Beauty of Joseon

Ár:   $20   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Tinamu   Bőrprobléma:   --
Vedd meg online a Beauty Lab-n 6 990 Ft-ért megnézem

A krémet és az összetevőket feltöltötte: WorkingClassGirl, Módosítva: 2023. február 27.

Ár:   $20
Lelőhely:   Tinamu
Kategória:   Fényvédők
Vedd meg online: Beauty Lab, 6 990 Ft

• Fényvédő stift hosszantartó matt finishel.
  • Illatanyagmentes.
  • Fekete üröm, ázsiai gázló és teafa kivonattal ápolja a bőrt.

Methyl Methacrylate Crosspolymer Synthetic Wax eo Dibutyl Adipate eo Coco-Caprylate/Caprate eo Isopropyl Palmitate eo I i 4 1Caprylyl Methicone szil Caprylyl Trimethicone Ethylhexyl Palmitate eo I i 4 0Silica Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer szil Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate f Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine f Boron Nitride Butyloctyl Salicylate Ethylhexyl Triazone f Microcrystalline Wax/ Cera Microcristallina Polysilicone-15 f Vinyl Dimethicone Camellia Japonica Seed Oil eo Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract a Melia Azadirachta Flower Extract Melia Azadirachta (Neem) Leaf Extract Corallina Officinalis Extract Melia Azadirachta Bark Extract Ocimum Sanctum Leaf Extract Moringa Oleifera Seed Oil Coccinia Indica Fruit Extract Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract Amber Powder Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Flower Extract eo Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil Artemisia Capillaris Extract Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract a I eo I h I gy Bambusa Vulgaris (Bamboo) Extract Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract a I h I gy Morinda Citrifolia (Indian Mulberry) Extract Vigna Radiata Seed Extract Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate Water / Aqua 1,2-Hexanediol ta Panthenol eo I v 0 0Butylene Glycol h 1 0Propanediol h Glycerin h 0 0Methylpropanediol h Ethylhexylglycerin

Ár: 6 990 Ft , Eladó: Beauty Lab
Fizetés: banki utalás, utánvét, bankkártya, Szállítás:GLS, Foxpost, Pick Pack Pont, saját átvevőpont

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

NoMakeupGirl

2024. április 25.

Habzó arclemosó után szoktam egy réteggel felkenni a Farm Stay Hialuronic Acid Multi Aqua Soothing Gel-ből, melynek beszívódása után felkenem egy réteggel az Elizavecca Green Piggy Collagen Jella Pack-ból, és annak beszívódása után szoktam végigmenni az arcbőrömön ezzel a stiftes fényvédővel.
Annak ellenére, hogy ezen a ponton már van egy réteg nyugtató gél és ránctalanító krémmaszk az arcomon (tehát ahogy a mondás tartja, fénylik, mint a Salamon töke), elég párszor átmennem a bőrömön ezzel a stifttel, és máris gyönyörűen matt hatásúvá válik.
Nem szoktam sminkelni (szempillaspirál és rúzs kivételével), de ez a mattító fényvédő olyan eredményt ad, mintha lepúdereztem volna az arcomat, a púderezés negatív velejárói (nem természetes végeredmény) nélkül.
Akiknek pattanásokat, fehér “rügyeket” okozott (valaki így fogalmazott lejjebb), jó szívvel ajánlom, hogy próbálja ki úgy is, ha arcmosás és tonerezés után egy réteg kíméletes hámlasztót (nekem pl. a Cosrx AHA 7 Whitehead Power Liquid vált be erre a célra) vigyen fel alá.
Nagyon ajánlom ezt a stiftet, pedig az első használatnál megijedtem, mert “kukacosodott” a felvitelnél, de aztán ráéreztem, hogy csak bátrabban kell rányomni a bőrre.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. április 25.

bambuszka

2024. március 17.

Utazáskor használom újrakenéshez. Plusz pont, hogy nem kell sem a fényvédőhöz, sem az arcomhoz érni az újrakenéshez, így akkor is tudom frissíteni az SPF-em, ha nincs lehetőségem kezet mosni és igazából menet közben is használhatom. Könnyű a felvitele, kellemes a textúrája is, és nekem nagyon fontos, hogy tényleg matt a végeredmény, nem csillog egyáltalán.

Habár az 50 faktor nem érhető el vele, arra tökéletes, hogy legyen rajtam SPF, amíg újra tudom kenni a rendes fényvédőm.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. március 17.

dorqaap

2024. február 10.

Mivel az alap fényvédőjüknél írtam, hogy pár óra után csillogok tőle, mint a diszkógömb, ezért tényleg kell egy ilyen mattító dolog. Tényleg mattít, viszont ugye hagy egy réteget az arcon, ami engem hosszú távon zavar, meg biztos, hogy hozzáérek, mivel tudom, hogy ott ül az arcomon.
A megoldás amúgy okés, hogy stick meg vihetem magammal, de nem a legtutibb világmegváltó szerintem, ettől még lehet, hogy fogok venni belőle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. február 10.

bogi1016

2024. január 7.

Kicsit szkeptikus voltam ezzel a fényvédővel kapcsolatban, jobban szeretem azokat a bőrápolási termékeket, amiknek olyan applikátora van, ami nem ér hozzá a bőrhöz. Az arcomat nagyon szépen mattította, nem nehezíti el a bőrt. Eddig nekem nagyon tetszik, főleg abból a szempontból is, hogy bárhova magammal vihetem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2024. január 7.

deardeer

2023. december 22.

