KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Chanel

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Erzsi73, az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2017. február 6.

Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 1921

Illatkategória: aldehides-virágos

Illatösszetevők: aldehid, narancs, ylang-ylang, bergamott, citrom, jázmin, gyöngyvirág, rózsa,  borostyán, szantálfa, pacsuli, pézsma, vanília, okamoss, vetiver

Ár: 25.000 Ft , Eladó: szabokriszta
Állapot: Bontatlan csomagolás., Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel, készpénzes fizetés
Ár: 22000 Ft , Eladó: CyberPunk
Állapot: 1-szer próbált, Helyszín: Debrecen, fizetés: banki utalás után postázom vagy személyes átvétel

MiniMazsi

2018. január 5.

Anyukámat leptem meg ezzel a parfümmel és a Chanel Cocoval, Neki ez sajnos egyáltalán nem jött be, úgyhogy megkaptam én :) Az elején tényleg kicsit öregasszonyos illata van, de később, rajtam nagyon kellemes illata lesz. Viszonyítva a Cocohoz, ami valahogy rajtam egyáltalán nem mutat semmit, valahogy azzal kevésbé illünk össze, mint a nagy ikonnal. Még keresem az alkalmakat, mikor tudom majd viselni.

Update:
Fel kell pontoznom, mert beleszerettem. Nagyon jó illata van rajtam, különleges, semmi öregasszonyosság nincs benne. Megérdemli a maximum csillagot!

MiniMazsi
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 5.

Update:

dalma92

2018. január 3.

Elegáns, tiszta, minőség. Szappanos, finom, lágy. Azzal a fenntartással, hogy az eleje nekem sem az igazi, de kb egy óra után nagyon szép. Jó vétel volt, én örülök neki. Szeretném még a Cocot is, beszerzés alatt van. :)

Tegnap írtam a véleményt, de hozzá kell még fűznöm a mai tapasztalatot. :D
Remélem nem botránkoztatok meg senkit, de az én orrom bizony kiérzi az íriszt, és ez az írisz nagyon hajaz a Prada íriszes illatára, amit szintén nagyon szeretek. De Chanel Ötöse melegben fullasztana. Ezek a hűvös reggelek pont neki valók. Szóval íriszt kedvelők előre! :)

Up
Tartottam tőle, hogy majd magamnak sem merem bevallani, hogy igazából nem tetszik, hogy tényleg igazak a negatív vélemények, nem akartam a nevéért, a márkáért szeretni, hazugsággal palástolni magam előtt a csalódottságot.
Az egyik illatom amit nagyon szeretek csak úgy, az üvegből is hosszan szagolgatni, gyönyörködni. Magamra fújni nem esik jól bármikor, de tegnap például fújtam a fülem mögé egyet-egyet.
Ilyen finom eleganciát, légy púderes felhőt... ismét rácsodálkoztam, hogy valóban milyen szép illat.
Adjatok neki esélyt, ne írjátok le rögtön...
Egyik örökös darabom, amit még a megvétel előtt ösztönösen tudtam, hogy szeretni fogom, és így is lett. (Töröltem a véleményem elejét, bár még mindig igaznak tartom, amit írtam, de ehhez a letisztult, finom illathoz így méltóbb a véleményem :))

Up
Egyre inkább meggyőződésem, hogy akik szerint ez büdös, és öregasszonyszag (dehogy az...) és még sorolhatnám, azoknak 80%-a csak üvegből szagolta (mit nekik bőrkémia, illatpiramis, leszáradás...), pár százalék már volt olyan bátor, hogy magára is fújta (!), és úgy megijedt az aldehidektől, hogy két perc után lemosta. ...ééés innen születnek a fent említett jelzők.
Tudom, elfogult vagyok, mert szeretem ezt a parfümöt. De nagyon elszomorít, hogy mennyire nem adnak esélyt emberek egy-egy illatnak. Korszellem manapság, hogy embereket első ránézésre elkönyvelünk, véleményt alkotunk, keményen bírálunk. Felhúzzuk az orrunkat, és azt mondjuk: ez biztos ilyen, meg olyan. Aki érzi a párhuzamot, az jól érzi.

dalma92
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. január 3.

Tegnap írtam a véleményt, de hozzá kell még fűznöm a mai tapasztalatot. :D

Up
Adjatok neki esélyt, ne írjátok le rögtön...

