.

CeCeDrake

2020. június 17.

Amint lehetett kapni, lecsaptam rá. Nyakra és dekoltázsra kerestem olyan terméket, ami viszonylag baráti áron kapható, legyen benne retinol és ne okozzon irritációt.
Termálvizes, vizes permet után viszem fel nyakra és dekoltázsra. Nem zsíros, nem zavaró. Nem okoz irritációt, nem lesz tőle száraz vagy piros a bőröm. Szuperül “vasal” szinte, szóval biztos elegendő retinol van benne.
Sajátmárkás termékek között ritka az ilyen kis kincsecske.
(Arcra nem próbáltam, oda másik terméket használok.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 17.

Sajátmárkás termékek között ritka az ilyen kis kincsecske.
(Arcra nem próbáltam, oda másik terméket használok.)

vadvirag919

2020. június 9.

Ez a 3. típusú retinolos szérum próbálkozásom, és akkor én itt most fel is adom ezt a hatóanyagot.
Örültem, hogy végre nálunk is kapni ezt a krémet, mivel nem túl drága így vélemények nélkül is megvettem. (Kíváncsi is voltam, mert egyrészt elkaptam egy kis eszmecserét a retinol-formulázással kapcsolatban, másrészt eddig csak két olyan terméket próbáltam, amiben volt retinol, de nem kifejezetten ez volt bennük a lényeg.) Erős a gyanúm, hogy ez a hatóanyag nekem nem barátom, ill. a Balea sem, hiába akarom én szeretni.

Így 29 évesen nem igazán vannak ráncaim, hála a genetikának. Alapvetően egy - kordában tartott - olajos szeborreás bőröm van, kettő darab nevetőránccal, nulla szarkalábbal, és a nyakamon egy időszakos árokkal, amivel azért illenék foglalkozni. Általában peptides hidratálót használok, néha ceramidos tonerrel kiegészítve, és ez elég is, jól hidratáltnak tűnök, nem látszanak ráncok az arcomon, a nyakamon lévő is elég konszolidált.
Na, jelen szérumunkat kb. 4-5 alkalommal próbáltam magamra kenni két hét alatt:
1. önmagában, éljünk veszélyesen - beszívódott, reggelre viszont olajos homlokkal ébredtem, kicsit összeszikkadva, mint aki 3 napja nem ivott elég vizet...
2. krém állagú hidratálóval rétegeztem / kevertem - nem szívódott be, picit ragacsos volt, reggelre pedig tocsogott az egész arcom.Összességében kicsit megijedtem magamtól reggel a tükörben, mély, piros vágásnak tűnt a nyakamon lévő redő. :D
3. vizes lotion állagú hidratálóval rétegeztem / kevertem - szintén nem szívódott be, és olyan ragacsos lettem, hogy másodjára már egy fél óra után lemostam. (Először megvártam a reggelt, nem meglepően mintha leöntöttem volna magam a zsírosbödönnel, közben pedig egy korosodó zombi ellopta a ruháimat.)

DE! Akkor most mondok jót is:
- Egyáltalán nem okozott irritációt, pöttyöt, göböt, pirosságot.
- Dekoltázson rendeltetésszerűen működik, akár a fenti módokon is. Mostanában néhány parfüm irritált, a mellkason pedig pöttyös, és kicsit integritását vesztett (jó, kimondom: petyhüdt) lett. Ez viszont kivasalta. Ahogy az arcomat is kellett volna! És egyáltalán semmi olajosodás nem történt, eggyel feljebb meg ugye a teljes katasztrófa.
- 30 ml 1900 Ft, tehát az ára kifejezetten baráti.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. június 9.

Na, jelen szérumunkat kb. 4-5 alkalommal próbáltam magamra kenni két hét alatt:

DE! Akkor most mondok jót is:
- Egyáltalán nem okozott irritációt, pöttyöt, göböt, pirosságot.
- 30 ml 1900 Ft, tehát az ára kifejezetten baráti.

Antioxidánsok: Retinol
Hidratálók: Glycerin, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Retinol, Panthenol

Nem ionos, nem habzó felületaktív anyag, melyet olajok beoldására használnak a kozmetikumokban. A PEG-N Castor Oil helyettesítőlye. Stabilizálja a O/W emulziókat és segíti a habzóanyagokat. Teljes mértékben növényi eredetű és megfelel az EcoCert szabványnak.

Retinol a I v