Carner Barcelona

Ár:   €100 és €150   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: silence, Módosítva: 2020. augusztus 3.

Ár:   €100 és €150
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

Megjelenés éve: 2020.

Fejjegyek: csillagánizs, körte, olasz mandarin

Szívjegyek: arab jázmin, magnólia, ylang-ylang

Alapjegyek: benzoin, indonéz pacsuli, vanília

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Helia-D Regenero Hajvégápoló Szérum (régi)

Donna

2021. július 10.

A Dream collection legjobb darabja. Teljes kiszerelésen is elgondolkodtam de a napokban kihozták mini kiszerelésben, már csak a 2 másikat kell kitalálnom hozzá. Nekem olyan mintha egy gyümölcs és virágkoktélt belekevertek volna valami fincsi édes joghurtos krémes balzsamba. Egy pillanatig megfordult a fejemben, hogy egy jól ápolt pasin is hasonlóan jól állna, igazi unisex illat. Még a nevet is sikeresen választották hozzá, el tudom képzelni ahogy akár egy férfi akár egy nö, egy fülledt ibizai medence partin önfeledten táncol és még hajnali háromkor is olyan friss, kellemes illata van mintha most jött volna ki a zuhany alól.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. július 10.

Tarzicia

2021. július 7.

Ajándékba kaptam egy kis kóstolót @silence-től, még egyszer és innen is köszönöm neki, mert ez után kedvem támadt, hogy a hónapokkal ezelőtt begyűjtött Carner illatmintáimat végre elővegyem és kipróbáljam. Elég magasra tette ez az Ibiza Nights a lécet, remélem, a többi Carner illat is át fogja ugrani.
Már a kezdése is érdekes, mozgalmas. Friss gyümölcskoktél, de semmi szokványos, citrusos és hűvös, közben meglehetősen cukros is. Szinte érzem, ahogy ropog a fogam alatt a kristálycukor, de mégsem túl édes, mert van benne egy friss, aromás szál is, amitől azokra a kék üveges, aquás, nyári férfiparfümökre hajaz. Már majdnem legyintek, hogy na ez is az a félig édes, félig férfiasan friss, hibrid fajta lesz, ami nekem nagyon nem jön be (ami most így hirtelen eszembe jut, YSL Libre), de pár perc múlva kiderül, hogy itt valami más készül. A kezdeti kavalkád után szépen beáll egy irányba, kitartóan édesedik, és egyszer csak kinyílik az illat virágos "szíve": több féle fehér virág és ylang-ylang, de főleg bódító jázmin. Nem rajongok a jázminért, de itt szép.
A friss szál teljesen eltűnik, és ha eddig unisex volt, innen már átbillen: ez nekem egy édes, virágos, női illat, és erre még az alapjegyek is ráerősítenek. Nagyon tetszik, hogy töményen édes, vagy nehézkes sose lesz, ügyesen ki van egyensúlyozva, ez egyértelműen nyári illat. Sőt. Van egy speciális hangulata (a neve is erre utal), ezért nekem elsőre az jött le, hogy csak tengerparti nyaraláshoz való, de ott sem nappalra vagy a strandra, hanem vacsorához, esti bulizáshoz. Az ilyen erősen behatárolt illattal nekem az a bajom, hogy nyaralás után, hétköznap már nem az igazi, elszállt a varázs, csak az emlékek maradtak, és ilyenkor az ember szomorúan a gardrob mélyére süllyeszti a parfümöt, hogy talán majd jövőre. De nem, ez az illat nem ennyire konkrét. Tökéletes választás bármely meleg nyári estére, nem kell hozzá feltétlenül nyaralás, se tengerpart, de még vízpart sem.
Engem kicsit emlékeztet (félreértés ne essék, nem hasonlít!) az Amouage Portrayal-ra és a Sunshine-ra, sőt, képzavar, de még a House of Sillage Holiday-re is.
A minősége kitűnő, viszont végig bőrközeli, és egyáltalán nem tartós, rajtam jó, ha 2 óra hosszat jelen volt. Ahhoz képest, hogy alapvetően édes illat, nagyon hamar lecseng. Csillagot csak emiatt, és a kezdeti férfias szál miatt vonok le.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. július 7.

silence

2020. augusztus 2.

Már tavasszal, amikor bezengték a Carner Barcelona honlapján a megjelenését, kinéztem magamnak.....
Mivel kizárólag online forgalmazzák, így remény sem volt rá, hogy tesztelhessem, így vakvásárlás volt.
Imádom Spanyolországot, a Baleár - szigeteket, csábított a szemet gyönyörködtető türkizkék üveg, és a névválasztás egyaránt.....
Bár Ibizára még sajnos nem jutottam el, a szomszédos Mallorcára viszont éveken keresztül visszajártunk nyaralni, így a spanyol szigetek éjszakai életébe sikerült többször is belecsöppenni.....
Nem tudom miért, de én a névválasztás alapján valami trópusi gyümölcsös illatra asszociáltam (olyan Escada félére).... biztos azért, mert már megszoktuk, hogy minden nyári kiadású illat valami gyümölcskoktél féleség..... épp ezért, amikor az illatjegyeit tanulmányoztam, meglepődtem, hogy a Carner Barcelonától egészen mást kapunk ...... ez döntötte el végleg bennem, hogy meg kell vennem.
Gondos, igényes díszcsomagolásban érkezett, kedves kísérő képeslappal, nagyon pozitív a benyomásom a webshoppal kapcsolatban is (eddig csak a Neroliban vásároltam C.B. illatokat)....... az igazi meglepetés viszont a parfüm tesztelése során ért: véééégre nem egy gyümi-koktél!!!!!
Érdekessége, hogy üvegből illatolva egy egészen friss, szinte aquás illatnak érezhető, aztán a bőrön előjön belőle a dög: egy vérbeli, fehérvirágos, enyhén fűszeres, frissen - édeskés illat, ami a legélethűbben adja vissza Spanyolország fülledt éjszakáinak feelingjét.
Kifújáskor a mandarin és a körte ad neki egy gyümölcsös frissebb érzést, de a fejjegyek gyors lecsengése után már a jázmin, magnólia, ylang-ylang bódító illata csalogat az éjszakába, a vanília és a pacsuli pedig megadja neki a kellő tartósságot.
A teljes leszáradás után - annak ellenére, hogy semmi sós illatjegy nincs benne - néha egy szösszenetnyi tengervíz hatás is előbújik belőle.
Nagyon különlegesre, egyedire sikerült megalkotni ezt az illatot, végre nem egytucat nyári tengerpart illatot kapunk.
Hatósugara pont ideális, közvetlen környezeted érzi rajtad, viszont nem csíkhúzós. Tartóssága talán lehetne picit hosszabb, rajtam kb. 4-5 órát tart (persze hőmérséklet függő is), de ez nyári illattól teljesen jónak mondható. Egyszer (max. 2-szer) szoktam napközben frissíteni....
Fantasztikus illat, nagyon megszerettem, örülök, hogy bevállaltam a vakrendelést! 👌

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. augusztus 2.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citral, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Limonene, Linalool
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.