Balzsam Labor

Ár:   2900 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Lelőhely:   kozmetika, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szzh01, Módosítva: 2018. november 2.

Lelőhely:   kozmetika, online
Kategória:   Hidratáló krémek

Nappali krém organikus hatóanyagokkal

Intenzív bőrápoló tulajdonságú, a bőr mélyebb rétegeibe felszívódó esszenciális zsírsavakban gazdag speciális olajok keverékét, hidratáló, bőrsimító, feszesítő tulajdonságú növényi kivonatokat, hyaluronsavat és UV A+B fényvédő hatóanyagot tartalmaz.

Illat és parabenmentes készítmény. Magyar fejlesztésű termék.

sztikke

2016. szeptember 29.

Nyárra vettem nappali fényvédőnek, de sajnos nem vált be se nekem, se anyukámnak. Nekem egyrészt túl sűrű volt a zsíros arcbőrömre, másrészt pattikat is okozott, pedig elég szerény összetevőkkel rendelkezik, még szilikon sincs benne, ha jól látom. Valószínűleg a kémiai fényvédővel van baja a bőrömnek. Anyukám bőre pedig még nálam is érzékenyebb, és persze neki se vált be. Még mindig nem találtam jobb fényvédős arckrémet a PC Resist Super-Light-jánál.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. szeptember 29.

felicitas

2016. szeptember 27.

Nálunk nagyon beváltak a Balzsam Laboros termékek, akármihez is nyúltam eddig. Ez egy illatmentes, szuper arckrém, kifejezetten pumpásat kerestem. Kellemes, nem hagy zsíros érzést a bőrön, pattanásokat, eltömődött pórusokat nem okoz, pedig én hajlamos vagyok rá az államon és az orromon a szűk pórusaim miatt. Állagra hasonló számomra, mint a Numis Med ureás arckrémje, nem is tudom megállapítani melyik a jobb. Legyen ez, mert magyar termék.
Update: Valahogy nem hozza azt amit eddig. Lehet a bőröm változott a szüléssel, de jelenleg nem hidratál eléggé. Húzódik a bőröm, pedig még hűvös sincs.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. szeptember 27.

szzh01

2016. május 28.

Sűrűbb konzisztenciájú, semleges illatú tápláló krém, ami mégis jól felszívódik, nem hagy maga után zsíros érzetet. Még a szemkörnyéki területet sem irritálja, így én oda is kenem (de előtte azért biztonságból szemkörnyékápolózok is). Kimondottan nyárra vettem a fényvédelem miatt, s mert szeretem a márka termékeit, náluk kerestem valamilyen természetes, hatóanyag-gazdag fényvédős nappali krémet. Alátonikozni, vagy arcpermetet használni előtte, azaz nedves arcbőrre felvinni nem érdemes, úgy tapasztaltam, hogy csak száraz arcbőrön működik (sajnos). Ami nem tetszik benne, hogy hiába szívódik fel, az arcom nagyon fényes marad utána. Érdekes ez a dolog, szándékosan nem csillogást írtam, ami egy kicsit ragacsos felhangú számomra, hanem inkább fénylés az, amit maga után hagy, kb mintha az egész arcomat highlighterrel kentem volna be; szóval egy kicsit diszkógömb-szerű a fejem tőle. :-( Gazdagon rápúderezek, különösen a T-vonalra, de sajnos pár óra után átfénylik a púder alól is. A másik dolog, ami elgondolkodtat natúr kozmetikumokra igényes vevőként: az Octinoxate és a Hexylene Glycol jelenléte az INCI prominens helyén, a sárga pöttyök és a leírásuk annyira nem megnyugtató számomra... Örülnék, ha Balzsamék kitalálnának egy kicsit szebb összetételű és kevésbé csillogó fényvédős krémet. Azért ami már megvan, azt elhasználom, de utána szerintem más alternatíva után fogok nézni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. május 28.

Antioxidánsok: Alanine, Ginkgo Biloba Leaf Extract, Tocopherol, Squalene
Hidratálók: Fructose, Glucose, Sucrose, Urea, Alanine, Glutamic Acid, Glycerin, Sodium Hyaluronate

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Cukor.  A bőrön alkalmazva vízmegkötő hatása van.

Alanine a I h

Aminosav, melyet a búzában található gluténből állítanak elő. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hajkondícionáló. Paula Begoun szerint nincsen olyan kutatás, ami alátámasztja, hogy a glutaminsavnak a bőrön alkalmazva bármilyen hatása lenne.

Aszparaginsav. Aminosav, mely nagy mennyiségben megtalálható a növényi és állati fehérjében. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, haj- ás bőrkondícionáló.

Kendermagolaj. A tévhitekkel ellentétben a kendermag, így az olaja sem tartalmazza a kábító hatású delta-D-tetrahidro-kannabinolt (=THC), az ugyanis a növény virágos hajtásainak levelein elhelyezkedő mirigyekben van. A CosIng besorolása szerint bőrpuhító és bőrkondícionáló hatása van. A  kendermagolaj esszenciális zsírsavakban gazdag: 60-70%-ban linolénsavat (Omega-6), 15-25%-ban alfa-linolénsavat (Omega-3) és 1,7% gamma-linolénsavat (GLA) tartalmaz. Az összetevő a truthingaing és Paula Begun szerint is kizárólag bőrpuhító hatással bír a bőrre, minden más állítás megalapozatlan (péládul, hogy képes meggyógyítani ekcémát), bár eszerint a tanulmány szerint GLA tartalma révén helyileg alkalmazva viszketéscsökkentő hatással lehet a száraz bőrre, e szerint a vizsgálat szerint pedig hasznos lehet az atópiás dermatitis tüneteinek kezelésében.