Chanel

Ár:   32 490 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Erzsi73, az összetevőket feltöltötte: Makk Zsuzsó, Módosítva: 2019. március 13.

Ár:   32 490 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 1921

Illatkategória: aldehides-virágos

Illatösszetevők: aldehid, narancs, ylang-ylang, bergamott, citrom, jázmin, gyöngyvirág, rózsa,  borostyán, szantálfa, pacsuli, pézsma, vanília, okamoss, vetiver

Chanel N°5  3x7ml TRAVEL mini twist
Ár: 15000 Ft + pk , Eladó: erwinbittmann
Állapot: ÚJ, Helyszín: Veszprém, fizetés: személyes átvétel, posta, foxpost
Chanel N°5 Vintage+sok más finomság:)
Ár: megegyezés szerint/csere is lehetséges:) , Eladó: marcsiii1100
Állapot: 5-10 ml üveg parfümszóróban, Helyszín: Budapest, fizetés: személyes átvétel Budapesten vagy postázás, mpl automata/foxi előreutalás esetén:)

erzsebet0304

2022. április 18.

Már tiniként is tetszett ez az illat,bár a beszerzésén csak az utóbbi pár hónapban kezdtem el gondolkodni.Pici mintám van belőle (igazi Chanel üveg 1.5 ml-olyan cuki,hogy belehalok 💔)Teljesen kikészülök ha valaki bántja ..pláne ha olyan valaki aki nem ismeri csak az éppen aktuális cukor lötyiket.Hozzáteszem van olyan cukorsirup ami nekem is tetszik.Mégsem bántom azt aki szereti.Tudhat valamit ha lassan 100 éve létezik és még mai napig is róla beszélünk és használjuk!Jajj nekem nagyon nagyon bejön talán még jobban mint a Flankerei.Még várok kicsit a beszerzésével de nem azért mert öreges ahogyan sokan jellemzik..nem ám...hanem:körülöttem lévő emberek tudják,hogy parfümbetegségben szenvedek...és azt is tudják..hogy rengeteg márkás parfümöm van...és mindig dícséretet kapok és kérdést...mi ez?Igen és egyszer csak azt fogom mondani Chanel 5!És mindenki csodálkozni fog,hogy milyen finom és milyen jól áll nekem és büszkén fogom viselni!

Megvettem persze már őt is a premiert is,örök társam lesz mindkettő.A húsvéti ünnepeket el sem tudnám képzelni nélkülük.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. április 18.

Fannie

2022. április 2.

egyboszorka2.0, tökéletesen megfogalmaztad ennek az illatnak a jelentőségét! Valóban elgondolkodtató, hogy immár 101 éve számít világsikernek ez a parfüm, nők milliói vásárolják meg még napjainkban is, mert egyszerűen ikonikus, nincs rá jobb szó. Ugyan még csak kerülgetem a drogériákban, de volt már szerencsém néhányszor kipróbálni egy barátnőm révén, akinek ez az egyik legnagyobb becsben tartott illata. Nőies, elegáns, felsőosztálybeli, a jó értelemben, igazi francia úrihölgy életérzés. Szerintem akkor válik fullasztóvá, ha az ember úgy fújja (önti?) magára, mint ahogy manapság a parfümöket divat locsolni, ötszáz fújás mindenfelé, aztán csodálkozunk, ha még másnap is ilaltfelhőt húzunk magunk után. Száz éve kevés nőnek volt arra pénze, hogy rendszeresen újravásároljon egy ilyen minőségi parfümöt, meg persze nem is volt olyan nagy választék, mint manapság. Egy fújás a csuklóra, egy a nyakra és kész, ebből az illatból pont ennyi is elég, hogy hosszantartó, elegáns legyen, de ne sértse a környezetünket. A huszas éveimben járok, egyelőre én még a Mademoiselle kategóriába tartozom, de biztos vagyok benne, hogy egyszer még az én fürdőszobámban is helye lesz ennek az illatnak.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2022. április 2.

egyboszorka2.0

2022. február 2.

