Bourjois

Ár:   4399 Ft   Kategória:   Sminkek szemre
Lelőhely:   drogáriék, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: vkata96, Módosítva: 2019. május 29.

Lelőhely:   drogáriék, online

"Egy füstös pillantás olyan gyorsan, olyan egyszerűen, hogy nem is fogsz hinni a szemednek!"

kfvera

2023. január 18.

Rövid időn belül ez a második Bourjois termék, ami csalódás. A Stay on Taupe árnyalat van meg és azért volt szimpatikus, mert arra számítottam, hogy jól blendelhető lesz. Gondoltam, már a palettán egymásba lehet keverni őket és majd milyen szép, fokozatos átmeneteket lehet vele készíteni. Hát nagyon nem. A legvilágosabb árnyalat pigmentációja megközelítőleg 0, de ha az ecsettel egymásba satírozom őket a palettán az egyel sötétebbel, még akkor is alig van színe, viszont legalább foltosan terül. A legsötétebb árnyalat természetesen őrülten pigmentált a másik kettőhöz képest és egyáltalán nem satírozható. Foltos lesz, néhol csak simán "leesik", máshol túl sötét. Van egy nagyon jó satírozó színem, általában az menti meg az ilyen legalja szemfestékeket, de ezt azzal se lehetett teljesen. Van két kamasz unokahúgom, majd ők elhasználják, még abban a korban vannak, hogy nem akadnak fenn ilyeneken. :D Ha ők nem lennének, életemben először dobnék ki frissen vett sminkterméket, mert biztosan nem használom többet, de szerintem úgy általában Bourjois terméket sem. Az a benyomásom, hogy túlárazott ...-ok (mindenki helyettesítse be kedve szerint).

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 18.

blackwhite00

2022. november 12.

Ennél szerintem még egy kisgyerek is szebb szem sminket csinál. Ma vettem meg a dm- ben, le volt akciózva. Elolvastam itt a véleményeket azért, egész jókat olvastam erről. Kipróbáltam többször is, hatalmas csalódás. Az egész egy nagy pacának néz ki. Nekem a barnás van, abba nem is látszik pl. a legvilágosabb, el is kenődik, csúnya az egész összehatása. Sokkal egyszerűbb szerintem egy kis barna szemhéjpúdert egy ecsettel a mélyítővonalba felvinni pl. és ezerszer szebb is lesz az eredmény. Még annak sem ajánlom ezt, aki tényleg nem tud sminkelni!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. november 12.

Kajla

2022. október 9.

Nagyon jutányos áron van most a dm-ben, én a 01-es black on track árnyalatot választottam. Nekem tökéletesen megfelel ilyen extra gyors sminknek, egyébként is szeretem így kifesteni a szememet.
A többi szemhéjpúderemhez képest ez igen csak kenődik, ha véletlenül hozzáérek, de alappal is kipróbáltam, úgy már azért tartósabb. Az ára elég borsos, rendes áron nem vettem volna meg, de akciósan kifejezetten javaslom, mert egy kis gyakorlás után pár pillanat alatt kész sminket lehet vele varázsolni.:)

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. október 9.

Benedetta88

2020. november 5.

Nagyon tetszik az ötlet, a kivitelezés. 05-ös Half Nude árnyalat van meg, akciósan sikerült beszerezni. Szerintem nem elég pigmentált, más árnyalatához képest nyilván ezt nem tudom megmondani pontosan, de sokkal erősebb és tartósabb színre számítottam. Estére szinte eltűnik a szemhéjamról. Viszont valahol ez a szerencsém is egyben, mert nekem ez a nude már inkább lila. Mostmár tudom, hogy nem kellett volna tartanom a barna árnyalataitól, hogy sötétek lesznek, tervezem majd beszerezni valamelyiket. Egyébként a célnak megfelel, diszkrét szem sminket lehet vele készíteni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 5.

Zsan31

2020. február 18.

Nekem a 01 Black On Track összeállítás van meg. Elsőre hatalmas bénázás volt vele és elküldtem a fenébe a terméket. 😁 Aztán 2 nap múlva újra megpróbáltam és akkor már sokkal jobban ment, majd harmadszorra ismét egy picivel jobban. Én szemből állok, így nekem elég pici a kis szivacska. A lényeg, hogy ki kell tapasztalni a megfelelő szöget miképp tegyük a szemhéjunkra (igen, nem illik szinte senkinek a szemhéjára szerintem...ám simán lehet alakítani rá egy új szivacsot a saját formánkhoz igazítva). Pigmentált a trió és a szivacs szépen felveszi a színt, de a kompatibilitása nehézkes. Gyakorolni kell vele annyi a lényege véleményem szerint. Nem egy "must have" termék, de a kis kíváncsiskodóknak megéri illetve olyanoknak, akik nem igazán szeretik sminkelni a szemüket. ☺

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. február 18.

Katie

2020. január 27.

Először szkeptikus voltam, mert sose láttam még hasonló sminkpalettát és bár az ötlet tetszett, a kivitelezésben nem bíztam. Megvenni biztos nem vettem volna meg, de megkaptam ajándékba a 02-es színt.
Én, a béna, aki egy óvodás gyerek szintjén tudok sminkelni, másodpercek alatt magazinok címlapjára illő szemsminket tudok ezzel készíteni. Szemhéjalapot mindenképp ajánlok alá, mert a nélkül annyira azért nem tartós, de egyébként nagyon jó termék. Lehet, hogy kicsit tényleg túl van árazva, viszont amennyi időt meg lehet vele spórolni, szerintem megtérül az ára.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 27.

narancsdzsem

2020. január 1.

Ügyetleneknek és kezdőknek egy megváltás! Szép és biztonságos szemhéjárnyékolást ad,és tartós is. Szépek a színei,az árát pedig 3 színhez vetve kell nézni. Én szeretem!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 1.

hdori23

2019. november 17.

