Cacharel

Ár:   6300 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: momo, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. augusztus 30.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatösszetevők: friss fű, koriander, fehér pézsma, kávészem

Cacharel Noa 30 ml
Ár: 8500 Ft+postaköltség , Eladó: ZiMe
Állapot: egyszer kipróbált, celofáncsomagolásos dobozban, Helyszín: Budapest, fizetés: banki átutalás után postán küldöm, vagy személyes átvétel lehetséges
Ár: 1190/1990 , Eladó: GNóri
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyesen, posta, foxpost
Sziszilady

2019. szeptember 3.

Nagyon nagyon finom illat. Lágy , púderes, édeskés. Az első 10 percben rajtam hegesztés szaga volt, meg is ijedtem, hogy így marad, de szerencsére utána csodás illattá alakult. Valóban érződik rajta, hogy nem egy ma divatos illat, de számomra nem nyanya szag. Tartóssága csuklóra fújva nem a legjobb, de még ismerkedünk.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 3.

bobekecske

2019. augusztus 30.

Az utóbbi időben ráuntam, ezért továbbadtam az üvegemen, de ettől függetlenül ez egy nagyon jól megkomponált, szép, puha, tiszta "felnőtt" illat, kis fűszeres csavarral. Én inkább hétköznapinak érzem, de ha valakinek a szignatúrillata, akkor esti programhoz is megállja a helyét. Nyári melegben szerintem picit sok tud lenni, de alapvetően innofenzív, egyáltalán nem harsogja túl viselőjét, nincs benne semmi szúrós, semmi él, semmi karc.
Nekem elsősorban pézsmás, a kávé jegy kiérződik rajta, de ha nem ismerném az illatjegyeit, nem biztos, hogy magamtól könnyen felismerném az illatjegyet. Van egy kis pikantériája, fűszeressége, ugyanakkor teljesen más, mint az általam ismert fűszeres, kávés illatok, sokkal kevésbé édes-meleg.
Ismeretlenül nem ajánlanám senkinek a megvételét, de illatrajongóknak mindenképpen érdemes megismerkedni ezzel a különlegességgel.
Az üveg maga is nagyon szép, jól egyensúlyoz a gicss határán, és illik az illathoz. Mind az illat, mind az üveg abszolút hordozza a 90-es évek jellegzetességeit.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 30.

Timi8

2019. március 6.

Fantasztikusan finom, egyszerű, természetes illat.
Dior Pure Poison-nel, J.del Pozo in White-tal valamint a Lacoste eau de Lacoste-tal hasonlìtanak egymásra. (Most nem kezdem el nézegetni, hogy melyik volt előbb...)
Egyszer még régebben magamnak vettem, de valahogyan anyunál kötött ki. Azòta is ha látok jò áron, mindìg beszerzem, picit használgatom, majd viszem is át Hozzá! Mindìg tárt karokkal fogadja :)
Szerintem nagyon igényes, diszkrét, maximális ápoltságot sugallò illat. Mivel van benne egy kis melengető illatjegy, én inkább ősztől tavaszig javasolnàm a használatát. Szerintem kellően tartòs, de nagy hatòsugara valòban nincs. Krémesebb tisztaságillatokat kedvelők alapdarabja szerintem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 6.

Fantasztikusan finom, egyszerű, természetes illat.

Ziggytwig

2019. március 5.

Egy parfümériàban szagoltam, és éreztem, hogy gyerekkoromból emlékszem rá, szerintem sokan hordták a kilencvenes években. Megvettem, aztàn fújom és nem érzek semmit, valahogy immunis lett ra az orrom. Kár.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. március 5.

lizavetta

2018. december 9.

jaj, és még egy jaj :)) a meleg, fűszeres illatok és az animális jegyek kedvelőjeként vadásztam valami olyan illatra, ami kicsit ...légiesebb (?) mint az általam általában preferált parfümök. olyan napokra, mikor nem szeretnék karácsonyi mézeskalácsként vagy füstölőboltként illatozni. :D általában szökőévben kétszer van ilyen nap, de még nem találtam meg, hogy pontosan mit is "kívánna" ilyenkor az orrom. valamit ötlet?

