Benton

Ár:   5800 Ft   Kategória:   Szérumok, Kezelések
Lelőhely:   online   Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A krémet feltöltötte: svivko, az összetevőket feltöltötte: BlackBetty, Módosítva: 2018. július 30.

Kategória:   Szérumok, Kezelések
Bőrprobléma:   Egyenetlen bőrfelszín

A károsodott és durva bőrt kisimítja, és ellenállóvá teszi a stressz és különböző szennyeződések ellen. Rendkívül gazdagon hidratálja a bőrt, és látványosan egységesíti a bőrtónust, és csökkenti az apróbb ráncokat.

Parabén, ásványi olaj, alkohol, szteroid, benzophenon, szintetikus parfüm, mesterséges színezék mentes készítmény.

Luna1024

2019. január 18.

Régebben használtam, imádtam, egyike volt az első koreai kozmetikumoknak, amiket kipróbáltam, plusz az első olyan kozmetikumoknak, melyeket tényleg nagyon szeretett a mindenre hisztis, érzékeny, normál-kombinált, vízhiányos bőröm... A régi verzió van meg, maradt is még egy pici a flakonban, de már lejárt a szavatossági idő, így nem merem használni.

Nagyon könnyed, géles-vizes állaga van és narancssárgás, átlátszó színe. A normál részek nem hatódtak meg tőle különösebben - hidratáltabbak se lettek, ugyanakkor nem is száradt ki ott a bőr -, viszont a zsírosabb részeken (T-zóna) nagyon szerette a bőröm... Amint felkentem, kb. már be is szívódott, nem zsírosította a bőrömet, nem is szárított, sőt inkább enyhítette a vízhiányt, csökkent tőle a faggyútermelésem, és összesséségben egyfajta kellemes "egyensúlyi állapotba" hozta a bőrömet. Semmilyen réteget nem hagyott, és jól együttműködött minden más termékkel, amit használtam. Forró nyári napokon, amikor a bőröm kb. alig viselt el magán egy-két dolgot (és azt is leizzadtam), volt, hogy csak ezt kentem fel hidratálónak, tökéletesen működött, és nem éreztem úgy, hogy a bőröm többet igényelne. Őszre-télre természetesen önmagában kevés volt, de erre azt hiszem, lehet számítani, és annyira nem meglepő. :)

Magáról a hatásáról még annyit, hogy igazán látványos, drasztikus változást én nem kaptam tőle, ez szerintem nem az a termék, de reggel szebb, tömörebb, egyenletesebb és egészségesebb kinézetű volt a bőrtónusom, lehúzta a gyulladásokat, és nem irritálta az amúgy nagyon érzékeny bőrömet. Folthalványításban is érzékeltem enyhe pozitív hatást, bár nem olyan mértékűt, mint amit én szerettem volna - igaz, állítólag erre a problémára vannak más, hatásosabb összetevők is, mint a csiganyál.

Összességében ezt egy szuper kis terméknek tartom, ráadásul NAGYON kiadós mennyiség! Nekem általában 1, azaz EGY nyomás elég volt a teljes arcomra és a nyakamra, így a 60 ml-s flakont nagyon sokáig tudtam használni. Emlékeim szerint az ára sem volt vészes, és az összetevőlista is gyönyörű.

Sajnos az új változat nem tudom, hogy milyen, a régiről írtam most, és azt pontozom, méghozzá 5 csillagra. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. január 18.

Mjölnira

2018. augusztus 5.

Lassan elfogy egy üveggel, és hát nem tudom mit mondjak róla. Az elején tök szuper volt, pattanás utáni sebeket tök gyorsan leszárította, jó érzés volt a bőrömnek, egy kis plusz hidratálás. Most így a vége felé még mindig szeretem használni, de már nem érzek semmi extrát, csak kenem, mert nem árt, de nem is különösebben használ....Hát nem tudom, hogy jó-e és kell-e a rutinomba, azt majd akkor tudom meg, ha elfogy.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. augusztus 5.

Oswin Oswald

2018. július 28.

Egy teljes üveget "fogyasztottam" el, szerettem használni, bár a pattanások után maradt foltok halványításában nekem nem segített olyan sokat - tulajdonképpen a kevesebb bőrhibám sem volt, amíg használtam - sajnos. (A high content skin és lotion mellett használtam a esti rutin részeként.)
A hidratáló hatása viszont egyértelműen kárpótolt, csak azért nem vásárolom újra a közeljövőben, mert még keresem a tökéletes eszenciát.

Fiatalabb barátaimnak ajánlgattam*, mert a hazai drogériás/patikai vonalon nem találni hasonló terméket, és szerintem a fiatal, problémás bőr legjobb barátja lehet. Én kamaszkoromban legalábbis öltem volna hasonlóért.

