Kövess minket Instagramon is! :)
Ezt a terméket már nem gyártják!


CD Alumíniummentes Golyós Dezodor Vadrózsa
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Dezodorok | |||
Kiszerelés: | 50 ml | Bőrtípus: | Minden | |||
Lelőhely: | Müller | Bőrprobléma: | -- |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: csaktom, Módosítva: 2017. augusztus 30.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | 50 ml | |
Lelőhely: | Müller | |
Kategória: | Dezodorok | |
Bőrtípus: | Minden | |
Bőrprobléma: | -- |
TERMÉKLEÍRÁS
A vadrózsa kivonatos golyós dezodor az első 24 órás CD dezodor alumínium- és alkohol nélkül, amely így különösen alkalmas borotválás utáni használatra. Vegán formulája ápolja a bőrt és fehér foltok nélkül védelmezi.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Glycerin
h
0
0
,
Glyceryl Myristate
eo I eu
,
Potassium Cetyl Phosphate
ti
,
Parfum/Fragrance
i
,
Coco-Caprylate
eo
,
Propylene Glycol
h
,
Triethyl Citrate
a
,
Ethylhexylglycerin
,
Palmitic Acid
eo I eu
2
0
,
Stearic Acid
eo I eu
2
0
,
Allantoin
gy
0
0
,
Rosa Damascena (Rose) Flower Water
,
Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water
gy
,
Octenidine HCL
,
Tocopherol
a I v
2
2
,
Xanthan Gum
ti I eu
,
Citric Acid
kh
,
Sodium Hydroxide
,
Phenoxyethanol
ta
,
Sodium Benzoate
ta
,
Potassium Sorbate
ta
,
Benzyl Alcohol
i I ta
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
TiriaValaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
krémajánló
Sajnos semmit sem ér. Kellemetlen a szaga is .



Sajnos semmit sem ér. Kellemetlen a szaga is .


Örülök, hogy elfogyott. Az illata finom, csak használat után nem érződik. Hatása a 0-val megegyező, leginkább akkor használtam, amikor tudtam, hogy nap közben nem megyek sehová, de így meg ugye minek. Ragacsos volt, sokára száradt meg, viszont nem hagyott maradandó nyomot a ruháimon. Azt hiszem én be is fejeztem a golyós deok használatát, maradok a pumpánál vagy a spray-nél.



Örülök, hogy elfogyott. Az illata finom, csak használat után nem érződik. Hatása a 0-val megegyező, leginkább akkor használtam, amikor tudtam, hogy nap közben nem megyek sehová, de így meg ugye minek. Ragacsos volt, sokára száradt meg, viszont nem hagyott maradandó nyomot a ruháimon. Azt hiszem én be is fejeztem a golyós deok használatát, maradok a pumpánál vagy a spray-nél.


Nekem nagyon bevált. Imádom az illatát és tényleg egész nap működik. Csak ezt az illatot próbáltam és ezt sajna csak a müllerben találtam meg eddig.



Nekem nagyon bevált. Imádom az illatát és tényleg egész nap működik. Csak ezt az illatot próbáltam és ezt sajna csak a müllerben találtam meg eddig.


csalodas! a narancs szinu dezodoruk az egyik kedvencem, azt a hatast vartam volna ettol is! ebben meg alkohol sincs, finom puderes rozsa illata van. regota csak alumentes dezodort hasznalok, de ennyire hatastalannal talan meg nem is talalkoztam, par ora utan szagom volt tole! :D kar erte...


csalodas! a narancs szinu dezodoruk az egyik kedvencem, azt a hatast vartam volna ettol is! ebben meg alkohol sincs, finom puderes rozsa illata van. regota csak alumentes dezodort hasznalok, de ennyire hatastalannal talan meg nem is talalkoztam, par ora utan szagom volt tole! :D kar erte...


