Chanel

Ár:   €79   Kategória:   Sminkek arcra
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Tarzicia, Módosítva: 2022. május 25.

Ár:   €79
Lelőhely:   parfümériák, online

• Arcra és testre is használható
  • Természetes, napcsókolta hatás
  • Ultrakönnyű krém-púder textúra

3 változatban elérhető: Sunshine - light, Sunkiss - medium, Sunbath - deep

adi99

2022. június 12.

Vidékiként egyáltalán nem egyszerű Chanel terméket beszerezni, pedig újabban ez lett a mániám. Heteket szenvedtem vele online az euro árfolyam, a magas szállítási költségek és az elfogyott státusz miatt. Írtam az itthoni üzleteknek is de ők sem tudtak biztosat mondani, hogy kapható lesz e nàlunk. Így amikor már pont feladtam, teljesen véletlenül pont Bécsbe kellett mennie az egyik barátomnak, ahol végül azonnal lecsaptam rá az ottani Douglas üzletben. :)
Online vaciláltam a Licht illetve a Médium között, amolyan mindegy melyiket, max elteszem télre amikor kifakulok. Viszont az üzletben volt az összes árnyalatból ès jaj de jól tettem, hogy végül a Mediumot vettem meg, mert számomra a licht túl világos lett volna. A csomagolás a szokásos kívéve, hogy a kis bársonytasak nem jár hozza, amit hiányolok is, pont annyira, mint a dior új palettái mellől. A tükör szép nagy, a minta elég szép benne és nekem továbbra is ez a krémfehér csomagolás a kedvencem. :)
A termék tartós, szinte egybeolvad a bőrömmel és nagyon természetes. Az ára cseppet sem baráti de hát az árfolyam ennek sem tett jót. Nem azt mondom, hogy pótolhatatlan termék de én nagyon tudom ajánlani ha van rá felesleges keret és annyira szerelmes vagy a márka újabb termékeibe, mint én. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. június 12.

Tarzicia

2022. június 1.

Nem volt egyszerű dolog a háromból választani. A legvilágosabb Sunshine és a középső Sunkiss között nem láttam nagy különbséget, és úgy tűnt, mindkettő meleg tónusú, amit én nem igazán szeretek, mert mindig sárgának, természetellenesnek látom magamon. A harmadik, a Sunbath tán hidegebb tónusú, felé húzott volna a szívem, de az meg már jóval sötétebb, kifejezetten bronzosító szín, amiből meg már bőven elég van a készletemben. Ezt úgy terveztem, hogy az egész arcomra használom.
Végül a középsőt, a Sunkisst-t választottam, és telitalálat. Ez kb. a régi Soleil Tan de Chanel krémbronzosító színe, csak egy picit világosabb. A tónusa nem túl meleg, épp csak annyira, hogy kicsit felmelegíti az arcszínemet, és a nevéhez hűen, tényleg napcsókolta hatást ad. Egy leheletvékony réteget suhintok fel belőle majdnem az egész arcomra, és kicsit építem ott, ahová amúgy a bronzosítót szoktam tenni. Úgy is mondhatnám, hogy laza mozdulatokkal, kicsit bátrabban, nagyobb területen bronzosítok vele. Nagyon természetes látvány lesz, olyan, mint egy fátyol, egybeolvad a bőrömmel. Nem úgy tűnik, mintha bronzosítottam volna, csak egészséges színem lesz tőle, mintha a szabadban töltöttem volna a napot. Tetszik, hogy van egy soft focus effekt-je is. A finish-e ragyogó, a fénye gyönyörű. Mikrocsillámok vannak benne, de az arcomon ezek nem látszanak, max. csak direkt napsütésben, és közvetlen közelről. Az egész elegáns, kifinomult, olyan "Chanel"-es.
A külsejéről írnék még pár szót.
Ez egy Les Beiges kompakt, csak nagyban. Szegény csupaszon érkezik a dobozban, a megszokott fekete bársonytasak igazolatlanul hiányzik. Ebbe az árba szerintem azért még belefért volna, ha már az ecset lemaradt. De bársonytasak ide vagy oda, azt hiszem, én ezt amúgy sem fogom hurcolászni magammal sehova. Jó kis súlya van. Megmértem, 160 g. A normál Les Beiges púder, a benne lévő félhold alakú ecsetkével együtt is csak 85 g-ot nyom. Ehhez képest itt csak 15 g púdert kapunk, normál esetben ez 12 g. Hát elég hamar ki fog látszani a pan alja...
A kompakt maga óriási. XXL-es. Ebben a tükörben sminkeléskor egyszerre nem csak az egyik szememet látom. :-) Akkora, hogy tán még hajszárításhoz is megteszi, ha a szükség úgy hozza.
A púderre nyomott minta most is nagyon szép, ezt is nehéz volt megkezdeni. A felszíne tapintásra selymes, egyáltalán nem porzik. Tetszik, hogy ehhez képest az ecsetet elég csak hozzáérinteni, és máris elegendő anyagot felvesz.
A hozzá tervezett kabuki ecsetet külön lehet megvásárolni. Nem egy must have darab, de én megvettem, ha már lúd, legyen kövér. Klasszikus bronzosításhoz nagy ez a fej, de egész arcra, nyakra, ahogy én használom, tökéletes. Sőt, ezt a púdert a Chanel eredetileg testre is ajánlja, lehet, hogy nyáron ki is próbálom.
Csillagos ötös!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2022. június 1.

A külsejéről írnék még pár szót.
Csillagos ötös!

Hidratálók: Caprylyl Glycol

Gomba- és baktériumellenes hatású tartósítószer.

Mesterséges kék, zöld, piros, lila és rózsaszín pigmentek. További infó itt.