Balea

Ár:   €4.95   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   DM   Bőrprobléma:   Bőröregedés

A krémet és az összetevőket feltöltötte: csaktom, Módosítva: 2021. június 21.

Ár:   €4.95

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

eszterke79

2021. április 21.

Ez az első retinolos próbálkozásom. Gyengével kezdtem elsőre, de bejön. Mondjuk hetekig tartott mire rájöttem, hogy nemcsak az arcom szárítja, hanem a kezem is, így most már nagyon alaposan megmosom utána mindig egyből:)
Rögtön egyből hidratálok is az arcomra, így teljesen ok. Nem 5 csillag, de nagyon korrekt 4 csillag :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 21.

thatscrazy

2021. április 17.

Korrekt.
Ennyiért már a The Ordinaryt is meg lehetne rendelni, de aki nem szeretne rendelni, ezt is megvásárolhatja a dm-ben, bár a TO-hoz képest gyengébb a hatása.
Nekem erősen parfümös, de én birom, de aki nem, az ne vegy meg.
Sokáig kitartott, a vége felé főleg a szemem alá próbálgattam, nem volt rossz oda se.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. április 17.

Korrekt.
Nekem erősen parfümös, de én birom, de aki nem, az ne vegy meg.

Brunettee

2021. április 13.

Gondoltam, csak teszek egy próbát a retinollal. Mindenképp olyasmit szerettem volna, ami gyenge, így van ideje megszokni a bőrömnek. Akkor láttam meg ezt a terméket. Hetente egyszer használom, most így fér bele a rutinomba.Szeretem, bár az illata nem túl kellemes. Felkenés után én alaposan hidratálok. Irritációt nem okozott, másnapra kisimult, puha az arcom. Lehetséges, hogy megpróbálom gyakrabban is használni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 13.

smikal.regina

2021. március 17.

Ez volt az első retinolos termékem, kezdésnek szerintem teljesen jó, főleg ár-érték arányban. Nem hiszem, hogy újra fogom venni, inkább váltani fogok valami kicsit erősebbre. Fiatal vagyok, nincsenek ráncaim még, de megelőzésnek mindenképp érdemes használni, valamint a pattanásokra is jó a retinol, bár én ezt a hatását annyira nem érzékeltem. Nem irritálja a bőröm, az illata nekem kicsit mamás, de összességében szerintem kezdésnek teljesen jó. Én a hialuronos éjszakai krémével használom együtt, így nagyon jól behidratálják az arcom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. március 17.

guppi666

2021. március 11.

Első retinolos krém nálam is. Semmi irritációt nem vettem észre, szárítani viszont szárít, így amint beszívja a bőröm (2 másodperc), megy rá a hidratáló. A C-vitaminos termékcsaláddal használom együtt és rendbe rakták a bőrömet. Nem tudom hogy ha abbahagynám akkor visszatérnének e a pattanások, mert egyelőre nem tudom eldönteni hogy ez is hatásos vagy a C vitamin ennnyire látványos.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 11.

Anita1978

2021. március 1.

A pumpás flakon alap már nekem.Két pumpálás elég az egész arcomra, szem alá is, ami meg marad a kezemen, megy a nyak/dekoltázsomra. Pillanatok alatt beszívja a bőröm. Az, h jó -e, majd évek múlva tudom csak meg, de valamit használni kell, és más retinolt nehezebb beszerezni.Újra fogom venni!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 1.

tátombák

2021. február 6.

Első retinolos kencém alapos utánaolvasások után a 27 éves zsíros mitesszeres bőrömre. Könnyen beszerezhető, jó áron, és a vákuumpumpás csomagolás csillagos ötös! Akárhogy kerestem, a dobozon említést sem tettek a retinol fényérzékenyítő hatásáról, ott már azért kezdett gyanús lenni a dolog a hatóanyagtartalmát illetően.
Az állaga zselés, hajlamos kukacosítani a fölékerülő hidratálót. 1-1,5 pumpányit oszlattam el az arcomon, ahova több került, ott kipirosodtam tőle, pedig nincs érzékeny bőröm. 3-4 hónapig használtam, hatásában én nem láttam semmit, de legalább pattanásokat nem okozott.

