Chanel

Ár:   30 690 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: borbasemese, az összetevőket feltöltötte: kneva, Módosítva: 2016. október 26.

Ár:   30 690 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

2016 őszére tervezik a legendás Chanel N°5 kollekció bővítését a Chanel N°5 L’Eau parfümmel, amellyel a fiatalabb közönséget szeretnék meghódítani. Olivier Polge 2013 óta dolgozik ezen a kompozíción, amellyel a kifinomult eredeti parfümöt frissebbé és könnyedebbé varázsolja, meghintve Grasse híres májusi rózsáinak illatával.

Fej illata: citrom, mandarin, narancs, neroli és aldehidek
Szív illata: rózsa, ilang-ilang, jázmin
Alap illata: cédrus, fehér pézsma

Ár: 19000 , Eladó: Parfum28
Állapot: 100/90 , Helyszín: Győr , fizetés: Foxpost, posta, banki utalás
Ár: 2000 Ft / 4000 Ft , Eladó: Kangaroo89
Állapot: Új, saját üvegéből frissen kifújva., Helyszín: Pécs, fizetés: Előre utalás után postán maradóként tudom küldeni. Személyes átvételre Pécsett van lehetőség.

Myrtle

2021. április 22.

Valóban történt egy kis fiatalítás, így szerintem azok is szeretni fogják, akik a Chanel 5-et túl öregesnek találták. Az anyaillathoz képest légiesebb, de az aldehides jegyeket szerencsére nem nélkülöző kezdet után számomra a lényegi különség a leszáradásban mutatkozik meg, amely enyhén édeskés jázmin, rózsa és (bár az illetjegyek közt hivatalosan nem szerepel) málna vagy valamilyen bogyós gyümölcs. Elegáns, kedves, abszolút fiatalos, de kellően kilóg a mai trendekből.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 22.

Anett0721

2021. április 14.

Annyira szép, kifogástalanul összerakott illat!
Benne van a No.5 edp elegáns szappanossága, de jóval könnyedebb annál, érezni, hogy minőségi illat, nem valami épp trendy vagy katalógusos.
Virágos is, de azt is minőségi módon hozza, semmi szúrósság, vagy émelyítő krémesség. Légies, mégis nagyon határozott illat.
A tartóssága valóban nem az erőssége a többi Chanel-hez képest, de számomra ez nem von le az értékéből.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. április 14.

Annyira szép, kifogástalanul összerakott illat!

riatai

2021. március 30.

Egy éve még csak 4 csillagot adtam volna neki. De néhány napja úgy érzem, ő is a gyűjteményem örök darabja lesz. Annyira gyönyörű, légies, rózsá, jázminos, ylangos. Mindezek tökéletes egyensúlyban. Már nem csak a citromot érzem, hanem a virágokat is. És egyszerűen nem bírok betelni vele. Az örök nő illata. (legalábbis az illúziója.... :-D) Rajtam szépen viselkedik és tartós. Azt hiszem a Chanelek iránti rajongásom, fanatizmusom csak fokozódik. Pedig emlékszem az első találkozásunkra a No.5-tel. Ami azóta már szerelemmé vált. Chanel Forever.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 30.

gladiola

2021. március 19.

Ez az egyik olyan Chanel vakvásárlásom, amiben nem találom magam semmilyen formában. Bár itt végre kiérzek 1-1 konkrét összetevőt különösebb erőfeszítés nélkül (citrom, aldehidek, neroli - üvegből és a bőrömön is ugyanezek domináltak az orromnak), de nem hiányzik az életemből, mióta elfogyott. Hőségben jól esett, de vannak más illataim is.
Érezni, hogy No.5, de nekem pl. nincs nagy hasonlóság az Eau Premiere-rel (ami illatszerelmem), talán még a No. 5 EdT-hez tudnám hasonlítani, az viszont nekem is sokkal aldehidesebb.
Aztán nem tudok én sem azonosulni a kicsi-Deppel sem. Deneuve, Bündchen, Kidman - ezek a kaliberű hölgyek illenek szerintem a vonal arcainak. Értem, hogy a kiscsibéket akarták megcélozni elsősorban, de szerintem sem csak hozzájuk illik.
3*-ot csak a tartóssága miatt adok, ami rajtam egyenlő volt a semmivel. Egyébként 4 lenne - nem találtunk egymásra, de nem is kell mindennel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 19.

