Catrice

Ár:   1580 Ft   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: petruszanna, Módosítva: 2023. április 4.

Lelőhely:   drogériák, online

• Selymes, vízálló bronzosító púder
  • Lágy barnaságot kölcsönöz a nyári ragyogáshoz
  • Makadámdió-olajjal táplálja a bőrt
  • Vegán

Ár: 1000 , Eladó: peppi
Állapot: új 1 alkalommal próbált , Helyszín: Győr, Győr-Moson-Sopron, fizetés: Személyesen Győrben, vagy Foxpost/posta

Vanília

2024. június 28.

Jól teszi a dolgát, szépen megmarad a bőrön, nem csúszik el vagy kopik le. Az illata az egyetlen, ami nekem kifejezetten kellemetlen, amikor felviszem az arcomra, de javára szóljon, hogy később, a viselésnél, nem érzek semmi zavarót. Nem mondanám csodaszernek és a szaga miatt újravevősnek, de "megéri az árát" portéka.

Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2024. június 28.

lois

2024. január 2.

Nagyszerű bronzosító, belesimul a bőrbe, nincs púderhatása, szépen eldolgozható és természetes napbarnította hatást kelt, nem volt idegen narancssárga színe. Nem szárította a bőrömet és nem is kopott le a nap végére. Tartós, újravevős. A 010-es árnyalatot vettem meg és nagyon sokáig elég volt, teljesen kiürítettem a tégelyét, csak azután írtam véleményt.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2024. január 2.

Oeminoemi

2023. december 30.

Szuper bronzer, már újra is vettem fillérekért. Szépen kopik, ha kopik, de nem szokott, enyhén fényes, de nem csillámos, építhető, természetes színt, pírt fényt ad. A szaga nekem zavaró, kókuszos-csokis, fahéjas tejbegríz vagy tudomisén micsoda jut eszembe róla. A csomagolása szót sem érdemel, gyenge. De a beltartalma miatt megéri beruházni rá.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 30.

szzh01

2023. április 4.

UPDATE :

Jajjj!!! A 10-es (világosabb) árnyalatot kivonták, már csak a sötétebb kapható. A világosat beletették egy 2 részes palettába, highlighterrel egybe csomagolva. A bronzosító mennyisége így kb. a felére csökkent, az ára pedig felment kb. 30%-kal. Ráadásul megvetetnek egy highlightert is, amit rossz esetben el sem tudok használni. Szomorúságom határtalan, mert imádtam ezt a bronzert! :-((( Így már nem fogom venni, mert megdöbbentően gyorsan fogyott, feleannyi csak nagyon rövid időre lenne elég. Ráadásul olyan picike kockába tették bele, hogy az én bronzosító ecsetem bele sem férne normálisan. Nagy kár érte!

Az itteni vélemények hatására a világosabb árnyalatot vettem meg - amit magamtól sosem tettem volna. Köszi lányok! :-)
Úgy tűnik, mintha nem is lenne színe, de mégis: miután felviszem a bőrömre egy nagy bronzosító ecsettel, nagyon kellemes, egészséges összhatást eredményez. Finom, selymesen krémes felhordva, nagyon szépen, egyenletesen terül, és egységesíti, simítja a bőrképet.

Egy ideje már leegyszerűsítve a sminkelést és az ehhez használt anyagokat - bronzosítóval színezem a felső szemhéjam külső felét és a mélyítő vonalamat is. Itt is szépen mutat, bár egy kicsit határeset, talán egyedül itt lehetne sötétebb. Ezért megvettem a sötétebb árnyalatot (ami jóval sötétebb, nagyon óvatosan kell adagolni), és azt használom a mélyítő vonalba, ha egy kicsit komolyabb sminket szeretnék.
A (világosabb) árnyalatról még annyit, hogy nagyon különleges színe van, kicsit zöldes-olajos beütéssel. Ne ijedjetek meg, ez nem átütő, de valahogy mégis van benne egy kis olívás árnyalat. Nekem nagyon jól áll, világosabb (de nem hófehér), szeplős bőröm van, enyhén vörösbe hajló középbarna hajszínnel. Rajtam nagyon természetes és egészséges az összhatás.
Valóban van illata, olyan makadámdiós, amit én pár órán keresztül érzek, nekem tetszik, nem tolakodó. Bár a parfümöt abszolút nem tartom szükségesnek benne.

