Burberry

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml, 50, ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: momo, az összetevőket feltöltötte: Evie, Módosítva: 2012. január 23.

Kiszerelés:   30 ml, 50, ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Ár: 6000ft + posta , Eladó: Vinike
Állapot: 100ml-es teszter, Helyszín: --, fizetés: Előre utalás után postán maradó küldeményként
sammy

2019. augusztus 22.

Én ezt a kezdeti citrusos lecsengést követően alig tudom megkülönböztetni a valentino donna acquától :) Elég univerzális illat, nekem tartós is.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 22.

drzhczk

2019. július 20.

nálam most ez az új szerelem. sajnos nagyon vágytam egy manifesto l'elixir-re, de számomra irreálisan drága, így tovább kutattam édeskés/vaníliás parfümök után. teljesen véletlen botlottam bele ebbe, első fújásra nem tetszett annyira, de ahogy eltelt 5 perc, nem tudtam levenni az orrom a csuklómról. ISTENI. elegánsan, nagyon finoman édeskés, egyszerűen szerelem. ééés még pluszba az ára is elfogadható!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. július 20.

Luna1024

2019. május 21.

Totál "hullámvasút" illat: egyszer fent, egyszer lent. A kezdeti fázisnak és a leszáradásnak köze nincs egymáshoz, homlokegyenest más produkál a bőrömön... Kifújáskor szinte táncot jártam örömömben, mert egyszerűen MINDENT megtestesített, amit anno az EDP verziótól vártam: finom, fanyar lime, egy kis cukrozott mandula, és gyümölcsös zamat, amitől összefut a szádban a nyál... Csodálatos összhangban volt minden, az illat pedig ízig-vérig Burberry: határozott, karizmatikus elegancia, kifinomult stílus és visszafogottság tökéletes elegye. Épp kezdtem volna örülni, hogy a My Burberry Black és a Blush után létezik még olyan Burberry illat, ami nem lesz tragikus a bőrömön, de aztán jött a fekete leves: mire hazaértem, az addig gyönyörű illat olyasmivé transzformálódott a bőrömön, ami szó szerint taszított. :( A leszáradásában már sehol nem volt az általam kedvelt, nyálfakasztó édes-savanykás fricska: krémesebbé, púderesebbé és sokkal töményebbé vált. Nem is tudom, az egész valahogy... ellaposodott, "rápunnyadt" a bőrömre, és sokkal egysíkúbb lett, mint volt. Igazából valamiért nagyon hasonlónak találtam a Joop Le Bain-hez, amit magamon egyáltalán nem kedvelek... Erősen gyanakszok a mandulára, az szokott ilyen genyó lenni velem, mandulás illat rajtam az esetek 99 %-ában nem működik, de ez egyenesen szörnyű volt. Nagy kár érte, mert az eleje tényleg tetszett, emlékeim szerint az EDP-nél még ez se volt elmondható.

Csalódásom másik tárgya a tartóssága és a hatósugara, ami rajtam még EDT-hez képest is gyalázatos: felfújáskor még úgy-ahogy éreztem, utána azonban csak néha-néha sikerült elcsípnem egy-egy illatfoszlányt, azt is inkább bőrközelben... Próbálkoztam, reménykedtem, de ebből a Burberry-ből se lesz üveges verzió a polcomon. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 21.

random

2019. május 1.

nem is ezt akartam megvenni hanem a Londont, de franc gondolta volna hogy én ezt ennyire megszeretem... édeskés, de nem émelyítően, citrusos, de nem tisztítószeresen, virágos, de nem virágcsokor... mondjuk a körtét és a fahéjat nem igazán érzem. valamiért egy drága szappan és valami igazi házi süti keveréke jut eszembe róla. mint egy régimódi hölgy, aki imád sütni - ami ugye roppant távol áll tőlem, mégis azon kapom magam, hogy újra meg újra ezért nyúlok. csak tudnám mitől. talán a citromfű az oka, amit ugyan direkt nem érzek ki belőle, de amúgy imádom. kb. a samponjaim, a tusfürdőm, mindenem citromfüves, és ez lehet az, ami addiktívvá teszi :D meg lehet hogy a tonkabab, ez már nem az első tonkás parfümöm
ami a tartósságát illeti: az igaz, hogy néhány órán belül elveszti a hatósugara nagy részét, viszont ebben a "bőrközeli" állapotában nagyon-nagyon tartós. számomra randiillat, de nem első, hanem sokadik randira. és nem buliba való. de akár egy kávézóba, akár színházba, akár csak egy "otthon maradunk és filmet nézünk" estre el tudom képzelni, hogy jó lehet. rajtam szerintem nagy melegben sem működne, de ki tudja :)
Burberry-ék egyre jobban levesznek a lábukról. először a London for Him, az üvegbe zárt karácsonyi dög, aztán a London for Her, ami hol piros skótkockás, punkosan szaggatott miniszoknya, hol koravén könyvtárosnéni (hülye egy képzavar, de egyerűen nem tudom jobban leírni, totál bipoláris rajtam, hol vad, hol karótnyelt. úgy tűnik, még mindig nem igazán nőttem fel hozzá...), most meg ez. még nem tudom, hogy sírba, vagy csődbe visznek, majd az idő eldönti :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. május 1.