Egy nyereményjáték miatt jutottam hozzá, a Brun-ette-a-dorée árnyalat van meg. Nekem mint kezdő és "béna" sminkelő tökéletesen megfelel. Jól fed . A barna bőrömhöz és a szememhez is jól megy szépen fel tudom vinni a hozzátartozó kis szivaccsal. Nekem nagyon bejön, bár megvenni biztosan nem vettem volna meg az ára miatt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 17.

nona96

2019. október 15.

Az Abracada'brown árnyalatban vettem meg Glamour napokon féláron.Használtam már csak korrektoros alappal és korrektor+szemhéjpúder alapozó kombinációval is. Csak korrektor használatakor pár óra múlva összeállt egy csíkba a festék a szememen, viszont plusz alappal egész nap szépen a helyén marad. Én a Rdel Young szemhéjpúder alapozót használtam alá. Tetszik a kivitelezés és valóban gyorsan el lehet készíteni vele a szemsminket. Rohanós napokra vettem, amikor nincs időm eljátszadozni egy palettával. A kis szivacs applikátor mérete és formája nekem pont megfelelő. Könnyű vele dolgozni. A festék minősége jó. Egyetlen csillag levonás az ára miatt. Teljes áron kicsit drágállom.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 15.

CeCeDrake

2019. szeptember 22.

Black on track (a képen is ez van) és a Brun-ette a Dorée (árnyalatokban vettem meg. Kíváncsiság győzött a józan ész felett 😅
Kipróbálni jó, meg mókás ez a kivitelezés, ha sietünk, akkor tényleg hasznos lehet.
A kis szivacska szépen felveszi a terméket, a festék minősége jó. Kétféle alapra próbáltam, így átlagos a tartóssága.
Nem mondom, hogy nem lehet nélküle élni, de számomra kifejezetten praktikus, ha utazom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 22.

Antioxidánsok: Pentaerythrityl Tetra DI-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate
Gyulladáscsökkentők: Salicylic Acid
Hidratálók: Dimethiconol
Kémiai hámlasztók: Salicylic Acid

Keményítőféle, melyet csomósodás elleni (anticaking) és sűrűség szabályozó anyagként használnak a kozmetikumokban. A truthinageing szerint az összetevő képes növelini a fényvédők faktorszámáti (mindössze 5% Aluminum Starch Octenylsuccinate 40%-al növelheti a Titanium Dioxide fényvédő képességét.) A CIR (Cosmetic Ingredient Review) szerint az összetevő használata bizonyos mennyiségi és minőségi előírásokat betartva biztonságos a kozmetikumokban.

Észter (egy alkohol és egy sav reakciójából víz kilépésével keletkező vegyület) féle, mely természetesen a kakaóban és a levendulaolajban található meg.Bőrpuhító, emolliens anyag, amely selymes érzetet hagy maga után a bőrön.

Boroszilikát üveg, amely a kozmetikai és testápolási termékekben pehely formában kerül felhasználásra. A CosIng hivatalos funkció besorolása szerint térfogatnövelő segédanyagként használatos összetevő. Védelmet nyújthat a kék fény ellen, és növelheti a fényvédők SPF-értékét (forrás). Az összetevővel leggyakrabban sminktermékekben és körömlakkokban találkozhatunk.

Műanyag féle, melynek számos funkciója van a kozmetikumokban. Leggyakrabban fizikai bőrradírokban használt dörzsölő anyagként. Szintén gyakran használt felületi hártyaképző (film forming), sűrűség szabályozó és stabilizáló anyagként.

Könnyen kenhető olaj, aminek bőrpuhító (emolliens) tulajdonsága van.

Kukoricából előállított keményítő. Sűrűség szabályozó, csomósodást megakadályozó (anticaking agent) segédanyag, mely segíti a formula könnyű eloszlását anélkül, hogy kifehéredést okozna. Általánosságban kellemes bőrérzetet ad és van némi mattító hatása is.

Gomba és baktérium ellenes hatású tartósítószer, melyet 0.6%-os vagy az alatti koncentrációban használnak. Ecocert és Cosmos jóváhagyással rendelkezik, ezért népszerű tartósító összetevő natúrkozmetikumokban.

Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak, jellemzően más gyengéd tartósítószerekkel kombinálva. Enyhe, természetes eredetű összetevő, mely egy 2004-es tanulmány szerint még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.

Glicerin és zsírsavak keveréke, melyet lágyító és sűrítő szerként, illetve pigmentek bevonására használnak kozmetikai termékekben. A bevonat segít stabilizálni a pigmenteket a formulákban, valamint elősegíti azok könnyű és egyenletes eloszlását a bőrön.

Keményítőből előállított összetevő, melyet a kozmetikumokon kívül ételadalékként is használnak. A CosIng szerint a maltodexrin emulzió stabilizáló, a krémet homogénné tevő, felületi hártyaképző, bőr- és hajkondícionáló anyag. Segít megőrizni a bőr mattságát valamint stabilizálja az emulziókat.

Lauric Acid ti I eu 4 1

A kókuszolajban és az olajpálma magjának olajában is megtalálható zsírsav. Antibakteriális hatást tulajdonítanak neki. Megtalálható még a tehén- és kecsketejben, valamint az anyatejben is. Tanulmányok szerint hasznos összetevő lehet a pattanások kezelésében.

Hivatalos funkcióbesorolása antioxidáns. Szintetikus összetevő, mely meggátolja az oxigénnel való reakciókat, melyek a telítettlen zsírsavak avasodását okozzák. Megakadályozza a nem kívánt színváltozásokat a kozmetikumokban. Zsírokat és olajokat tartalmazó termékekben működik a legjobban.