Casamorati 1888

Ár:   27 400 Ft és 79 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: cooleva, az összetevőket feltöltötte: Phoenix19, Módosítva: 2018. december 17.

Ár:   27 400 Ft és 79 000 Ft
Kiszerelés:   30 ml és 100 ml
Lelőhely:   Neroli Luxusparfüméria

"A kaotikus és lenyűgöző Nápolytól délre, ott a szédítő, sziklás Amalfi-part, ami már a római idők óta mágnesként vonzza a odalátogatókat. Az Amalfi-part a szépség és drámaiság különös elegye: partmenti hegyek merülnek a tengerbe, meredek kőszirtek, képeskönyvbe illő városkák és buja erdők látványát nyújtva. A Dolce Amalfi egy romantikus hangvételű, rendkívül élvezetes jegyekkel játszó parfüm, mely eme időtlen dél-olasz helyszín hangulatát közvetíti."

Fejjegyek: alma, sáfrány, birs, kardamon

Szívjegyek: szegfűszeg, tömjén, tolu balzsam

Alapjegyek: vanília, tonkabab, cédrus, pézsma, borostyán

Ár: 3800 ft , Eladó: Phoenix19
Állapot: 5 ml, Helyszín: --, fizetés: Postán maradóként utalást követően
Laurencia

2019. június 12.

Gyönyörű illat lenne ha.....
A "ha" majd inkább később, előbb elmesélem mi az ami miatt a gyönyörű jelző illetné.

Amalfi egy életérzés, depresszióra és idegek kisimítására receptként kellene kiutalni Olaszország e gyöngyszemét utazás céljából, tökéletesen hangulat és érzet visszaadó parfüm ez 2017-es kiadással, a számomra teljesen ismeretlen Miroslav Petkov parfümőr munkája.
Rózsaszín neonrágó, nem a tubarózsás, hanem a vaníliás fluff-puff bubblegum, echte olasz limoncello zamattal megöntözve, a fűszerligetek minden erejével vaníliás sütike bázison.Amolyan Juicy Fruit szerű érzet meglocsolva két felessel: úgy téli hogy nyári és úgy nyári hogy valójában téli,megfoghatatlan évszak szempontból, szerintem bármikor és bármilyen közegben megállja a helyét.
Az üveg nyitásakor pattogtam kicsinykét mint kecskesz@r a deszkán, ugyanis első blikkre patikai köptetőt szimatoltam, amely sajnos a felfújás első 10 percében is jelen van.
Fél óra töprengés után sarokba is állítottam a bűnös szegfűszeget, ez okozza a problémákat, nem mellesleg az Elixirium Thymi Compositum köptetőnek is ez a fő hatóanyaga így meg is fejtettem a bajaimat.
Ez lenne tehát a ha...

Nagyon sokszor ez egyéni orr érzékenység, másodsorban mikrogrammokon tudnak illatok elcsúszni, semmi bajom nekem a szegfűszeggel (lásd Kenezo Elefánija) de itt és ebben a keverésben,ebben a mennyiségben számomra oda varázslat.
Gondolkodtam sokat, mire is hasonlít nékem ez az Amalfi legény, Carnerék Megalium illata a tesója, csakhogy abban citrony nincsen, így tovább kell keresgélnem még egy megfelelő nyári barátot.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. június 12.

Gyönyörű illat lenne ha.....

Ez lenne tehát a ha...

GNóri

2019. január 7.

Imádnivaló, gömbölyű, melengető, napfényes boldogságillat, valóban elég huncut:) Érett, lédús birs, vaníliafagyival, lágyan meghintve szegfűszeggel és kardamonnal. Ha ez nem a dolce vita, akkor semmi! Az egyetlen ok, amiért nem kerül majd a szekrényembe, hogy elég szigorú diétát kell tartanom, és ettől az illattól bizony folyamatosan tömném magamba az édességeket:3

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 7.

Phoenix19

2018. december 31.

Balzsamos, füstös, erőteljesen szegfűszeges, likőrös (vagy talán forralt bor) karácsonyi kuriózum. Mély, testes, tömény, intenzív, szemérmetlenül nagy hatósugarú és tartós. Ilyen ínycsiklandóan pazar szegfűszeges illattal még nem találkoztam. Varázslatos, ünnepi hangulatú, melengető téli fűszerekkel. Szegfűszeges, édes, gyógynövényes likőrre emlékeztet, melyhez karácsonyi kalácsot kínálnak. Nincs tőle sütemény illatom, azért ez a grandiózus alkotás kicsit bonyolultabb annál. A tolu balzsam és a füstölő gazdagon illatozik és csodálatos összhangban van a birs gyümölcsösségével. Minta alapján vásároltam meg, és javaslom is az előzetes tesztelést az egész üveg megvásárlása előtt, mert az itteni vélemények többsége nyári parfümként jellemzi, én például el sem tudom képzelni nyáron ezt a jellegzetesen karácsonyi illatot. Nagyon tartalmas, karakteres, csodaszép téli illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. december 31.

