Bioderma

Ár:   4300 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   30 ml   Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Lelőhely:   patikák   Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

A krémet és az összetevőket feltöltötte: grus, Módosítva: 2017. szeptember 10.

Lelőhely:   patikák
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Kombinált, Zsíros
Bőrprobléma:   Pattanások (acne)

2 az 1-ben ápoló készítmény aknés bőrre (színezett). Segít eltávolítani a pattanásokat, egységesíti a bőrfelszínt. Nem miteszerképző, hipoallergén. Fluidactiv komplex tartalma semlegesíti a gyulladásért felelős baktériumokat, csillapítja a bőr pirosságát és mérsékli a miteszerek megjelenését. Biológiailag helyreállítja a faggyú minőségét és elősegíti a pórusok eltömődésének csökkentését ezáltal a pattanások kialakulását. Cink-glükonát tartalma antibakteriális hatású és elősegíti a bőr csillogásának csökkentését. Könnyű, nem olajos textúrájú. Kitűnően tolerált aknés bőrön.

lysza1985

2016. július 17.

update: a sötét színe miatt feledésbe is merült egy ideje, a kis zöld korrektort továbbra is szeretem, viszont még nincs 1 éve, hogy vettem, és baromi folyós és fura szagú lett, szóval gondolom megromlott és még nagyon sok lenne benne. Ennyi pénzért dobhatom ki, szóval biztosan nem veszem újra.

Az itteni vélemények alapján vettem meg, örülök a zöld korrektornak, mert már régóta gondolkozom, hogy kellene venni. Maga a krém picit sötét színű így télen, valamennyit idomul, de sötét, pedig nem vagyok hófehérke. Az illata engem nem bánt, viszont az én normál jellegű bőrömet picit szárítja, de igazán eredetileg zsírosra találták ki és lehet hogy nyárra lesz ez nekem jó majd. Viszont a fedése elég jó, jobb mint néhány BB-nek, szóval összességében jó kis termék.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. július 17.

Orsolya13

2016. április 27.

Nekem ez borzalmas. Miután feltettem kiderült, hogy elüt a színe a bőrömtől, mert amikor vettem, termékmintát nem lehetett kapni belőle (nem tudom, hogy van-e egyáltalán). Az illata is erős és a mattító púder ellenére is vagy 10 perc után már fénylett az egész arcom tőle, valamint azonnal kipirosodott alatta a bőröm - gondolom valamilyen allergiás reakció volt-, szóval azóta is csak áll a polcon, lassan a kidobás felé közeledve, csak az ára miatt nincs szívem kidobni. Lehet csak nekem nem vált be, de két csillagnál többet nem tudok neki adni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. április 27.

Nonca

2016. február 11.

Nagyon akciósan vásároltam meg egy patikában örültem is neki kipróbáláshoz teljesen elfogadható volt az ára :) ! A színe nekem jól alkalmazkodik a bőrömhöz, nem okozott pattanást sem miteszert. Szépen fed, viszont a tartóssága elég gyenge.Szerintem újra fogom vásárolni.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. február 11.

Pittyputty

2015. december 26.

A Vichy dermablend alapozoja kicsinálta a bőröm, így keresgélni kezdtem lightosabb alapozot vagy bb-t, es erre a termékre esett a választásom. Nagyon jo ez a kis zöld korrektor, és maga a krem mintha idomulna a bőrszínhez, en nagyon szeretem :)4 csillagot kap, -1 a tartóssága miatt, mert az eleg gyenge

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 26.

pamaty

2015. december 1.

Neten rendeltem, emiatt kicsit tartottam attol, hogy az arnyalat nem lesz megfelelo, de annak ellenere, hogy a tubusbol kinyomott krem nagyon sotetnek tunik, valahogy megis illeszkedik a borom szinehez.
Meg csak nehany napja hasznalom, eddig alapvetoen elegedett vagyok vele, a szagat leszamitva. Az valami iszonyatos, szuros, nyers szag, amit meg nap kozben is erzek.
A zold reszet estere is felkentem a sebes, pattanasos helyekre, es az amugy nagyon nehezen gyogyulo sebeimet ugy tunik, hogy nehany nap alatt rendbe fogja tenni.
Uj pattanasokat nem okozott, de ugy erzem, hogy alazsirosodik a borom. Furcsa, mert ha belenezek a tukorbe, akkor matt hatasu, de tapintasra megis zsiros.
A kiszerelese otletes, bar a folyekony reszhez talan jobb lenne egy pumpas kiszereles.
4 csillag a szaga es a kiszereles miatt. Ezeket leszamitva nagyon jo termek.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. december 1.

4 csillag a szaga es a kiszereles miatt. Ezeket leszamitva nagyon jo termek.

GalambSz

2015. június 30.

Számomra tökéletes, a zöld korrektort krémes állagának köszönhetően könnyen fel lehet vinni, bár ajánlott csínján bánni vele, tényleg csak oda ahol piros. Jöhet a korrektor, az egész arcomra kenem, annyit kell várni tőle, mint egy színezett hidratálótól. Közepesen fed, de nekem elég is, nem szeretem a maszkokat. A színétől nem kell félni, először sötétnek tűnik, de felkenve beleolvad az ember természetes bőrszínébe (nem vagyok valami barna, de porcelánbőrű sem). Szépen kiegyenlíti a bőrfelszínt, az apróbb hibákat elkendőzi. Nem lesz tőle matt a bőrfelszín, így utána egy kis púdert még szoktam rakni. Nem tömíti el a pórusokat, nem lett tőle több pattanásom, igaz kevesebb sem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2015. június 30.

