Byredo

Ár:   €190   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2021. október 13.

Ár:   €190
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria

Megjelenés éve: 2021

Fejjegyek: szecsuáni bors, ambrette magok

Szívjegyek: damaszkuszi rózsa, orris

Alapjegyek: pézsma, ambroxán

Byredo Young Rose EDP - fújósok és gyári minta
Ár: 2400Ft / 4500Ft / 8000Ft + pkg. vagy gyári minta 1800Ft + pkg. , Eladó: silence
Állapot: 2ml / 5ml / 10ml frissen fújva vagy 2 ml-es gyári minta, Helyszín: --, fizetés: banki előre utalás után postázom a választott módon (részletek a termékleírásban)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia (régi)

Tarzicia

2021. október 25.

Majdnem minden Byredo illatot ismerek, de idő és motiváció hiányában eddig még egyikről sem írtam. Feltett szándékom, hogy minden illatháztól találok legalább egy parfümöt, amit a magaménak érzek, de úgy tűnik, a dolgok nem így működnek. Van olyan illatház, amelyiktől több kedvencem is van, és van sok olyan, amelyiktől egy sincs, hiába próbálkozok. Egyszerűen nem vagyunk egy hullámhosszon. A Byredo is ilyen. A Gypsy Water tetszett egy időben, de csakis a szantálfa miatt. Klassz illat, nem mondom, de sose éreztem késztetést, hogy vegyek belőle egy üveggel. Eleve nem vagyok egy "vaníliás alkat", és a Gypsy Water nekem nem más, mint citromos vaníliatorta, (kb. egy kalap alatt a Guerlain Shalimar Souffle de Parfum-mel) ráadásul a vége felé mindig laposnak, punnyadtnak, plusz még kissé férfiasnak is találtam. A Rose of No Mans's Land az egyetlen, ami tetszik tőlük, de az se magamon, csakis mint illat.
Gondoltam, ez a Young Rose lesz az, ami majd végre megtöri a jeget.
A kis üvegcse már messziről illatozott, úgy tűnt, hogy üde, pajkos, ártatlan rózsaillat rejlik benne. Pontosan olyannak képzeltem, ahogy előttem a kolleginák leírták. De kifújás után, bőrön én teljesen mást érzek. Az eleje kb. Trussardi Donna EDT, aztán L'artisan Rose Privée, plusz egy halvány fuvallat a Sisley Izia-ból. Egyáltalán nem édes. Naturalisztikus, kissé zöld, majdhogynem sós és fémes rózsaillat. A fiatal rózsa stimmel, de szerintem ez még nagyon zsenge korban van, még csak rózsabimbó. Még teljesen csukva van, a külseje zöld, és azt sem látni, hogy milyen fajta és színű rózsa lesz belőle.
Én másra számítottam, ez nem én vagyok, de nem ez a fő bajom vele. Hanem az, hogy nekem itt is előjön az a jellegzetes, nagyon zavaró "falfestékszag", amit érdekes módon, csakis a legjobb minőségű, rózsás niche illatoknál tapasztaltam. Hol jobban, hol kevésbé. Pl. Amouage Library X, Serge Lutens La Fille de Berlin, Frederic Malle Une Rose, Montale Roses Musk, sőt, eleinte a Delina-ban is éreztem ugyanezt.
Egyértelmű, hogy válogatott alapanyagokból álló, jó minőségű parfüm, szúrósságnak, szintetikusságnak nyoma sincs. Ha elvonatkoztatok attól, hogy nem az én világom, mint illat, még tetszene is, de közben ugyanannyira taszít is. Ha a fejem tetejére állok, akkor is a falfesték jut eszembe róla. Elég sokat építkeztem, felújítottam, festettem saját kezűleg az elmúlt 30 évben, pontosan emlékszem, ez az az illat. Még nem jöttem rá, mi okozza ezt, tán egy speciális rózsa+pézsmamolekula-együttállás lehet itt a ludas. Nem baj, kivárom, nem sürget az idő, egyszer majd csak kiderül, mi vicceli meg ennyire az orromat. Így érdekes ez a parfümös utazás, ill. hobbi, mindig fejlődök, tanulok valamit.
Az biztos, hogy a Byredo továbbra sem az én illatházam.
Egyelőre erre a fiatal Byredo rózsára -.nagy jóindulattal - csak egy hármast tudok adni. Alkalmasint majd újra ismerkedek vele.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. október 25.

Gondoltam, ez a Young Rose lesz az, ami majd végre megtöri a jeget.
Az biztos, hogy a Byredo továbbra sem az én illatházam.

leaseydoux

2021. október 10.