Melion

2018. október 24.

Hát ez az illat meglepett. Gyümölcs? Hol? Rajtam csak édes szegfűszeges illat a javából és valóban karácsonyi süti illata van. Kb olyan fűszeres és “egyedi” mint egy Serge Lutens illat amiktől sajnos engem kiráz a hideg (1-2 kivételtől eltekintve). Ha van valami ami nagyon nem fekszik nekem, az az a fajta fűszeres illat amitől sütemény illatom lesz. Nem tudom elképzelni, hogy van férfi aki ettől beindul... megjegyzem a párom sem volt elragadtatva ettől az illatélmênytől. A parfüm viszont önmagában igazán testes, telt, és minőségi. Miközben szagolja az ember szinte bele harapna annyira élethű sûti illat. Tartósnak is tartós. Összeségében jó illatélmény de számomra abszolút hordhatatlan.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. október 24.

mariann33

2018. szeptember 19.

Ez egy nagyon huncut parfüm.A neve és a tartalom közötti összefüggés számomra csak akkor értelmezhető,ha belemagyarázok ezt-azt..vagyis édesnek édes,ezért sem tudom nyáron még elképzelni sem,de leginkább mert ennek gyümölcskalács illata van:)ami az én elképzelésem szerint a téli,ünnepi időszakhoz tartozik.Kimagaslóan a szegfűszeget érezni benne,ettől totálisan egy melengető,édes-fűszeres tipikusan téli illat.Nyáron csak azért venném elő,hogy nosztalgiázzak a téli emlékekről.
De összefoglalva,a márka talán legjobb illata,nagyon különleges,minden érzékre ható,az árának megfelelő tartósságú és kinézetű parfüm.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 19.

Macs78

2018. szeptember 6.

A nyárra akartam egy olyan illatot ami nem tömeg illat ,mégis megállja a helyét a legjobbak között.(Lancom,Armani,Montale stb.)
A Nerolin keresgéltem és egy csomó hozzászólást elolvasva a Casamoratira esett a választásom a Líra volt meg mintában (tényleg nem tartós )de jó illat de végül az Amalfit rendeltem meg minta nélkül .Az itteni hozzászólások győztek meg🙂
Konkrétan az Amouage sunshine-hoz való hasonlítas mert abból meg volt mintam de abban a dohány nagyon nem volt jó rajtam ,mintha beledorgoltem volna a csuklomat a hamutalba.
Aztán a rágógumi az is tetszett.
Szóval megvettem...
Egész nyáron élvezhettem a bókokat !!
Tartós ,divatos mégsem tömegillat tuti frutti illatnak neveztek.
Volt aki bergamott illatnak pedig az nincs benne.
Nehezen tudnám leírni igazából minden van benne amit írnak érezhető .
Már nézegetem a téli hidegebb időre való casamoratim mert az Amalfi az nyári .
Imádom nagyon örülök hogy rátaláltam !!!
Egy csoda ❤️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. szeptember 6.

Aztán a rágógumi az is tetszett.
Szóval megvettem...
Egész nyáron élvezhettem a bókokat !!
Tartós ,divatos mégsem tömegillat tuti frutti illatnak neveztek.
Volt aki bergamott illatnak pedig az nincs benne.
Nehezen tudnám leírni igazából minden van benne amit írnak érezhető .
Már nézegetem a téli hidegebb időre való casamoratim mert az Amalfi az nyári .
Imádom nagyon örülök hogy rátaláltam !!!
Egy csoda ❤️

Marcsi66

2018. szeptember 5.

Engem is lenyűgözött,és igazából csak ismételni tudom Gorgeous azt írja "A mindent odaadó,és a mindent megkapó nő illata" Lenne még mit hozzá tennem,v inkább mesélni ,h milyen ez a valóságban (nagyon személyes nem lehet),,,azt viszont igen,h több évtizeddel ezelőtti történés szerelem által,nem voltam,és úgy tűnik,nem is leszek gazdag.De az illat viszont igen,egy életérzést szimbolizál,Napfény kell a szédítő élményhez,meg gyümölcsök,inkább narancsot érzek szegfűszeggel,érdekes benne a tömjén,de jól adagolt,majd balzsamos kényeztetés a végére.Édeskés könnyedség, de száll,valójában kiröppen!!!!
MFK Grand Soir talán ehhez van a legközelebb,persze nyárias a szerelés.Kedvenc lehet szerintem is.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. szeptember 5.

