Bioré

Ár:   $7   Kategória:   Fényvédők

A krémet és az összetevőket feltöltötte: KlaudiaZs, Módosítva: 2017. április 20.

Ár:   $7
Kategória:   Fényvédők

Fényvédő napi használatra, amely felvitelkor vizes állagúvá válik, így tökéletes sminkalapként is. Hyaluronsavat és citrusfélék kivonatát tartalmazza, melyek segítenek megőrizni a bőr nedvességtartalmát és puhaságát.

maow

2018. február 8.

Valóban könnyen elkenhető, nem hagy ragacsos érzetet és fehér réteget maga után, leheletkönnyű, és jól véd a naptól, de az összetevőlista harmadik helyén tanyázó alkohol miatt szerintem hosszú távon nem túl tanácsos használni, így én is egy másik alternatíva után nézek. Szembe kerülve csíp.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 8.

pandahapci

2018. január 27.

Nyáron és tavasszal szeretem használni, könnyű viselet. Citrusos az illata, ami elfedi az alkoholt. Ebből még rengeteg van még, hála/nem hála a nagy kiszerelésnek, de az alkohol mint összetevő az egyetlen nem tetszik benne, lehet inkább el sem használom és tavaszra beszerzek a jövőben egy alkoholmentes változatot.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. január 27.

Villango

2017. november 24.

Nyáron és ősszel nagyon szerettem, mert a fizikai fényvédők fehérsége fakította az alapozóimat, ez meg full transzparensre szárad. JÓ érzés volt felkenni.
Viszont pár napja észrevettem hogy az állam hámlik. Erős a gyanúm, hogy az alkohol ilyenkor már szárít engem.
Így most leteszem, de szeretném majd a melegben újra elővenni.
A fényvédelme nyárra sokkal jobb nekem mint az Innisfree Minimum Sun-jának. Hámlasztok nyáron is, de őmellette minden rendben zajlik. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. november 24.

Így most leteszem, de szeretném majd a melegben újra elővenni.

Plusskutya

2017. október 15.

Tévedésből rendeltem, a watery essence-t akartam, ami 100%-ban bevált.
Ez nem az igazi. Bár nagyobb a kiszerelése, minta tubusosnak, de nekem túlságosan vizes állagú, viszont jobban zsírosít.
Nem igazán értem, ez hogy jöhet össze, de rajtam nem működik olyan jól, mint az essence.
Fényvédelemből hibátlan.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 15.

Tévedésből rendeltem, a watery essence-t akartam, ami 100%-ban bevált.
Fényvédelemből hibátlan.

seppunkata

2017. május 29.

Egy beauty youtuber ajánlotta ezt a fényvédőt (BiiBiiBap), aki most épp Japánban él, de Koreában is lakott már, és nagyon ért az arcápoláshoz. Ő csak ezt a fényvédőt használja, és esküdött rá. Gondoltam hm, miért ne. Japánból 1 hét alatt meg is érkezett a rendelésem, már kb 2 hónapja szinte minden nap használom, és meg vagyok vele elégedve. Az állaga ilyen sárgás/fehéres, folyós, benne kis fehér foszlányok. Az illata citrusos, nagyon kellemes, frissítő. Egyáltalán nem érzem nehéznek, miután felkentem, az alapozóm is rajta marad nap végéig. Pattanásos sem lettem tőle, ami szupi. Szerintem ha elfogy, újra fogom venni. 5 csillag.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 29.

tuzki

2016. augusztus 15.

Ez az első olyan kence, amiben előkelő helyet foglal el az alkohol és még sem ragyásodtam ki tőle! Amikor megvettem meglepett az alkoholos illata és be is paráztam mert eddig bármilyen alkohol tartalmú terméket használtam mindig megjelentek a pattik az arcomon (ráadásul a csúnyább fajtából...). A szerencsének és amúgy az alkoholon kívül benne található összetevőknek köszönhetően nagyon megszerettem ezt a fényvédőt. Zsírosabb az arcbőröm így szépen mattított, nem szárított és nem éreztem nehéznek vagy kellemetlennek. Szerettem utána kenegetni mert sosem volt rossz érzés az arcomnak és a kezemen sem éreztem, hogy hagyna bármilyen irritáló réteget. Nem szoktam alapozót használni nyáron így nem tudok nyilatkozni mennyire jó sminkalap, de én nagyon megszerettem és árban is nagyon kedvező.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. augusztus 15.

szederke

2016. július 26.