Ez egy nagyon kedves és nagyon ellentmondásos illat. Meggyőződésem, hogy egyáltalán nem illik hozzám, ehhez képest mégis meglepően sokat fújom magamra. (fújósból persze) Amikor először találkoztunk, teljesen érdektelennek találtam, nem is emlékeztem mit fújt rám az eladó hölgy. Mondjuk túl sok mindent próbáltam is aznap, de a számomra unalmas Kurkdjian-féle rózsárka emlékeztetett leginkább, szóval nem mondanám, hogy mély nyomott hagyott bennem. A második találkozásunk már egy 2 ml-s fiola volt. Unottan löttyintettem magamra egy fárasztó hét napsütötte péntekén, és engem lepett meg a legjobban, hogy mennyire jó érzés volt megérezni napközben. Azon a hétvégén ki is fújkáltam az egészet annak ellenére, hogy még mindig túl ártalmatlannak éreztem. De azért vettem egy 10 ml-s fújóst utánpótlásnak, amit azóta is örömmel használok. Kapom a bókokat is rendesen, szóval semmi okom nem lehet panaszra, mégsem tudom megfejteni hányadán állunk.. Ráadásul ősszel én ennél nehezebb és összetettebb illatokat preferálok (ahogy egy barátnőm mondaná: lehet megőrülni) és egyébként is: semennyire sem illik se a személyiségemhez, se a habitusomhoz, mégis örömmel nyúlok érte reggelente. Meglepő módon még lefekvéshez is. Rétegezni is jó más illatokkal. Egyébként hasonlít is a sokat emlegetett L'eau À la Rose-ra, meg nem is. Amitől nagyon jó, az az, hogy ez TÉNYLEG egy nyílófélben lévő fiatal rózsa, talán az egyik legrealisztiksabb a műfajból. Puha, kiegyensúlyozott, és ártatlan. Nem édes. Nem citrusos/éles. Nem szappaonos. Ami szerintem a gyümölcsös érzetet adja, az az ambrette, ami elég kifinomultan erősít rá a frissességre (és végre nem a citrusosságra) A pézsma pedig hozza azt a puha komfortérzetet, amitől az ember legszívesebben belehemperegne az illatba. Szóval semmi karcosság, vagy zavaró akkord nincs benne, viszont túl sok izgalom se sajnos. A fújósom örömmel el fogom fújkálni, de kizárt, hogy üvegében megvegyem, főleg hogy vannak ennél sokkal érdekesebb és hozzám passzolóbb üvegeim a háztól. (azt már nem is kommentálnám, hogy csak 100 ml-s üvegben került forgalomba)
Ha egy nagyon fiatal, gondtalan és ártatlan lány lennék, biztos jobban imádnám.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. október 10.

Ha egy nagyon fiatal, gondtalan és ártatlan lány lennék, biztos jobban imádnám.

silence

2021. szeptember 7.

Amikor kb. 1 hete kaptam a Byredo-tól a hírlevelet erről az új rózsás illatuk bevezetéséről, azonnal izgalomba jöttem. Még nagyobb izgalommal töltött, amikor olvastam, hogy törzsvásárolóként már a hivatalos megjelenés előtt megrendelhetem, ráadásul egy cuki, rózsás Byredo baseballsapi kíséretében.
Nem kellett több a vakvásárláshoz! Fejvesztve ragadtam meg a bankkártyám és már nyomtam is a “buy” gombra.
Persze volt bennem némi félsz a 100 ml ismeretlennel szemben, de bíztam az illatjegyekben.
Amikor megérkezett, türelmetlenül téptem fel a szép díszdobozos csomagolást.....

Úúúúristen, ez az illat! 😍 Instant love, instant happiness! 🥰
Első fújásra belehabarodtam!
Most világosodott meg előttem, hogy mit is kerestem az elmúlt évek rózsás illatainak kutakodása során….. eddig nem tudtam igazán megfogalmazni, hogy pontosan mire is vágyom……. a Byredo megfejtette és Young Rose-al elém tárta azt, ami eddig csak a gondolataimban létezett.
Pontosan megtestesíti azt a rózsaillatot, amit folyamatosan kerestem……!
Friss, ropogós, éppen nyílófélben lévő fiatal rózsák nyitogatják szirmaikat, és élénk, fiatalos, energiától kirobbanó illatukat árasztják.
Kifújáskor a rózsabors azonnal megadja neki a pezsdítő löketet, majd édes - gyümis jegyekkel vegyülő üde rózsa illatnak érzem (érdekes, mert az illatjegyek közt nem találok gyümölcsöt, mégis rajtam ilyen pezsgő, gyümis rózsa illatot áraszt).
Sziporkázó, kirobbanóan friss, vibráló illat, de mégsem harsányan uralkodó.
Leszáradása után puhul, meleg pézsmás rózsa lesz belőle, de a háttérben végig megmarad a friss, fiatalos dinamikusság, nem fárad el a viselés közben bőrön, mint sok más rózsa….
Nem túl édes, nem áthatóan erős (mint pl. Atomic Rose), de nem is alig érezhető, szolid, könnyed kis háttérben meghúzódó rózsa (mint pl. A La Rose).
Hatósugara pont ideális, környezetedben jól érződik, de nem jár előtted egy méterrel. Tartóssága kb. 8 óra, de időnként a reggeli fújás még az esti tusolás előtt is meg-megcsap.
Számomra teljesen addiktív! IMÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁDOM!!!!!!!!!! ❤︎ ❤︎ ❤︎

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. szeptember 7.

Úúúúristen, ez az illat! 😍 Instant love, instant happiness! 🥰
Első fújásra belehabarodtam!
Pontosan megtestesíti azt a rózsaillatot, amit folyamatosan kerestem……!
Sziporkázó, kirobbanóan friss, vibráló illat, de mégsem harsányan uralkodó.
Számomra teljesen addiktív! IMÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁDOM!!!!!!!!!! ❤︎ ❤︎ ❤︎

Antioxidánsok: BHT

Részletesebb információ a smartskincare-en.