Burberry

Ár:   9540-12 560 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: momo, az összetevőket feltöltötte: macskajaj, Módosítva: 2014. december 18.

Ár:   9540-12 560 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml

Illatcsalád: virágos-gyümölcsös

Ár: 1.000,- , Eladó: kmt
Állapot: 5 ml frissen fújva, Helyszín: Hódmezővásárhely, fizetés: Fizetés átutalással, postán tudom küldeni, két termék esetén posta ktg.vállalom
800.- Burberry Brit EDP 5ml
Ár: 800.- , Eladó: Iszike
Állapot: 5 ml próbált, Helyszín: Veszprém , fizetés: Postán maradó/Fox/személyesen
April13

2017. szeptember 6.

Régebben is többször volt ilyen parfümöm, nagyon szeretem az illatát, mert nem átlagos, nem tolakodó, mégis intenzív, finom, nekem leginkább a mandula hangsúlyos benne. Szerintem évszakok és életkor szempontjából is univerzális. Az edp változat nagyon tartós is, pár fújás elég, és még nap végén is érezni, ruhán meg még tovább, viszont ahogy tapasztaltam, az edt ezt sem intenzitásban, sem tartósságban nem közelíti meg. Mivel árban viszont elég csekély a különbség a kettő között, így mindenképpen az edp-t javaslom megvételre. Ráadásul a teszter változat, amit több online parfümériában is kapható, szuperolcsó (6-7000Ft/100ml, legutóbb én is ilyen helyről szereztem be), luxus minőségű termékként egységárban a drogériákban kapható sokkal alacsonyabb színvonalú márkákkal van egy szinten, de ezerszer jobb vétel náluk szerintem, így nem csak magát a terméket értékelném csillagos ötösre, hanem a teszter esetében az ár/érték arányt is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. szeptember 6.

csikosmatyas

2017. augusztus 13.

őszre vettem de csak most olvastam el a hozzászólásokat. jót derültem. egyboszorka tulajdonképpen leírt Engem 😃

Na ma kipróbáltam (20 fok, napsütés, kisse szeles, harapni lehet a levegőt),kockás szivarnadrág vékony pulcsi és bőr slip on. Határozottan nem Jessica Rabbit illata.

Minimalista, art decos. Rajtam citrom, vanília és legfőképp mandula. Nem édes talán kissé unisex, nápolyis, ami akár lehetne az ember bőrének a saját illata is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. augusztus 13.

Luna1024

2017. március 16.

Ritkán vagyok ennyire bizonytalan illatok pontozása terén. :/
Valóban nagyon "angol", az üvegétől kezdve egészen a benne rejlő illatig. Egyszerű, letisztult, sallangmentes, elegáns, de nem olyan módon, mint amihez én hozzá vagyok szokva. Lentebb írta valaki, hogy a mai illatok közül nagyon kilóg, és tényleg: egyedi, a maga módján ütős is, de nagyon távol áll sajnos az ízlésemtől, személyiségemtől. :/ Pedig amikor megnéztem az illatjegyeit és elolvastam a véleményeket, felvillant a fejemben a "Kell!" lámpa, már ott volt a kezem a gombon, hogy megrendelem illatolás nélkül, mert sehol nem találtam a boltokban tesztert... Végül csak 5 ml-t vettem, és szerintem ez bőven elég, örülök, hogy nem vettem meg a nagy kiszerelést. Ciki vagy sem, de én nagyon szeretem az édes illatokat, és valamiért itt is valami ilyesmire számítottam, vártam valami mandulás-körtés-citrusos, édeskés, ám kategóriájában nagyon különleges illatot. Ez nagyjából meg is valósult, hisz ezeket az illatjegyeket mind érzem, de közel sem olyan módon, mint amire számítottam. :/ Kifújáskor szinte egy az egyben YSL Manifesto, de itt a citrusillat valahogy bántóan szúrós, poros és túlzóan erőteljes a számomra, nem olyan puha, lágy és nőies, mint a Manifesto-ban. Később kicsit finomodik, és valamivel puhább, édesebb lesz, a leszáradáskor pedig érzek benne valami olyat, mint az eső áztatta föld illata a hideg hónapokban, picit fémes-fás illattá válik, és mivel régóta keresek ilyesmit, ez a fázis kifejezetten tetszett.