Körülbelül 4 hónapja használom, és maximálisan elégedett vagyok vele. Nekem elég vegyes a bőröm, hol száraz, hogy meg nagyon zsíros, és féltem én is hogy szárítani fogja, de szerencsére nem. Mióta koreai termékekkel váltottam ki szépen lassan az összes arcápolómat azóta nagyon alapozót se kentem az arcomra, legalábbis nem emlékszem, de nyáron előtte se. Nekem még nem lett alkohol szaga, mondjuk elég hűvös helyen tárolom az összes ilyen terméket, ezért gondolom védve van valamennyire. Biztosan újraveszem, ha nem ezt akkor kipróbálás végett a Bioré valamelyik másik fényvédőjét.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 26.

csopke

2016. július 5.

Bíztam benne, hogy jó lesz. Nagyon kis könnyű krém és könnyen felszívódik. Valamiért egy idő után nehezebbé válik a bőrömön mint a shea vaj. Muszály vagyok lemosni mert a zsírt hiába itatom fel akkor is marad ez a kellemetlen érzés. Itthonra elhasználom .

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. július 5.

_zsulu_

2016. július 4.

Az első japán fényvédőm, emiatt nagy reményeket fűztem hozzá. Sajnos amikor megvettem, nem gondoltam át, hogy akarom e tömény alkohollal kenegetni az arcom... :( Május elején vettem, az akkori időjárásban jó volt, nem is használtam rendszeresen. Kellemes citrusos illata volt, az állaga nagyon folyékony, picit sárgás színű, apró fehér pöttyök vannak benne, de felkenve ebből semmi nem látszik. Tény, hogy maradéktlanul beszívódik, és nekem enyhén matt felületet kreált, sminkelni is lehet rá gond nélkül. DE! Amint melegebb lett, főleg a 30 fok feletti kánikulában, állatira elkezdte csípni az arcom az alkohol, több napos használat után ki is szárította (szuper, amikor a fényvédődtől hámlik az orrod... :( ), és ahogy előttem is írták, a citrusos illatot felváltotta a tömény alkohol szag. Szomorú vagyok miatta, durcásan elkenegetem a vállamra/karomra, és nem veszek soha többet alkoholos fényvédőt... Akinek a bőrét nem bántja az alkohol, vagy erősen zsírosodik pl, annak el tudom képzelni, hogy jó lehet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. július 4.

GNóri

2016. június 3.

Az elnevezés engem eléggé megtévesztett, áttetsző, gélszerű krémre számítottam. Valójában azonban sárgás színű, könnyed, vizes krémmel van dolgunk, az illata enyhe, kellemes, citrusos. Könnyen kenhető, nem fullasztja meg a bőröm, nem marad zsíros, fehér réteg az arcomon, mint sok más fényvédőnél. Eddig irritációt, pattikat nem okozott. Az egyetlen ok, amiért nem kapja meg a maximális csillagot, az az, hogy át kellett alakítanom miatta a sminkrutinomat. Ugyanis a jelenleg használt alapozóm napközben lecsúszik róla, ha kézzel, vagy ecsettel viszem fel. Viszont kitapasztaltam, hogyha szivaccsal ütögetem fel az alapozót, akkor szerencsére megmarad rajta, ez viszont nekem macerásabb, több ideig tart.

Update: Sajnos a hírneve miatt én is megbíztam benne, és nem ellenőriztem le az összetevőket. Az a francos alkohol tényleg nem kéne bele, sajnos mindennapos használattal szárítja az arcom:(

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 3.

Antioxidánsok: BHT
Hidratálók: Xylitol, Aluminum Hydroxide, Glutamic Acid, Maltose, Butylene Glycol, Propylene Glycol, Sodium Hyaluronate

Alkoholok: Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol
Emolliensek: C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Aluminum Hydroxide, Stearyl Alcohol, Stearic Acid, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum
Emulgeálószerek: Dextrin Palmitate, Hydroxyethyl Ethylcellulose, Glyceryl Stearate, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Stearic Acid, Isoceteth-20
Fényvédők: Octinoxate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Titanium Dioxide
Szilikonok: Dimethicone, Polymethylsilsesquioxane
Tisztítószerek: Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Isoceteth-20
Illatanyagok: Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Citrus Grandis (Grapefruit) Fruit Extract, Parfum/Fragrance
Színezékek: Aluminum Hydroxide
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Cetyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Stearyl Alcohol ti I eo I eu I al 2 2

Az agar tengeri vörösmoszatokból nyert poliszacharid-keverék. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint gélképző, viszkozitást szabályozó (sűrűség szabályozó), megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”) hatású összetevő, de szagokat, ízeket semlegesítő hatása miatt is használják a kozmetikumokban. Mivel rengeteg vizet vesz fel, ezért a bőr nedvesítésében van szerepe, kiváló vízmegkötő és bőrsimító hatással bír. Általában zselés jellegű pakolásokban és krémekben használják, a biokozmetikumok géljeinek egyik fő alapanyaga.

A szentjánoskenyérfa gumi, melyet a kozmetikumokban elsősorban sűrítő, gélesítő, stabilizáló hatása miatt használnak.