Balea

Ár:   499 Ft   Kategória:   Samponok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: sailorluna, Módosítva: 2023. november 6.

Kategória:   Samponok

• Keratinnal és peptidekkel
  • Károsodott és töredezett hajra
  • Erősíti a hajszerkezetet
  • Simítja a haj felszínét
  • Szilikonmentes receptúra

Tig

2024. május 8.

Az én hajamon jól működik, nem tapasztaltam olyasmiket, amit lejjebb írtak többen. Jól tisztít, nem szárít, tapintás, kifésülhetőség rendben, pár hét használat után nem érzem, hogy valami maradvány lenne a hajamon, fejbőrömön. Ha változna, update-elek majd.
Update a tubus vége felé közeledve: az utóbbi hónapokban ezt használtam, kétszer-háromszor iktattam be más, nagyobb tisztító hatású sampont. Azt gondolom, hogy ennek a főbb célja az ápolás, ami tényleg megy a tisztító hatás rovására. Nálam mondjuk kifejezetten zavaró lerakódások, furcsa hajérzetek nem voltak még ezzel együtt sem, de értem a rosszabb véleményeket. Összességében rendben volt a termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. május 8.

Eniko25

2024. április 17.

Sajnos nekem nem vált be. Az első pár mosás után, még semmi nem történt. Fél tubus elhasználása után viszont, zsíros érzetű lett a hajam. Még enyhén korpásodni is kezdett. Soha többet!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. április 17.

Eszterga

2024. január 29.

Jó illatú, puha és fényes tőle a hajam de viszketek tőle. Látom mások azt írták, hogy nehezen kimosható, lehet hogy attól. Elhasználom, de nem veszem újra.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. január 29.

kispajkos

2024. január 11.

Érdekes sampon... tetszik az illata, sűrű állaga. első használat után azt hittem hogy nem mostam ki jól, ragacsos érzés maradt a hajamon, aztán a következő hajmosás során nagyon alaposan öblítettem, de ismét jött ez a nem tiszta a hajam érzés. Nem tűnik ugyan zsírosnak, de tapad, nehezen fésülhető a haj.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 11.

Mandy05

2023. november 26.

UPDATE: Brutál korpás lett tőle a fejbőröm, vagy csak simán nem tudta leszedni hajmosáskor az elhalt hámsejteket.
A lányomnak kócos maradt tőle a haja mosás után.
Sajnos felkerült a nem ajánlom rovatba nálunk.

-----

Nem kell belőle túl sok, és jól oszlatható. Az ár/érték arányt figyelembe véve pontoztam, nekem abszolút pozitív csalódás. Nem mossa "csikorgósra" a hajat, ennek köze lehet ahhoz, hogy eleve sérült - száraz hajra ajánlják, aminek nem tesz jót a sok vagy erős tisztító vegyület. Inkább gyengéden ápolja mosás közben a sok protein.

Én direkt szilikonmentes sampont kerestem, mert annak átmeneti csillogó hatása után jön a szétszáradás, ill. szójatartalmút, mert az jó a változókori hajhullásos panaszokra is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. november 26.

A lányomnak kócos maradt tőle a haja mosás után.
Sajnos felkerült a nem ajánlom rovatba nálunk.

-----

zsofi02

2023. október 6.

Sajnos nekem nagyon nem vált be, pedig nem is vártam sokat tőle. Olyan volt, mintha nem is mostam volna hajat. Szárítás után összetapadt a hajtőnél a hajam. Sajnos elhasználni sem tudom, 2x próbáltam és esélytelen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 6.

Hidratálók: Glycerin, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Soy Protein

A búzafehérje kémiailag felaprított változata, amely főként aminosavakból, peptidekből és fehérjékből áll. Leginkább hajápolókban használt hajkondícionáló, hidratáló, filmképző összetevő. Alacsony molekulasúlyának köszönhetően könnyen beszívódik a hajszálak belsejébe. Képes ellensúlyozni és samponokban lévő tisztítószerek irritáló hatását, valamint helyreállítja a sérült hajat, puhává, selymessé és simává téve azt.

Bőr- és hajkondícionáló, vízmegkötő anyag.

Szójababból származó természetes növényi olaj, melyet bőrpuhító (emolliens), bőrkondícionáló anyagként használnak a kozmetikumokban. 48-59%-ban linolsavat, valamint olajsavat és némi linolénsavat is tartalmaz, melyek hirdratálják, táplálják és erősítik a bőr védőrétegét. Tanulmányok kimutatták, hogy a szójában található vegyületek segítenek elhalványítani a napsugárzásból és más forrásokból származó makacs elszíneződéseket és csökkentik a hiperpigmentációt is. A szójababolaj ezen kívül olyan antioxidáns hatású polifenolokat is tartalmaz, melyekről kimutatták, hogy segítenek megvédeni a bőrt az UV-fény által kiváltott károsodásoktól és a vízvesztéstől. (forrás)

Tartósítószer, mely a kozmetikumokban használt tartósítók között gyengédnek ls kevéssé irritálónak számít. Ecocert jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban, viszont általában egy tartósítószerkeverék részeként kerül a képletbe, mivel önmagában nem elegendően erős a hatása.

Más néven gliceril monooleát. Glicerin és olajsav észtere, melyet a természetben előforduló, magas olajsav tartalmú zsírokból és olajokból nyernek. A sárgás folyadékot bőrpuhító (emolliens), emulgeáló és sűrítőszerként használják a kozmetikumokban.

Leggyakrabban samponokban és lemosókban található gyöngyház hatású emulgeálószer, emollient, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó segédanyag.