Most tuti sokan nem értenek egyet velem, de szerintem elférne itt még némi édesség... Nem úgy, hogy émelyítő cukorbolt legyen, csak épp egy leheletnyi kéne, ami adna neki némi lágyságot, kedvességet, mert így az egész illat valahogy túl komoly és karcos a számomra - olyan mereven szögletes, mint maga az üveg, ha mondhatom így. Egyébként én sokkal nőiesebbnek gondoltam, szerintem kifejezetten uniszex illat, mi több: nekem annyira maszkulin, hogy férfiakon talán jobban el is tudom képzelni. Nekem a férfiassága nagyon sok, és ez egyébként nemcsak a Brit EDP-re igaz, hanem szinte az összes általam illatolt Burberry-re.

Valamiért tipikus őszi illatnak tartom, mint általában az olyan illatokat, melyekben van egy kis fásság (pl. Euphoria, In Black, Narciso Rodriguez For Her, stb.). Eső, nyirkos köd és hűvös idő jut eszembe róla - október-november környéke, amikor a levegőben egyszerre keveredik a füst és a nedves avar illata. Mályvaszínű köröm, sál és sötét, kockás ruha illik nekem ehhez az illatkoz. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy az általam leírt időben hogy muzsikál majd - remélem jobban, mint most, mert őszintén bevallom: nekem eddig kicsit csalódás. :/

Ha ez számít, az üvege szerintem abszolút illik hozzá: letisztult, elegáns, egyszerű. Sajnos azonban a tartóssága és a hatósugara is hagy rajtam kívánnivalót maga után, így bár az árát korrektnek tartom, mindent egybevetve 3 csillagot gondolok reálisnak, aztán legfeljebb módosítom, ha eljön az ősz, és változik a véleményem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. március 16.

Ritkán vagyok ennyire bizonytalan illatok pontozása terén. :/

lareina

2017. január 19.

Tavaly március környékén szereztem be szinte még félig van pedig sokat használtam(pár nappal ezelőttig, amikor az Armani Code Cashmere röhögve kiütötte a nyeregből).Amikor teszteltem a körte fel sem tűnt benne ezért itthon eléggé meglepődtem hogy magamon mennyire érződik és meglepó módon tetszett is. Utóbbi csak annyiban érdekes, hogy a gyümölcsös illatok nem a kedvenceim a Burberrynél pedig markánsan érződik. Tavasszal vettem szóval nálam ez a tavasz illat! :)-1* : szívesen nyúltam utána az elmúlt (majdnem) egy évben DE az idő bebizonyította, hogy nem tudok vele annyira azonosulni, amennyire szerettem volna. Illetve a tartóssága nálam csak a "jó" kategóriába esik. A ruhán megmarad, viszont kb 4 óra után alig érzem a bőrömön és nem érzem azt, hogy a nap folyamán állandóan érezném finoman az illatát. Bár a lepontozásban nincs szerepe de a csomagolása hát húú..angolos, burberry-s egyszerű de számomra elég csúnyácska. Az illatán persze ez nem változtat, talán csak a csomagolás-tartalom köszönőviszonyban sincs egymással, ez egy édes körtés friss illat egy semmitmondó fantáziátlan üvegben

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. január 19.

angelina69

2016. december 27.

Nekem jó. Mondhatni bevált. Többszöri próbálgatás után (5ml teszter) úgy vélem, hogy egy nem kimondottan a mai trendbe illő illat. Egyedi. A friss kezdet sem limonádés (szerencsére), aztán édesre vált, csöppet kesernyésre, majd krémes-fás leszáradás. Hatósugara az átlagnál kicsit nagyobb, de ennek ellenére sem tartom fojtós, fejfájdítós illatnak. A tartóssága nagyon ott van, több mint 8 órát kibírt, mire végleg elszállt. Még annyit, hogy kimondottan hűvösebb, hidegebb időben ajánlatos fújkálni. A melegben nagyon bántó lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. december 27.

DFI

2016. november 26.

Ud: mégis jó. De nagyon. Ez is és a summer változat is. Javítom ötösre.

Simán lehetne uniszex illat. Citromos-vaníliás indítás után engem nagyon zavar a körte utána meg a vanília marad, ami olyan semmilyen a Brit-ben. Elhasználtam de kizárólag télen, többé nem veszem.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 26.

Ud: mégis jó. De nagyon. Ez is és a summer változat is. Javítom ötösre.

adrica

2016. november 8.

