Bioderma

Ár:   €10.90   Kategória:   Lemosók, Tonikok
Kiszerelés:   200 ml   Bőrtípus:   Kombinált
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A krémet és az összetevőket feltöltötte: hdori, Módosítva: 2021. január 26.

Ár:   €10.90
Lelőhely:   patikák
Kategória:   Lemosók, Tonikok
Bőrtípus:   Kombinált
Bőrprobléma:   Pigmentfoltok

A habzó krémlemosó olyan halványító hatású tisztító, amely csökkenti a pigmentfoltok számát és méretét. AHA-savakban és hámlasztó mikrogyöngyökben gazdag, amelyek gyengéden kisimítják a bőrfelszínt, valamint egységesítik az arcszínt és fokozzák a bőr ragyogását. Aktív összetevők szabadalmaztatott kombinációja, mely szabályozza a hiperpigmentáció kialakulásáért felelős biológiai mechanizmusokat.

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Magikalany

2021. április 13.

Nem tudom, hogy ez egy új termék-e, és azért nincs hozzá egyelőre vélemény. Úgy 1,5-2 hónapja használom. Pigmentfoltjaim nincsenek, de kerestem valami jó lemosót magamnak, és úgy érzem, hogy most megtaláltam :) Minimális illata van, de én szeretem. Apró kis göbök vannak benne, ezek nem durván morzsolják az arcbőröm, inkább kellemesen masszírozva tisztítanak. Nekem ez a termék pár hét alatt sokkal többet tett az arcom simaságáért és tisztaságáért, mint a Tindigo AHA-s krémje. A mitesszereim az orromon pár hét alatt sokkal halványabbak lettek, az arcbőröm egyenletesebb, simább. Voltak ilyen kis dudorok (gondolom, kosz beragadva a hámréteg alá), ez most szinte mindenhonnan eltűnik. Én nagyon szeretem, és nagyon sokáig jó, mert nem kell belőle sok, használom az arcomon kívül a nyakamra és a dekoltázsomra is. Ezt biztosan újraveszem, és bár a pigmentfoltok halványításához nem nagyon tudok hozzászólni, nekem az már elég, hogy tisztának érzem az arcom utána, és ezt alátámasztja az érzés és a látvány is. Általában csak este használom, utána picit húzódik a bőröm, de rögtön teszek fel valamilyen szérumot vagy hidratálót, úgy pedig rögtön elmúlik ez az érzés.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 13.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Propanediol, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides

Azelainsav, mely számos bőr- és hajkondicionáló része. Bőrgyógyászati készítményekben is alkalmazzák, általában más szerekkel kombinációban.

1. Pattanás: Az azelainsavat enyhe és közepesen súlyos akne ellen alkalmazzák, mind mitesszeres, mind fertőzéses esetben. Gátolja az aknét okozó baktérium növekedését, ezáltal tisztán tartja a bőr pórusait.
  2. Rosacea: A kivörösödött bőr kezelésére az azelainsav gyulladásgátló hatását használják helyileg alkalmazott gél formájában.
  3. Pigmentkezelés: Az azelainsavat különböző bőrszíneződések kezelésére használják, pl. melazma fertőzés utáni hiperpigmentáció, különösen sötétebb bőrűek esetén. Az azelainsav csökkenti a melanin mennyiségét.