Chanel

Ár:   32 490 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Erzsi73, az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2019. március 13.

Ár:   32 490 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 1921

Illatkategória: aldehides-virágos

Illatösszetevők: aldehid, narancs, ylang-ylang, bergamott, citrom, jázmin, gyöngyvirág, rózsa,  borostyán, szantálfa, pacsuli, pézsma, vanília, okamoss, vetiver

Ár: 13000 Ft , Eladó: bernikrém
Állapot: 100 / a képen látható mennyiség (kb35-40 ml), Helyszín: Budapest, fizetés: személyese, foxpost,posta
Chanel N°5 parfüm 50 ml
Ár: 20 000 Ft , Eladó: Emjy
Állapot: 1x fújtam belőle kipróbálás miatt, Helyszín: Pécs, Budapest, fizetés: elsősorban személyes átvétel
davidkriszti

2019. november 5.

A baratnomtol kaptam egyszer, es eleinte nem igen voltam odaig meg vissza erte, de hogy meg ne bantsam el kezdtem hasznalni. Egy ido utan el sem tudtam a napomat mar kepzelni nelkule. A tisztasag erzeset jutattja eszembe, reggel zuhanyzas utan felfujva, kicsit olyan erzesem van, mintha megnyujtana a frissesegemet. Az en tapasztalatom alapjan ez a parfum kepes barkit meghoditani. Nem tolakodo egyaltalan, talan a visszafogottsaga miatt en inkabb nappalra hasznalom, es foleg amikor irodaban dolgozom. Estenkent szeretem az eros illatokat, mint a Laya vagy az Ambre Tigre Givenchytol.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 5.

Tubereuse

2019. november 2.

No. 5.
Lehet utálni/lehet imádni, de szó nélkül nem lehet mellette elmenni. Az aldehides illatok királynője, ahol a két udvarhölgy a No. 22. és a No. 5. Pure parfüm.

Időtlen és klasszikus.
Aranybarna aldehides elegancia.
Ha csak ezt a parfümöt köszönhetnénk Gabriellenek, már nagyon hálásnak kellene lennünk.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 2.

No. 5.

Időtlen és klasszikus.
Aranybarna aldehides elegancia.

Gina77

2019. október 7.

Valószínűleg túl fiatal vagyok még ehhez az illathoz, túl nehéz számomra. Talán később jóban leszünk, egyenlőre egy idősebb nőn tudom elképzelni mindenképpen, nem egy egyetemistán.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2019. október 7.

GardenofEve01

2019. szeptember 30.

Na igen. Marilyn illata...Téli/őszi estéken érvényesül a legjobban. Nagyon kevés kell belőle és a kifejezetten hidratált bőrtípuson, aminek a hőtartalma is nagyobb (vagyis mint az enyém) az összes jegy közül a citrusos-narancsos tónusok érezhetők leginkább. Megrészegítő! :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. szeptember 30.

Milva07

2019. augusztus 23.

Ma reggel kinéztem az ablakon, a hegyek teteje még csak nem is sejlett a ködös-felhős párában, 12 fok volt, MA őt fújom, döntöttem hirtelen. Éreztem, hogy a hideg pára jót tesz az illatnak, és milyen igazam volt: meleg-krémes puhaságot von körém, ringatózom az illatban, felhő vagyok én is... Igen, ezt az érzést vártam...

Egyszer már szerettem volna Őt. Ő nem AKART engem. Most, hogy 50 vagyok, ismét megpróbáltam, lám, a fennhéjázó, borbolya-szúrós hölgy elővette szebbik modorát , selyemmel vonta be tüskéit és megengedte, hogy lágyan vállára hajtsam a fejem. Na, nem örökre, nem elbóbiskolni, de nem ám. Csak akkor, ha őnagysága is akarja, ha méltónak találja ruhám/kedvem/tartásom/ önbizalmam az adott pillanatban.Ha nem, huss, repül a selyemburok az ágakról és maradnak a tüskék...
Rajtam puha meleg virágillat, az aldehidek szelídek és főleg a pacsulit érzem belőle. Rendkívül tartós, nem össze-vissza fújdogálandó illat. Ha viselni szeretném, jól meg kell gondolnom: el tudom-e viselni, el fog-e viselni. Vagy szenvedhetek egész nap, mert nem vonz, hanem taszít....
Marlene Dietrich akár már hordhatta (volna) is, ha nem a Bandit (Robert Piguet) lett volna a kedvence.
35 milisem van, kb az életem végéig ki fog tartani, de ez így van jól. A tüskék még ott vannak a borbolya ágon, bár már nem mind.....

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. augusztus 23.