bagolylilith

2019. április 21.

Szégyen, nem szégyen, nő létemre nem vagyok nagy parfümös, ha idősebb leszek, ez egészen biztos, hogy meg fog változni. Ajándékba kaptam, azóta is boldogan használom! Meg tudok bolondulni, amikor valakinek a parfümje annyira tolakodó, hogy agyonnyomja a környezetében élőket/dolgozókat/utazókat, itt nem fenyeget ez a veszély. Számomra nagyon megnyugtató illat, nem természetellenes, nem szirupos. Jól kiegészítjük egymást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 21.

ALettah

2018. december 10.

Update: az idei télnek ez a slágere nálam, nagyon megszerettem. A jelszó az egyensúly ennél az illatnál: édes, friss, fanyar és egy picike férfiasság is van benne, de csak annyi, ami még szexi egy nőn. Huh, nem is tudom, hogy írjam le jobban. Úgy tud izgalmas és egyedi lenni, hogy közben sikerül szinte minden időjárással és helyzettel kompatibilisnek maradnia. Maximális pontszámot adok neki, mert nagyon megkedveltem, több próba után ismertem meg minden arcát, és igazán illik hozzám!
Csak az üvege lenne egy kicsit szebb :(
Rajtam ez egy szép, leginkább őszi vagy hidegebb nyári napokon viruló illat. Erőteljes limeal indít, jól kiérezhető a kicsit fanyar citrushéj is, aztán szépen tompul, finomodik a belépő vanília, cukor és mandula hatására. Egy finom citromos süteményre emlékeztet az összhatás.
Nem egy tipikus citrusos parfüm, nem is a tipikus édes-gyümölcsös katyvasz. Érdekes.
Valószínűleg nem ez lesz az életem illata, de szívesen fújkálom. Hamar bőrközelivé válik, de ebben az állapotban nagyon tartós, tíz óra múlva is éreztem.
Leárazva jutottam hozzá, megérte.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 10.

Csak az üvege lenne egy kicsit szebb :(
Leárazva jutottam hozzá, megérte.

kvin

2018. május 2.

Semmi mást nem érzek, csak tömény cukros édességet, lime után kívánkozik, de semmi nincs, ami tompítaná ezt a gejl cukormázas ragacsot. Azért nem egy csillag, mert nem büdös, de az én ízlésemmel és/vagy kémiámmal egyáltalán nem találkozik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. május 2.

bugeyes

2018. január 8.

Burberry parfümök közül eddig az abszolút kedvenc, sokkal jobban szeretem a Bodynál. Friss, üde, de mégis különleges illat, nem a megszokott lime-os, vagy csak virágos-fás illat. Rajtam az edt is elég tartós, úgyhogy nincs okom különösebb panaszra. Az árát azért túlzásnak tartom, ezért 4 csillagot adok.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 8.

csakmoni

2017. április 8.

Vagy mindig rossz teszterbe botlok, vagy rajtam dohos ez is és a Burberry Woman is. Pedig olyan szépeket írtok róla....Körte, fahéj, lime? Én is akarok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. április 8.

nyarigabi

2017. február 15.

Teljesen megértem, hogy mit szeret benne, aki rajong érte, de nekem annyira rossz fajta vanília ez, hogy kínozni lehetne vele. Szerencsére senki nem hordja a közelemben, mert kevés illat okoz nálam rosszullétet, de ő igen.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. február 15.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Salicylate, Lyral, Linalool, Limonene, Hexyl Cinnamal, Coumarin, Citral
Színezékek: Red 33 Lake / CI 17200, Yellow 5 Lake / CI 19140

Színezék. Lilás piros.