A fényvédelméről sajnos nem tudok beszámolni, mert ősszel vettem, nem sokat voltam napon a használata melett.
De amúgy felvinni könnyű, tényleg olyan táskábadobós, rohangálós fényvédő. Selymes érzés a bőrőn, púderalapozóval remekül működik. Smink felett sajnos nekem nem jött be, nem azt mondom hogy teljesen tönkretette a sminkem, de azért kicsit megcsúszott. Sajnálatos :( Összességében meg vagyok elégedve vele, de nem váltotta ki a folyékony fényvédőimet, felváltva használom őket. Ettől függetlenül nem szeretném lepontozni, a jelenlegi fényvédő felhozatalban tők jó, ha nem szeretnél egy zsíros krémet kenni a fejedre.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 22.

krikikirk

2023. november 18.

asszem kb 18 faktort lehet vele valójában felvinni, ha 10-18, akkor is szuper alternatívája nekem az újrakenésnek. pláne szezonon kívül. és nem üti a joseon sr naptejemet, gondolom :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 18.

WorkingClassGirl

2023. november 18.

Csak újrakenni vettem meg még tavasszal. Nem vált be, igazából a stiftektől úgy általában elment a kedvem, mivel szilárd fényvédőből szinte lehetetlen annyit felvinni, hogy hozza az ígért védelmet. Nagyon csípi a szemem. Furcsán morzsálódik. De amúgy tényleg matt, és könnyű felkenni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. november 18.

agi92

2023. október 29.

Ezt csak újraapplikálás miatt vettem meg. Most pár napig kénytelen vagyok reggel is ezt használni addig, amíg nem tudom újra venni a normál fényvédőmet (Eucerin Oil Control SPF50). Utána megy vissza a táskámba. Egyébként nekem abszolút bevált

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 29.

Monicapandaa

2023. július 30.

Nagyon praktikus kiszerelés, smink fölé is könnyen kenhető, mattít. Ami már kevésbé tetszett ,hogy a használatát követő napokban konkrétan kirügyezett a fejem, tele lettem komedokkal és fehér kis picike patikkal az egész arcomon.
Így mindössze 2 egymást követő nap tudtam használni, tehát abszolút pénzkidobás volt számomra.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. július 30.

henrietta0130

2023. július 23.

A BOJ Relief Sun egyik nagy kedvenc fényvédőm, így ki szerettem volna próbálni a márka stiftes verzióját is. Szuperül funkcionál, praktikus kiszerelésű, maga a termék nem fénylik/ragad, csak matt végeredményt és púderes érzetet hagy hátra. Számomra egyetlen hátránya, hogy sminken nem igazán alkalmazható, a bronzosítót leszedi, de igazság szerint nem erre lett kitalálva, arra ott vannak a fényvédő spray-k, ezért nem vonok le pontot. Ezt a negatívumot leszámítva szeretem használni, Stylevanáról rendelve sokkal jobban megéri az árát. Ajánlani tudom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. július 23.

Antioxidánsok: Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Gyulladáscsökkentők: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract
Hidratálók: Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Butylene Glycol, Propanediol, Glycerin, Methylpropanediol
Vitaminok: Panthenol

Mesterséges viasz, mely különböző szénhidrogének komplex keveréke. Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”)  és bőrpuhító (emolliens) funkciói vannak a krémekben.

Ez a vegyület két természetes molekula természetes kötéssel való összekapcsolásából keletkezett könnyed érzetű emoillens és bőrápoló kozmetikai összetevő. Lehet növényi eredetű vagy szintetikus is. A bőrpuhító hatás mellett ez az összetevő segíthet más kozmetikai összetevők oldódásában is.

Pálmaolajból származó bőrpuhító, emolleins összetevő, melyet gyakran használnak natúrkozmetikumokban a szilikonok természetes alternatívájaként.  A komedogén indexe 5-ből 4-es, így pattanásokra hajlamos bőrrel érdemes óvatosnak lenni az összetevővel.

Más néven Uvinul A. Új generációs, szintetikus kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak ellen nyújt védelmet (a csúcsa a 350nm-es régióban van, viszont védelmet nyújt a 320-340 nm-es területen is). Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is. Jelenleg az FDA által nem jóváhagyott fényvédő szer az Egyesült Államokban.

Ez egy átlátszatlanná tevő, grafitszerű, kristályos segédanyag, melyet kiváló fedése, nedvesség és zsírosság felszívó hatása miatt használnak kozmetikumokban, és kiváló bőrkondícionáló hatásáról sem szabad megfeledkezni. A rúzsokban krémes érzetet és szebb színt ad az ajkaknak.

Az aloe vera növény virágából származó kivonat. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint emollient és bőrkondícionló hatású összetevő.

Az indiai eperfa, vagyis a noni kivonata. A noni gyömölcsének (és levelének) sokféle gyógyító tulajdonságot tulajdonít a polinéz kultúra, de a CosIng besorolása szerint a kozmetikumokban használva a noni kivonat csak összehúzó funkciót tölt be. Paula Begoun szerint mint ahogy a legtöbb növénynek, a noninak van gyulladáscsökkentő, antioxidáns tulajdonsága is, bár még nem sok kutatás készült arra irányulóan, hogy ilyen téren mennyivel hatékonyabb, mint az ismertebb antioxidánsok.

Szintetikus összetevő, amely oldószerként működik. Segíti az aktív hatóanyagok (pl. szalicilsav) felszívódását. A Methylpropanediol hidratáló tulajdonságokkal is rendelkezik, ráadásul ragacsos utóérzet hagyása nélkül. Nagyon jó antimikrobiális tulajdonságokkal is rendelkezik, ezért tartósítószer-keverékek részeként is használják, mivel elősegíti a tartósítószerek hatékonyságának növelését, ezért azokból kisebb mennyiségre van szükség.