Catrice

Ár:   1159 Ft   Kategória:   Sminkek szemre
Kiszerelés:   0,7 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Boudica, Módosítva: 2020. október 26.

Kiszerelés:   0,7 ml
Lelőhely:   drogériák, online

"A szemöldök filc ecsete nagyon puha, szintetikus sörtékből áll. Ez megkönnyíti a rendkívül pontos alkalmazást, a szemöldök kitöltését és formázását. A vegán szemöldök filc textúrája pihe könnyű érzetet nyújt, gyorsan szárad és egész nap tart. Csak ez számít: tökéletesen ívelt WOW hatású szemöldök, gyönyörű természetes megjelenéssel."

4 árnyalatban kapható

Jenny_VII

2022. május 12.

Sajnos nem jött be. Néhány használat után kiszáradt a hegye, úgyhogy fejjel-lefelé kezdtem el tárolni, de úgy meg kicsit eresztett az oldalán plusz a hegye így sem telítődött festékkel csak a vastagabb része. Ha pedig használat előtt felráztam, szinte bugyborékolva jött ki belőle a festék. A színe is néhány óra múlva inkább szürkésre hasonlít.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. május 12.

vivi.gazdag

2022. május 8.

Egyszerűen borzalmas. Nem lehet vele szép vékony szálakat húzni,mert a hegye 1 használat után kiszárad.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. május 8.

vervoros

2022. április 20.

A régi hatalmas kedvencem volt, úgyhogy derült égből villámcsapásként ért a megszűnése. Pár hónapja találtam rá az utódra, de már a csomagolás is fura vörösesbarna volt, pedig ugyanazt az árnyalatot vettem meg, amit korábban használtam. (Chocolate Brown)
Az ecset része vastagabb, először folyik, aztán nem fog. Szálakat húzni nem lehet vele. Használhatatlan sajnos, kuka.
UPDATE: Adtam még egy esélyt egy másik árnyalatnak. (Ash Brown) Bár kinyitásnál ez is nagyon durván folyik, utána teljesen jól működik. Egy alkalommal viszont konkrétan kékre oxidálódott, még próbálom megfejteni miért.
UPDATE 2: Több alkalommal lett kék a bőrömön, ez is istentelenül folyik az illesztésnél, viszont az ecset részéhez már nem jut termék, így elég nehéz használni. Szerintem elengedem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. április 20.

Dalmi56

2022. március 11.

Ez a termék borzalmas.
Az enyém nem folyik, sőt... Nagyon rá kell nyomni, hogy egyáltalán engedjen egy minimális színt, de így már lehetetlen vele vékony szálakat rajzolni. Pont arra nem jó, amire egyébként kitalálták.
Az Essence szemöldök filce fényévekkel jobb, csak azt már sajnos nem nagyon lehet találni. :(

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 11.

Ez a termék borzalmas.

AKiss

2022. január 25.

"Katasztróka" : )))
Sikerült olyat vennem, amiről ha leveszem a kupakot, egyből elkezd ömleni a festék. Papírzsepivel gyorsan felitatom, de annyi időm sincs utána, hogy egy vonást húzzak, mert újra ömlik a festék.
Párszor próbálkoztam vele, és most még peckesen áll a többi szemöldökceruzám mellett, mert elfér, nincs szívem kidobni : D Hátha egyszer megembereli magát : D mert az biztos, hogy nem az a probléma, hogy nem fog : D

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. január 25.

"Katasztróka" : )))

hnikolett

2022. január 25.

Az árnyalatokkal kicsit nekem is meggyűlt a bajom, egy hidegebb tónusú barnát szerette, volna, a hajtövemhez passzol, bár ha túl sűrűn húzom a szálakat akkor olyan angolos szemöldök kinézete van, már aki érti mire gondolok😄 Fel szoktam laminálni és ezzel kiegészíteni a foltokban, türelem játék, de egész jó eredményt lehet vele elérni. Mondjuk nincs viszonyítási alapom, ez az első ilyen filcem, de ha elfogy, akkor tesztelgetek mást is. Addig is nekem 4 csillag az árnyalatok miatt. De a tegnapi dícséret, miszerint olyan mintha tetoválva lenne, na ez mindent elmondott😄

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. január 25.

turquoise_pianist

2022. január 3.

A legvilágosabb árnyalat konkrétan zölddé válik rajtam pár perccel azután, hogy használtam.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 3.

szata1

2022. január 3.

Az essence tiny tip szemöldökfilcét használtam eddig, de már sehol sem találom. Ebből 030-as árnyalatot vettem, elsőre picit megrémített mert sötétnek láttam, de amikor végeztem a sminkemmel már teljesen belepasszolt a képbe. Nekem nem folyik, bár az utasítás ellenére heggyel felfelé tárolom, használat előtt heggyel lefelé tartva egy kicsit megrázom, ilyenkor kerül elég festék az ecsetbe. Lapított az ecset, így nagyon nagyon vékony vonalakat lehet vele húzni. Én csak finoman éppenhogy odaérintem a bőrömhöz, így tökéletes. Kell a használatához egy kis gyakorlat, de hogyha már benne van az ember kezében a jó mozdulat, akkor szuper termék.
Amire figyelmeztetnék, hogy jóval pigmentáltabb, mint más ilyen típusú termékek. Kicsit nehéz javítani a hibákat, így óvatosan kell használni. Aki a természetesség híve, az ne ezt a terméket válassza szerintem, legalábbis a sötét árnyalatot ne.
Szeretném még kipróbálni a világosabb árnyalatokat, mert a szemöldököm elején még én is túl sötétnek tartom a 030-at, pedig pontosan olyan, mint a hajam és szemöldököm. Szerintem egyáltalán nem vöröses száradás után, talán mikor még friss akkor egy picikét.
Update: nem tudtam elhasználni mert folyik. Akkor is ha ecsettel felfelé tárolom, pár vonás után nem lehet vele valóban vékonyat húzni. Kár, mert nagyon szerettem.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. január 3.