Az egyik kiszemelt ő volt, a pézsma, a kávé és a füves jegyek miatt, ami alapvetően a csavar lehetne ebben a parfümben - ha éreznék belőlük valamit a bőrömre fújva. Kétszer próbálkoztam vele, sajnos nem működik rajtam. Kifújáskor rögtön anyukám jutott eszembe (Pur blanca?). Mindent leírtak előttem, amit le lehet írni: fehér, púderes tisztaságillat. A krémességéből nekem csak az agresszív testápolós dolog jött át. 2-3 óra elteltével már inkább tudok vele azonosulni, valószínűleg a pézsma miatt, de sajnos akkorra rajtam már túl bőrközeli.

Tanulság: sajnos egyáltalán nem működik a kémiámmal, úgy néz ki... a pulcsim ujján annál kellemesebb. Azért nem adom fel a keresést..:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. december 9.

sieszter

2018. november 22.

Fehérvirágos, krémes illat, nekem tavaszra és őszre való. Kissé retró. Nem gondoltam, hogy ennyire szeretni fogom, de úgy tűnik, az ehhez hasonló illatok az ízlésem szerint valók, mert a népszerű újdonságok között semmi érdekeset nem találok magamnak már évek óta.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 22.

Trixi

2018. szeptember 6.

Ezt a parfümöt már nagyon régen kinéztem magamnak a rengeteg pozitív vélemény miatt, amelyeket itt is és más oldalakon is olvastam. Úgy éreztem, igazán az én kis visszafogott, introvertált, decens lényemnek való. Aztán mindig tolódott, mert mindig volt egy másik aktuális szerelem, és mivel én olyan egyparfümös nő vagyok, mindig csak egyért vagy max kettőért lelkesedem aktuálisan, azt használom állandóan, és csak ha elfogy, akkor váltok, nos emiatt még nem került sorra, csak most. Hirtelen felindulásból akkor most megrendeltem kipróbálás nélkül. Azt vártam, hogy elönt a boldogság, amikor magamra fújom, de ez elmaradt. Olyan kis szappanos semmilyenke (fehér Lux szappan), mintha kezet mostam volna. Semmit nem érzek benne fűből, korianderből, kávéból. Lehet, hogy az én orrom vett ki szabadnapot? És nagyon hamar elillan. El fogom fújogatni persze, nem rossz, és főleg olyan kis enyhe, hogy akár még repülőgépen vagy pl. orvosi rendelőben sem érezném másokat zavarónak. Na és az üvege sem hozza a várt hatást. Kis olcsó műanyag, és főleg, nincs kupakja! Mi volt a terv vajon, hogyan vigyük magunkkal? Kénytelen leszek itthon elfújkálni. Nem szeretném azért nagyon bántani, főleg mivel Cacharel, és biztos lesz olyan hangulatom, amikor pont erre az illatra fogok vágyni, de most csalódott vagyok.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. szeptember 6.

GNóri

2018. július 25.

Update: Az egyik elsőszámú kedvencemmé lépett elő. Imádom ezt a tiszta, krémes, enyhén kesernyés illatot. Igazán finom, igényes tisztaságillat, ami mindig jól esik és felüdít. Tartós is, és azt kifejezetten szeretem benne, hogy nem édesedik be, hanem végig megmarad a pézsmás-zöld fanyarsága.

Ő volt az első Cacharel illat, amit megismertem. Ajándékba kaptam, még sok évvel ezelőtt. Eddig csak arra emlékeztem, hogy olyan kis "semmi különös" illat, így nem annyira vágytam rá, hogy újból kipróbáljam. Aztán csereberék útján hozzám került egy kis minta, és most újra megszerettem. Finom, tiszta, krémes, pézsmás, fehér virágos illat. Teljesen diszkrét, ha úgy vesszük valóban semmi különös, de vannak napok, főleg így a kánikulában, amikor a semmi különösre vágyik az ember.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 25.

