Chanel

Ár:   160-280 $   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   75 ml és 200 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: x, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. április 18.

Ár:   160-280 $
Kiszerelés:   75 ml és 200 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Illatcsalád: orientális-fás

Fejjegyek: citrusok, keserűnarancs, neroli

Szívjegyek: pacsuli, rózsa, jázmin

Alapjegyek: tömjén, benzoin, vanília, pézsma, fás jegyek, fehér csokoládé

Chanel Les Exclusifs De Chanel Coromandel EDP
Ár: 3700/5ml. /6900/10ml , Eladó: Shelby
Állapot: Frissen fújva, Helyszín: Budapest, fizetés: Személyes átvétel, Foxpost, Posta

Verona5

2020. május 2.

2020.05.02.
Teljes mértékű véleményrevízió történik, végre eljött a bőrpróba ideje. Teljesen más így, tényleg imádatos lakkozott paravánillat, nem múzeumos és nem szúette. Kellemes, jól viselhető, beleillik az imádott ámbráim sorába. És ez nem amiatt van, mert változott közben az ízlésem. Kell a bőrpróba hozzá, csak így adja ki az igazi illatát! Kettő helyett öt csillag, egyértelmű.

2018.03.22.
Mentségemre legyen mondva, hogy csak blatteren illatoltam - hú te jó ég, ez egy ósdi szúette szekrény szaga egy régi múzeumi dohos épületben. Lakkozott fa paraván.... lehet.... értem én... kell valami ideológia.... egy illatélménynek jó volt, biztos edzettebb orr szükségeltetik hozzá. A bőrömre nem fújnám fel. Maradok a Shalimar-nál, van benne hasonló jegy és az mégis tetszik. Ez nem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. május 2.

2020.05.02.

2018.03.22.

Keryedi

2020. március 19.

Emlékszem nyáron, az edt nem nagyon bírtam, feledésbe is merült. (Véleményem szerint nem sokban különböznek, talán ez mélyebb és tartósabb) Aztán télen eszembe jutott és hozzájutottam az edp-hez. Ez örök szerelem marad, amíg élek. Exkluzív, intenzív, nagy szillázsú különleges illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. március 19.

Tarzicia

2020. január 30.

Exkluzív, gazdag illat, és nagyon Chanel.
A lakkozott fa paraván, amire a neve utal, egyáltalán nem domináns elem benne, de jól felismerhető, főleg az elején. Az Amouage Library Opus X-ben a rózsa azzal a páccal szerintem nagyon hasonlít ehhez. Ez az "effektus" érdekesen száraz, szinte dekadens, és nagyon beleillik a melengető, orientális összképbe.
Néha mintha felbukkanna benne a Coco Noir, bár ez itt most sértésnek tűnik, mert a kettő nem ugyanaz a minőség. Szavakat nem találok rá, hogy milyen finom pacsulit kap itt az ember, én személy szerint fürödni tudnék benne, mellette ott a szép és komoly rózsa, pici tömjén.
Lenyűgöző az első fél-egy óra, és nagyon sajnálom, hogy ilyen rövid, ill. hogy nem marad így. Ugyanis szép lassan felerősödnek az alapjegyek, főleg a vanília és a tömjén, és innentől kezdve rajtam 80%-ban már Shalimar lesz. Ez nem baj, mert én szeretem a Shalimart, hangulattól függően ősszel-télen használom is, de csakis az EDP-t, ha már Shalimar, hadd szóljon. (Az EDT nekem olyan, mintha kivették volna az illat lelkét, vagy felvizezték volna, a flankerek közül meg egyik se jött be.)
A Coromandel persze jobban tetszik, kicsit más, és egyben több is nála: egyrészt van benne egy kis adag a csodás pacsulis kezdetből, másrészt van egy kellemesen édes, selymes-krémes fehércsokis alapja, egyszerűen kényeztetőbb érzést nyújt, és nem csak finomabb, de kifinomultabb is, mint a Shalimar. Ráadásul nem az a klasszikus "nagyágyú" stílus, ami miatt a Shalimart sokan ódivatúnak, nehéznek, sőt hordhatatlannak tartják. Ja, és a Coromandel minőségben is sokkal jobb, de ezt az árkülönbség is mutatja.
Hogy mennyire összetett illat, és mennyire benne van a tipikus Chanel DNS, arra búcsúzóul még bizonyítékot is kaptam: a vége felé valahonnan előlibbent egy kósza Chanel N.5 illatfoszlány, és biztos, hogy nem hallucináltam, mert semmivel sem téveszthető össze az a legendás szappanos illat.
Öt csillagos parfüm, nem vitás. Nekem is nagyon tetszik, és ha nem lenne annyi aktuális kedvencem (meg két üveg Shalimar + Coco Noir), már felkerült volna a kívánságlistámra. Üvegében amúgy se könnyű beszerezni, és én nem alacsonyítanám le azzal, hogy kis fújósként használom, az nem az igazi. Egy ilyen exkluzív illathoz szerintem szervesen hozzá tartozik az üvege is, és az az érzés vagy szertartás, hogy az ember a parfüm saját üvegéből fúj magára. Nem véletlenül olyan elegáns és letisztult az az üveg. Ez nem sznobság, biztos van - és nem csak Chanel fan -, aki pontosan érti, hogy mire gondolok.
Ui: Azért ha tud valaki Bécsnél közelebbi lelőhelyet, írja meg legyen kedves...;-)

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. január 30.