*FYI: megváltozott az összetevőlista (én még a régit használtam) - "felhígították" a formulát. A korrekcióig érdemes a márka hivatalos weboldalán tájékozódni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 28.

Abrakzab

2018. július 23.

Amennyiben reggel és este is használom, a homlokomon lévő ránckezdemények szinte eltűnnek. Ha kimarad egy alkalom, már újra látszódik, viszont mióta használom (3 hét) egy pattanásom se volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 23.

d-i_n-a

2018. július 21.

annyira de annyira akartam szeretni...
Koreai arcapolasi rutin részeként használtam...
De sajnos rohadtul nem csinált semmit az arcommal azon kívül ,hogy kinyomhatatlan puklik lettem az arcomon...
Most a Cosrx csiganyalat vettem remélem az nem fog ilyet okozni..

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 21.

annyira de annyira akartam szeretni...
Koreai arcapolasi rutin részeként használtam...
Most a Cosrx csiganyalat vettem remélem az nem fog ilyet okozni..

anneshirley

2018. július 14.

Egy üveggel használtam el belőle, reggel és este is nyúltam érte. Bár javult a bőrképem ez idő alatt, de ezt egyrészt nem tudom egyértelműen az ő javára írni, mert más termékeket is bevezettem akkoriban, másrészt a javulás sajnos nem volt olyan csodaszámba menő, mint amiről itt számos vélemény tanúskodik. Annyi biztos, hogy valamennyi plusz hidratálást adott, és általában nem volt semmi gond a használatával.

Az előttem szólónak: a Benton azt állítja, hogy nem csinált nagyobb módosítást a formuláiban, hanem arról van szó, hogy mostmár a szigorúbb, EU-s szabályok alapján listázzák az összetevőket. A csiganyál és az aloe nagyrészt eddig is víz volt, csak ezt most külön listázzák. Legalábbis ezt mondják. De nincs tapasztalatom, mert a doboz alapján én csak a régi formulát használtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 14.

JuditTTT

2018. július 14.

Update 2: kellene frissíteni az összetevőlistát, mert ez az új verzió már nem ezekből áll. Itt is a víz lett az úr, anno a csiganyál, és aloe volt többségben.

Update: kaptam belőle egy üveggel. Ennek sztem már köze nincs ahhoz amit anno tudott. Jó ideje leváltottam ezt az esszenciát más termékekre (all in one ampule- Scinic, Farm Stay), és most egyértelmű, h. már nem a régi, miután visszatértem hozzá kihagyás után. De azért az ára megy felfelé... Nem értem mire fel.

Anno, amikor elkezdtem használni, pár éve, még újnak volt mondható a piacon. Olcsó volt és tökéletes. A teljes rutint megdobta még hidratálásban, feltöltésben, ránctalanításban, a mitesszereknek nyoma sem volt és nem veszett össze hámlasztóval. Mai napig az egyik legjobb esszenciának tartom, de a kezdő olyan 1500-2000 forintnak megfelelő összegtől eljutottunk a 5-6 ezres körüli árig és ez a cucc kb. egy hónapig tart ki egy üveggel. Ez így már nagyon nem éri meg. Cosrx-el kb. helyettesíthető. Az ehhez képest olyan 60%-osan teljesít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 14.

Eszter4

2018. július 10.

Nagyon szépen kisimítja a bőrt és egységesíti, nagyon szépen hidratál, miután bekenem vele az arcom pihe-puha lesz tőle. Ami pedig még jobb benne, hogy a pattanás utáni seb nagyon hamar eltűnik tőle. Imádom!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. július 10.

dflilla

2018. július 5.

Többször újravettem már, nem véletlenül. Nagy kedvenc a családban. A gyerekek ekcémás foltjait is szépen rendbe teszi és az esetleges leégést is szépen orvosolja. Mindemellett pedig primerként is tudom használni. Önmagában a problémás bőrre kevés, viszont erősíti a többi termék hatását.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 5.

Betti81

2018. július 2.

Egyszerre hidratál és nyugtatja a bőrt. Télen önmagában kevés lesz, de most nyáron nagyon jó.
Gyerekeknek szúnyogcsípésre is kentem este és reggelre csodát tett. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 2.