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Triethyl Citrate, TocopherolGyulladáscsökkentők: Allantoin, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Water
Hidratálók: Glycerin, Propylene Glycol
Kémiai hámlasztók: Citric Acid
Vitaminok: Tocopherol
Emolliensek: Glyceryl Myristate, Coco-Caprylate, Palmitic Acid, Stearic Acid
Emulgeálószerek: Glyceryl Myristate, Palmitic Acid, Stearic Acid, Xanthan Gum
Tisztítószerek: Potassium Cetyl Phosphate, Xanthan Gum
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Benzyl Alcohol
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Felületaktív anyag (surfactant), emulgeálószer, tisztítószer.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Sok adalékanyag és enzim is jól oldódik benne. A többi glikolhoz hasonlóan vízmegkötő, hidratáló anyagként használt a kozmetikai iparban - a beautybreains szerint a hidratáló hatása a glicerinéhez hasonló. Segít megőrizni a krém állagát (hogy a krém ne olvadjon meg nagy melegben, illetve ne fagyjon meg nagy hidegben) valamint segíti a többi összetevő beszívódását. Az összetevővel kapcsolatban felmerült, hogy az arra hajlamosaknál allergiás, ekcémás tüneteket (kontakt dermatitist) válthat ki.
A citromsav észtere, melyet E1505 néven az élelmiszerekben is megtalálunk. Arckrémekben talán némi antioxidáns tulajdonsága van, továbbá oldószer és maszkoló (a nem szükséges anyagokat semlegesítő, elnyomó) segédanyag. Álltólag hatásos izzadás ellen is, így dezodorok gyakori összetevője.
Bőrjavító anyag, mely egyben a krémben lévő tartósítószerek hatását is növeli. Gyakran használt parabének helyett tartósítószerként phenoxyethanollal kombinálva.
Palmitinsav. Bőrpuhító (emollient), emulgeálószer. Paula Begoun szerint habot képző tisztító anyag, mely szárító hatással lehet a bőrre.
Sztearinsav. Zsírsav, melyet bőrpuhító (emollient), emulgeáló, emulzió stabilizáló és felületaktív anyagként használnak.
Gyulladáscsökkentő, nyugtató hatású anyag, mely segíti a sebgyógyulást is. Mesterségesen húgysav lúgos permanganátoldatos oxidációjával állítható elő. Az összetevővel gyakran találkozhatunk pattanások elleni termékekben.
Damaszkuszi rózsavíz. A CosIng szerint kozmetikumokban illatanyagnak, bőrkondícionálónak és a bőrnyugtatónak használják, de ezen kívül a legtöbb forrás szerint tulajdonítanak neki még bőrfeszesítő, ránctalanító tonizáló hatást is.
A nagylevelű csodamogyoró különböző részeiből készülő vizes kivonat - jellemzően a levelek, gallyak és kérgekből vonják ki, ezek a különböző részek pedig eltérő mennyiségű biológiailag aktív összetevőt tartalmaznak. Tonikokban gyakran használt szövetösszehúzó. Összehúzó, nyugtató, antioxidáns és antibakteriális hatása is van. Ugyanakkor viszont Paula Begoun szerint a csodamogyoró-kivonatba az előállításakor 14-15%-nyi alkoholt (ethanol) tehetnek, ami viszont érzékenyítő, irritáló hatással lehet a bőrre, ahogy az összetevő magas tannin tartalma is, ezért érdemesebb inkább kerülni az összetevőt, ha valakinek gyulladt, pattanásos, irritált bőre van, rosaceával küzd vagy kipirosodásra hajlamos az arca.
Tiszta E-vitamin. A tocopherol egy viszonylag ritkábban használt formája az E-vitaminnak, mert bár a bőrbe jobban felszívódik, mint a gyakrabban használt tocopheryl acetate, a boltok polcain kevésbé hosszan áll el.
Az E-vitamin egy zsírban oldódó vitaminféle, mely az egyik legjobb antioxidáns. Kutatások arra is utalnak, hogy védi a bőrt az UVB okozta károktól, segít a bőr védőrétegének fenntartásában. Remekül együttműködik az A-vitaminnal és a C-vitamminnal is.
Források: FutureDerm és Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Szőlőcukor és („sima”) cukor erjesztésével előállított természetes eredetű, Ecocert által is jóváhagyott sűrítőanyag, mely segít abban, hogy a folyós termék sűrűbb, zselésebb állagúak legyenek.
Citromsav, melyet elsősorban a krémek pH-értékének a szabályozására használnak (hogy ne legynek túl lúgosak). Természetes tartósítószer is egyben. Az élelmiszeriparban is használt ízesítőként (savanykás ízű).
Nátrium hidroxid (marólúg, lúgkő). Vízben oldva erősen lúgos oldatot képez. A kozmetikai iparban kis mennyiségben arra használják, hogy szabályozzák vele a krémek ph értékét (bizonyos hatóanyagok csak bizonyos ph tartományban aktívak, ilyenek pl. az AHA és BHA). Nagyobb mennyiségben bőr irritáló.
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak. Főleg gombák ellen hat. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Potassium Sorbate) használják.
Élelmiszerekben (E202) és kozmetikumokban egyaránt használt tartósítószer. Önmagában viszonylag gyenge a baktériumok elleni hatása, így szinte mindig más tartósítószerekkel kombinálva (pl. Sodium Benzoate) használják.
A benzil-alkohol egy szerves vegyület, a legegyszerűbb aromás alkohol, mely bizonyos gyümölcsökben és teákban természetesen is megtalálható. Színtelen, kellemes, virágos illatú folyadék. Remek antibakteriális és gombaölő tulajdonságának köszönhetően a kozmetikumokban elsősorban tartósítószerként használt összetevő. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.
Helia-D Classic Éjszakai Hidratáló Krém
Valaha volt legjobb éjszakai krémem. Sűrű, de hihetetlenül könnyen beszívódik, az illata finoman gyógynövényes, cseppet sem tolakodó. Reggelre üde, matt bőrrel ébredek. Nagyon szeretem.
Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
Imádom a pumpás kiszerelését, lágy krémes állagú gyorsan beszívja a bőr és táplál, nem ragacsos a bőröm. Hosszú ideje kerestem ilyen tökéletes terméket! Az illata édeskés, nem tolakodó.
Helia-D Regenero Hajhullás Elleni Regeneráló Esszencia
Számomra igazi csodaszer! Amikor elkezdtem használni, a hajhullásomat nagy mértékben csökkentette, azóta pedig szinte alig hullik a hajam. Szerencsére a fejbőrömet sem irritálja és nem zsírosodik tőle a hajam.
Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
Könnyen felszívódó krém, kellemes, visszafogott illattal. Azonnal hidratál és nem hagy ragacsos érzetet.