Exkluzív, gazdag illat, és nagyon Chanel.

GNóri

2019. augusztus 24.

Pont a minap láttam színes képeket Chanel lakásáról. Fényűző, nagypolgári lakás, fehér, barna, arany színekkel. Minden csupa fa, bőr, aranyozás, és ott vannak a csodálatos coromandelek, a festett, lakkozott kínai fa paravánok. Ennek megfelelően a Coromandel egy fás, selymesen fűszeres illat. Mély, meleg, telt. Imádtam, addig a pillanatig, amíg rájöttem, hogy rajtam teljesen olyan, mint a CCC cipőboltok illatosítása. Ami számomra viszont idegesítő és fullasztó, emiatt nem szívesen járok oda. Így akármennyire is szeretném szeretni a Coromandelt, sajnos mindig ez jut eszembe róla, nem tudok a CCC-től elvonatkoztatni:((

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. augusztus 24.

Tubereuse

2019. július 21.

Update: hát már nem kell várnia éveket rám.
Minden tekintetben: illatélményben, mélységben, fizikai önmagában megérkezett hozzám, és többé nem engedem.
Az őszi/téli illatos csapat Top 3 versenyzője.

Chanel Les Exclusifs 3.0:
A környezetemben a sorozat legnépszerűbb tagja. Számomra száraz, egyben nehéz lakkozott faparketta, amikor frissen rakják le. Leszáradáskor nekem mindig felsejlik Carner Barcelona Palo Santoja. Nyilván a tömjén-pézsma-benzoin trió miatt.

Szép is, mély is, exkluzív is, de még várnia kell rám pár évet.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 21.

Update: hát már nem kell várnia éveket rám.
Az őszi/téli illatos csapat Top 3 versenyzője.

Chanel Les Exclusifs 3.0:

Szép is, mély is, exkluzív is, de még várnia kell rám pár évet.

tiltedfate

2018. december 30.

Mindkét nemen el tudom képzelni, viszont szerintem igényli a kicsit elegánsabb ruházatot. Édes de soha nem válik túl édessé, fás, púderes, kicsit oldschool illat, de nagyon jól el lett találva.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 30.

aranybarack

2018. december 22.

Megértem a népszerűségét, de ez is nagyon édes illat. Klasszikus Chanel alapok, aldehides, poros, régies, rajta gourmand fehércsoki réteg. Mély, meleg, jó érzés viselni. Viszont - többeket zavart a környezetemben, avittnak, büdösnek és két fújást is túl intenzívnek éreztek. Részemről maradok a sorozatban a Cuir de Russie bőrös illatánál, jobban én vagyok. Egész napos, nagy szillázsú, intenzíven ragaszkodó illat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 22.

lvd

2018. augusztus 6.

Most itt a 40 fokban a Balaton partján fújom magamra és rájöttem hűsít, csak a tarkòmra a hajam alá fújom. Sajnos nem strandolok, hanem dolgozom nagyon finom az illatos kicsit komolyabb leszek tőle, imádom most is mint tèlen vennem kell egy extra nagy üveggel belőle!!

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. augusztus 6.

aidanne

2016. október 23.

Gyonyoru munka , innen is szeretnek gratulalni a Chanelhaznak ismetelten. Meseszep alkotas, minden jegye a helyen. Ugyerzem, hogy a chanel kozkedvelt illatait egybe gyurtak volna:))) no de komolyra forditva a szot valoban egy minosegi, szepseges muveszi illatot sikerult krealniuk.
Az illatrol: szamomra van egy kisse foldes, kisse dohos szaga, ami az idok mulasara is emlekeztet. Benne van a milt a jelen es a jovo.
Kulonleges osszjatek a boron, ha kapnam ajandekba bdoglennek,en azonban ettol fuggetlenul nem vagyok benne biztos hogy felkeresem. Meg nem. Fujosom van belole, es az most kielegit:) Az otcsillag termeszetesen jar, mert ami szep es muveszi, azert en pontot nem vonok le mert nalam nem teljesedett ki. Semmi baj, ettol te meg Coromandel, gyonyoru vagy ❤️

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. október 23.

lianex

2014. szeptember 14.

Pár éve, amikor megjelent, teljesen oda meg vissza voltam érte már a leírás alapján. Akkor még csak 200ml-s kiszerelésben lehetett kapni (azóta már van 75ml-s is), egy vagyonért, alig pár helyen a világon (naná, ettől exkluzív). Egy amerikai parfümmániás weboldalán vettem belőle egy kis üvegnyit, és vártam a csodát. Tetszett, amit kaptam, tényleg egy darabka luxus érzése ez a parfüm, de valahogy elmaradt az a hanyattesős rácsodálkozás, amire számítottam.
Ettől függetlenül jár neki az öt pont, mert egy fantasztikusan összerakott parfüm. Gazdag, fás-fűszeres, jellegzetesen Chanel pacsulis illat. Egy fújás is sok belőle, annyira erős és tartós.

A nevét egyébként a kínai, festett-lakkozott fa paravánokról kapta (érdemes rákeresni a Coromandel screen elnevezése a google-ban, gyönyörűek).

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2014. szeptember 14.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Coumarin, Citronellol, Geraniol, Citral, Benzyl Benzoate, Farnesol, Eugenol, Benzyl Alcohol, Benzyl Salicylate
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.