Best of Beauty 2019

Caron

Ár:   13 400 Ft   Kategória:   Parfümök

A krémet feltöltötte: Juditeszter, az összetevőket feltöltötte: Gindir, Módosítva: 2018. augusztus 7.

Ár:   13 400 Ft

Fej: zsázsa, bazsalikom, levandula, menta, galbanum, fenyő

Szív: pacsuli, üröm, tölgy, moha

Alap: hódzsír, pézsma, tömjén, fás tónusok

Caron Yatagan EDT (5-10 ml)
Ár: 1.100 Ft/5 ml, 1.700 Ft/10 ml + pkg. , Eladó: Gindir
Állapot: frissen fújva saját parfümből, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel, utalás után postán maradóként
csaktom

2019. április 10.

a caron második férfi illata és bár az első, a pour un homme se volt semmi, a második, a yatagan az igazi. a hasonlóság annyi, h mindkettő teljesen szabálytalan, a klasszikus parfümkészítés szabályai, sok összetevő finom harmóniája, kiegyensúlyozása szerint értelmezhetetlenek

minden benne van, amit a mai orr egy férfi illatban réginek érez: tölgymoha, üröm, galbanum, levendula, fenyő, erős állati jegyekkel, és ezen kívül alig valami. semmi egyensúly, finom harmónia, lekerekítés, nincsenek virágok, fűszerek, gyümölcsök, semmi ami lágyíthatna, megemelhetne. nincs citrusos kezdés sem, kifújáskor egyből ott vagyunk a közepén

nem olyan, mintha régi lenne, hanem maga az üvegbe töltött múlt idő. ha meg fognak fordulni utána, az azért lesz, mert nem hiszik el, h ezt vki magára fújta

szerk: mivel nincs fent a KM-n külön, ide írom, h találtam hozzá illő tusfürdőt, a Madara Mint Absinthe nevezetűt, ami meglepő módon mentolos abszint és rettenetesen jó, ah a mentolhoz hozzáadódik az abszint keserűsége. kicsit más irány, mint a yatagan tölgymohás abszintja, de hasonlóan üdítő, h a semmi édeskrémes-feloldás vonalon mozog

a mentás abszintról eszembe jutott, h még nem írtam a lush dirty-ről, amiben tárkony van a menta mellett (háromféle abszint van: fehér üröm, tárkony, és indiai üröm), úgyh ott folytatom

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. április 10.

Edorius

2019. január 9.

Nem tudom elképzelni senkin. Én még egy egészséges öregúrra is inkább egy olaszos, friss kölnifélét képzelek el, mint ezt. A leírások alapján valami egészen egyedire számítottam, ezért rendeltem belőle annak idején, de számomra teljesen egy kategória a többi nagyon régi erős parfümmel. Mai viszonyok között értelmezhetetlen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 9.

Rhodesian Ridgeback

2018. május 25.

Kaptam belőle illatmintát. Szerencsére nem fizettem érte, mert nagyon nem jön be. Van benne valami zavaróan fanyar, ami a WC-illatosító összhatását kelti. Talán a 70's években menő volt, de mára tuti, hogy nem az. Nincs az a jóérzésű fiatal, aki ezt magára fújná.
Esetleg jobb módú, de még aránylag egészséges öreg urakon tudom elképzelni

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. május 25.

Esetleg jobb módú, de még aránylag egészséges öreg urakon tudom elképzelni

egyboszorka

2018. április 22.

