KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Chanel

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Erzsi73, az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2017. február 6.

Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 1921

Illatkategória: aldehides-virágos

Illatösszetevők: aldehid, narancs, ylang-ylang, bergamott, citrom, jázmin, gyöngyvirág, rózsa,  borostyán, szantálfa, pacsuli, pézsma, vanília, okamoss, vetiver

Ár: 20000 Ft + posta költség , Eladó: xadriennx
Állapot: Celofános, új, Helyszín: Szeged, fizetés: Banki átutalás után postázom, vagy személyes átvétel
Chanel N°5 35 ml
Ár: 6500 + postaköltség , Eladó: xadriennx
Állapot: Félig van, Helyszín: Szeged, fizetés: Banki átutalás után postázom, vagy személyes átvétel

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

dorcsiga

2018. július 20.

Elöljáróban annyit hadd mondjak, hogy nagyon ritka az a parfüm amitől nem lesz instant migrénem, és ez a csoda bizony ilyen :)

Először 12 évesen találkoztam az illattal, nagybátyám hozott egy újságot Párizsból, abban volt egy illatminta. Párnám alatt tartottam, naponta ezerszer szaglásztam, szinte másik dimenzióba kerültem szimatolás közben. Addig sírtam érte míg anyuék bementek a boltba, hogy na akkor karácsonyra kapja meg a gyerek ha ennyire imádja, legyen boldog. Mikor kérték a boltban, az eladó hölgy konkrétan leh.lyézte őket hogy mekkora tuskó ötlet már öregasszony parfümöt venni fiatal lánynak. Anyuék elbizonytalanodtak, nem vették meg, ezt az egészet is utólag mesélték.
Mikor egyetemre kerültem, bementem egy douglasbe, hogy én bizony újra megszagolom ha addig élek is. Nem volt kellemes illat, kifejezetten zavart. Csalódottan hagytam ott.

Pár napja megint bementem az üzletbe, igazából rúzst venni, de ha már arra jártam, gondoltam, beleszagolok. Akkor láttam hogy két féle üveg van egymás mellett, az egyik egy fehéres a másik sárga színű folyadékot rejt. A fehér a korábban szagolt éles, durva illat. Na de a sárga, az életem szerelme lett! Fújtam a kis papírra, egész nap azt szagoltam. Másnap fújtam magamra is, ez a végső próba, hajlamos rajtam máshogy mutatni egy illat. Magamon is imádtam. És akárki érezte rajtam, szinte hipnózisban szimatolt, hogy mi ez a jó illat. Néha még álmomban is érzem, annyira rabul ejtett. Szóval a következő fizuból megveszem, és szerintem már sosem cserélem le, annyira egyek vagyunk az illattal.

Röviden : akihez illik, azon fantasztikus lesz és mindenki csodálni fogja. Akihez nem, annak egy vödör WC illatosító is szimpibb lesz, kifejezetten megosztó illat

Update
Bementem megszaglászni mindent, Eau és Eau premiere volt az, amit én hiába szaglásztam, nem tetszett (meg hát az apró betűt már nem figyeltem, nem is értettem, miért sárga az egyik és közel áttetsző a másik :D)

dorcsiga
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. július 20.

Update

Nancika

2018. július 18.

Ha meg kellene nevezni azt a három dolgot, amit a legnehezebb volt letennem, amikor az állatkísérlet-mentessé varázsoltam a fürdőszobámat, a Chanel N°5 biztos rajta lenne (mind a két verzióban) a 3 legnehezebben lecserélt termék listáján. Olyannyira, hogy az utolsó üveg alján tartogattam pár cseppet, amit mindig csak jeles alkalmakkor használtam.