A tégely zsanérja kb. 2 hónap után letörött, pedig extrém módom vigyáztam rá, és a belső perem is kipattogzott mostanra. Gyakorlatilag minden dekorkozmetikumom így néz ki egy idő után, sminkeléskor tele van különálló fedelekkel a mosdó széle - ez elég zavaró. Igaz, nem használok drága kozmetikumokat, így nem tudom, azoknak a csomagolása mennyire lehet tartós, lehet, ez az olcsóság átka...
Van még egy bajom, a Talc. De ezzel nincs mit tenni, hogy az összes púder, bronzosító, pirosító stb. tartalmazza. Tud esetleg valaki talc mentes termékeket ajánlani?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. április 4.

UPDATE :

cherry19

2023. március 3.

Onnan tudom, hogy nagyon szeretek valamit, hogy amikor olyan híreket hallok, hogy lehet kivonják, kettőt is veszek tartalékba...bronzerből. Én se vagyok normális.
Már kezdtem feladni, hogy valaha találok igazán nekem való matt bronzert, aztán tavaly nyáron egyefene alapon bedobtam egy ilyet a kosaramba..és wow. Puha, selymes állaga van, matt, de nem krétás vagy száraz a finishe és az árnyalat nagyszerű a hóka fejemre. A 010-es természetesen, a 020-as inkább talán medium bőrárnyalatoknak való szerintem, de én Maybelline Fit me 100-as vagyok. Nem a világ legtartósabb formulája, nap végére azért jelentősen megkopik (valószínűleg a zsírosabb bőrtípusom miatt), de ezért az árért szemrebbenés nélkül újraapplikálom félúton, ha kell. Nagyon szép, szinte felszínkiegyenlítő hatású az arcomon, azt az echte "egészséges" kinézetet leheli rám. Bjutiful.
A legnagyobb mínusz, hogy az összes többi drogériás termékhez hasonlóan ennek is letört a fedele, de nem is számítottam egyébre ezen a téren.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 3.

Plusskutya

2023. március 3.

Hát rajtam (Mac NW20, Armani LS 5.5) ebből semmi sem látszik. A világosabb árnyalatot a viszonylagos mattsága miatt kontúrszínnek gondoltam az itteni ajánlások és a fincsi illata miatt - csokis mű-kókusz, de nekem bejön :)
Az is, amit nagy melóval látható szintig felteszek, néhány óra múlva köddé valik az arcomon.
Ingyen vihető ajándékba valamelyik eladásra kínált termékem mellé...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. március 3.

Ingyen vihető ajándékba valamelyik eladásra kínált termékem mellé...

holenarniki

2023. január 24.

Mindennapos használat után el tudom mondani róla, hogy a tartóssága rendben van, az állaga kifejezetten selymes, tapintásra is csúszós. Viselni kellemes és a felvitel is kényelmes, nehéz "túladagolni", építhető szín. A világosabb árnyalata nekem túl meleg, nekem abszolút narancssárgás, jobban preferálom a hűvös árnyalatokat. Meglepődtem, mert mennyiségre soknak tűnt, viszont az eddigi egyik leggyorsabban fogyó termékem, valószínűleg a termék puhasága miatt gyorsabban is fogy. A meleg árnyalat miatt nem fogom újravásárolni, rosszat kifejezetten nem tudok rá mondani, nálam ez egy közepes termék lett.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. január 24.

Flowery

2022. december 10.

A világosabb árnyalatot használom, szemhéjpúder gyanánt, mert sajnos a palettákban az ilyen árnyalatok hiánycikkek, vagy épp kevés található bennük.. Van egy kellemes "fénye", ami inkább jobban kenhetővé, eldolgozhatóvá teszi a textúrát. Illatos, kb vágni lehet a kókusz illatot, de manapság már minden illatosított.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. december 10.

HRenata

2022. szeptember 10.