A szignatúra illatomnak tartom. Van rengeteg parfümöm, szeretem is őket, leragadni sem tudnék egyelőre, de Ő (és Coco) az elméleti szignatúraillataim. 1921- ben alkotta meg Ernest Beaux, 1986- ban modernizálta Jacques Polge, már amennyire a modernizálás itt a megfelelő kifejezés. Elmúlt száz éves a Hölgy, már csak ezért is megérdemelne némi tiszteletet, tudom, manapság ez nem várható el, hiszen a szövegértés és az alapvető emberi kommunikáció is komoly kihívásokkal kell megküzdjön, a klasszikus értékek elavultak, megkérdőjeleződtek, a tisztelet, mint fogalom pedig lassan már csak az értelmező kéziszótár "már nem gyártják, ósdi" fejezetében lesz fellelhető, mint kuriózum.
Anno Európa egyik legfelkapottabb termékeként utazott az Újvilág felé, az amerikai háziasszonyok hőn áhított kincseként trónolt a fésülködőasztalokon, kifejezte az Óvilág eleganciáját, szépségét. Átélt több háborút, tanuja volt emberi, családi, még annál is nagyobb tragédiáknak, minden bizonnyal tartotta a lelket nőkben, anyákban, a szépségével kicsit elfeledtette a borzalmakat, tragédiákat. Vagy éppen ott is ott volt, vígasztalt, tartást (ez utóbbi fogalom szintén kihalásra ítéltetett...) és erőt adott, mert az illatok hatalma nagy lehet, ha valaki érti, szereti őket. Valamikor Ő volt a modern, a fiatal, a szép, csakúgy, mint Édesanyánk, Nagyanyánk. Talán ezért sem szerencsés a "nyanya"- , "öregasszonyszag" jellemzés, bár már előző KM életemben megfogadtam, hogy nem emelek szót ellene, mert minek. Aki érti, nem ír ilyent, aki meg nem, úgyis mindegy.
Szóval elmúlt száz éves a Hölgy, és még itt van köztünk, szeretjük, imádjuk, szignatúraillatként hordjuk. Örök klasszikus ő, gyönyörű, púderes virágos leszáradással, kis tölgymohával és aldehiddel, egyszerűen szép. Megnyugtató, otthonos, ha éppen arra van szükség. Persze elegáns is, és tündöklően nőies, ha éppen az kell, mert a viselője lelke valahol ott van mögötte. Mert aki ezt választja, az már túljutott azon, hogy divatból, megfelelési kényszerből vagy akár a reklámipar tömegpszichózist okozó hatása alatt válasszon parfümöt. Biztos vagyok benne, hogy ez a parfüm a polcokon lesz mindaddig, amig a Chanel birodalom fennáll, mert olyan, mint egy életérzés, mint egy szellemiség, a leginkább összeforrt a névvel.
Hogy kevesen viseljük? Még jó! Valószínűleg egyre kevesebben, ahogy az idő halad előre. De meg merem kockáztatni, hogy ez az illat akkor is a polcokon lesz, és akkor is elvarázsol majd pár Hölgyet, amikor a jelenlegi drogériás kínálatra a saját flankerei ükunokái sem emlékeznek már.
Mindig elgondolkodom azon, hogy milyen csodálatos lelke volt Chopinnek, Csajkovszkijnak, Wass Albertnek, Mikszáthnak vagy éppen Tolsztojnak és azoknak az embereknek, akik a többieknek annyi szépséget adtak. Ernest Beaux és Jacques Polge is közéjük tartozik.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. február 2.

lady0001020

2022. január 20.

Az asszony illata. Az ízig vérig nőé. Ez az illat mesés nem csak szeretem hanem szerelmes vagyok belé. A premiér változata is isteni az sokkal lágyabb, fiatalosabb.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. január 20.

elwing88

2022. január 13.

