Chanel

Ár:   32 490 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Erzsi73, az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2019. március 13.

Ár:   32 490 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 1921

Illatkategória: aldehides-virágos

Illatösszetevők: aldehid, narancs, ylang-ylang, bergamott, citrom, jázmin, gyöngyvirág, rózsa,  borostyán, szantálfa, pacsuli, pézsma, vanília, okamoss, vetiver

Ár: 1000.- , Eladó: Pirosarany

Helia-D Botanic Concept Ápoló Krém Tokaji Bor Kivonattal
alexa12

Nyuszikaaah

2024. június 8.

Lehet hogy régen igazi innováció volt ez az illat, de mostmár szerintem csak a klasszicitása miatt szeretik. Azt írják, hogy igazi arisztokrata illat, maga a gazdagság illata. Szerintem egy mai nőhöz ez nem illik. Ez nem illat, ez szag. Azt fogják gondolni hogy tanyán élsz, teheneket tartasz, házi tej, széna, szalma, trágya, vályogház. Tulajdonképpen gazdagság, igen.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2024. június 8.

amaliaNa

2023. december 11.

Nem kell mindenkinek szeretnie, de nem kellene mindenkinek véleményeznie sem. A legszerethetőbb (mindjárt kifejtem, hogyan értem) és a legmegosztóbb - ezt pedig mindenki tudja, hogy a SIKER receptje. A feszültség. Vagy rajongói vannak, vagy értetlen "kívülállók". Azért nevezem így őket, mert valahova mindenki helyezkedni akar vele szemben és aki nem szereti az is oldalról mégis idekiabál valamit :)
Én mindig is szépnek találtam, huszonévesen szemeztem vele, leemeltem a parfüméria polcáról aztán visszatettem. Mindig is valahogyan ismerősség és ápoltság érzetét keltette. Aztán 2011-ben megvettem az első niche illatom a Neroliban, egy diptyquet és elkezdődött egy nagy kaland a legizgalmasabb parfümök világában. Megvolt az az időszak, amikor be nem tettem volna a lábam egy Douglasba, hisz ott csak a kommerszek vannak. Aztán ezt is kinőttem és érdekes módon Párizsban egy baráti vendégségben a fürdőszobában szagoltam bele újra a kupakba majd fújtam a csuklómra, és akkor már úgy tettem vissza a polcra abban a lakásban, hogy ez nekem is kell. A reptéren hazafele megvettem és azóta megvettem az edt, a piros limited edition üveget, a No 5 L'Eau-t, az Eau Premiert és a hair mist-et is. Az eau de toilet a kedvencem.
Ezt értem ez alatt, hogy a legszerethetőbb. Akit meghódít, annak hű társa a legszebb pillanatokban. Aztán jött a Coco Noir, és a Chanel Deville, amikor elkezdtem érdeklődni, hogy mi van még a Chanel házatáján nekem.
Mindörökké "Chanel lány" lettem, és meg sem kellett öregedni hozzá. Még soha senki nem mondta, hogy "mi ez a szag?" sajnálom, hogy az előttem kommentelők ilyen közegben ilyen szomorú élményeket szereztek :) Nekem inkább az a meglepő tapasztalatom, hogy mindenki megdicséri hogy pompás finom az illatom aztán megválaszolom, hogy ez a Chanel 5 és megnyúlik az arcuk .- mert hiszen szerintük az nem is jó illat. Hát, ezért mondom hogy nem kéne mindenkinek véleményezni - lehet, de minek.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. december 11.

Mimi96

2023. október 28.