Amikor koraősszel megvettem, akkor tudtam, hogy erősebbre fogok váltani idővel. Ez a termék arra teljesen tökéletes, hogy egy könnyen beszerezhető alacsony hatóanyagtartalmú géllel ismerkedjen az ember lányának arcbőre a retinollal, és innen szépen építgesse felfelé az erősséget - ha igényli. Én innen a 0,2%os Ordinaryre váltottam, hatásában látványos a különbség.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. február 6.

ViragKisAsszony

2021. január 22.

2020.11.27. Az első retinolos szerem, eleinte a szoktatás alatt olajkeverékkel együtt vittem fel az arcomra hetente egyszer, így nem száradt ki a készítménytől a bőröm. Egy idő után már heti többször is használtam, olajkeverék nélkül is, ma már naponta használom csak magában, kivéve persze azokat a napokat, amikor glikol savval hámlasztok. Gyorsan beszívódik, én a felvitel után még várok legalább 10 percet az olajozással, hogy ne kukacosodjon. A ránctalanító hatásáról nyilván csak évekkel, de legalább egy évvel később tudnék nyilatkozni, úgyhogy ezt passzolom :D. Ahogy elnéztem a drogériákban kapható retinolos krémeket, szérumokat, az összetevők és az ára alapján ez tűnik legbarátibbnak.

2021.01.22. Köszönöm balankaa01-nek, hogy utána nézett a retinoltartalmának, hát 0,1-0,2% alatti érték tényleg borzasztóan kevés... Elsőnek jó volt, de 30 fölött kicsit ütősebb cuccra vágyom. Plusz azóta nekem a KM-án nézelődve a Helia-D retinol tartalmú éjszakai krémje szimpatikusabb lett, habár még nem próbáltam.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 22.

Kremcica

2020. december 24.

Lehet hogy nem a legerősebb koncentrátumú retinol, de nálam hatásos. Előtte próbáltam több márkát is mind 0.5-1% körül volt mégsem volt ilyen hatásuk. Eleinte irritált is emiatt a Cerave lotionnel keverve használtam, mostanra anélkül és csodásan kivasal és eltünteti a piros pöttyöket. Egyetlen kifogásom ami nagyobb mint a benne lévő illatanyag, hogy szárít. Úgyhogy amikor használom (kb minden második-harmadik nap) akkor jó alaposan illatmentes hidratálókrémet és arcmaszkot használok utána. A nyakamon is látványos a hatása. Bevált, gondolkodom hogy újraveszem mert ennyiért nem igazán lehet kapszulázott retinolt kapni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 24.

Serephina

2020. december 8.

Update: közben kiderült hogy 0,1-0,2%-nál is kevesebb retinol van benne, úgyhogy első terméknek hálás vagyok érte de ez lepkepuki erősségű, így áttértem a G&G A-game termékére, ezt jó szívvel ajánlom mindenkinek következő lépésként. Egy kicsit drágább de nem vészes, viszont sokkal szebb az INCI-je, korrekten ki van írva a hatóanyagtartalma és a retinal fényévekkel hatékonyabb a retinolnál, miközben kevésbé irritáló hatású.

Nagyon szuper kis termék, vizes-géles állaga van ami könnyen/gyorssn beszívódik. Én is éreztem a bizsgergést és egy minimális pírral is járt az elején, de nem okozott fájdalmat, se pattanásokat, vagy bármi kellemetlenséget. 2-3 naponta használom csak a békesség kedvéért, nem merném napi szinten. Kicsit zavar hogy ezen nincs rajta mennyi a retinoltartalma (a többi termékkel való összehasonlóthatósága miatt érdekelt volna), de a lényeg hogy egész szépen működik és ahhoz képest nagyon jó az ára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. december 8.

Antioxidánsok: Retinol
Hidratálók: Glycerin, Sodium Hyaluronate
Vitaminok: Retinol, Panthenol

Nem ionos, nem habzó felületaktív anyag, melyet olajok beoldására használnak a kozmetikumokban. A PEG-N Castor Oil helyettesítőlye. Stabilizálja a O/W emulziókat és segíti a habzóanyagokat. Teljes mértékben növényi eredetű és megfelel az EcoCert szabványnak.

Retinol a I v