Bioderma

Ár:   4890 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet feltöltötte: anonymous, az összetevőket feltöltötte: BorbalaK, Módosítva: 2021. szeptember 13.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

2021-ben megújult összetétel!

Regenerálja a sérült bőrt, minimalizálja a hegesedés lehetőségét. Tisztító és antibakteriális réz és cink hatóanyagokkal. SPF 50 fényvédelemmel! Illatanyagmentes, színezékmentes, nem zsíros, nem ragad.

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Monic

2024. február 28.

Érzékeny, kipirosodásra hajlamos, rosaceas arcbőröm van. Eleinte nem okozott problémát a bőrömön, szimplán csak nem szerettem használni, mert ragad, fénylik, nem szívódik be, nagyon testes. De úgy voltam vele, hogy télen elhasználom. De amikor irritált volt a bőröm és akkor használtam, akkor ahelyett, hogy regenerálta volna a bőröm, még jobban irritálta, égette, marta a bőröm még jobban kipirosodott tőle az arcom, azonnal le kellett mosnom és a kukában landolt. Ettől a márkától ez óriási csalódás, arról nem beszélve, hogy pénzkidobás.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. február 28.

Malni22

2024. január 22.

Minden télen, amikor a rosaceam előbukkan, csak ezt a fényvédőt bírom magamon elviselni. Minden évben újra veszem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. január 22.

Makk Zsuzsó

2023. április 18.

Bőrgyógyászati kezelés után került az arcbőrömre, de a bőrnyugtató hatásból semmit sem éreztem, mert ömlött a könny a szememből, annyira irritált. Le is mostam. Gondolom, valamelyik fényvédő összetevő a ludas...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. április 18.

anna_ed

2023. március 31.

Kozmetikai kezelés után használtam én is először, de nem tudtam sokáig elviselni magamon.
Próbálkoztam többször, hátha csak meg kell szoknia a bőrömnek, de minden alkalommal egyre kevésbé szerettem.
Felkenve nehezen szívódott be és erősen fénylett az arcom tőle, plusz minden létező hajszál, kisebb szösz bele is ragadt az arcomba.
Hát soha többet...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 31.

Hát soha többet...

vfejes

2023. március 20.

A véleményeket olvasva látszik, milyen sok félék vagyunk… Azt írom le, amit ezek után szerintem érdemes.

Szép összetevőjű, nehéz, szürke krém, tubusa pici, szokásos Bioderma. Nincs illatosítva.
Nem csípi a szemem.
Az én bőrtípusom imádja (száraz és vízhiányos, mint a sivatag). Általában szereti a Bioderma fényvédőket.

Télen most rengetegszer voltunk betegek, szinte váltásban folyamatosan: az akcémám rendre visszajárt és mire végre elmúlt valahol, jött új. Már nem merem a szteroidot elővenni, nem hiszem hogy ilyen sokat kellene…

Akkor jutott eszembe, hogy van ilyenem. Egy hét után spontán múlnak a problémák, egyelőre megy egész arcra, mert jól esik. Elnyeli a bőröm, 5 perc után sima puha, nyugodtabb bőr.

Szerintem ez speciális krém, teljesen felesleges olyannak megvenni, akinek nincs rá szüksége

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. március 20.

Nem csípi a szemem.

bleauwsy

2023. február 22.

Életmentőként definiálnám lézerezést követően irritált bőrre és külön előnyös benne az 50-es SPF is! Csak ezt használom a kezelések után, zöldes színe tompította a pirosságot is kicsit.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2023. február 22.

KCoral

2023. február 21.

Két hete használom kb, sérült barrier miatt esett erre a választásom. Egyenlőre nem érzem bőrnyugtató/regeneráló hatását. Sőt reggel felkenem akkor tök jó, viszont délutánra teljesen kifényesedik a fejem és égő, húzódó érzést tapasztalok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 21.

Louisa

2023. január 20.

Sebkezelő krém célzott használatra, ennek megfelelően használtam és elégedett voltam vele. Pattanások utáni sérült bőrfelszínt nyugtatja és hegesedés nélkül hamarabb gyógyul. Nem értem az embereket, akik azt írják csípi a szemhéjukat, valamint diszkógömb csillogást eredményezett az arcukon.. lehúznak valamit miközben nem rendeltetés szerűan alkalmazzák.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. január 20.

pufoka

2023. január 7.

Nem irritál, de tényleg nagyon zsíros állagú. Ezt leszámítva egy jó termék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. január 7.