Gyerekeknek szúnyogcsípésre is kentem este és reggelre csodát tett. :)

Antioxidánsok: Arbutin, Beta-Glucan
Gyulladáscsökkentők: Aloe Barbadensis Leaf Juice, Salix Alba (White Willow) Bark Extract, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Beta-Glucan, Adenosine, Allantoin
Hidratálók: Glycerin, Aloe Barbadensis (Aloe Vera) Leaf Extract, Butylene Glycol, Betaine
Peptidek: Human Oligopeptide-1
Vitaminok: Panthenol

Méhméreg, melyet a háziméhekből nyernek. A méhméreg fő alkotóeleme egy 26 aminosavból álló peptid, a melittin, mely bizonyítottan antibakteriális és antimikrobiális hatással rendelkezik. (A meltin aránya a méhméregben elérheti akár az 52%-ot is). Ezen kívül tartalmaz olyan anyagokat, amelyek gyulladást okoznak (pl. apamin, PLA2), ugyanakkor olyan anyagokat is, amelyek gyulladásgátló hatással bírnak (pl. adolapin). A kutatások szerint bőrön alkalmazva a méreg előnyös (gyulladásgátló) tulajdonságai érvényesülnek. Egy friss, 2014-es kutatás szerint a méhméreg bőrön alkalmazva hatékony fájdalomcsillapító, illetve képes enyhíteni az izmok feszülését, csökkentve ezzel a ráncok megjelenését.

Az ázsiai útifű kivonata. A kozmetikumokban nagy valóüszínűséggel a lándzsás útifű kivonatához hasonlóan baktériumölő, sebgyógyító tulajdonsága miatt használják.

Délkelet-Ázsia, Kína és India ősi kultúrnövényének, a datolyaszilva levelének a kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrvédő és tonizáló hatású összetevő. E szerint a forrás szerint az összetevő kozmetikumokban használva segít enyhíteni a dermatitis (bőrgyulladás) tüneteit, enyhíti a bőr viszketését.

A mezei szil kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és szövetösszehúzó hatású összetevő.

Enzimes hámlasztó hatással rendelkező összetevő. A gyártó szerint enyhe, de hatásos alternatívája az AHA savaknak, vagyis a bőr legfelső rétegére hámlasztó hatással van, ezáltal simítja a bőrt, és felgyorsítja a sejtek életciklusát (cell turnover).  Az összetevőt általában 2% körüli koncentrációban használják otthoni hámlasztók esetén, és a krém pH-értékének 5 és 8 között kell lennie ahhoz, hogy hasson, ezért érzékeny bőrre is ideális.

Azelainsav, mely számos bőr- és hajkondicionáló része. Bőrgyógyászati készítményekben is alkalmazzák, általában más szerekkel kombinációban.

1. Pattanás: Az azelainsavat enyhe és közepesen súlyos akne ellen alkalmazzák, mind mitesszeres, mind fertőzéses esetben. Gátolja az aknét okozó baktérium növekedését, ezáltal tisztán tartja a bőr pórusait.
  2. Rosacea: A kivörösödött bőr kezelésére az azelainsav gyulladásgátló hatását használják helyileg alkalmazott gél formájában.
  3. Pigmentkezelés: Az azelainsavat különböző bőrszíneződések kezelésére használják, pl. melazma fertőzés utáni hiperpigmentáció, különösen sötétebb bőrűek esetén. Az azelainsav csökkenti a melanin mennyiségét.

Szintetikusan előállított peptidféle, mely arra hivatott, hogy leutánozza az EGF-et (=Epidermal Growth Factor), vagyis az Epidermális Növekedési faktort. A növekedési faktor egy olyan természetben előforuló fehérje, mely serketi a sejtek osztódását és szaporodását. E szerint a forrás szerint az EGF a kozmetikumokban gyorsítsa a sebgyógyulást, és csökkenti a hegesedést.

További info a Truthinagingen >>>

Egy Japánban őshonos fűszer- és gyógynövény, a japán vagy sanshō bors kivonata. E szerint a forrás szerint az E-vitaminhoz hasonló antioxidáns hatással bír, viszont Paula Begoun szerint irritáló hatással lehet a bőrre. Az INCIDecoder szerint viszont leggyakrabban antibakteriális és természetes tartósító hatása miatt használják, és része egy Koreában népszerű, Euro-Napre néven futó három növényi kivantból álló (Usnea Barbata és Pulsatilla Koreana-val kombinálva) tartósítószernek.

A virágos szakállzuzmó kivonata. Hatékony baktérium- és gombaellenes szer, emiatt elsősorban dezodorokban használják, illetve különféle kozmetikumok természetes tartósítására is alkalmas. A trutinanging információi szerint gyulladásgátló hatással is bír. Az összetevővel elsősorban krémekben, fogkrémekben, szájvízekben, dezodorokban és fényvédő termékekben találkozhatunk.

Egy hagyományos koreai gyógynövény, a koreai kökörcsin kivonata. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerin bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a kutatás szerint gyulladáscsökkentő hatása révén hatásosan lehet vele különféle gyulladásos megbetegedéseket kezelni (pl. a szepszist), e szerint a kutatás szerint pedig a kivonat egy igen széles antimikrobiális spektrummal rendelkező szer.