Becca Cosmetics

Ár:   $42   Kategória:   Sminkek szemre
Kiszerelés:   14,4 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   külföld (Sephora), online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: KezdoManias, az összetevőket feltöltötte: dlrexqs, Módosítva: 2020. március 5.

Ár:   $42
Kiszerelés:   14,4 g
Lelőhely:   külföld (Sephora), online

Limitált kiadás

12 gyöngyházfényű, fényes és matt finishű árnyalatot tartalmazó szemhéjpúder paletta.

Cetearyl Ethylhexanoate eo C12-20 Acid PEG-8 Ester ti I eu HDI/ Trimethylol Hexyllactone Crosspolymer Squalane eo 1 0Glycerin h 0 0Polysorbate-80 ti I eu 0 0Ethylhexylglycerin Caprylyl Glycol eo I h 1,2-Hexanediol ta Chondrus Crispus (Carrageenan) Extract Silica Dicalcium Phosphate Synthetic Fluorphlogopite Calcium Sodium Borosilicate Calcium Aluminum Borosilicate Tin Oxide Mica Talc 1 0Zinc Stearate sz 0 0Isononyl Isononanoate eo Lauroyl Lysine Dimethicone eo I szil 1 0Caprylic/Capric Triglyceride eo Triethoxycaprylylsilane szil Cera Alba / Cera Flava / Beeswax eo 1 0C12-18 Acid Triglyceride Stearyl Stearate eo Stearyl Palmitate eu Paraffin eo Cetyl Palmitate eo 0 0Cetyl Stearate eo Behenic Acid ti I eu 0 0Stearic Acid eo I eu 2 0Microcrystalline Wax/ Cera Microcristallina Arachidic Acid ti I eu 2 0Palmitic Acid eo I eu 2 0Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate a BHT a I ta Triethylhexanoin eo Nylon-12 Polysorbate 20 ti I eu 0 0CI 77499 sz CI 77491 sz Titanium Dioxide / CI 77891 sz FD&C Red 40 Aluminum Lake sz Yellow 5 Lake / CI 19140 sz Manganese Violet / CI 77742 sz Aluminum Powder / CI 77000 sz CI 77400 sz CI 77492 sz CI 42090 sz Ultramarines sz 0 0Ferric Ferrocyanide sz Bismuth Oxychloride / CI 77163 sz Carmine / CI 75470 sz 0 0Chromium Hydroxide Green / CI 77289 sz Chromium Oxide Greens / CI 77288 sz

KezdoManias

2020. március 7.

Amint megláttam az első marketing fotókat, tudtam, hogy nagyon-nagyon szeretném. Ilyen gyönyörű palettát (mind a belecset, mind a külsőségeket tekintve) én még nem láttam. És végre egy hűvösebb, világosabb árnyalatok is! A megfelelő akció kivárásával meg is rendeltem:)
A paletta egy műanyag dobozban érkezett, azon belül is egy külön tartóval. Maga ez a műanyag, átlátszó doboz is gyüngyházfényű, a hátoldalán feltüntetve egy fényképpel, milyen színek is vannak a pan-okban. Ugyanez a paletta alján is megvan.
A paletta maga is csdaszép, kagylóhéjat idéz, belül nagy tükör. Ecset külön nincs hozzá. Nagyon lelkesen mutogattam a családnak, és mindenki elismerte, a formatervezés egyik igen szép példánya fölött örömkördem.
Három finishben találhatók benne a színek, vadnak semmiképp sem nevezném őket, bár a rózsaszín és a szürke is elég erős. Sokkal inkább elegáns megjelenésű, mint a fesztiválszezon kelléke. A csillámos és a matt színek felülete lapos, a többi, gyöngyházfényű szín viszont kidomborodik, apró pöttyökkel rajtuk. Mintha kagylókat imitálnának. Mindegyik árnyalat szép, a gyöngyházfényűek (tényleg nem szaténok) csillogása pedig nagyon különleges. Fájó szívvel nyúltam hozzájuk, és valóban, a dombornyomás gyorsan lekopik.
Elsősorban a világosabb színeket próbáltam, ezekre vágytam leginkább, az én világos szemhéjamon is látszódtak, bár egy sötétebb bőrön biztosan jobban érvényesülnek. Ez a különleges csillogásnak (nem szimplán csillámoknak) is betudható. És ami a lényeg, hogy végre hűvösebb tónusú natúr színekhez is jutottam! A natúr paletták többsége meleg túnusú, így aki szeretne mást is kipróbálni, annak bátran ajánlom. Mivel a sötétebb színekkel még nagyon nem próbálkoztam, a satírozhatóságról nem merek nyilatkozni.
A színek jól kombinálhatók, bár kétségtelen, az árnyalatok hasonlítanak. Nem csoda, mégiscsak egy természetes hatású színsorról van szó.
A tartóssága rajtam közepes a high end termékek sorában, hangsúlyozva, hogy fedett a szemhéjam van és nem használok hozzá alapot.
Mint számos más palettával, ezzel is készíthető hétköznapi és alkalmi smink is.
Összességében: all time kedvenc, mindenkinek ajánlom, aki szeretné magát egyszer valami különlegessel meglepni. A piperepakk egyik éke lesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 7.

Mint számos más palettával, ezzel is készíthető hétköznapi és alkalmi smink is.

Antioxidánsok: Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, BHT
Hidratálók: Glycerin, Caprylyl Glycol

Emolliensek: Cetearyl Ethylhexanoate, Squalane, Caprylyl Glycol, Isononyl Isononanoate, Dimethicone, Caprylic/Capric Triglyceride, Cera Alba / Cera Flava / Beeswax, Stearyl Stearate, Paraffin, Cetyl Palmitate, Cetyl Stearate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Triethylhexanoin
Emulgeálószerek: C12-20 Acid PEG-8 Ester, Polysorbate-80, Stearyl Palmitate, Behenic Acid, Stearic Acid, Arachidic Acid, Palmitic Acid, Polysorbate 20
Szilikonok: Dimethicone, Triethoxycaprylylsilane
Tisztítószerek: C12-20 Acid PEG-8 Ester, Polysorbate-80, Behenic Acid, Arachidic Acid, Polysorbate 20
Színezékek: Zinc Stearate, CI 77499, CI 77491, Titanium Dioxide / CI 77891, FD&C Red 40 Aluminum Lake, Yellow 5 Lake / CI 19140, Manganese Violet / CI 77742, Aluminum Powder / CI 77000, CI 77400, CI 77492, CI 42090, Ultramarines, Ferric Ferrocyanide, Bismuth Oxychloride / CI 77163, Carmine / CI 75470, Chromium Hydroxide Green / CI 77289, Chromium Oxide Greens / CI 77288
Tartósítószerek: 1,2-Hexanediol, BHT

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emollient) tulajdonsága van.

A kozmetikum összecsomósodását megakadályozó segédanyag.

Squalane eo 1 0

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Emulgeálószer, felületaktív anyag.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.

Mesterséges kék, zöld, piros, lila és rózsaszín pigmentek. További infó itt.