Nem irritál, de tényleg nagyon zsíros állagú. Ezt leszámítva egy jó termék.

Gica81

2022. december 3.

Már többször nagy segítségünkre volt, ha valamelyikünk lesérült és heg maradt utána. Kitartó kenegetéssel akár 3-4 hét elteltével elmúlt a hegesedés. Én nem érzem kellemetlennek sem az illatát, sem az állagát. Nálunk mindig van itthon és utazáskor is elpakolom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. december 3.

Antioxidánsok: Asiaticoside, Ectoin, BHT, Tocopherol
Gyulladáscsökkentők: Ectoin
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Sodium Hyaluronate, Ectoin, Caprylyl Glycol, Cyclomethicone
Peptidek: Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester

Bőrpuhító (emolliens) és sűrítő anyag. Antimikrobiális hatása is van, így tartósítszerként is használt. Gyakran használják UV szűrőt tartalmazó termékekben oldószerként. Selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Más néven Uvinul A. Új generációs, szintetikus kémiai fényvédő, mely az UVA-sugarak ellen nyújt védelmet (a csúcsa a 350nm-es régióban van, viszont védelmet nyújt a 320-340 nm-es területen is). Viszonylag nagy stabilitású és kiválóan kompatibilis más fényvédő- és kozmetikai összetevőkkel is. Jelenleg az FDA által nem jóváhagyott fényvédő szer az Egyesült Államokban.

pH stabilizáló, maszkoló (nem kívánt illatokat és ízeket semlegesítő) és kelátképző (a víz révén a kozmetikumokban lévő fémionokat stabilizáló) segédanyag, mely segít abban is, hogy a formulák tovább szépek maradjanak,.

Réz-szulfát. Paula Beguoun szerint helyileg alkalmazva hatékonyan segíti a sebgyógyulást, viszont nem tud olyan kutatásról, mely bizonyítaná, hogy az réz-szulfátnak bőrápolási termékek összetevőjeként is lenne bármi haszna a bőr számára.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Ectoin a I h I gy

Az Ectoin egy viszonylag sok kutatással alátámasztott, sokoldalú molekula. Ún. extremolyte, vagyis olyan molekula, ami az extrém körülmények között (szuper magas hőmérséklet, UV kitettség, sós víz, sivatag stb.) élő mikroorganizmusokat védi a környezeti hatásoktól. A bőrre kenve is szuper védő funkciója van: véd a környezeti ártalmaktól, mint a szennyeződések, UVA okozta öregedési folyamatok, kék és látható fény. Ezen kívül jelentős a hidratáló és védőréteg erősítő hatása is, valamint nyugtató és gyulladáscsökkentő szerepe is van. Néhány kisebb tanulmány szerint anti-aging hatása is van. Részletesebb infó az INCIDecoderen

Sűrűség szabályozó, könnyen kenhető, selymes érzetet maga után hagyó szilikon féle, mely némi olajfelszívó tuladonsággal is bír.

Különféle illékony szilikonfélék keveréke. Az egyik leggyakrabban használt szilikonfajta. A többi szilikonhoz hasonlóan bársonyos, selymes érzetet hagy a bőrön. A cyclomethicone ún. módosítatlan szilikon viszonylag nagy molekulamérettel, így a bőrbe nem szívódik fel, viszont segíti a bőr felső rétegébe juttatni a hatóanyagokat. Segíthet abban is, hogy a hidratáló krémek kevésbé legyenek zsírosak. Gyorsan elpárolog, emiatt nagyon kényelmes bőrérzetű szilikon. Ezen kívül könnyen kenhetővé teszi a formulákat és kellemes bőrpuhító tulajdonságokkal is rendelkezik.

Gyakran használt emulgeáló hatású segédanyag, amely a kozmetikumokban segíti a víz és az olajos fázisok összekeveredését.

Emulgálószer, melyet a kozmetikumokban az emulzióstabilizáló (nem válnak szét idővel a az egyébként nem keveredő víz és olaj bázisú összetevők) tulajdonsága miatt használnak. Segíti még az oldhatatlan részecskék szép és egyenletes eloszlatását a kozmetikai formulákban.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Az emberi testben természetes módon is előforduló peptidféle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondícionló hatású összetevő. Enyhíti a száraz, irritált, feszülő bőr kellemetlen érzését, ezáltal növeli a bőr konfortérzetét, valamint az izomösszehúzódások frekvenciáját mérséklő hatása révén késlelteti a mimikai ráncok megjelenését.