A yatagan török kard, a XVI.- XIX. században használták. Az egyélű penge 60- 80 cm hosszú, kétszeresen hajlított. A markolat, melyen két kis fül található, fából, elefántcsontból, ezüstből készült. A hüvelybe csúsztatott kardot viselőik (leginkább a janicsárok és más gyalogos katonák) a derekukra kötött selyemövbe dugva hordták. (Forrás: Wikipédia).
Nem bírtam hétfőig, pénteken elrongyoltam érte. Férjemnek szántam, a Tsar mellé őszre- télre. A parfümgardróbja ugyanis immáron bő éve csak és kizárólag Őfelsége jelenlétével jellemezhető. Elkopott az Eau d' Hongrie, a Bábeli Könyvtár, csak és kizárólag a Tsar. Mit tegyek, imádja! Na de ez a név! Yatagan! Még ha nem túl szépek is a történelmi emlékeink ezzel kapcsolatban, azt Caron- ék a messzi Franciahonban honnan is tudhatták volna! Szívdobogást kaptam rendesen, amikor hazaért uracskám, és rögtön a zuhanyzóba küldtem "Vár rád a Yatagan!" felkiáltással. Várt rá. 1978 óta, akkor alkotta meg ugyanis az illatot Vincent Marcello. Totális döbbenet és elkeseredés volt részemről a kifújás utáni pár perc. Iszonyat töménységű tölgymoha, tömjén és galbánum elegy. Férjem felcsillanó szemmel közölte, hogy "Na, végre! Ez már igen!"
Tényleg az. A kezdeti sokk után érezhetően előbújik az üröm, aztán valami friss mentás erdőillat meg egy pici levendula. Zöld, növényes, földes alapon, csöppet poros pacsulival. Állati. Erőteljes, komoly, férfias. Klasszikusan férfias ( nem az elpocakosodott vasárnapi ebéd melletti fennhangon monologizáló típus, ahogy ezt a Tsar- nál megjegyezte egy kedves társunk, nem- nem, van az ismeretségi körben két delikvens is e típusból, az egyik a 1 Million- t, a másik a Valentino Intense- t fújja, illik is hozzájuk, ez a típus ugyanis rajong a "menőségmodernségfaktorért", azt meg a Tsar- ral és a Yatagan- nal nem lehet! ), kicsit kimódolt, de brutálisan hatásos. Akihez illik, azon nagyot szól. Nem tudok férfiparfümöt érdemben elemezgetni, csak érzeteket tudok írni, amiket előhívott: megbízhatóság, egyenesség, korrektség. Erő, tisztesség, magabiztosság, intelligencia, kitartás. Ha harc, akkor győzelem vagy halál. Csakis, más opció nincs, és persze ez a típus majd' mindig győz. És jóság, szeretet, ölelés, vígasz.
Klasszikus férfitulajdonságok. Egy klasszikus korosztály, aki maradt az alapoknál. Elvben, viselkedésben, meggyőződésben. Nem, nem mai illat. Nem, nem a mai szakadt fiúkás stílushoz illik ő. De lehet találkozni vele. Az én korosztályom szerencsés, nekünk életünk párja lehet ő. A mai ifjú hölgyek? Az édesapjuk. Becsüljék meg nagyon, mert tűzön- vízen át óvja az ő kicsi lányukat. Lehet, hogy ez most inkább ciki és nevetség tárgya, de pár év múlva büszkeséget és igazi apa- lánya szövetséget fog generálni!
Mai korunk Y kromoszómás trendkövető átlaghősei?! Messze kerüljék el, nagyon nem egy súlycsoportban vannak! Pillanatokon belül kifilézi és fasírttá aprítja őket!
Szóval a Tsar és a Yatagan. Elégedett a férjem, én pedig? Nagyon......

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. április 22.

Szóval a Tsar és a Yatagan. Elégedett a férjem, én pedig? Nagyon......

Juditeszter

2016. november 1.

Erre a parfümre nincs más szó, csak annyi: Mestermű!!!!!!!!!!!!!!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. november 1.

Erre a parfümre nincs más szó, csak annyi: Mestermű!!!!!!!!!!!!!!!

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Butyl Methoxydibenzoylmethane, Ethylhexyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Limonene, Linalool, Hydroxycitronellal, Benzyl Salicylate, Hexyl Cinnamal, Eugenol, Evernia Prunastri (Ring Lichen) Extract, Evernia Furfuracea (Oakmoss Lichen) Extract, Geraniol, Citronellol, Benzyl Benzoate, Lyral, Benzyl Alcohol
Színezékek: CI 14700, Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 42090, Red 33 Lake / CI 17200
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Színező anyag. (Piros)