Cacharel

Ár:   6300 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: momo, az összetevőket feltöltötte: Hecate, Módosítva: 2018. augusztus 30.

Lelőhely:   parfümériák, online

Illatösszetevők: friss fű, koriander, fehér pézsma, kávészem

KERESEM Cacharel Noa
Ár: CSERE , Eladó: kvin
Állapot: Minél több :), Helyszín: --, fizetés: --
2000 Ft Cacharel Noa
Ár: 2000 Ft , Eladó: hszandi24
Állapot: 10 ml próbált , Helyszín: Mezőkövesd , fizetés: Személyes átvétel, postán maradó

Luna1024

2017. július 23.

Ez egy nagyon finom, ízig-vérig Cacharel illat, le se tagadhatná, hogy mely márka "szülötte"! Egyéniség Ő, legalább annyira, mint a társai (csak talán nem olyan harsányan, mint a LouLou vagy az Eden). Az Amor Amor Forbidden Kiss-szel együtt nekem Ő is beszerzendő! :)
A lényegre térve: ez egy nagyon érdekes illat, egyszerre érzem megosztónak, ugyanakkor puhán simulékonynak. Szinte látom magam előtt a törtfehér csipkeruhás, fonott hajú lányt, valahonnan egy másik világból, aki épp a frissen mosott ruhákat teregeti ki, melyeket meg-meglegyint a harmatos reggeli szellő... Tavasz van, minden idilli és nyugodt, ugyanakkor szívfájdítóan nosztalgikus. Nekem ilyen ez az illat: klasszikus, törékeny és puha, tökéletes tisztaságillat. Az elején még érzem a kesernyés kávét és a friss fű illatát, utána azonban már inkább csak gyöngyvirágos(!) - utóbbit szívem szerint kiemelném jó sok felkiáltójellel, mert rajtam például végig a gyöngyvirág dominál. Épp ezért - nem meglepő módon - nagyon hasonlít egyéb gyöngyvirág-tartalmú illatokra, leginkább a Kenzo Parfum d'Ete nevű szépséges tavaszi csodára, csak az "harmatosabb", a Noa pedig testápolósan krémesebb. Ez az illat tulajdonképpen a Kenzo kicsit összetettebb változata, megtoldva jó sok pézsmával és fehérvirágokkal. Karakterében pedig valóban Azzaro Twin for Woman-je, bár utóbbi sokkal inkább biztonsági játékos, személy szerint a Noát jobban kedvelem. :)
Kicsit olyan ez az illat, mint egy időutazás: múlt és jelen tökéletes keveredése, egyszerre klasszikusan elegáns és modern. Ma is maximálisan megállja a helyét, ebben biztos vagyok, bár nagyon karakterfüggő, hogy ki fogja kedvelni a kissé "régies" vonását és ki nem. Nekem nagyon tetszik ez a kettősség, és az ötlet, hogy nem egyszerű, unalmas mezeivirág-csokor, hanem annál valami sokkal különlegesebb! Az üvege meg fenomenálisan szép: olyan, mint egy igazgyöngy, már ez megér nálam 1 pontot. :)

Fontosnak tartom megjegyezni, hogy jelen esetben a tisztaságillat nem egyenlő a komfortillattal. Akkor volna komfortillat, ha mindenkihez illő "ott is van, meg nem is" típusú illat lenne, de a Noa nem ilyen - ó, dehogy... Tipikus Cacharel: vagy nagyon lehet szeretni, vagy nagyon nem. Jelen esetben például aki nem szereti a gyöngyvirág illatát, kilóméteres körben kerülje el - és ezt jószándékkal írom! -, mert se a kávé, se a fehér pézsma, se semmilyen más illatjegy nem fogja vele megkedveltetni ezt az illatot. :)
Én a magam részéről szeretnék belőle egy üveggel, mert "tisztaságillat" kategóriában már nagyon régóta keresek ilyesmit, így nálam hezitálás nélkül 5 pontos. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 23.

Zsui

2017. július 14.

Mintám van, nagyon tetszik. Kellemes, nem tolakodó illat, de egyáltalán nem tartós, ezért csak 4 csillag.