Zsozs

2017. december 13.

Annyian írtak már róla csodákat előttem, de szerintem is tényleg csak azt lehet. Kisebb koromban az illat nagymamámmal azonosult és már akkor imádtam akárhányszor megéreztem. Tőle kaptam az első üveget, aminek mai napig imádom minden egyes cseppjét. Egyszerűen káprazatos,nosztalgikus(egyáltalán nem "öreges", vagy mit is írt valaki:D), elegáns, púderes illat ami számomra egyáltalán nem tolakodó. Az órák elteltével egyre jobban beszívódik a bőrbe, a nap felénél már tényleg csak az érzi rajtam akinek kell is. :) Egy szó mint száz, szerintem a legcsodásabb alkotás.

Zsozs
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. december 13.

pinky001

2017. október 29.

Valóban a nagybetűs parfüm, s én balga még nem is véleményeztem. Minden évben érte nyúlok, amikor beköszönt a tél. Szerintem egyáltalán nem öregasszonyos, viszont ezt csak egy igazi NŐ tudja viselni, aki már letett valamit az asztalra. Tény, hogy még én is fiatal vagyok, de ha a nagymamám úgy gondolta tavaly karácsonykor, hogy megértem erre az illatra, miért is ne? S jól érezte, tudom viselni, ez a nem mindegy ennél a bizonyos Ötösnél. :))

pinky001
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. október 29.

dorottya96

2017. október 23.

Nagyon furcsák a vélemények A nagybetűs PARFÜMről. Fiatal vagyok, egyetemista de eszembe nem jutna 'leöregasszonyozni' ezt a csodás illatot. Ez maga a luxus. Az elegancia és talán még a sznobság is. Kortalan és hű önmagához. Megadja azt az önbizalmat, amire a mai tucatillatok nem képesek. Akinek pedig a birtokában van A parfüm, az ezzel pontosan tisztában is van. Különleges, megismételhetetlen és elragadó.

dorottya96
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2017. október 23.

Ildiko9

2017. szeptember 21.

Volt egyszer egy kislány, aki ámulva nézte, hogy a nagymamája berakott aranyszőke haját fésülte az előszobában. Ott egy pici üvegecske, amiből elegánsan egy-egy pöttyöt a nyakához érintett. Elegáns volt és nagyvilági. Amolyan "majd a felnövök én is ilyen leszek". Gyönyörű nő volt (és máig az is). Körbelengte ez az illat. Egyszerűen ahogy kilépett az utcára alig 160 cm magasan és 50 kilósan - hercegnővé vált. A férfiak akkor még megemelték a kalapjukat, erre is emlékszem. S én imádtam a kezét fogni az én királynőmnek! Mert ő az volt. Lebegett, tökéles volt. Máig emlékszem ezekre a képekre. A mai napig is az, pedig már 90 éves elmúlt. Már nem használ parfümöt, de féltve őrzi az üveget. Mert az egy xxxxxx éves eredeti Chanel.
Én tegnap teszteltem, s egy pillanatra újra az a kislány voltam, aki sétált. hogy öreges illat lenne? Rajtam nem, egyáltalán nem. Először azt mondtam, hogy húúúúúúúúú...ez bizony túl sok. Néhány perc után viszont a tengerparton körbelengett az illat. Nehéz leírni, hogy milyen. Egyszerűen, viselni kell tudni. Csak érzed és valahogy utazol, és utazol..és utazol az élmény, az illat és az emlékek varázsában :)
Bár ez nem az lesz, amit minden nap használok, de biztos, hogy 30ml-es a polcomon fog díszelegeni hamarosan. Mert egy ilyen is kell. Az emlékek őre..

Ildiko9
Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 21.

Boriskajuliska

2017. szeptember 11.

Időről időre próbálom szeretni de, sajnos nem megy! Öreges, kellemetlen, próbáltam kivárni, hátha változik rajtam, de csak a rosszullétig fokozódott az émelygés. Más CHANEL illatnál ezt nem tapasztaltam sőt a Mademoiselle az egyik kedvencem. Félve írom le, de rovarirtó légfrissítő keverékének érzem fullasztó változatban. Talán még egy kellemetlen nexust is párosítok hozzá a lelkem mélyén. Elismerem innen nehéz lenne nyerni! Viszont a 16 éves Maszat cicám (ő már öregnek számít:) majd belém búj gondolom az illat hatására, mondjuk Ő átlagon felül érdeklődik minden krémem, testápolóm stb iránt. Ez is kevés nekem a 2 csillaghoz:(

Boriskajuliska
Bőrtípus: Zsíros |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. szeptember 11.

zabszalma

2017. szeptember 9.

