Catrice

Ár:   1159 Ft   Kategória:   Körömlakkok, lemosók
Kiszerelés:   10,5 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Müller, Rossmann   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: szeliger, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. augusztus 15.

Kiszerelés:   10,5 ml
Lelőhely:   Müller, Rossmann
Kategória:   Körömlakkok, lemosók

Arany részecskéket tartalmazó körömlakk, fokozható fedéssel.

bernadettu

2020. április 14.

Update: nem hagyott nyugodni a 01-es árnyalat, és ugyanazt tapasztaltam mint Kamea, alig tudtam lemosni pedig használtam alaplakkot is és a körmömet is beszínezte.
Kipróbáltam nyomdalakként és úgy imádom, a legapróbb mintákat is kitölti.
A kellemetlenségek miatt viszont így már nem 5 csillagos.

Nekem a 07-es árnyalat van meg, bár bizonyos szögből inkább rozsda színűnek látszik mint lilának. A korábbi vélemények alapján óvatosságból csak a gyűrűsujjamon használtam, alaplakknak az Eveline 8in1-et, fedőlakkot pedig egyáltalán nem, csak az Essence gyorsszárító cseppeket, és így kibírt egy hetet minden gond nélkül, csak azért mostam le mert meguntam.
Lehet veszek még belőle, mert nagyon különleges színekben kapható.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. április 14.

Kipróbáltam nyomdalakként és úgy imádom, a legapróbb mintákat is kitölti.
A kellemetlenségek miatt viszont így már nem 5 csillagos.

Lehet veszek még belőle, mert nagyon különleges színekben kapható.

Kamea

2020. január 27.

2020. 01. 27. Az évet azzal kezdtem, hogy kidobtam!

2019. 12. 09. Update: Sajnos nekem alaplakk használata mellett is épp elég nagy kihívást jelent levakarni. Ezért le kell vonjak még egy pontot!

2019. 09. 14. Update: Alaplakk nélkül ne kenje fel senki! Ma negyed órát vakartam a körmeimről, mire a csillámport lehozta az aceton. Maga a szín simán lejön, de az aranycsillám eltávolítása egy borzalom! Mostanában nem lesz kedvem felkenni... :/ Továbbá egy csillag ugrott!

2019. 09. 09. A 01-es árnyalatom van meg - talán épp a képen szereplő - ami egy bordós marsala szín, arany csillámokkal. A felkenést követően – a legtöbb ilyen lakkal ellentétben - az apró csillámok NEM alkotnak apró göböket a lakk felületén. Felkenve teljesen sima felületűre szárad, aranyba hajló selyemfényű finish-sel. Első alkalommal muszáj kétszer átkenni, hogy szép legyen, majd 2-3 nap elteltével rá szoktam egy újabb réteget vinni, így nekem akár egy hétig is szépen tart.
Igazi mély őszi/téli szín, mely a a benne lévő apró csillámoktól kap némi játékosságot, ezáltal eltérve a megszokottól.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. január 27.

2020. 01. 27. Az évet azzal kezdtem, hogy kidobtam!

Honeyhair

2020. január 4.

Szilveszterre készülődve, december 30-án este kentem fel ezt a lakkot (02 Fascinating Grace árnyalatban), alaplakkra, két rétegben, Sally Hansen InstaDri-jal fixálva. Gyorsan megszáradt, azzal nem volt problémám, de már másnap reggel (!) lekopott egy kis darab a mutatóujjam végéről, holott nem végeztem különösebb házimunkát. Január 1-jére pedig annyira lepattogzott a körmeimről, hogy nem volt tovább vállalható, le kellett mosni. Az isten szerelmére, KÉT NAP! Eddig tartott! Sőt, eddig se! Gyalázat!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. január 4.

Juccimo

2019. december 27.

A szokásos szuper alaplakk-fedőlakk kombinációm használata mellett 2 rétegben a harmadik napon darabokban jött le a körmömről :(
Felkenéskor is már nehezen száradt, az egyébként kifogástalanul teljesítő fedőlakkommal (Misslyn Gel Effect) sem lett szép a felülete. A 7-es árnyalatot használtam, de az 1-es is megvan, az még kipróbálásra vár, de ezek után nem rohanok felkenni.
Furcsa a kapcsolatom a Catrice lakkokkal, ezerszer megállapítottam már, hogy borzasztó minőségűek, a harmadannyiba kerülő essence/miss sporty lakkok kenterbe verik fedésben, tartósságban, mégis rendszeresen elcsábulok 1-1 színre, aztán persze mindig megjárom. 1200-1400 Ft-os lakktól elvárnám, hogy legalább 4 napig szép legyen a körmömön.
Ja, és dupla kupakja van, aminek semmi értelme. A szép külső arany kupak alatt van a valódi, lecsavarható kupak, amit se megfogni, se lecsavarni nem túl egyszerű. Ez a kialakítás feleslegesen bonyolult és pazarló.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. december 27.

pomme

2019. október 29.