Nem vagyok egy hardcore bronzer használó, az eddig próbált bronzosítók valamiért nem működtek rajtam, vagy sárga volt, vagy poros matt vagy túl fényes, vagy szépen eldolgozni nem sikerült. Ezért arra jutottam, hogy ez az egész kategória nem nekem van kitalálva. De ennek mégis adtam még egy esélyt, és jól tettem. Szép a színe, sem nem sárga, sem nem piszkos hatású, egykét suhintás elég és szép, természetes az eredmény. Nem csillogó, de nem is csontmatt. Nekem az illata is tetszik. Tartóssága is rendben van. Kevés kell belőle, szóval évtizedekre elég lesz.
Sajnos a csomagolás nagyon gyenge viszont, az egy dolog hogy a felirat két hét alatt lekopott, de le is tört a fedele, egyszerűen szétmállott az a része ahol nyílik. Utaztatni nem lehet, de a sminktartóba is óvatosan ajánlott ki- be tenni.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. szeptember 10.

vikofrivia

2022. április 6.

Régóta kerestem egy krémesebb állagú bronzert, és benne végre megtaláltam a szerelmet. Fontos volt még, hogy ne legyen tőle narancssárga a fejem és a világosabb árnyalat szerintem pont tökéletes, bár a tesztert kipróbálva elég gyengécskének tűnt a szín, valójában nagyon pigmentált, alig kell belemártani az ecsetet. Az illata nekem sem nagyon tetszik, de a krémessége miatt elnézem neki.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 6.

Antioxidánsok: Tocopherol
Hidratálók: Ricinus Communis (Castor) Seed Oil

Kaolin 0 0

ricinus babjából nyert olaj, amely a bőr számára hasznos zsírsavakban gazdag. A kozmetikumokban általában bőrpuhító (emolliens) anyagként használják, illetve egyedülálló tulajdonsága, hogy filmréteget képez a bőrön, amely miatt vízmegkötő tulajdonságokkal is rendelkezik. Enyhén ragadós érzetet hagyhat maga után a bőrön. A hajra is jó hatással van - e szerint a kutatás szerint jól hidratálja a hajat, táplálja a szőrtüszőt, az olajban található ricin és ricinolsav védi a fejbőrt és a hajszálakat a gombás és mikrobiális fertőzésektől, illetve androgén alopécia esetén a ricinolsav tartalma révén gátolja a prosztaglandin D2-szintázt (PGD2) és bizonyos fokú hatással van a hajnövekedésre (forrás).

A makadámia fa terméséből előállított olaj. Kiváló hidratáló, védi a hajat és a bőrt. Magas arányban tartalmaz esszenciális zsírsavakat (olein sav, palmitolein sav), ezért kiváló helyettesítője állati olajoknak. Hasonlít az emberi bőr faggyú szerkezetéhez. Könnyen felszívódik és puhává, rugalmassá teszi a bőrt. Viszonylag stabil olaj. Elsősorban nehezebb krémekhez és a száraz bőr számára ideális összetevő.

Napraforgómagolajból kivont el nem szappanosítható lipidek, melyek ellenállnak a szappankészítés során fellépő kémiai reakciónak. Az ún. el nem szappanosítható lipidek olyan a növényi zsírokban természetesen jelen lévő anyagok, és melyek bőrápoló tulajdonságaik miatt kerülnek felhasználásra a bőrtápláló termékekben. Az összetevő gyártójának információi szerint hosszantaró hidratációt biztostó, védőréteget erősítő (lipidpótló) és nyugtató hatású hatóanyag.

Kakaópor.   A kakaó  a mai Mexikó területéről származik. A Dél-Amerikában őshonos trópusi fa termése tartalmazza a kakaóbabot, melyből a bennszülöttek varázslatosnak tartott italt készítettek A kakaóvajnak, illetve a porosított formájának, a kakaópornak a kozmetikai iparban is nagy a jelentőssége, mert remekül serkenti a bőrsejtek növekedését, illetve elősegíti a bőr vízháztartásának szabályozását. Lásd még kakaóvaj.

Összecsomósodást megakadályozó (anticaking), átlátszatlanná tevő, sűrűség szabályozó, felszívó (mattító) hatású segédanyag, melyet főleg pigmenthordozóként használnak például ásványi fényvédők vagy sminktermékek esetén.