Olvasom a pozitív véleményeket és csak döbbenten nézek. Pont úgy mint az emberek körülöttem amikor ezt a parfümöt viseltem. Félreértés ne essék nem jó értelemben. Annyira, hogy egyetlen kis fújás miatt HAZAKÜLDTEK a munkahelyemről és teljesen jogosan. Mindenkiben rossz emlékeket idézett fel és minden esetben egy nagyon idős, erőszakos, zsémbes cseppet sem kedves ,,hölgyről,,. Egyik kollegám tű pontosan fogalmazott: olyan szagod van mint aki már 8x elvált és még mindig az első férjétől kapott bundát hordja ami a világháború előtti időkből való és 6 macskával él együtt akiknek havonta egyszer takarítja az almát. Sajnos pont ugyan ezt gondolom erről az ,,illatról,,. Ehhez nem felnőni kell hanem megöregedni méghozzá nagyon.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. október 28.

Bianca01

2023. június 20.

Kissé talán elkapkodott de határozott véleményem van erről az illatról. Eleinte egy orrfacsaró légydöglesztő vegyszerillat és miután kifújtam és meggyőződtem, hogy valószínűleg ez életem legrosszabb parfümje, átcsap egy dohos, nyanyás szappanillatba, ami már szinte elviselhetetlenül büdös. Aztán jó 40 perc múlva miután kibírtam, hogy ne mossam le már azon kaptam magam, hogy nem tudom abbahagyni a bőröm szagolgatását mert szinte beleékelődött az agyamba az illat, ami már addigra virágos, hűvös, távolságtartó, sznob, titokzatos, szexuális. Nem egy finom illat, de az, hogy nőies az biztos. A nénis szag az én bőrömön visszacsap néha-néha ezért nem fogom használni, de az biztos, hogy teszek egy próbát napközben is, hogy a többiek mit gondolnak róla. A N5 L'eau ugyanez a hatás, csak kissé finomabban, a Madmoiselle meg még enyhébb, de még mindig érdekes illat.
Sajnálom a kezdeti hosszú kiteljesedését ennek a parfümnek. 35 alatt szerintem nem az igazi.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. június 20.

MankaJanka

2023. április 15.

A Mademoiselle vásárlása mellé kaptam egy Chanel 5-ös fújós mintát.
Chanel 5 egy nagyon balzsamos, nagyon tiszta illatú virágözön. Gyönyörű ❤️ Amikor leszárad finom púderes illatot érzek, ami a kezdeti illata után nagyon meglepett. Az eleje ismerős volt, szappanos, és ez volt a Chanel illat számomra mindíg is, de ez a púderesség nekem új. Tényleg fenséges.
Ami még meglepett, hogy a férjem és a fiam is azt mondta, nekik a Chanel 5 jobban tetszik, mint a Mademoiselle... Érti ezt valaki?... 🤗😁 A Mademoiselle közelebb áll hozzám, de érzem, hogy a Chanel 5-öt is meg tudnám úgy igazán szeretni, de még nem jött el a mi időnk.
Fiatal koromban én is dámásnak éreztem, meg idős hölgyesnek, de meglepő módon most nem ilyennek érzem. Ez egy luxus illat és van benne csavar rendesen.
Úgyhogy 5*, és hálás vagyok, hogy akár csak egy minta erejéig is, de a birtokomba kerülhetett a parfümök és a Chanel-ek királynője. ☺️

Up.: Glamour napok alkalmából a 20%-os M kuponomat végül erre az illatra használtam el. Érzelmi okokból: a Fiam húsvétkor meg akart locsolni, és rámutattam a parfümös polcomra, hogy ezekből bármelyikkel lehet. Azt mondta, ő abból az illatból szeretne meglocsolni engem, amiből mintám van, és hölgy kabát illatnak nevezte. (Már többször használtam esténként alváshoz a mintát) Elővettem a Chanel 5 mintát, és azt mondta, hogy igen, ezzel locsolna meg, mert ez finom. ❤️ Én pedig ezek után eldöntöttem, hogy a kuponomat erre fogom használni, mert a Fiamnak úgy néz ki, hogy az az illat, amit hozzám illőnek érez. A sok illatom közül Ő ezt szereti rajtam. Ilyen érzelmi löket után és mert végül is ikon illat, egyértelműen nem hiányozhatott a polcomról. Azt hiszem ezek után a kincsem lesz és a legértékesebb minden parfümjeim közt ❤️