A 7-es és a 2-es árnyalatban vettem meg, ez a két legkevésbé aranyszínű "gold" :) A 7-es egy mély bordó szín rubinszínű csillámokkal, a 2-es pedig papíron (üvegben) egy rose gold, de sajnos felkenve sokkal inkább az arany csillámok érvényesülnek, a szép rózsaszínes alap semennyire sem jön át, akkor sem, ha valami hasonló halványrózsaszín alappal küldöm meg, ami igazán szomorú.... Nekem csak minimálisan pattogott, ami a 7-esnél nyilván látványos volt, a másiknál meg nem igazán. Viszont gyorsan szárad és a finishét imádom, mert majdnem gél tapintása van és csodálatosan fénylik. Az arany színű lakkok nagyon olcsó hatást tudnak kelteni, de ezek nem! Nagyon elegáns mindkettő, örülök, hogy visszamentem értük a boltba. -1 csillag csak a pattogásnak és a 2-es lassabb száradásának szól, amúgy ennyi pénzért (kb 890.- volt) még szigorú is voltam. A kupakját nem tudom értelmezni, mert most vagy legyen ezeknek a lakkoknak rendes dizájnos kupakjuk, vagy csináljanak valami kerekebbet, de így, hogy le kell szedni a műkupakot, hogy le tudjam tekerni az igazit, szerintem nagyon béna. Amúgy nem szeretem a Catrice lakkokat, mert az életben meg nem száradnak soha, ez a Gold kollekció kivétel volt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 29.

cattitude

2019. október 23.

heteske boldog tulajdonosa vagyok, sokáig csodáltam és kerülgettem, mire megvettem, mert minek nekem egy százhuszonnyolcadik körömlakk, de aztán glamúrnapokon már minden is mindegy volt.
a színe csodás, tényleg gyönyörű mindenféle fényben, viszont a lakk minősége sajnos pocsék. nem tudom, mit eszik mindenki a catrice lakkokon, nekem már attól pattognak, ha rájuk nézek. a Sally Hansen fedőlakk kicsit tud rajta segíteni.
lemosni effect lemosóval (én dermacolt használok) nem nehéz szerintem, nyilván nem is sétagalopp.
hatoskával szemezek még, az is nagyon szép színű, a többi nem annyira jön be a kollekcióból.
3 pontot adnék mindenre együttvéve, de a meglévő lakkom tényleg annyira nagyon szép, hogy legyen inkább egy elfogult 4.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 23.

NovakneViki

2019. október 21.

Nálam ez a lakk a vicc kategória. Vagy egy rossz darabot fogtam ki a 02 árnyalatok közül vagy a körmöm védekezik a viselése ellen. Ha alaplakk nélkül kenem fel, akkor baromi nehéz lemosni, ha alaplakkal, akkor pedig egy komplett éjszaka mire megszárad.
Én is szemeztem a többi árnyalattal, de ez alapján ítélve kihagyom.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 21.

Én is szemeztem a többi árnyalattal, de ez alapján ítélve kihagyom.

Gabria

2019. október 8.

6-os árnyalatot vettem meg. Bár erősen gondolkoztam még több színen, lemondtam róla [csak mert rengeteg lakkom van... de még mindig erősen gondolkozom még 1-2 megvételén]. Ez tetszik a legjobban mind közül. Felkentem, megszáradt és ... a kedvenc lakkom lett! Annyira csodás színe van, hihetetlen. Ha lepattog véletlenül, akkor is csodásan ki lehet a hibát javítani, nem is látszik utána. Miután lepattogott és gyönyörűre visszajavítottam, megint jobban megimádtam.

Szerk.: Végül csak beadtam a derekamat. Ma hazajött velem a 2-es, és a 7-es számú is. Annyira csodás színviláguk van, hihetetlen.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. október 8.

Lina14

2019. október 4.

Nekem megvan a 01, 02 és 06 is. " rétegben szépen fednek, kicsit nehézkes a leszedésök, de egészen sima a felületük, és egész tartósak.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. október 4.

Bebek

2019. október 2.

Nagyon szép színe van. 1 hetet nem bír ki, de szépen javítható a lepattogzás. A bajom vele az, hogy az arany csillámokat kb lehetetlen körömlakk lemosóval eltávolítani.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 2.

Emolliensek: Dipropylene Glycol Dibenzoate, Pentaerythrityl Tetraisostearate
Emulgeálószerek: Pentaerythrityl Tetraisostearate
Tisztítószerek: Pentaerythrityl Tetraisostearate
Illatanyagok: Ethyl Acetate, Isopropyl Alcohol
Színezékek: Red 7 Lake / CI 15850, CI 60725, CI 77491, CI 77499, Titanium Dioxide / CI 77891

Bőrpuhító (emollient), emulgeáló és felületaktív anyag (surfactant).

Foszforsav. A kozmetikumokban pH stabilizáló anyagként használatos összetevő.

Szintetikus színező anyag. (Lila)