Catrice

Ár:   649 Ft   Kategória:   Sminkek szemre
Kiszerelés:   1,1 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   drogériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Lillababa, az összetevőket feltöltötte: Tutu23, Módosítva: 2020. február 26.

Kiszerelés:   1,1 g
Lelőhely:   drogériák, online

"A fából készült bársonyosan puha szemceruza gyengéden siklik át a szemhéjadon, hogy így gyönyörű keretet adjon a szemnek. Mostantól a híres Kohl Kajal szemceruza elérhető divatos viola és menta színekben."

8 árnyalatban kapható

bella23

2023. június 12.

első szemceruzám, nekem az optic Brownchoc040-es árnyalatban van meg, én szeretem szép a színe jól kenhető, jól pigmentált. Én az alsó vízvonalamat szoktam vele kihúzni, akinek van rá lehetősége hogy újrahúzza vele annak jó, de az ellenére hogy vízállóként van feltüntetve nekem 2 óra után "lemászik" a vízvonalamról a szempilláimhoz pedig nem dörzsölöm. Összességében jó, ahhoz képest egész olcsó de van ennél tartósabb is.

Azért még veszek belőle pár árnyalatot😁

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. június 12.

Azért még veszek belőle pár árnyalatot😁

Lina14

2023. március 4.

2 árnyalat birtokosa is vagyok, az egyik a:
070 - Take the greyhound, ami egy acélszürke ceruza, nagyon halvány csillámokkal, inkább fény hatásúnak mondanám.
a másik pedig a 120 - we found nemo!, ennek pedig barack-korall-narancs színe van, és ez matt finishű.
mindkét szín nagyon szépen pigmentált, krémes, vékony és vastag csík is jól húzható vele. olyan marhanagy ragaszkodást nem tapasztaltam egyiknél sem, 3 óra után vagy újra kell húzni, vagy a maradékot letörölni. de összességében nem rosszak, csak van ennél tartósabb is

Update: ezek mellé beszereztem még a Too cool for pool, Blues Willis és a Purple du soleil árnyalatokat is. Tartósabbak az előző kettőnél, pigmentáltabbak is, szeretem őket használni!

Update 2: Megvettem ezeket:030 homey grey, 050 beat anthrazit, 020 tweet white, 060 classy blue-y navy
Teljesen jó ceruzák, tartósságuk okés és pigmentáltak

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. március 4.

2 árnyalat birtokosa is vagyok, az egyik a:

Teljesen jó ceruzák, tartósságuk okés és pigmentáltak

jane79

2022. november 22.

A 150 Purple Du Soleil árnyalat van meg nekem és elég rég vettem. Nem mondom, hogy sűrűn használom (csak a szín miatt) de meg vagyok vele elégedve, az árához képest teljesen megfelelő.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. november 22.

NovErke

2022. március 29.

2 és 3 csillag között van. Azért inkább 3 mert végülis nem elhasználhatatlan. Mondjuk én le fogom passzolni😁
Feketébe vettem, de inkább szürkét fog, sehogyan se fogja be normálisan, az a kis szürkeség is hipp-hopp lekopik. Számomra ez nem elég.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. március 29.

Dana1983

2022. február 7.

Soha nem sminkelek, de évente néhányszor (ha mégis kell) minimál sminket csinálok. Eddig barna szemceruzát használtam, de most leváltottam erre a szürkére (070). Puha, jól fog, jól lehet satírozni, kiválóan lehet hegyezni, nem csillogós/ezüstös és olcsó.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. február 7.

neome

2021. december 19.

Nekem bevalt. Onmagaban egyik ceruza sem valami tartos, en mindig fixalom porral, es remekul mukodik. Pigmentekhez alapnak is jo, kelloen puha, felragad ra szepen a pigment. Szeretem hogy hegyezos mert a kicsavarossal en nem tudok eleg precizen dolgozni. A masik kedvencem a chanel (csavaros), tartosabb de tok nehez neha lemosni is, ami az ekcemara hajlamos szemhejamnak eleg rossz hir, meg szerintem mindenkinek akit kicsit is zavar egy koran oregedo szemkornyek..

