Byredo

Ár:   42 600 Ft és 63 800 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: andrea91, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. október 25.

Ár:   42 600 Ft és 63 800 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria

Kiadás éve: 2008

Illatjegyek: bergamot, cardamom, feketeribizli, füge, alma, tiare, cedar, praline, barackvirág

silence

2020. augusztus 21.

Bátran ki merem jelenteni, hogy ő a legérdekesebb, legkülönlegesebb illatom parfümélményeim során. (pedig 14 éves korom óta - 26 éve vagyok az illatok megszállottja, volt alkalmam ez idő alatt jópár illattal megismerkedni).
A Byredo Gypsy Water egyik kedvenc illatom, az itt olvasott vélemények pedig annyira felpiszkálták a fantáziámat a Pulp iránt is, hogy nem volt mese, muszáj volt megismerkednem vele.
Vakvásárlás volt, jól meg is ijedtem, amikor kivettem a dobozból és magamra fújtam.
Első gondolatom: fúj, gyomorforgató! Hogy lehet ezt parfümként eladni???
Aztán elkezdtem másként gondolni rá és értelmezni az illatot..... nem a parfümöt kerestem benne, hanem az élményt, amit nyújt!
Furcsa és egyedi illattal van dolgunk, az biztos!!!
A vegyített, pürésített gyümölcsök érdekes illat-elegyét hivatott visszaadni. A többiek már jól megfogalmazták a lényegét, leírtak itt már mindent előttem, nem is tudok sok mindent hozzáfűzni...
Édes gyümölcsök és zöldségek összeturmixolva, pépesítve! Elvileg zöldségféle nincs is benne, én mégis érzek benne valami sárgarépa - zöldség keveréket. A gyümölcsök édessége és a zöld frissesség fantasztikus harmóniában egyesülnek!
Amióta másként tekintek rá, gyökeresen megváltozott a véleményem, kimondottan megszerettem, újra és újra érezni akarom....... hetente többször is érte nyúlok. Kb. 1 hónapja van meg, de vészesen fogy az 50ml-s üveg!
Hihetetlenül merész, vidám, jópofa parfüm!
Fantasztikus ötletnek tartom, hogy meg merték lépni ezt a szokatlan kompozíciót!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 21.

Első gondolatom: fúj, gyomorforgató! Hogy lehet ezt parfümként eladni???
Furcsa és egyedi illattal van dolgunk, az biztos!!!
Hihetetlenül merész, vidám, jópofa parfüm!

SPARXS

2020. július 3.

A nomen est omen kifejezés nagyon szépen passzol ehhez a parfümhöz.Olyan, mintha érett gyümölcsöket beleraknánk egy tálba és ezt összepréselnénk (pulp). A negatívum talán annyi, hogy a füge illatjegy elég erőteljesen kivehető és itt egy kissé szúrós illatjegyként van jelen, ami lehet hogy egyes emberek számára zavaró lehet környezetünkben.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. július 3.

Rhodesian Ridgeback

2020. március 5.

Erről az illatról még bekötött szemmel is kitalálnám, hogy niche kategória. Annyira merész, annyira szokatlan. Ilyen jellegű illattal még nem is találkoztam.
Ahogyan azt sokan már előttem leírták és ahogy a neve is utal rá; pürés, aszalt, erjedt (már-már cefrés) gyümölcsös hatású, füge illat, de emellett érzek egy rézedényes illathatást is, ami lehetővé teszi, hogy férfiak is nyugodtan magukra fújhatják. Édesnek sem mondanám. Ugyanakkor, nem száraz és könnyen viselhető, de valóban, nem mindenki szereti az ilyen illatokat. Nagyon szélsőséges érzéseket válthat ki. Én nagyon szeretem. A kifújási illatra nincsenek szavak. Orrba vág, mégis annyira szép. Idővel finomodik, könnyedebbé, hordhatóbbá válik. Az eredmény egy meglepően szép, komlpex hatású parfüm. Nagyon egyedi. Kiváló tartóssággal, erős projekcióval.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. március 5.

Shine83

2020. január 11.

Olyan üde,különleges,vidám.
Nem szereti mindenki,ès pont ez a jó benne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. január 11.

Olyan üde,különleges,vidám.
Nem szereti mindenki,ès pont ez a jó benne.

Sompi1

2019. június 28.