Majdnem egy év eltelt az előző véleményem óta. Azóta a második üveggel fogyasztom. Ez az illat vagyok én, nem feltűnő, nem harsány de mégis jelen van, tiszta, nőies. Sajnos napközben újra kell fújni, mert sajnos nem olyan tartós, de nem bánom, imádom!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. július 14.

Cintia04

2017. június 13.

Hát ez az illat kedves hölgyeim akin működik ez a szépség különleges csodára tesz szert. Finom fehér pézsmás, krémes, fehér virágos, kissé régi időket idéző mégis kortalan és fiatalos de egy időben komoly illat is. Határozottan rajtam a fehér pézsma dominál jázminnal és ylan ylang-al friss a zöld jegyektől de rajtam egyáltalán nem szúrós hanem nagyon finom krémes, édeskés lesz itt szerintem nagyon szépen egyensúlyozza a fehér pézsma a dolgokat. Annyira egyben van ez az illat, hogy tényleg felesleges szétszedni elemekre. Krémes, finom, tiszta, mégsem egyszerű de nem is komplikált illat. Olyan jó vele lenni mert ő megmutatja, hogy egyszerűen is szép az élet. Mikor ezt az illatot érzem, hófehér nadrágban és pólóban látom magam ahogy egy zöldellő rét közepén ülök viselve a Noa-t és a szellő körbejárja a testem és meg meg csap ez a finom, friss, üde krémesség. Ugye máris könnyebb minden? Csodás kompozíció és összjáték. Könnyű az élet, könnyű a lélek ha Noa-t viselek. Letisztult elegancia, tisztaság és maga a természet illata is egyben. Természetes szépség ő kívül, belül csakis szeretni tudom.<3 Kicsit emlékeztet a Dior Pure Poison-ra de a Noa sokkal melegebb, krémesebb a Dior inkább rideg, távolságtartó.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 13.

dalma92

2017. május 17.

Nem tudnék illatjegyet kiemelni, nagyon egyben van. Otthonos, könnyű, bújós, talán friss is. Különc a parfümök közt, ez nem cukorka, nem fűszerbomba...egyéniség. Később talán veszek egy kisebb kiszerelést, mert azóta is foglalkoztat az illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 17.

googles

2017. május 7.

Engem az Azzaro Twinre emlekeztet, az illatjegyei szerintem nem "lognak ki", nem felismerhetoek. Kremes, finom, visszafogott, igazi "feher" illat.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. május 7.

sword

2017. május 7.

Frissen vágott fű illatát vártam, pici fűszeres-kávés mellékzöngével, de egy nyers, már-már agresszíven zöld illatot kaptam helyette. Nem illünk össze.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. május 7.

pacsirta17

2017. április 28.

Nagyon piszkálta a fantáziámat még tavasz elején "Hófehérke". :)
Megvettem.
Rendkívül finom illat,füves-pézsmás-kávés.
De magamon valahogy nem..próbálgattam napokig,és nem.
Nem éreztem benne jól magam ellentétben az Edennel.
Ahogy először a csuklómra került ebből egy fújásnyi,egy kép ugrott csak be,egy személy, anyukám.:)
Tudtam hogy neki jobban fog állni mint nekem,így is lett.Örült neki. :)
Az illat ettől függetlenül megérdemli az 5 csillagot.
Visszafogott,kedves,meleg szívű óvónénik próbálják ki! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. április 28.

Nagyon piszkálta a fantáziámat még tavasz elején "Hófehérke". :)
Megvettem.
Rendkívül finom illat,füves-pézsmás-kávés.
De magamon valahogy nem..próbálgattam napokig,és nem.
Nem éreztem benne jól magam ellentétben az Edennel.
Tudtam hogy neki jobban fog állni mint nekem,így is lett.Örült neki. :)
Az illat ettől függetlenül megérdemli az 5 csillagot.
Visszafogott,kedves,meleg szívű óvónénik próbálják ki! :)

adrica

2017. április 26.