Fiszuli

2021. augusztus 30.

Ott szeretném kezdeni a történetet, hogy maximálisan meg vagyok elégedve a Catrice Slim'Matic szemöldök ceruzával, kiváló az állaga, tökéletes a színe (040 Cool Brown), még az olyan málék is, mint én, pikk-pakk tudnak vele tökéletesen precíz munkát végezni és pazar eredményt elérni. Viszont az elmúlt másfél éves használatból adódóan olyan ökológiai lábnyomot hagytam már magam után, hogy azt a már 5 éve tartó szelektív hulladékgyűjtésemmel sem tudom jóvá tenni. Ugyanis, ha nem ügyelnék a spórolásra (!!!), hetente kellene újat vennem, olyan gyorsan fogy. Úgyhogy mostmár tényleg kell találnom egy alternatívát. Aztán ott folytatnám a sztorit, hogy imádom a Catrice termékeket, eddig egyedül a rózsaszín primerjükkel faragtam rá, olyan pocsék, használhatatlan termékkel még nem találkoztam, egészen mostanáig, míg el nem kezdtem ezt a filcet használni. És akkor kezdeném az ócsárolást. A legsötétebb (040) szín tökéletesen egyezik az általam használt Slim'Matic színével (szintén 040), ezt nagyjából 10 percen át szugeráltam a drogériában, a biztonsági őr vizslató tekintetének kereszttüzében. Még a bőrömön is kipróbáltam, vírus ide, vagy oda. Minden klappolt, így jött velem. Az első használat pont úgy esett, hogy frissen szedett-festett volt a szemöldököm (pont ma egy hete), így csak pár helyen kellett kiegészíteni ezzel a filccel a hiányzó részeket, ahogy napról napra kopott a festék. Már az elejében feltűnt, hogy mégsem egyeznek az árnyalatok, egyszerűen túl sötét volt, napközben pedig észrevettem, hogy kopik és olyan furcsán feketés (?), kékes (?), fényes (?!?!) a színe, nap végére pedig volt, hogy vöröses lett. Napról-napra kopik a festék a szemöldökömről, így egyre többet kell használnom ebből a termékből és egyre rettenetesebb az, amit a tükörben látok. Ma reggel már határeset volt a helyzet, viszont mikor délelőtt megláttam magam a tükörben, nem hittem a szememnek. Amikor pedig nap végén megláttam a szemöldökömet a tükörben szívesen elsírtam volna magam, pedig egy normál munkaidőt kellett (volna) kibírnia egy irodában és még meleg sincs. A használata finoman szólva is fertelem, a festéket alig lehet kinyerni belőle, nem győzöm rázogatni, a mosdókagylóba persze pöttyöz, a bőrömön alig fog. Ferdén tartom a fejem és a filcet is, hogy teljesen függőlegesen álljon, így próbálok magamnak szép szemöldököt készíteni, hát mindenki gondolhatja, hogy mi jön össze belőle. A hegye nyeklik össze-vissza, én meg kenem, pacsmagolom, ahogy érem. Nem győzöm fültisztítóval igazítani. Ráadásul vastag, bumfordi hegye van, akkor sem tudnám normálisan használni, hogyha tisztességesen fogna a bőrömön, de nem fog sehogy sem. Persze ezt még ráfoghatnám arra, hogy selejt, beszáradt terméket sikerült vennem (amúgy nem, mert nedves a hegye és amikor a kézfejemen kipróbáltam a boltban, azonnal fogott), de az, amit 2 órahosszával a felkenése után látok a tükörben, hát az kritikán aluli. Mivel még a leg-trébb termékeket is sajnálom kidobni, lehet elhasználgatom, amikor frissen szedett-festett lesz a szemöldököm, de azon kívül kizárt, hogy én ezt magamra kenjem. De pengeélen táncol, hogy kivágjam a kukába.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. augusztus 30.

Regina0206

2021. május 23.

Kipróbáltam a legvilágosabb árnyalatot, illetve az egyel sötétebb, szürkés verziót. A világos elsőre elég jónak tűnt, nagyon természetes szemöldököt tudtam vele csinálni, viszont pár helyen kellett, hogy a sötétebbet használjam, az viszont fura picit szürkés-zöldes árnyalatot vett fel egy idő után, így picit furcsán nézett ki a nap végére. A másik problémám az volt, hogy a világos szín folyatott, tele volt már a kupak, de amikor a szemöldökömön akartam használni, alig fogott. Úgyhogy a világosabb színt ki is dobtam, a sötétebbet megpróbáltam barna szemhéjtusként hasznlni, úgy még talán elmegy. Szemöldökre ez nekem kuka lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. május 23.

Hidratálók: Glycerin, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Xylitol
Vitaminok: Panthenol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Színező anyag. (Zöld)