No, mivel látom mennyire ellentmondásos vélemények vannak errefelé, hadd javítom kicsit föl az elégedettségi mutatókat. :) Alapvetően a könnyedebb illatokat kedvelem, inkábbb csak a testpermeteket, vagy ha már muszáj egyáltalán parfümöt, akkor a Kenzo illanó, légies, édeskés kreálmányait. Szóval a Chanelt sokáig elkerültem. Aztán decemberben egy cikkem kapcsán közvetetten felmerült a parfüm téma, és kíváncsiságból elkezdtem tesztelgetni: egy szó mint száz, a Marionnaudban magamra fújtam a Chanel N°5 -t. Sose felejtem el, amikor leszálltam a buszmegállóban, és végre levettem a maszkot magamról. Úristen. Az az illat. Sziporkázó, tiszta, mint amikor télen egy esti séta során csillognak az úton a kis dér részecskék vagy mifenék, de közben tudod, hogy otthon vár a vigasztaló meleg tea és a bekuckózás. :) ez így elég szubjektíven hangzik, de nem tudom jobban megfogalmazni. Pár hónappal később álmodtam is ezzel az illattal. Azt hiszem ez mindent elmond. Respect érte, nagyot alkottak a Chanel-nál.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. január 13.

Dorcikahh

2021. december 26.

Tipikus nagymamaszag, a fullasztó fajtából, amitől mindenki menekül, ha közeledsz. Szerencsére brutál erős, és brutál tartós. 50-60 alattiakon ez számomra természetellenes... Ha nem lenne ráírva, hogy Chanel, kíváncsi lennék, hányan hordanák.
"Olyan mintha a dédi száz éves megposhadt parfüme lenne a háború előttről."-Pontosan.Így lehetne 1 mondattal jellemezni.
Amikor ez a parfüm új volt, biztosan nagyon jónak számított, de hasonlítsuk össze egy mai illattal... Ég és föld, és nem a Chanel javára. Egyszerűen idejét múlt. Orrfacsaró, és mindenkinek megfájdul tőle a feje a környezetedben...

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2021. december 26.

Kicsimoomin

2021. december 9.

Tavaly, illetve idén év elején próbáltam, de papírig jutottam, mert fullasztóan tömény, erős és irritáló volt az orromnak. Akkor nem jutottam el addig, hogy kiérezzem a sokat említett "nagymama" állapotát. Egyszer sem bírtam kivárni a 30 percet, amíg legalább papíron megmutatkozik a sokak által kedvelt virágos arca, landolt a legelső plázás kukában a papír. Viszont nem akartam véleményezni, mert a türelmetlenségem megtévesztő lett volna azok számára, akik hezitálnak vele kapcsolatban. Idén a Chanel kalendárium botrány (negatív reklám a legjobb reklám) után elkezdtem olvasgatni Fragin a véleményeket, majd kedvet is kaptam újra kipróbálni, főleg a másik kettő, "használatóbbá tett" flankereit. A három közül ez lett a legkellemesebb, legkerekebb, és most élvezte a férjem is, én is.
Különös, hogy Fragin pl mindenki elismeri a tényt, hogy ez egy 100 éves találmány, ennek függvényében, vagy ennek ellenére kedvelik, vagy épp nem, de tisztelettel, elismeréssel említik.
Itt többnyire ketté szakadt a tábor, tisztelet a kivételnek. Egyik tábor felismerte benne azt, ami 100 éve életben tartja a hölgyet (és ez nem kell, hogy kéz a kézben járjon azzal, hogy az illető magához vegyen egy fújóst, vagy üveget belőle), valaki pedig egy "szappanos öregasszony szaga" titulusig jut.
Megtévesztő itt olvasni parfümről, egészen annyira, hogy én, aki nem foglalkozik mások véleményével se ruházkodásban, se illatokban, több megosztó klasszikust is imádok, elbizonytalanodtam.

Itt csücsül a M.-es zacskóban a kis dobozában, fóliájában, mellette a blokkal. Várja, miképp döntök. Visszacserélődik, vagy marad a díszes társaságunk tagja.