Érdekesség: aztán páran összeálltunk, hogy rendeljünk az Eden oldaláról (hogy szétdobjuk a szállítási költséget), és a választásom egyértelműen a NO.7 EDEN NUMBER FIVE parfümre esett. Ugyanis ez a cég a világ leghíresebb illatainak készíti el az állatkísérlet-mentes és vegán verzióit. Amikor megérkezett, azonnal kipróbáltam: egyik kezemre az eredetit fújtam, a másikra pedig a dupe-ot, és nem kellett csalódnom, a két illat megszólalásig hasonlított egymásra. Ahogy telt az idő, a szív- és az alapillatok is kb. egyszerre bukkantak fel és ugyanolyanok voltak. A végére már nem emlékeztem, hogy melyik csuklómra melyikből fújtam, de nem is volt erre szükség, mert mind a kettő ugyanolyan illatú volt. A tartóssága is megér egy misét, a kabátomon egy fújás két nappal később is tökéletesen érződött. A szétdobott szállítási költséggel pedig összesen 9600 Ft körül fizettem a 50 ml-es dupe-ért, ami nevetségesen olcsó a számomra tökéletes illatért, pláne akkor, ha számításba vesszük azt is, hogy ez az eredeti mennyibe kerül.

Nancika
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. július 18.

Vaslady

2018. július 8.

A bőr,a bőröm,amelyben élek,nem viseli el,ezt a szagot.
Rajtam büdös,hiába Chanel,és hiába rajongok a márkáért.
Büdös :(

Vaslady
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 8.

A bőr,a bőröm,amelyben élek,nem viseli el,ezt a szagot.
Rajtam büdös,hiába Chanel,és hiába rajongok a márkáért.
Büdös :(

Scent

2018. július 8.

Ezt az illatot próbáltam 20, 30 és most, 40 évesen. Ezt az illatot csak Merlyn Monroe tudta valószínüleg hasznosítani, mert annyira xar, Ö meg bombanő volt, h kit érdekelt mit fújt magára...Nem érdekel, h Chanel. Borzalmas. Nekem 2Ft-ot nem ér. Nem is ismerek olyant, aki valaha alkalmazta volna ezt a vegyszert...

Scent
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 8.

Orsi0401

2018. július 1.

Tizenéves koromban szagoltam először és emlékszem, teljesen kiakadtam, hogy ez a szörnyűség lenne a "nagy Chanel no. 5?" 40 év fölé értem, és a hugomtól kaptam két kis fújós mintát, mert ő nem szereti. Kíváncsi voltam, most milyen viszonyban leszünk, mert tudom, hogy bizonyos illatokra meg kell érni. Szóval azóta csak néha merem használni, nehogy elfogyjon ☺️ először kicsit erős kifújáskor, de negyed óra után és még hosszú órákon keresztül sem győzöm szagolgatni magamon, annyira imádom ☺️ Próbáltam hasonmást keresni, mert azért ekkora összeget mégsem szánok rá, a yodeyma majdnem megszólalásig hasonlít is, de mégsem adja azt a gazdag, telt illatot a leszáradás után, ami még órák után is mindig új árnyalattal érezhető a bőrömön. Örülök, hogy megértem rá végre ☺️

Orsi0401
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. július 1.

Hecate

2018. június 15.

