Cartier

Ár:   12 420-14 050 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: buttercup, Módosítva: 2012. július 12.

Ár:   12 420-14 050 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád:orientális

Illatjegyei: rózsafa, őszibarack, mandarin, galbanum, citrom, bergamot, ananász, aldechidek, ylang-ylang, vetiver, szegfű, rózsa, pézsma, orchidea, nőszirom, neroli, nárcisz, jázmin, bőr, vanília, tonkabab, szantálfa, ámbra

FÚJÓS - Cartier Must De Cartier
Ár: 10 ml 2.100 Ft + pk , Eladó: Verona5
Állapot: saját parfümből frissen fújva, Helyszín: Székesfehérvár, fizetés: fizetés banki előre utalással, postázás postán maradóra, vagy személyesen
5 ml fújós Cartier Must De Cartier
Ár: 1500+szállítás , Eladó: karakumsivatag
Állapot: 5 ml fújós, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvét, postán maradós, foxi

emb1p3

2019. január 21.

Őrületesen jó ez a cucc, nem is csodálom, hogy nem szüntették meg, mert a legkevésbé sem retró, számomra se nem lakkcipős, se nem kosztümös, sőt, nagyon jól illik az egyszerű, de viszonylag klasszikus vonalú hétköznapi dolgaimhoz. Ress, pezsgő, galbánumos kezdés, aztán meg olyan gazdag, fás-fűszeres-rózsás, púderesedő bőrösségbe leszáradó, magábaolvasztós kasmírpulóver, hogy megbolondulok, és megcsinálja azt, amit a nyolcvanas években másnak nem sikerült - már az általam ismert parfümök közül - úgy aldechides, hogy a jegy nem dominál, ahogy lejjebb is írták, így az attól idegenkedőknek sem tűnik molyirtóban tartósított néniszagnak. (Aminek én mellesleg rajongója vagyok, szóval öniróniát olvassatok bele, ha már, ne bántást.) Vaníliából pont ennyit és pont így szeretek, ahogy a Must csinálja. (Egyébként érzésem szerint ég és föld van a Baiser volé és a La Panthere által képviselt kortárs Cartier-vonal és eközött, számomra teljesen hihetetlen, hogy egy ékszerház adta ki őket, az újabb dolgokat is mindig meg szoktam szagolgatni, amikor épp újra és újra rádöbbenek a Must nagyszerűségére, és őszintén szólva azokat felidézni se tudom.)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 21.

Luiselotte

2017. december 21.

Nekem még a régi verzió van meg és amilyen ütemben használom évekig elég lesz.
Komoly, szikár illat. Egy barátnőm azt mondta rá, hogy :" nercbundás 40-es orosz nő illata".
Csak télen tudom hordani és csakis jeles alkalmakra.
Kicsit melegebb időben, volt, hogy magamra fújtam, kicsit elszundikáltam és arra ébredtem, valahol kigyulladt egy fatelep es valami őrült ahelyett, hogy oltaná a tüzet bőrkabátokat dobált bele meg virágot :D
A korlátozott használhatósága miatt nem vonok le csillagot, sőt még örülök is neki, hogy nem jön szembe lépten nyomon.
Update: 100 csillag se elég neki.
Vele ünneplem az első igazi havat és vele fogom a karácsonyt is. Puha melegség , de akkora energia amit ma ad nekem , hogy nehéz szavakba önteni.
Felöltözök és megyek is csatangolni egy kicsit és hagyom , hogy Edward faragja a jégszobrokat a kastély parkjában.
( banyák tudják melyik filmről beszélek :) )

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. december 21.

Nekem még a régi verzió van meg és amilyen ütemben használom évekig elég lesz.
Csak télen tudom hordani és csakis jeles alkalmakra.
Update: 100 csillag se elég neki.
( banyák tudják melyik filmről beszélek :) )

Cloudberry

2017. november 13.

Én nagyon nem vagyok jóban a Cartier házzal, nem az én orromra szabták őket. Ebben is csak a számomra kellemetlen illatjegyeket érzem (pl. galbanum) amitől az egész keserű lesz, és nem tudok túllépni rajta. Pedig úgy szeretnék! De rajtam nem működik :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. november 13.

Verona5

2017. október 15.

Na ez már igen!! A Gold verzióval kezdtem a tesztelést, ami meg is bukott nálam, 10 perc fűszeres lényeg után élvezhetetlenné vált. Ez nem! Ő marad és végig megtartja azt a fűszeres alapot, ami miatt bele lehet szeretni az első 10 percben. Lehet, hogy ez sokaknak kissé férfias is, nekem tetszik Nem mindenkorra hordható, kicsit komoly, felnőttes, üzleties, kosztümös, mondhatni inkább nadrágkosztümös, lakkcipős, elegáns illat. Határozottságot és magabiztosságot ad, ugyanakkor beburkol egy biztonságos buborékba is. A rozsdaszín kitűnő választás, igazi őszi illat szerintem. Mintából teszteltem a kézfejemen, nem hiszem, hogy sokat be kellene belőle szerezni egyszerre, mert nagy mennyiségben fejfájást okozhat, de mérsékelt alkalmazása jót tehet az önbizalmunknak és talán a környezetünk is kibírja.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. október 15.

Cintia04

2017. január 9.