Pótnagymamánknál (szomszédnéni) ismertem meg. A lánya szokott neki Németországból ajándékozgatni nagyon minőségi cuccokat, mert hát szereti az anyukáját és egy anyának mindig a legjobb jár, mivel mással fejezhetnénk ki az értük érzett legtöbbet. Ez is egy ilyen minőségi "cucc" volt nála. Átmegyek hozzá, dumcsizunk az élet nagy dolgairól, meg persze Miss Marple-ról, hogy mit nyomozott aznap a tv-ben és közben tini lányosan jár a kezem a kencefincék között és szagolgatok. Ez mi? Valami új? Isteni! Ilyen kell! Aztán gondolkodom, hogy én ezt már ismertem valahol. Aztán rájöttem, hogy a szekrényemben lapul egy ennek az utánzata, és akkor mosolygok, hogy az ízlésem nekem is jó, csak a pénztárcám kevés hozzá. Mostanság már csak-csak megengedhetek magamnak egy-egy ilyen minőségi "cuccot", de azért jó és szeretem a krémmániát, hogy nem kell beruháznom egy egész üvegbe, és egymástól van lehetőségünk akár egy félüveggel is venni, így több darabot is kipróbálhatunk, ill. nem unjuk meg ami van. Vissza az illatra: többen leírták a tisztaság, üdeség érzését. Igen,de ez nem olyan tisztaságról szól, ami nem poros, enni lehet a padlóról, hanem, a lelki tisztaságról, ami aztán belülről kifelé sugárzik. Aggodalmam nekem is csak az, hogy bizonyos fok fölött nálam is szúrósan viselkedik, és így marad a tavasz és a kora ősz, ill. a rossz idős nyár. Dilemma, kell, nem kell. Persze, hogy kell, ha van rá keret, majd.... De lesz még ő az én vendégem tutira! És ahogy idősödöm, egyre jobban jön el a letisztultság, minimalista idők gyakorisága. Úgy hogy előbb jön, mint terveztem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 26.

galagonyanya

2017. április 9.

Ebben az esetben egy valószínűen megromlott illatminta az oka mindennek. Az egyik netes parfümériából rendeltem, aztán megszaglásztam és fúj! de rémes! kiáltással igyekeztem szabadulni tőle. Aztán nemrég úgy döntöttem, ki kell próbálnom olyan illatokat, amelyeket korábban ki nem állhattam valamiért, így került sor arra, hogy egy teljes kiszerelésű - ám csak 30 milis - üveggel őbelőle is megrendeltem. Elég volt a dobozából kivennem ezt a szépséget - olyan, mint egy játék, a benne úszkáló gyönggyel - a tenyerembe simult, és úgy gondoltam, már ezért a látványért megérte a vétel. Amikor magamra fújtam, a déja vu érzés kerített hatalmába: pár hete a Camicia 113-at vettem ki ugyanígy a dobozából, és kipróbálva az volt az első gondolatom: a legnagyobbat kellett volna megvenni! És most is. Gyönyörű, puha tisztaságillat, harmonikus, tökéletes (ekkor jöttem rá, hogy annak idején bizony buggyant mintát küldhettek nekem) - már rég be kellett volna szereznem! Akár egy szem igazgyöngy.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. április 9.

picimucko

2017. március 7.

Egy mosolygós tavaszi illat számomra, teljesen véletlenül került a kezembe egy kis üveg, ami szerintem vagy 10 éve ott van a polcomon... Semmilyen emlékem nem volt róla, így leemeltem és megillatoltam. Valami csodálatos otthonos boldogság lett úrrá rajtam. Nosztalgikus érzés, pedig elvileg nem emlékeztem erre a parfümre, és ezért emeltem le a polcról és mégis emlékszem valamire! Csakis jó emlékek és érzések jönnek elő folyamatosan, magam sem tudom, hogy de az agyam mégiscsak kapcsol hozzá emlékeket. Talán anyukám egy másik Cacharel illatára emlékeztet.... Csupa jó dolog, meleg, puha, simogató érzés magamon. Igazi fehér illat, de nem egy elcsépelt egyszerű pézsma púderesség, hanem egy finom nőies bájos tündérillat.
Sajnos valóban nem tartós, de ezt elnézem neki... annyira magával ragadott ez az illat. Talán ez lesz a tavaszi illatom !

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 7.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Butylphenyl Methylpropional, Hydroxycitronellal, Alpha-Isomethyl Ionone, Coumarin, Geraniol, Citronellol, Cinnamyl Alcohol, Linalool, Benzyl Alcohol, Farnesol, Limonene, Benzyl Benzoate, Isoeugenol, Citral
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.