Bioderma

Ár:   4890 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: anonymous, Módosítva: 2014. június 18.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Regenerálja a sérült bőrt, minimalizálja a hegesedés lehetőségét. Tisztító és antibakteriális réz és cink hatóanyagokkal. SPF 50 fényvédelemmel! Illatanyagmentes, színezékmentes, nem zsíros, nem ragad.

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre

Helia-D Botanic Concept Tokaji Aszús Hidratáló Krém Normál/Kombinált Bőrre
powderwoman

széna

2021. május 24.

Zseniális! Az enyhe zöld színe szépen semlegesíti a piros foltokat az arcomon, nem hagy zsíros érzetet. Egyre érzékenyebb a bőröm, de ez a krém pikkpakk rendbe is teszi, amikor belobban a fejem. Igazán jól esne, ha ezért az árért nagyobb lenne a tubus, de még így is bőven megérdemli a max pontszámot <3

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 24.

Lorna

2021. március 7.

Zöld színű, sűrű zsíros érzetű krém. 5 millit használtam. Volt olyan nap, hogy imádtam, volt, hogy túl soknak éreztem, de akkor valószínűleg elkövetettem azt a hibát, hogy egy testesebb krémmel aláhidratáltam és így nem szívta be a bőröm nap végére se. Télre, amikor nagyon száraz a bőröm a fűtéstől és a csípős hidegtől valószínű adok neki egy esélyt teljes verzióban. El tudnám képzelni, hogy akkor jobban működne a bőrömön, mint a júliusi kánikulában. :)

Update: január-februári időszakban elhasználtam egy tubussal. Nagyon bejött. Ilyenkor mindig csontszáraz a bőröm és a sűrű zsírosabb állaga miatt néha nem is kellett aláhidratálnom, elég volt csak ezt felrakni. Nyáron meg biztosan megspórolja a hidratálókrémet. Mondjuk kicsit drága mivel csak 30 milli van benne, a legtöbb fényvédő azért 50 millis.
Teljesen felszínes dolog de a csomagolása olyan kis kreatív a legtöbb napvédővel szemben. A kis vidám lila kupak és a krém vicces zöld színe mindig feldobott reggelente. Szerettem a az illatát is. (illatanyagmnetes, de van valami illata attól még az összetevőknek, ami csak akkor érződik ha az ember nagyon szagolgatja.)
Szívesen használtam és ugye azt mondják, hogy az a legjobb napvédő amit szívesen használunk, mert akkor működik a napfédő ha használjuk.
Ha leárazzák vagy télre újravenném (vagy esetleg nyárra kísérletnek).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 7.

Ha leárazzák vagy télre újravenném (vagy esetleg nyárra kísérletnek).

SzilagyiEniko

2021. március 2.

Csodaszer! Lehúzza a pattanások gyulladását, tisztítás után reggeli-esti használatával teljesen eltűnnek a piros foltok a pattanások helyén. Azért nem értem a negatív véleményeket, mert rendeltetését illetően nem mindennapi arcrkém, hanem kifejezetten sérült bőrre való, helyreállító krém. A fényvédő képességének köszönhetően pedig tökéletesen megvédi a sérült bőrt a hiperpigmentációtól. Zsíros állaga van, az igaz, de ha reggel használom, egy fél borsószemnyi tökéletesen elég arra, hogy hidratálja az arcom, a zsíros, csillogólátszat/érzet szerintem mennyiségfüggő. A bőrképet is szépen javítja, szerintem megvan benne minden, amit egy sérült bőrre fejlesztett regeneráló krémtől várhatunk.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. március 2.

nekoSX

2021. február 23.

Mintát kaptam kipróbálásra, nagyon izgalmasnak tartom az INCI-ét, tele van mindenféle jó dologgal az érzékeny bőr számára, de sajnos én is azt kell írjam, hogy bántja a szememet: könnyezek és csíp, ami eleinte még elviselhető, de ahogy egyre tovább van fennt egyre iritálóbbá válik. Nem értem: hogy lehet ezeket az egyértelműen régi/nem korszerű fényvédőket egy egyébként ilyen jó kis krémbe beletenni?? Érzékeny bőrre van és szem környékén nem lehet elviselni.
Az enyhén zöldes színe, kicsit optikailag tuningol, ami szintén pozitív lenne, és a száraz bőrömön nekem nem lesz zsíros-szépen belesimul, de könyörgöm, hogy vegyük meg érzékenyek , ha ennyire irritál?
Ahogy kijön jobb fényvédőkkel biztos beszerzem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 23.