Imádom ezt a gyümölcsös különlegességet! Legyszívesebben minden nap fújnám - csak spórolok a mintámmal ☺️. Nagyon friss, nekem kicsit fanyar, nem édes és rendkívül tartós. ❤️ Kívánságlistás!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. június 28.

elvanui

2019. június 5.

Ritkán van Pulp-os hangulatom, de nagyon jó, hogy van, mert egész elképesztően egyedi. Egy komplett konyhakert, szárastul-fástul-mindenestül egyszerre betakarítva. Én mangót, bogyókat, répát, pritamint, fügét, ananászt is érzek benne. Meglepő, elvont, szemöldökfelugrós gyümölcs(-zöldség)illat. Sajnos ezt a műfajt már nagyon lejáratták a khm... kevésbé igényes gyümölcsös darabok, bizonyos körökben a 'fruity' szó mostanra egyfajta szitokszóvá vált. Hála Istennek, vannak még ilyenek, és hihetünk a forradalomban;).
Nagyon neonszínű, de ez az a neon, amiről úgy érzed, mintha a Nap festette volna, és nem egy gyári szalag:).

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. június 5.

LocseiZsuzsanna

2018. október 20.

Nagyon erős, intenzív és nagyon gyümölcsös. Rendkívül jól kivehetők benne a különböző gyümölcsök, emellett nekem olyan, mintha sok-sok gyümölccsel sült piskóta lenne. Izgalmas. Nem friss, nem fanyar. Minden évszakra és nekem minden korosztálynak abszolút viselhető.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. október 20.

andrea91

2018. október 15.

Nekem nagyon bejön!Szerintem szexi is (a 18 körüli szomszéd lány típuson) - na ez nem én vagyok már, szóval a szexit talán nem adja rajtam, de a jót igen:) A zöldpaprika benne kb olyan mint a B Balenciagaban a zöldborsó - kicsit hülyén hangzik, de ha érzed akkor úgy vagy vele, hogy váóó dejó:)) Szóval szerintem ez szuper, tényleg édes, és nagyon nagyon friss, valami fanyar, valami kesernyés is van benne, ami miatt elkülönül az escada féle teljesen crowd pleaser fruity kategóriától, de ettől még szerintem sokaknak bejöhet.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 15.

Nimrod

2018. február 25.

Fuu. Nem is tudom hol kezdjem. Nagyon nagyon furcsa. Mintha aszalt gyumolcsok lennenek saras vízbe áztatva. Nagyon poros, de egyben lágy és nyirkos is. Semmi koze a gyumolcsos illatokhoz, marmint azokhoz, amik altalaban eszunkbe jutnak errol a kategoriarol. Nagyon bohém, ahogy mar irtatok. Egyben nagyon friss es kellemes, de van benne valami nagyon idegen, taszító es sztem ettol lesz vonzó. Nem ugy ertem, hogy szexi, semmikeppen nem az. Az egyertelmu, hogy egy nagyon erdekes es kulonos alkotas. Ha valamihez hasonlitanom kellene, akkor Mugler Womanity-je lenne, nem is kicsit. Egy probat mindenkinek megér.

UPDATE: fel kell pontoznom! minel tobbszor viselem, annal jobban elvarazsol. korulottem mindenki “lefujjogta” es ez meg inkabb megerosit abban, hogy kell. mintha maga lenne a tiltott gyumolcs! IMADOM!!!!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. február 25.

Tiziana

2018. február 11.

Beleszippantottam, abban a bizonyos Parfümériában az Opera közelében,és kicsit megroggyantak a térdeim.
Lehetséges ilyen parfümöt kreálni??Pozitívan letaglózva baktattam az utcán, állandóan a csuklómat szagolgatva.
Mintát rendeltem, használtam, és még mindig imádom, DE:ez egy nagyon bohém,laza,független művészléleknek való illat.
(legalábbis így képzelem) ha rajtam van, úgy érzem magam mint aki szétcsúszott kicsit.Tán a parfumeur is ilyen állapotban volt?
Egyébként a maga nemében zseniális illat. Nyárutót idéz,lágy poros napsütést,túlérett gyümölcsöket amikből épp lekvárt főznek.
Érezni a felhevült rézedény illatát.Végül fás, nagyon fás az alapillat.Mindig visszatérek megszagolni,de magamon nem tudom hordani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. február 11.

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.