Annyira szerettem volna őt szeretni, de még nem adtam fel! Sok szépet olvastam és hallottam róla. De kipróbáltam és nem. Először citrusos, aztán olyan halovány, hogy alig érzem. És akkor jött a nagy geller, este nézek szerte szét, kérdem, hogy valaki (a lányaim közül) parfümözött? Hát az én sálam ontotta ki azt az erős édes-citrusos illatot, amitől hirtelen még a gyomrom is megfordult. Akkor döntöttem el, hogy én ezt tutira nem veszem meg. Akkor és ott nem tetszett. Még próbálkozom vele, mert nem tudom elhinni, hogy mi nem illünk össze. Már évek óta kajtatom, és ahol kipróbáltam ott valószínű romlott volt. Nem is értem, hogy jó minőségű, neves drogériák miért tartanak romlott, avas tesztereket. Már a Douglesban és a Marionnaudban is éreztem. Valószínű, hogy a sok parfümkavalkádban nem szúrják ki? Akkor is van egy szavatossága, azt lehetne nézni. Ami meg pláne nem tetszik, ahogy tárolják őket. Ugye a legalapvetőbb dolog, hogy fénytől és hőtől óvjuk a kis illatos kedvenceinket. Na ők hogyan tárolják? Üvegpolcokon, megvilágítva 5 cmre spot lámpákkal, mint egy keltetőgépben. Gratulálok! Pont ők ne tudnák akik ezzel foglalkoznak? És ha romlott az a parfüm amit ott vesznek a gyanútlan vásárlók? Ha pl: a párom mondjuk novemberben venné meg a karácsonyi ajándékom, nagyon szép meglepetés lenne egy méregdrága romlott parfüm. Bocsi a kirohanásomért, de hátha eljut a célfülekig, hátha olyan is olvassa aki tehet az ügyért.
Na mindegy, vissza az illathoz, mivel baromira jól teljesített, és a név kötelez, minőség és mert egyszerűen imádom a Burberryt, 4 cs. akkor is megérdemel, ha nekem egy kicsit túl sok volt az illat és nem jött be. Viszont nagyon sok pozitív véleményt hallottam már róla külföldi oldalakról, blogokból. Belevettem az ő véleményüket is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 8.

csakmoni

2016. október 26.

Ő volt a mai harmadik tesztalany, és igazán finom, kiegyensúlyozott, de azért a fejillat frissessége tetszett igazán. Utána nekem kicsit sok a tonkabab és a vanília.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. október 26.

Sweetgirl

2016. október 14.

Nőies, elegáns, mégis édes és erős illat. Egész nap körbeölel :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2016. október 14.

Nőies, elegáns, mégis édes és erős illat. Egész nap körbeölel :)

Heloise

2016. október 13.

Szerettem volna szeretni... Nem így lett. Régóta már csak a frissebb illatok vonzanak, de mivel nagyon tél van gondoltam kicsit visszakacsintok az édesebb, nehezebb parfümök irányába.. A The Beat parfüm nagy kedvencem a Burberry-től, gondoltam ez is az lesz. Karácsonyra meg is kaptam, és az ünepek alatt használtam is párszor, de nem lett szerelem.

Update: Idén ősszel megint ráfanyalodtam. Pedig egy teljes üveggel váltam meg tőle, mondván túl édes, és túl....túl.... Aztán mindig jön a hideg idő és eszembe jut, hogy úgy kéne nekem egy kis Burberry... Illatban, sálban, kabátban,...Kéne egy kis angol dekadens elegancia. Merthogy az édessége ellenére arisztokráciát és a brit divatot juttatja eszembe. Nagyon szépen jár kéz a kézben a körte és fanyar mandula megkoronázva egy kis cukorral ami ennek ellenére sem lesz sziruposan gyermekded, hanem púderes, ámbrás alapillattá szelídül. "Egyboszorka" tökéletesen megfogalmazta mi számomra is ez az illat, sok-sok emlék, nagyon angol, örök darab. Mi más, mint öt csillag.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. október 13.

Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Salicylate, Lyral, Linalool, Limonene, Hexyl Cinnamal, Coumarin, Citral, Cinnamal, Citronellol, Geraniol
Színezékek: CI 14700, Yellow 5 Lake / CI 19140, Red 33 Lake / CI 17200

Színező anyag. (Piros)