Ő a mindenem ! Olyan finom eleganciával, olyan lágysággal, nemességgel áraszt el a viselése, hogy felfújás után mindig azt érzem, hogy bárcsak megihatnám, hogy belülről is örökre illatozhassak tőle. Annyira finom citrusos, púderesen romantikus illat rajtam, hogy nem tudok betelni vele. Minden egyes alkalommal egy kisebb eksztázisba jövök az élménytől amit ad. Pedig másfél évvel ezelőttig meg sem illatoltam, mert elkönyveltem mások véleménye alapján,hogy ez nem finom. Tényleg nem finom, mert ez inkább maga a csoda. Engem rögtön levett a lábamról, de szerintem ez olyan parfüm, amivel érdemes hosszan ismerkedni, szokni, ízlelgetni, mert az első elutasító hátrahőkölésekből, nagy szerelem lehet ám. Ha másik parfümöt viselek, akkor is fújok belőle, hogy ő is velem legyen. Bármilyen illattal együtt is gyönyörűen muzsikál.Megszépíti a napjaimat, rajta keresztül látom az egész világot. Tartósnak nagyon tartós, de nem sokat számít, mert hatósugara szinte nulla. Bárhova fújom, képtelen megtenni az utat az orromig, hogy érezhessem, ezért sűrűn szagolgatom a csuklómat. Ez az egy szomorúságom vele kapcsolatban. Tervezem, hogy valahol felkutatom a tömény parfüm változatát, hátha annak nagyobb szillázsa van.

zabszalma
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. szeptember 9.

Vinike

2017. augusztus 30.

Mit is írhatnék róla, amit az előttem lévő 198 bejegyzésben még nem írtak le?? :))
Hétfőn az enyém lett 50ml ebből a folyékony aranyból. 2010-es kiadás, bontatlan, szekrényben tárolt. Kicsit izgultam hogy milyen lesz, de kifogástalan. (Tényleg nem tudja valaki mikor reformulálták? ) Úgy tűnik én jóban vagyok az aldehidekkel, mert a kifújás pillanatától imádjuk egymást. Én nem érzem nyanyásnak, sőt igazából régiesnek sem. Bár annyiban mégis, hogy hála az égnek köze sincs a mai trendhez. Mintha egy csillogó, selymes luxuspúder simulna a bőrömre. Olyan könnyedén, magától értetődően viselem mintha mindig is az enyém lett volna. Krémes, puha, boldoggá tesz ahogyan körülölel... Ő és a Shalimar mindig kiemelt helyen lesz a polcomon és a szívemben is.

Vinike
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. augusztus 30.

mindapinkszent

2017. augusztus 30.

Az alfa és az omega, a parfümök örök királynője. Lehet ezt tagadni, lehet az illatát lefitymálni, de királynőket sem szereti mindenki. Vannak royalisták és vannak republikánusok, vannak, akik túlhaladottnak ítélik a királyságot, és vannak, akik a biztonság, a békeidők utolsó szalmaszálának tekintik a monarchiát, vannak ünnepen integetők és vannak titkon merényletet tervezők, de hidegen senkit nem hagy az uralkodó.
Megtisztelő és felemelő érzés a királynőt otthon, a polcon tudni. Az illatot elemezni, leírást adni róla felesleges, mindenkinek más arcát mutatja, nem lehet rétegekre bontani, csak vagy élvezni vagy fujjogva félrelökni.
Én azt vettem észre, hogy amikor viselem, kihúzom magamat és hölgy vagyok. Nem dolgozó háziasszony a külvárosból, nem farmerban buszozó átlagnő, hanem hölgy. Chanel No. 5, Ön tud valamit, amit nem mindenki ért meg, de akinek sikerül, az kiváltságosnak érezheti magát.

mindapinkszent
Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2017. augusztus 30.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Citral, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 14700, Yellow 6 Lake / CI 15985, CI 42090
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Színező anyag. (Piros)

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!