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 19.

noricza

2021. november 5.

150 Purple du soleil van meg belőle de fogalmam sincs, hogy került hozzám mert én biztos nem vettem :) , nemrég selejteztem a fiókomban és akkor leltem rá. Kipróbáltam. Nem igazán az én színvilágom de azért akad szett amihez eltudom használgatni. Nem a legkrémesebb de használható. Egynek elmegy. Kicsit kopik de volt már rosszabb termékkel is dolgom.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. november 5.

Scva

2021. június 14.

Életem legrosszabbja. Írd és mondd 15 perc alatt eltűnt a szemeről. Ettől még imádom ezt a nárkát, de soha többé szemceruzát tőlük.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. június 14.

Colormonkey

2021. május 2.

Tartós, szép a színe, könnyen lemosható.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. május 2.

Tartós, szép a színe, könnyen lemosható.

absinth

2020. november 26.

Mindig elfogult voltam ezzel a márkával kapcsolatban, nagy kedvencem, ár minőség arányban mindig csak nagyon jó termékeket vettem tőlük. Ez a szemceruza az egyetlen kivétel. Fekete színben van meg, és bár igaz amit az előttem hozzászólók írnak, hogy könnyedén siklik a szemhéjon és szép a színe, de nagyon rosszul hegyezhető. Hegyezésnél mindig letörik a hegye, néha többször is egymás után, emiatt nagyon gyorsan fogy, így már nem olyan kedvező az ára. Arról nem is beszélve hogy mindig felmegy a vérnyomásom amikor letörik a hegye.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. november 26.

Alkoholok: Octyldodecanol
Emolliensek: Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Hydrogenated Palm Kernel Glycerides, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax / Cera Carnauba, Myristyl Lactate, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Octyldodecanol, Hydrogenated Palm Glycerides
Emulgeálószerek: Hydrogenated Palm Glycerides
Illatanyagok: Octyldodecanol, Sorbic Acid
Színezékek: CI 77499, Ferric Ammonium Ferrocyanide / CI 77510
Tartósítószerek: Sorbic Acid

Brazil viasz, vagy pálmaviasz, melyet egy Brazíliában élő pálma leveléből állítanak elő. Nagyon sűrű emollient anyag, amely csillogó felületet hagy maga után, így a kozmetikai iparban leginkább szájfényekben, szőlőzsírokban és egyéb smink termékekben használják a magas olvadáspontja (85°C) miatt.

A kandelilla viasz egy természetes viasz, melyet Mexikóban őshonos kétféle kutyatej leveléből állítanak elő. A kandelilla viasz sárgásbarna színű, kemény, átlátszó vagy áttetsző anyag. Leginkább szilárd jellegű kozmetikumokban használt (pl. rúzs) sűrítő és emolliens anyagként. Ezen kívül a CosIng besorolása szerint még szövet összehúzó, felületi hártya képző, emulzió stabilizáló és bőrkondícionáló anyag is.

Hosszú láncú zsíralkohol. Emulgeálószerként, bőrpuhító (emolliens), sűrítő anyagként használatos. Sima, csúszós érzetet hagy maga után a bőrön.

Kókuszolajból készülő aminosav származék, melyet a kozmetikumokban elsősorban bőr- és a hajkondicionáló tulajdonsága miatt használnak. Előnye, hogy magas hőmérsékleten is stabil maradt. Néhány tanulmány azt is kimutatta, hogy az összetevő gátolja a reprodukcióját a herpeszvírusnak. Az összetevővel leggyakrabban por állagú sminktermékekben (púderekben, bronzosítókban, szemhéjfestékekben) találkozhatunk.

Szorbinsav, melyet élelmiszerekben és a kozmetikumokban is tartósítószerként használnak, jellemzően más gyengéd tartósítószerekkel kombinálva. Enyhe, természetes eredetű összetevő, mely egy 2004-es tanulmány szerint még az ekcémás bőrűek által is jól tolerált.

Élénk kék színű, sminkekben használt pigment.