Yeticica

2018. április 29.

Olyan dolog tortent velem ma, amit fel kell vesnem a kemenybe! Eletem parja magahoz huzott (ez szerencsere elo szokott fordulni) , aztan elkezdett szimatolni a nyakam kornyeken, majd megjegyezte, hogy milyen finom illatom van. Oh my! Reggel Noa-val fujtam be magam, szerencsere egy 5 ml-s fufum megmaradt regebbrol. Voltam ugyanis akkora balek, hogy mindket nagy kiszerelesu uvegemet, aliket ajandekba kaptam (nem a ferjemtol), nagy lendulettel eladtam. Mondvan, finom finom, de semmi extra, raadasul hamar elillan.
Az utobbi honapok egy parfum-amokfutassal ertek fel nekem, millio mintat rendeltem, csereltem, kaptam, es ezek egy reszet biszen dugdostam is a Zuram orra ala. 10-boln9 reakcio: vidd innen! 1 reakcio: elmegy.
Azt hiszem be kell latnunk, hogy a ferfiak nagy tobbsegenek az orra egesz mashogy mukodik, mint a mienk. Vagy csak nem annyira nyitottak az illatokra, mint mi. Ha megfeszulok se fog neki tetszeni egy isteni bőrös, tölgymohas vagy rozsas illat, igy ezeket meg kell tartanim azokra az alkalmakra amikor nem akarok masnak tetszeni, meg Neki sem. Csak magamnak.
Amugy meg mar nagyon vagytam Noara, mert mar en is besokalltam a sok ‘zuzos’ illattol (elore elnezest kerek azoktol akiket most felzaklatok, de tegnap hajitottam ki a Mauboussin mintamat a kukaba, mert egyszeruen kiegette az orromat, felforgatta a gyomromat, es nem akart eltunni a boromrol). Az ilyen tapasztalasok utan nagyon jol tud esni egy finom, kremesen pezsmas tisztasagillat , lehelletnyi kaves fanyarsaggal es pihepuha viragszirmokkal.
Noa kisasszony (bar ez egy ferfi nev,nem?!) igy nagyon gyorsan vissza fog koltozni hozzam, es orommel fogom ujra hasznalni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 29.

kvin

2018. január 26.

Már kezdek a kritikai érzékemben kételkedni, amiért felelőtlenül osztogatom a 4, és főleg 5 csillagokat, de úgy látszik, mostanában sikerül jól megalkotott, rajtam is működő illatokba belefutnom. Ez is egy ilyen darab, amiről lényegében már mindent elmondtak előttem. Fehér virágos, pézsmás illat, pont olyan, amilyet ígér, ez az egész alapja. Ehhez tesz hozzá egy kis izgalmat a fű és kávé játéka - mindkettőt illatát szeretem külön-külön is - egyik friss, kicsit savanykás zöldes jegy, a másik kesernyés, mély melegség. Egyedül a koriandert nem szeretem benne, de kb. egy félóra múlva sikeresen elnyomják a virágok, a szantál és a többi.
Egy illat olyankor, amikor nem akarunk kitűnni, nem akarjuk felhívni mások figyelmét, mutogatni magunkat, sőt, inkább meghúzódnánk, de anélkül, hogy jelentéktelenné válnánk.
Ezt fújnám magamra, ha a gyerekhez behívnak a tanáriba, ha lakógyűlés van és el vagyok maradva a közös költséggel vagy ha korábban el akarom kérni magam a munkából és tudom, hogy a főnök bal lábbal kelt fel.
4 és 5 között dilemmázok, de tényleg van az a helyzet, amikor csak ennyi illatjelenlét szükséges és arra szerintem tökéletes. Koriander és enyhe hatótáv miatt gyenge ötös.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 26.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Geraniol, Citronellol, Cinnamyl Alcohol, Linalool, Benzyl Alcohol, Farnesol, Limonene, Benzyl Benzoate, Isoeugenol, Citral
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.