Gorgeous

2018. július 22.

Mindent odaadó és a mindent megkapó nő illata.
Kisüvegem van de mindjárt a seggére verek szóval benevezem egy nagy üvegre !
Mediterrán típusú nők fegyvere lehet! Kortalan csábító bűnös asszony . 60 évek pörgős szoknya napcsók és egy 1960 Porsche 356B Super 90 Cabriolet... Ez az illat egy életérzés.
Gyümölcsös édes és mély. Csakanyár!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. július 22.

Mindent odaadó és a mindent megkapó nő illata.
Kisüvegem van de mindjárt a seggére verek szóval benevezem egy nagy üvegre !
Gyümölcsös édes és mély. Csakanyár!

Kardvirág

2018. július 11.

Ez a parfüm egy csoda. Hihetetlen mit produkál rajtam. Először egy könnyed gyümölcsös, nagyon kellemes nyári illat(ka), majd egy idő után mintha eltűnne, csak bőrközelben érezhető. Órák múlva egyszer csak arra lettem figyelmes, hogy valaminek nagyon jó illata van. Először a kolléganőmre gyanakodtam, de többszöri használat után megbizonyosodtam, hogy ez bizony én vagyok. Vagyis a Dolce Amalfi rajtam. A leszáradása nagyon kellemes, vaníliás, de egyáltalán nem nehéz vagy fojtogató, nyáron is nagyon jó viselhető. Kíváncsi leszek hűvösebb időben mit produkál, nyáron hibátlan. Pont olyan, amilyennek a neve és az üvege alapján elképzelem. Egy napsütötte, boldog illat, az édes élet ígéretével.

Up.: Milyen érdekes, hogy mennyire mást érzünk. Rajtam egyáltalán nem sok, pedig nem szeretek csíkot húzni és én sem szeretek egész nap illatfelhőben pácolódni, mert fáraszt. A téllel meg abszolút nem jön össze nem ez a parfüm, annyira nyári és napsütéses.
És hogy piaszag.... :)))
Tavaly nyár óta stabilan a kedvenceim között van. Még mindig boldoggá tesz.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 11.

És hogy piaszag.... :)))
Tavaly nyár óta stabilan a kedvenceim között van. Még mindig boldoggá tesz.

Cintia04

2018. július 11.

Nem is tudom hányadán állok ezzel az illattal. Nem vitás, minőségi, telt szép illat de nekem valahogy mégis úgy érzem, hogy sok. Persze értem én, hogy egy illatot tudni kell viselni de az én orromnak egy fújás is bőven sok belőle. Csuklóra szoktam fújni és onnan nagyon finoman a nyakam két pontjára szoktam érinteni ennyi bőven elég. Máskülönben nagyon erőszakos lesz és az már nekem inkább visszás érzést kelt mintsem azt, hogy kellemes illatom lenne. Fűszeres, édes, testes, balzsamos és nagyon telt. Szegfűszeg, vanília, tömjén ami az én bőrömön érvényesül egy kis fanyar gyümölcsös felhanggal. Van, hogy nagyon jól esik de olyan is volt, hogy lemostam mert konkrétan lesokkolta az orrom. Azt gondolom ezt az illatot sem lehet ész nélkül fújni legalább is rajtam annyira intenzív, hogy ez az egy fújósom is ami van sokáig elég lesz belőle. Nem szeretek időjáráshoz kötni egy illatot de ezt nyári melegben nem tudnám magamra fújni. Nekem téli hidegekre való mikor meleg kabátba és pihe-puha sálba burkolózom akkor el tudom képzelni ezt a fűszeres édességet ahogy jól felmelegít. Az ára kicsit húzós de azt gondolom ha valakinek ez álmai illata akkor megéri rá gyűjteni mert nagyon tartós és egy üveg nagyon sokáig elég még napi használat mellett is mert tényleg nem kell belőle sok. Mivel én nem szeretek lehúzni egy illatot csak mert nem teljesen az én ízlésemnek való, attól még lehet szép és minőségi és ő pont ilyen. Nem álmaim illata de a maximumot megadom neki mert csinos kis illat, jó tartóssággal csak nem nekem való.:)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 11.

Antioxidánsok: BHT