Ponyshop

2014. június 20.

Egyelőre nagyon bizonytalan vagyok, hogy megtartsam, vagy eladjam-e... Nekem egyszerűen túl sötét a színe, egyszerűen látszik az arcomon, hogy sötétebb színű alapozó van rajta. Amúgy szerintem semmi extra, a Bourjois alapozómat meg a Missha BB krémemet jobban szeretem - az egyetlen, amiért még kap egy esélyt, az az, hogy jön a strandidő, a Missha pedig már most is kicsit világosabb mint kéne, így ha más nem, majd keverem a kettőt, ha pedig lebarnulok, áttérek a Biodermára.

A zöld cucchoz biztos én vagyok béna, de nem tudom helyesen használni: ha túl sokat teszek fel belőle, szürke lesz, ha keveset, nem ér semmit. Egy kozmetikus ismerős mutatott egy Kryolan, szintén pattanásra való, állítólag zöld színanyagot is tartalmazó korrektor. Na az csodásan működött, ránézésre nem volt benne semmi zöld, mégis "kioltotta" a pirosságot, ellentétben ezzel.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. június 20.

hajasbaba

2014. április 17.

Elkezdtem a tavaszi méregtelenítésem, aminek az arcom látta a kárát, mondhatni "kivirágzott". Ezért mindenképpen be kellett szereznem valamit erre az átmeneti időszakra, alapozót eddig nem kellett használnom, így nem is azok között nézelődtem, mondván úgy sem fogom elhasználni. Végül ezt vettem meg. A zöld korrektora tényleg teljesen elfedi a piros foltokat, a színezett rész, pedig tökéletesen elfedi a zöldet. De le kell vonnom egy pontot, mert csak egy színben kapható.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2014. április 17.

rozuska

2014. március 26.

Nekem ez nagyon bevált. Alapvetően nincsenek pattanásaim, vagy ilyesmi. Inkább száradásra hajlamos az arcom, de mostanában ez sincs.
Reggel arctisztítás után bekenem a szemem környékét és hihetetlenül kipihentnek hat az arcom.

Szerk.: Levonok egy pontot, mert bár, minden fentebb írt sorom igaz még mindig, de a kiszerelése rémes. Szétfolyik, akár állítva tartom, akár fektetve. Ezért áttettem egy kicsi üvegcsébe, de így ugye veszítek belőle valamennyit (+eddig is ment pocsékba a szétfolyás miatt).

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2014. március 26.

Salalla

2013. november 7.

Egy hete érkezett meg a rendelésem,én is micellással kértem.
Ennek végre emberi színe van! :) első meglepi azért volt,hogy jaj,megint kevernem kell,mint a többivel is. DE teljesen alkalmazkodó a szín,ámulat,mennyire szépen fed,alá a zöldet kenve, nem merek nagyon örülni,csak visszafogottan, pattanást nem okozott,remélem, a mitesszereket sem tömi tele hosszútávon sem. Szerintem megéri beruházni rá,míg akciós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2013. november 7.

Egy hete érkezett meg a rendelésem,én is micellással kértem.

Antioxidánsok: Ginkgo Biloba Leaf Extract, Bakuchiol
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid, Glycyrrhetinic Acid
Hidratálók: Glycerin, Mannitol, Xylitol, Rhamnose, Fructooligosaccharides, Propylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid, Citric Acid

Nem ragadós, gazdag textúrájú, de egyúttal könnyed érzetű, jó kenhetőséget biztosító lipidféle, melynek a CosIng hivatalos funkció besorolása szerint bőrkondicionáló és emollient hatása van. Mivel a szerkezete nagyon hasolnó a bőr természetes hidro-lipid rétegéhez, ezért remek hidratáló hatással bír.

Kókuszolajból származó összetevő. A kozmetikumokban oldószerként, emulzió stabilizáló és sűrítőanyagként használatos segédanyag.

Ez egy nagyon új kozmetikai összetevő a piacon, ezért még nem nagyon hozzáférhető róla információ. Kozmetikumokban antisztatikus (elektromos töltődést megakadályozó) komponensnek használják, ezen kívül emoillent és bőrápoló tulajdonságú.

Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó segédanyag

Antioxidás növényi kivonat, amelyet a malájtea (Psoralea corylifolia) magjából és leveleiből nyernek ki. A bakuchiol strukturálisan ugyan nem mutat egyezőséget a retinolfélékkel, a bőrön használva mégis nagyon hasonló módon fejti ki hatását, vagyis azokra a kollagéntípusokra hat, amelyekre a retinol is (I, III és IV). Egy 2014-es kutatás és egy 2019-es kutatás szerint is halványítja a ráncokat és a pigmentfoltokat is, a bőr rugalmasabb lett és általában a napfény okozta bőrkárosodások csökkentek anélkül, hogy a retinol használatánál esetlegesen jelentkező mellékhatások előfordultak volna. Az összetevő 1%-os koncentrációban pattanások ellen is hatásosnak bizonyult (az aknék 57%-al csökkenése 6 hetes kezelés után), ráadásul 2% szalicilsavval kombinálva a pattanások 67%-al csökkentek 6 hét után.