Ez az a fajta illat amit nem csak viselni de megérteni is tudni kell. Megérteni mit üzen, mit képvisel és nem utolsó sorban mit ad a személyiségünknek, milyen hangulata van és sorolhatnám persze ez mindenkinek egyéni. Ha valakinek a bőrével kompatibilis és megérti e illat szépségét akkor nagy értéket tudhat magáévá aki nem lát benne szépségét, nos azzal nem kompatibilis és nem is kell mindenkinek mindent szeretnie ez tény és pont.:)Mi azt hiszem tökéletesen összeillünk mint Stan és Pan vagy mint Bonnie és Clyde. Maga az illat hűvös, rideg, zöldes erős nyitány mégis ahogyan csitul meleg, balzsamos virágos illat lesz belőle de azért megmaradnak a zöldes, friss jegyei is a háttérben. Nekem maga a harmóniát és a nyugalmat jelenti ez az illat. Zöld rét, tele virágokkal, csend, nyugalom, madárcsicsergés és a szellő hangja amint a fűszálait végig simogatja vagy egy halk, lágy zene aminek az összes dallamát magaménak érzek és a Cartier Must magamon. Nekem ezt jelenti ez az illat. Tartóssága nagyon szuper reggeli fújás estig kitart. Erre mondják azt, hogy minőségi mert ez bizony egy egyedi és különleges darab. Mivel nem csak a testemet de a lelkemet is simogatja ezért kijár neki az 5 pont ha már ez a maximum.:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. január 9.

x

2016. november 2.

Újra kiadták? Hát végem van... Egy mintácskát őrizgetek, és persze használgatom is, mert erről a krémes, balzsamos, simulós élvezetről nem tudnék lemondani csak azért, mert véges és nem kapható többé. Eddig úgy voltam vele, hogy gyönyörű, de már nem kapható, elég nekem az imádott Obsession, az beteljesíti ezt az elegáns, harmonikus, erőteljes, mégis visszafogott, ölelő szerepkört. Most viszont, hogy kapható, vagy a szívem, vagy a pénztárcám fájni fog. Ha tényleg hasonló a régebbi verzióhoz, akkor Must have. (Miért nem elég nekem az Obsession, amikor másfél éve úgy voltam vele, hogy azután a csoda után nekem már nem kell más soha?)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. november 2.

KlaudiaZs

2016. június 28.

Megszállottan keresem a különlegesebb illatokat, egy ideje főleg azokat, amelyeknek egyik jegye a bőr(leather), azért is vettem ebből is mintát. Sajnos nem figyeltem oda, és csak első próbáláskor, mikor megcsapott a szokásos "büdös" szag jöttem rá, hogy ez is aldehides illat, én pedig azokat nagyon utálom. Viszont szerencsére ennél ez nem tart sokáig és nem is olyan vészes mint némely Chanel parfümnél, azok amik ráébresztettek arra, hogy én meg az aldehidek távolról kerüljük el egymást. Az első ütős pár perc után ez egy kellemes, füstös, bőrös vaníliás, enyhén édes illattá változik rajtam, amit imádok. Kicsit a Bvlgari Blackre hasonlít nekem, utóbbi viszont egy erőteljesbb vaníliás bőr illat, ez a Cartier azért komplexebb, nem hiába több jegyből is áll. Valamelyiket a kettő közül biztos, hogy beszerzem majd az őszre, nekem egyik se egy nyári parfüm, inkább egy meleg, balzsamos illat amibe a legjobb hüvős időben beburkolózni. Ha az aldehides kezdése nem lenne, szerintem ódákat zengenék róla bárkinek, annyira különleges és finom, de azért így is megkapja az 5 csillagot tőlem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2016. június 28.

dobolank

2016. június 14.

Kedves emlékek fűznek ehhez az illathoz, Nápolyban és a Costiera Amalfitanan autózgatva használtam egy régi koratavasszal.
De maga az illat az emlékektől függetlenül is gyönyörű, egyike azoknak az aldechides illatoknak, amik szerintem mindenki (vagy majdnem mindenki) bőrén hízelgően mutatnak, mert az aldechidek, a púderesség meg a szegfű (valami üde intermezzo miatt, vagy mert nem igazán száraz, púderes) nem alkotja meg azt az elsöprő erejű komplottot, amit oly sokan éreznek fejfájdítóan molyirós jellegűnek.
A Must úgy klasszikus, hogy erőteljes és szép is egyben, bár magabiztosabb, mint amilyen finom (mármint "kulturált" értelemben véve), de gyakorlatilag alig korlátozza, mikor viseljük. Szerezni is kéne egyet belőle őszre...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. június 14.

Marcsi66

2016. június 13.

Az egyik gyönyörűsége,és büszkesége kategóriájának,klasszikus szépségét az évek száma sem kezdheti ki.,sőt nekem jobb,mint valaha.
Ami nagyon jellemző rá,h leterít az első percekben,és majd ezután emel a csillagokig.Nagyon erős,fűszeres kezdet után,egy nem túl édes,füstös púderességbe hajlik,nagyon ütős,csábítás magasabb szinteken,nem kislányoknak való!!!!!!!!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2016. június 13.

Piri11

2016. március 11.

Nagyon intenzív, fűszeres a nyitása, aminek a mélyén már ott van valami édes bódító szépség. Na és amikor púderessé válik …. édes, füstös púderes gyönyörűség.
Annyira csodásan „összegyúrták”, hogy semmi sem lóg ki belőle. Nagyon szeretem az ilyen szép kerekre elkészített illatokat. A hajam az égnek áll, amikor egy-egy összetevő szinte sikoltozik az illatból, hogy itt vagyok, itt vagyok!!!
Remélem, hogy egyszer majd a magaménak tudhatok egy üveggel :)
Egy biztos, nem „kislányoknak” való.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2016. március 11.

Remélem, hogy egyszer majd a magaménak tudhatok egy üveggel :)
Egy biztos, nem „kislányoknak” való.