Kicsike1981

2019. augusztus 13.

Nagyon kiváncsi voltam erre az illatra, pontosan azért amiért ennyire népszerű még mindig. Valahogy a parfümériákban soha nem foglalkoztam, hogy "megszagoljam" hiszen mindig az újdonságok érdekeltek. Aztán egyszer lehetőségem lett volna venni egyet jó áron és majdnem le is csaptam rá, mondván az egyik legnépszerűbb parfüm a világon....nem hagyott nyugodni a gondolat, így vásárlás előtt elmentem egy drogériába, hogy még is csak tisztába legyek ezzel az illattal. Hát hogy is fogalmazzak.....37 éves vagyok......de ez az illat részemről igazi idős asszonyos - mamás illat. Nem mondanám, hogy büdős, hiszen ez egy parfüm....de nekem nagyon nem tetszett. Kellemetlen illat, soha nem viselném még ha ez valami milliót érő kincs lenne se. Nem akarok senkit megbántani, szerintem ennek a parfümnek is meg van a maga korosztálya. Szerintem egy kicsit túl van lihegve a média által, de ez az én váleményem, senkit nem szeretnék megbántani.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. augusztus 13.

Bigris

2019. augusztus 7.

Tavaly tavasszal, nyáron fújtam először papírra. Borzasztóan büdösnek éreztem. Ment is a kukába a papír nemsokára. Csodálkoztam, hogyan tetszhet ez a borzadvány bárkinek is, hogyan maradhatott fenn ennyi évtizedig töretlen rajongással. Nem hagyott nyugodni a dolog. Egy.két hónappal később egy jó meleg nyári napon fújtam még papírra belőle, de most nem dobtam ki a papírt. Az íróasztalomon csücsült mellettem órákig. Éééés megtörtént a csoda. Bábból pillangó lett, büdiből gyönyörű virágillat. El sem hittem. Akkor még nem vettem meg. Nem voltam jó barátságban a szantállal, amit nagyon erősen kiéreztem belőle. Kipróbáltam még az Eau Premiert is. Az viszont annyira szépen muzsikált rajtam, hogy vettem két használt régi, hosszú üveges verziót, ami nekem jobban bejött, mint sima No. 5 edp. Aztán jött az újabb váltás. Rákattantam a szantálos illatokra. Azóta jobban tetszik a No 5. maga, mint a Premiere. Nem használom sokat, csak ritkán kívánom meg, azért ez a mennyiség, ami nekem van, sokáig elég lesz. Szerencsére itt a KM-en sikerült vennem egy 2000-es években gyártott 25 ml-nyi mennyiséget, és van fújósom az új verzióból is. Ebből is jobban tetszik a régi. Egy kicsit mélyebb (jázminosabb, szantálosabb???) és púderesebb is, mint a jelenlegi, de igazából nagy különbség azért nincs a kettő között. A régi tartósabb talán. (Vájt orrúak biztosan jobban érzik a különbséget a kettő között.) Sajnos az újabb gyártású hamar elillan. Négyest adok neki azért, mert inkább a jelenleg nem ő a kedvencem, ritkán használom, de időnként vágyom rá, olyankor fürdőzök a virágos-szantálos-púderes illatában. Az üvege is nagyon tetszik. Letisztult, elegáns.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. augusztus 7.

elvanui

2019. július 29.

Nagyon csiklandós-buborékos-pezsgős aldehidek mögött, ha odakukkantunk, a L'Heure Bleue kishúga bújik meg.
Tudom, Róla többet illene írnom, talán én így lázadok:).
Szeretem.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 29.

Tudom, Róla többet illene írnom, talán én így lázadok:).
Szeretem.

HunnyB

2019. július 19.

Nagyon egyedi illat, mondhatni a kedvenc parfümöm (az Alien mellett). Rajtam lágy, krémes, púderes illatkompozíció. Abszolút nem a nagyi szekrénye jut róla eszembe, ahol naftalinnal telepakolt ódivatú bundák sorakoznak. Persze azért nem áll tőle messze a sznobizmus. Hiszen amire leginkább asszociálok, az egy nagyon elegáns ruha, akár kalappal, valamint egy szögegyenes háttal ülő elegáns hölgy, aki épp az operaházban lapozgatja az aktuális műsorfüzetet. Van, akinek bejön a lágy, unalmas elegancia.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. július 19.

széva

2019. május 22.

Kipróbáltam,mert a premiert szeretem. Nem olyan jó rajtam mint a premiere. És az mintha még tartósabb is lenne.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. május 22.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Citral, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 14700, Yellow 6 Lake / CI 15985, CI 42090
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)