Chanel

Ár:   9590 Ft   Kategória:   Sminkek szájra
Kiszerelés:   1,2 g   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: szeliger, Módosítva: 2020. március 1.

Kiszerelés:   1,2 g
Lelőhely:   parfümériák, online
Kategória:   Sminkek szájra

Megújult formula!

• tökéletesen keretezi és emeli ki az ajkakat
  • egyesíti a kontúrceruza és a rúzs funkcióját
  • sokáig kitart

bibi24

Tarzicia

2021. július 30.

162. Nude Brun.
Régebben a 93-as Beige Innocent és a 34-es Natural volt meg nekem, minőségre jó volt, csak mindkettő világosnak bizonyult, és elajándékoztam. Ezt a két régi színt - ha jól látom - most a 154-es Peachy Nude és a 156-os Beige Naturel váltotta fel.
A 162-es Nude Brun majdnem egy az egyben olyan árnyalat, mint a Charlotte Tilbury Iconic Nude, ami nekem a "tökéletes" szín. Szeretem, jelenleg ez a kedvenc szájceruzám. Minden rúzsomhoz illik, jó minőségű, krémes és tartós. Hegyező is jár hozzá, és a ceruza végén rúzsecset is van. Elegáns a külseje, és nekem az is tetszik, hogy a ceruzabél körüli rész, nem tudom, mi a szakszerű neve, nem natur fa színű, hanem az is fekete. Szerintem valamiféle műanyag, mert nagyon könnyen hegyezhető, szó szerint hegyezni és nem faragni kell, nem hasad, nem szemetel, hanem egy darabban, szinte héjként kerül ki a hegyezőből.
Zárójelben azért megjegyzem, hogy minőségre még mindig a Sisley szájceruzája a legjobb. (Áradoztam róla egy sort a saját terméklapján, akit érdekel, ott elolvashatja.) Csak sajnos nekik ilyen árnyalatuk nincsen.
Ez a megújult formula a korábbinál szerintem tartósabb, a finish-e pedig teljesen matt (nem ismerek minden színt), a régieknek emlékszem, volt egy minimális fénye.
Rengeteg színben kapható, le a kalappal. A 158-as Rose Naturel tetszik még, lehet, hogy alkalomadtán próbát teszek azzal is.
Egyértelmű az 5 csillag.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. július 30.

162. Nude Brun.
Egyértelmű az 5 csillag.

szeliger

2020. március 6.

Rouge Cerise árnyalatban. Ezzel az egy színnel van eddig tapasztalatom és azt kell mondjam, hogy a korábbi verzióval összehasonlítva nem érzek különbséget. A kivitel hasonló, a kupakok mindkét végén teljesen megegyeznek. A ceruza végén lévő ecset kissé változott, a régi hegyesebb volt, ez az újabb lekerekített végű, olyan hódfarkú, egyébként egész jól használható. Most is adnak mellé hegyezőt, ( óóó, igen, lesz egy Chanel hegyezőnk), az újabb ceruza borítását kissé keményebbnek találom, szerintem nehezebb hegyezni. A tartósság nem változott, beszélgetős időben kiválóan tart, evésnél lekopik. A ráncokba való kifutkározást megfelelően vissszafogja, nekem elsősorban erre kell. Hidratálni nem hidratál, már miért tenné, ez csak hangzatos maszlag. Magában viselve elég gyenge, ha jól előkészíteném a számat, akkor talán elmenne önmagában is, de inkább nem szórakázom vele, vannak nekem szép rúzsaim, amit a számra tudok kenni. A színválaszték hatalmas, ez nagyon jó benne. Szerintem egyébként az EL Double Wear szájceruzája jobb, mert krémesebb és tartósabb is, de ez a ceruza is rendben van.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. március 6.

Antioxidánsok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate
Gyulladáscsökkentők: Ascorbyl Palmitate
Vitaminok: Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

Mesterséges viasz, mely különböző szénhidrogének komplex keveréke. Emulzió stabilizáló, sűrűség szabályozó, megkötő (a krém jobban a bőrhöz „tapadjon”)  és bőrpuhító (emolliens) funkciói vannak a krémekben.

Nem ragadós emolliens anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Bizonyos összetételekben nem elzáró filmréteget kölcsönöz a fokozott bőrvédelem érdekében. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap). Tiszta és hipoallergén bőrpuhító, amely babaápolási termékekhez is ideális.

Ceresin 0 0

A természetben is előforduló paraffin viasz (szénhidrogének keveréke). Emulzió stabilizáló, átlátszatlanná tevő és sűrűség szabályozó anyagként használt a kozmetikumokban. Főleg stiftes kiszerelésű termékekben (pl. ajakápolókban) használják, hogy az szép és szilárd legyen.

Ascorbyl Palmitate a I i I v I gy 2 0

Az Ascorbyl Palmitate a tiszta C-vitamin (Ascorbic Acid) és palmitinsavval lipofil észtere. Az össszetevő védi a termékekben levő olajok telítettlen zsírsavait, és egyéb más olaj-összetevőket is, ami azt jelenti, hogy a krémekben az olajak nem avasodnak meg, és nem lesz kellemetlen illatuk. Az Ascorbyl Palmitate stabilabb, mint a tiszta C-vitamin és nincs irritáló hatása. Az ascorbyl palmitate-ot általában 0,05-1% közötti koncentrációban használják Tocopherol-lal együtt; az összetevő stabilitása e szerint a tanulmány szerint tovább nő, ha 1-2%-os koncentrációban tartalmazza a termék, illetve W/O (víz az olajban) típusú emulziók esetében. Az INCI-Decoder szerint az összetevő a C-vitamin származékok közül a legrosszabb - bár viszonylag stabil, viszont kérdéses, hogy képes-e tiszta C-vitaminná alakulni a bőrön és ezáltal annak minden jótékony tulajdonságát prezentálni (bár a bőr kollagéntermelést valószínűleg serkenti), illetve annak ellenére, hogy az antioxidáns hatása jó, felmerült a gyanú, hogy UVB sugárzást követően elősegíti a lipid peroxidációt és a citotoxicitást is.

Piros színű szintetikus színezék, amely az INCI listákon Red 6, Red 6 Lake, Red 7 és az amerikai piacról származó termékeken Red 7 Lake néven található meg.

Sárgásnarancs színű szintetikus színezék.

Minerál makeupokban gyakran használt por állagú, szintetikus anyag. Bár gyakran mint a talcnál jobb, természetesebb összetevőt említik, Paula Begoun szerint ez nem egészen így van. A bizmut oxikloridot leginkább mesterségesen állítják elő bizmut, kloridionok és víz segítségével. A sminkekben az összetevőt leginkább azért használják, mert sajátos gyöngyházszerű csillogása van és finom porszerű az anyaga, mely jól tapad a bőrhöz. Az összetevő hivatalos funkció besorolása színezék.

Sminkekben gyakran használt lilás, rózsaszínes színű színpigment.