Olvasva az ellentmondásos véleményeket úgy vélem a kedvelő és az ellenző tábornak is igaza lehet. Saját tapasztalatom alapján gondolom így. Az egyik női ismerősömet - sajnos más nem él, nyugodjon békében - mindig finom, nőies, kifinomult illat lengte körül. Külföldön jutott eredeti parfümökhöz. Ezek az illatcsodák és az aranyékszer gyűjtése volt a hobbija. Neki a Chanel volt a kedvence, naponta használta, tehetős volt, megtehette. Más illatokat tovább ajándékozásra vagy a mutatós üvegek miatt szerzett be és a Chanel volt számára a favorit. Rajta a Chanel annyira kellemesnek bizonyult, hát mindig őszintén dicsértem és örömmel éreztem meg rajta ha találkoztunk. Én is ilyen frissítő illatölelésre vágytam nagyon... Mikor tini lettem épp nála töltöttem pár napot, és szeretettel meg akart ajándékozni. Kérte tartsam a kezem és csukjam be a szemem. Kis permetet éreztem. Valami egyszerre öregasszonyos, férfias és igen agresszíven szúrós illat csapott meg. Vártunk egy ideig, ám utána se változott kellemesre. Pedig a Chanelről annyi csodát hallottam, hogy legendás, meg a parfümök királynője. Nem akartam elhinni, hogy ez az a virágos, nőcis illat lenne, amit rajta érzek. Ő aztán magára is fújt és a megszokott kellemes légkör vette körbe. Nem tudtuk hova tenni az esetet, és a következő napokban még többször is próbálkoztam a Chanellel, már egyéb testfelületen is. Ugyanígy jártam, orrfacsaróan agresszív szaggá vált rajtam az áhított illat, hiába vártam meg a leszáradást. Képtelen voltam megbarátkozni vele. Végül vérző szívvel azt javasoltam ne haragudjon meg rám, de használja el, hiszen ő úgyis szereti és rajta tényleg mesés, míg rajtam BORZadály... Undorodtam tőle. Sajnos az emberek bőre nem egyforma és ugyanazzal az illattal a bőr kémiai összetevői miatt máshogy vegyülünk. Ezt akkor még nem tudtam, de később felnőttként néztem egy tévéműsort, ahol a magyar "orr", Zólyomi Zsolt parfümőr is mesélte ezt. Eszembe jutott a Chaneles csalódásom és már tudom mi volt az oka: Más-más bőrben élünk. Úgy vélem bizony van, aki hozzám hasonlóan járhat, de nyilván akad sok szerencsés nő is, aki boldogan használhatja.

Hecate
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 15.

Kremcica

2018. május 23.

Nagyon nem a stílusom. Igazi poros-virágos, régivágású tartós "öregasszony" illat. No nem büdös, csak jellegzetes és karakteres. Az biztos hogy nagyon klasszikus és nagyon Chanel, de szerintem keveseknek illik (jó nekik, mert tuti egyedi illat)

Kremcica
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 23.

Gordy

2018. május 16.

Hetek óta ismerkedünk, de azt hiszem ez nem fog menni. Ez is tipikusan az a parfüm, amit vagy szeretni lehet, vagy utálni. Nálam az utóbbi sajna. Irritáló, büdös szaga van. Konkrétan megfájdul a fejem tőle. Megyek és lemosom... Újra.

Gordy
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. május 16.

karolina.szanda

2018. április 28.

Én ezt az illatot nagyon szeretem.
Nem zavar ha mások nyanyásnak gondolják.
Nagyon tartós, aldehides finomság.

karolina.szanda
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. április 28.

Én ezt az illatot nagyon szeretem.
Nem zavar ha mások nyanyásnak gondolják.
Nagyon tartós, aldehides finomság.

emeseee6

2018. április 21.

Hát én nagy Chanel parfüm "gyűlölő" vagyok. 80-90%ban annyira ódon és nehéz illatok,hogy nem csak hozzám (ott pláne nem ,25 éves vagyok),de egy középkorú hölgyhöz sem gondolom,hogy passzolna. Ha személyiségjegyeket kéne társítani,olyan valakit képzelnék hozzá,aki jó 50 elmúlt,egy igazi "fapina" XD ,sosem mosolyog,sosem kedves,sosem spontán.
Kimondottan erről az illatról szólva pedig,háááát én elismerem,hogy a maga idejében jó lehetett,mindenképpen jó,hogy megszületett,de egyszerűen eljárt felette az idő. Számítógépet sem az első modellt használjuk már ,és felesleges is ilyesmit erőltetni :D Persze van kivétel,ahol előny ,ha valami régi (bor,whiskey stb) ,de én egyébként is nagyon újító szellem vagyok,utálok a múltban élni,úgyhogy ez nekem ,most 2018-ban egy hatalmas NEM SOHA.

emeseee6
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. április 21.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Citral, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 14700, Yellow 6 Lake / CI 15985, CI 42090
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!