Amiért 5 kövér csillagot adok neki, az az, hogy: fent maradt 100 évig. Hogy ugyan körülményes készülte után egy könnyelmű döntéssel egy etikai lavinát indított el, hogy aki kreáltatta az illatot, akinek az orrát megfogta, még ő sem gondolhatott akkorát az illatról, amekkorát robbanni volt képes. Ilyen az, amikor egy parfüm túlnő mindenen és mindenkin. Történelme van és mint a történelemben, voltak félresikerült házasságok, háborúk, voltak békeidők, volt mélyzuhanás és ragyogás is. Örülök, hogy továbbra is tartja magát, hogy továbbra is belenőnek orrok, korosztályok, hogy akár fiatalon is tudnak ehhez az eleganciához, ehhez a sikkhez, a tisztaság teljesen más lépcsőfokához bekapcsolódni.

Magamnak adok időt, talán rövidesen döntésre jutok végre.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 9.

Magamnak adok időt, talán rövidesen döntésre jutok végre.

Anett0721

2021. december 8.

Érdekes, mennyit változik az ember évek alatt.
Hosszú éveken át láttam őt végtelenül unalmasnak. Unalmas szappanillatnak éreztem, mintha szimplán kezet mostam volna egy bármilyen mosdóban.
Valahogy azonban mégsem hagyott nyugodni a dolog, hiszen rengeteget változtam az évek során, illatok terén is, a sok édes parfümömet leváltotta a Shalimar, a Mitsuko, és hasonló illatok alkalmakra. Úgy voltam vele, a híres 5-ös Chanel is egyszer több lesz számomra, mint egy kézmosás utáni illat. Csak a megfelelő alkalom kellett... 2021 adventje. És persze a 37 év, nyilván 25 évesen vagy 30 évesen teljesen más volt a preferencia. Őt súlyosnak éreztem amellett, hogy unalmasnak. De most könnyed és púderes lett rajtam, mégis: izgalmas, csodálatos szimfóniának látom az orrom számára, nagyon elegáns és nagyon luxus illat, végre értem miért olyan híres. Szívből gyűlölöm a kliséket, de rá tényleg igaz, hogy meg kell érni hozzá.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. december 8.

Érdekes, mennyit változik az ember évek alatt.

timi1989

2021. december 1.

Soha nem fogom megérteni a hype - ot ekörül a parfüm körül. Olyan mintha a dédi száz éves megposhadt parfüme lenne a háború előttről.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. december 1.

Habibba

2021. november 7.

Kedvenc illatom, rajtam mint egy tökéletes zenekar úgy működik. Senki nem hiszi el, hogy ezt tényleg az 5-ös . Szeretjük egymást na! Annyira finom rajtam, ha érzem az illatát, mintha kasmírba csomagolná védőn a lelkem.
Mindennap ezt hordom, minden mást háttérbe szorított.

Volt egy eset: elmentem itthonról és a felnőtt gyerekem vigyázott a kisiskolás fiamra, mikor megjöttem éreztem a kicsin, hogy magára fújta. Megkérdeztem ez a parfümöm? Azt mondta Anya illat és hiányoztam neki, így úgy érezte itthon vagyok…kell ennél több?? Igen a 2.-os kisfiamnak is tetszik szóval az már 10 pont igazából:)

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. november 7.

Mindennap ezt hordom, minden mást háttérbe szorított.

Alkoholok: Alcohol, Cinnamyl Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Benzyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate, Benzyl Salicylate, Cinnamyl Alcohol, Citral, Citronellol, Coumarin, Eugenol, Farnesol, Geraniol, Hydroxycitronellal, Isoeugenol, Limonene, Linalool, Alpha-Isomethyl Ionone
Színezékek: Yellow 5 Lake / CI 19140, CI 14700, Yellow 6 Lake / CI 15985, CI 42090
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.

Színező anyag. (Piros)