Ahogy kijön jobb fényvédőkkel biztos beszerzem.

anna990

2021. január 17.

Amióta robbant a Purito-s fényvédő botrány az Incidecoderen, elszállt a bizalmam a tökéletes állagú ázsiai termékek iránt, és valami megbízhatót keresek. Eddig csak 2X használtam, de nagyon rosszak az első benyomásaim, nem tudom többet felkenni az arcomra. Zsírosbödön érzet, ami alatt fuldoklik a bőröm, de ez még hagyján, viszont nekem úgy könnyezett tőle a szemem, hogy azt hittem megőrülök. A könnyezéstől az orrom is megállíthatalanul folyt, és kipirosodott mindkét szemem sarka. Szerencsére csak 30 ml, zsebfényvédőnek jó lesz nyakra, testre nyáron, mielőtt biciklire szállnék.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 17.

zs001

2021. január 17.

Sajnos nekem sem vált be, a kémiai fényvédő tartalma miatt allergiás reakciót váltott ki nálam. A szomorú ebben csak az, hogy siettem, és a patikus állította, hogy ez fizikai fényvédő, én meg meg sem néztem. Nem az, octinoxate van benne, ez nem fizikai fényvédő. Így maximum annak ajánlom, akinek a bőre nem érzékeny. Nem kellemes viselni sem, a klasszikus "zacskót húztam a fejemre" érzést adta ez is. Elajándékoztam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 17.

alegria800

2021. január 10.

Update. 2021.01.:
Mar tobbet is elhasznaltam, kitartok mellette, mert:
Fizikai fenyvedos, hipoallergen, illatanyag nentes, kivaloan megved, biztonsagos, megfizetheto, nem ragyasit hanem csokkenti a ragyak gyulladasat, korallzatony barat, hidratalo.
Nagyon halas vagyok erte! <3

Egyebkent neha, ha meleg van es sokat kenek magamra (kb. 10 forintos meretu pacanyit korbe a nyakra, fulre es mellkasra is kenve),akkor alaposan bepuderezem (NYX - HD attetszot hasznaltam regebben, most mar en is Guerlain Meteorites fan vagyok, azzal meg szebb a vegeredmeny 😊). Nekem smink ala is jol bevalt, bar ritkan alapozozok. 🙃

Extrak, hatha hasznos lesz:
Tag porusu, hipererzekeny, ultra feher borom van ami miteszeres es pattanasra is hajlamos. Meg persze vizhianyos.

Nekem ez a haditerv valt be ezekre:
Reggel olajos (DHC), majd habzo lemoso, szemkornyekapolo, niacinamidos szerum(TO) vagy c-vitaminos krem(TO-23%) - ha nagyon napsuteses nap lesz, hogy meg jobban vedjen -majd erre ez a csodapancel.
Kb. 15-20 percig mast csinalok, majd mint emlitettem atmegyek a feluleten puderrel az esetleges tulfenyesedes megelozesere. A szemkornyeket cc kremmel vedem(Lumene-CC), majd kicsit kipingalom magam (alapozot kihagyva).
Van hogy ujrapuderezek nap kozben es en nem kenem ujra, de nem is toltok sok idot napon.

En este felvaltva bha hamlasztozok (Paula Choice) es hialuronozok (TO) ket fazisos lemosas utan, majd ejszakai hidratalozok(TO-NMF/egyeb.) En a szemkornyekapolo ala is kenek hialuron savas szerumot.
Par naponta iszapos(The Body Shop/Niod) es hidratalo maszk (Bioderma-hydrabio) szinten cserelgetve es ha vulkan kezd fortyogni valahol teafaolaj (dm) pottyintest kap ejszakara (tomenyen fulpiszkalorol).

Napallergia miatt hasznalom, emellett extrakent a havi hormonalis eredetu ragyasodasom alatt sokkal gyorsabban gyogyulnak a gyulladasaim es ezert nagyon halas vagyok! =)
A kiuteseim nem jonnek ki hasznalata alatt es leegni se egtem meg le - ami egyebkent 10-15 perc alatt megtortenik a kemenyebb orakban ha nem hasznalok fenyvedot.
Nekem mattra szivodik es nekem se csinal extra zsirreteget.