Up: Muszáj volt szerkesztenem egy kicsit, mert nem akarok túltengni itt a hosszú hozzászólásommal, de ahogy folyamatosan használom, új és új érzéseim támadnak a Chanel 5-től.
Ezelőtt a mintámat esténként, lefekvéshez szoktam használni, és bevallom nem hittem, hogy én őt valaha nappalra, emberek közé menve felfújnám, mivel sajnos sokak által rossz a megítélése, és bár magam örömére használom a parfümöket, azért igyekszem tekintettel lenni másokra.
Viszont immár egy teljes üveg birtokában ugye ott királynősködik a többi parfümöm között, így pedig már lehetetlen figyelmen kívül hagynom, mint a kosárkámba ömlesztett parfümmintákat. A polcomon, üvegben már egyértelműen jelen van.
Tegnap borús, esős idő volt. Indultam dolgozni és néztem a parfümjeimet. Citrusos nem, édes nem, semmi sem volt kedvemre való. És akkor arra gondoltam gyere 5-ös, töltsünk együtt egy egész napot. És én úgy élveztem ☺️! És rájöttem, hogy mit jelent az, hogy meg kell érni egy Chanel 5-höz: amikor megérti az ember, hogy ez vagyok én, és nem mások határoznak meg, és önmagamat is kell annyira szeretnem, hogy megadjam magamnak, ami csak értem és magamért jó nekem, talán akkor lesz igazán érett az ember.
Tudom, hogy ez most így nagyon szubjektív, de 45 éves vagyok, és bizonyos körülmények miatt pár hónapja jutottam életem abba a szakaszába, hogy megismerjem önmagam, a múltam, és nehéz út ez most nekem, és valószínüleg az illatok megismerése a lelkem símogatására, valamiféle kompenzációként jelenhetett meg az életemben. Ezt nem bánom, és bizony receptre írnák fel illatterápiát az érzelmileg nehéz időket élő embereknek 🤗, mert állítom, hogy gyógyító hatású ☺️. De visszatérve az illatra, ott, ahol most én tartok, Chanel 5 tökéletes pont az én "i"-mre. Természetesen viselem, jól érzem magam benne, és ez számomra egy megérkezés.
Elnézést kérek Tőletek, hogy ilyen hosszú és személyes voltam, de mivel az illatok megítélése szubjektív, talán elfér itt, hogy legyen egy ilyen példa is arra, kinek, mit jelenthet egy parfüm és annak az illata.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2023. április 15.

A Mademoiselle vásárlása mellé kaptam egy Chanel 5-ös fújós mintát.

Shenzi

2023. március 14.

Számomra mindig ez a parfüm testesítette meg az igazi NŐ-t, a Dámát, a kifinomult eleganciát. Azt gondoltam, ez az illat mindenki felett áll, hiszen annyira ikonikus, ha felnövök, mindenképpen kell egy ilyen. Azonban, ahogy megszagoltam, összetört egy álom, kipukkadt a buborék, elszállt a rózsaszín köd, és nem értem a felhajtást. Konkrétan a WU2 samponnak van ilyen illata.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. március 14.

Miane007

2023. február 20.

A férjemtől kaptam a legelső randinkon, nagyon szép, különleges kiszerelésben. Emlékszem, amikor megláttam, a nagybetűs NŐ jutott eszembe róla. Beleszerettem, úgy éreztem, talán ez lesz az én ilaltom. Aztán valamiért hosszan pakolgattam, csücsült a polcon, sajnáltam elhasználni és akkor nagyon erősnek tűnt az illat. Később lassan használtam különleges alkalmakkor, de közben találtam más, sokkal inkább nekem való illatokat is. Ennek ellenére kicsit mindig szerelem marad.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2023. február 20.

Scara

2023. január 9.

25 éves voltam, amikor ajándékba kaptam egy üveggel ebből a híres illatból.
Pakolgattam a polcon ide-oda, mert hát egy ilyen parfümöt mégsem hajít ki a kukába az ember lánya, de kizárt dolognak tartottam, hogy én ezt magamra fújjam. Időnként megszagoltam és minden alkalommal rájöttem, hogy ez nem nekem való. Csak a tisztítószeres harsány virágbombát éreztem.
Szégyen és gyalázat, de 2 évvel később bizony kihajítottam. :(
Elröpent egy eseménydús évtized és legutóbb az egyik karácsonyi bevásárlókörút alkalmával - én sem tudom mi ütött belém - a parfümériában fújtam egyet magamra belőle.
Azonnal eszembe jutott annak a kidobott üvegnek az emléke, az illat ugyanaz volt, de mégsem éreztem kellemetlennek, sőt! Egész nap a kezemet szagolgattam és nem tudtam kiverni a fejemből. Nem éreztem semmi tisztítószert, csak egy elegáns, törékeny, finom virágcsokrot.
Óvatosan haladunk azért, egyelőre csak a hair mist verziót vettem meg, de meglepően erőteljes és tartós. Ebben a tavaszias időjárásban hetente többször is őt választom. :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2023. január 9.

25 éves voltam, amikor ajándékba kaptam egy üveggel ebből a híres illatból.
Szégyen és gyalázat, de 2 évvel később bizony kihajítottam. :(

Qwertzuiopasdfghjkly

2023. január 4.

Nagyon nagy csalódás ez nekem, must have parfümnek gondoltam, gondoltam aminek ekkora hypeja van az nem lehet rossz. Pedig sajnos jó se. Egyértelműen túl fiatal vagyok ehhez. Az én fejembe ez az illat azt a képet idézi elő amikor gazdag sikeres nő egy gála estén földig érő bundába végig megy a vörös szőnyegen🤷‍♀️ rossznak nem rossz illat, látom benne a fantáziát de seholse érzem a magaménak és nemtudom hogy valaha az lesz e. Szerintem ha nem vagy dúsgazdag feleség vagy 40 év alatti nő vagy akkor neked se lesz ez a kedvenc illatod

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2023. január 4.

iorsika

2022. december 30.

Pár évvel ezelőtt, a 20as éveim közepén kaptam egy ilyen üveg parfümöt a testvéremtől. Azt mondta akkor, hogy szerinte ez az illat illene hozzám. Őszinte leszek: borzasztó volt. Magamra fújtam és úgy éreztem, menten megfulladok ebben a kesernyés púderillatban. Akkoriban az orientális illatjegyek rabja voltam. Állt a polcomon a Chanel, néha egy-egy fujasra ráfanyalodtam, legalább tartós volt rajtam! A környezetemben is érezték. De nem szerettem. Átléptem a 30at, és a kedvenc orientális parfümöm valahogy egy illékony, feledhető löttyé változott a bőrömön. Óránként fújhattam volna újra de hiába. Emlékszem amikor egyik reggel munkába menet levettem a Chanelt a polcról. Vörös rúzst viseltem aznap, inggel szoknyával. Magamra fújtam, pár pillanat után eltűnt a fullasztó aroma és egy fantasztikusan puderes, tolakodó illatfelho maradt utánam a lépcsőházban... Egész nap szexinek és magabiztosnak éreztem magam. És még este is éreztem az illatát magamon. Talán megérett rá a bőröm, talán megértem rá én. Azóta újra és újra megveszem. Anyuka lettem, utána még jobban megszerettem. A fiamnak ez az "anya-illat" a sálamon. A személyiségem nem teljes nélküle 😊

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. december 30.

Alkoholok: Alcohol, Cinnamyl Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Citral, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 14700, Yellow 6 Lake / CI 15985, CI 42090
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Növényi kivonat, melyet édes, virágos illata miatt illatanyagként használnak a kozmetikumokban. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

A kozmetikumokban gyakran használt piros színű színező anyag.

Sárgásnarancs színű szintetikus színezék.