Csodakence <3

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. január 10.

Update. 2021.01.:
Mar tobbet is elhasznaltam, kitartok mellette, mert:
Nagyon halas vagyok erte! <3

Extrak, hatha hasznos lesz:

Nekem ez a haditerv valt be ezekre:

Nekem mattra szivodik es nekem se csinal extra zsirreteget.

Csodakence <3

dottya

2020. november 15.

A színe zöldes, illata nincs, nagyon sűrű krém, amely nehezen szívódik be. Beszívódás után viszont kellemes, selymes érzetet hagy maga után. Mindennapi használatra (főleg nyáron) nem való, mert normál állapotú bőrön nagyon-nagyon lassan szívódik be és csillog is. Azonban kiszáradt, irritált, kisebesedett, leégett vagy ekcémás bőrre egyszerűen tökéletes kis csodaszer. Nyugtatja a húzódó, égő, viszkető bőrt és segít abban, hogy gyorsabban regenerálódjon.
Nyáron szereztem be, mert sikerült leégnem. A jó tapasztalat miatt most újra elővettem, mert télen gyakran kicsípi a bőrömet a hideg. A száraz, irritált bőrön lényegesen gyorsabban beszívódik és remekül hidratál, véd.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 15.

PrincessBell

2020. október 19.

Kicsi kiszerelés, nagy ár, barnás, zsíros cucc, amiből a megfelelő védelemhez sokat kell felkenni.
Rétegezhető, nekem elvan mindennel, ellenben azért a beszívódás nem erőssége, szép "ragyogó" (értsd: zsírosbödön) fej a végeredmény.
Viszont tényleg regeneráló hatású. Így nem igazán tudom, hanyadán is állunk, mert a fényvédelme okés, tényleg nyugtatja a bőrt, rétegezhető, de nagyon csillog... közepes.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. október 19.

nagyrenii

2020. augusztus 24.

Fényvédőként én nem használom, ahhoz drágának találom. De gyulladásra, sebekre, sérülésekre, napégésre nagyon jó, sokat segít. Pl. csúnya gyulladt pattanást bekentem vele, már fél-1 óra múlva látszott, hogy viszi le a gyulladást. A nyáron egyszer nagyon leégett a vállam, azt is 2-3 nap alatt szépen rendbe tette. Az okoskarkötő gumi pántja úgy kidörzsölte a bőröm, hogy horzsolásszerű sérülés volt a csuklómon körbe, azon is sokat segített. Szóval ilyenekre szerintem nagyon jó. Egyébként viszonylag zsíros, kevés is elég belőle. (Ha néha véletlenül többet raktam be sem akarta szívni a bőröm.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. augusztus 24.

Antioxidánsok: Asiaticoside, BHT, Tocopherol
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Sodium Hyaluronate, Caprylyl Glycol, Cyclomethicone
Peptidek: Acetyl Dipeptide-1 Cetyl Ester

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Réz-szulfát. Paula Beguoun szerint helyileg alkalmazva hatékonyan segíti a sebgyógyulást, viszont nem tud olyan kutatásról, mely bizonyítaná, hogy az réz-szulfátnak bőrápolási termékek összetevőjeként is lenne bármi haszna  a bőr számára.

Az asiaticoside az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából kivont terpenoid. Hatásos antioxidáns, elősegíti a kollagénszintézist és eszerint a tanulmány és eszerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Különféle növényekből (jellemzően a az ázsiai gázlóból, vagy más néven a gotu kolából) kivont triterpene-féle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló és stabilizáló hatású (javítja összetevők vagy készítmény stabilitását és eltarthatóságát) összetevő. E szerint a tanulmány szerint antioxidáns, gyulladáscsökkentő és kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondícionáló hatású összetevő. E szerint a tanulmány szerint kollagéntermelést serkentő tulajdonsága révén sebgyógyító hatása is van.

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Oldószerként és sűrűség szabályozó anyagként használt szerves vegyület.

Az emberi testben természetes módon is előforduló peptidféle. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint haj- és bőrkondícionló hatású összetevő. Enyhíti a száraz, irritált, feszülő bőr kellemetlen érzését, ezáltal növeli a bőr konfortérzetét, valamint az izomösszehúzódások frekvenciáját mérséklő hatása révén késlelteti a mimikai ráncok megjelenését.