Torpece

2021. február 24.

Nagyon hasonlít a No 5.eau premiere illatához, de tartósságában sajnos nagyon alulmarad. Volt már No. 5. edt-m, de nekem az annyira aldehides volt, hogy inkább eladtam. Féltem, vajon ez is olyan lesz-e? De nem, szerencsére csak minimálisan érezni az aldehidességet. Pont annyira, hogy érződjön a jellegzetes chanel feeling. Minden Chanelben van egy, csak erre az illatházra jellemző illatjegy, amitől annyira egyediek, összetéveszthetetlenek a ház illatai. Ez egy abszolút hordható illat fiatalnak-idősebbnek, alkalomra, hétköznapra, bármikor. Púderes, virágos illattá alakul, az eldehides jegy csak minimálisan érezhető, nem nyanyásítja az összképet. Egyedül a tartósságával van problémám. Az eau premiere egy fújással még este is érezhető, itt viszont én 1-2 óra múlva igényelném az újrafújást.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2021. február 24.

Lenaeri

2021. január 3.

Értem én, hogy ezzel a változattal a fiatalabb korosztályt szerették volna megcélozni, na de azért nem Lily Rose Depp korosztálya erre a legmegfelelőbb.
Még én sem vagyok teljesen biztos abban, hogy 42 évemre megértem rá, a sima N5-re semmiképp.
Viszont próbálkozom, és bár elismerem, hogy Chanel N5 a parfümök királynője, de én egyelőre még nem bírom elviselni. Viszont nagyon szeretnék hozzá közelebb kerülni, és a l' eau által talán megtehetem.
Még barátkoznunk kell, de megelőlegezem az öt csillagot, mert szerintem egymásra fogunk találni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. január 3.

henicatt

2020. szeptember 28.

Próbáltam megszeretni esküszöm! De az a baj, hogy az kevés, ha csak én akarom Őt szeretni, neki sem ártana viszonozni ezt az érzést :)
Sajnos nem passzolunk, el kell engedjem. Tipikus "aldehides" Chanel 5, még ha jóval enyhébb is, mint a mamája.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. szeptember 28.

Nushi

2020. július 14.

Igen érdekesen alakult a mi kapcsolatunk. Először egy krémmániás vásárlás kapcsán kaptam egy pici mintát az ő egyik dupé illatából. Maga az illat nagyon tetszett de őszintén volt valami egérpiszok utóhangja volt az egésznek. Szóval elkezdett érdekelni vajon az eredeti is ilyen lecsengésű lesz e vagy csak félrement valami a laborban. El mentem a Müllerbe szagolgattam fújkáltam. És azt tapasztaltam , hogy sokkal intenzívebb kezdés után egy gyönyörű egységes illatba olvad az egész ami friss és fenséges, semmi utóhang semmi kellemetlen szag nincs benne. Imádom. Egy 10 ml es fújost nyúzok de lassan elfogy kell egy nagy üveg de nagyon drágállom a tartósságát nézve.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. július 14.

Luller

2020. április 14.

Update /aprilis 14. Kicsit megiscsak el tudja csavarni a fejemet. Most fujtam. Pizsiben ulok, kicsit huvos van kint. Feher Nivea krem az arcra lefekves elott es 1-1 fujas a kis termekmintambol. Es igen. Oke! Igen! De azert nem tudok neki még mindig 5 csillagot adni. Viszont az eddigi 3 csillag melle kap még 1et. :) A 4csillag sem rossz 😊

2020. Ev eleje
Sokan "öregesnek, nyanyásnak, nagymamásnak" mondják a Chanel illatokat, amivel én egyáltalán nem tudok egyetérteni! A Chanel klasszikus, kifinomult és igen, oké - piszok markáns és nem viselhető mindig minden helyzetben/alkalomra mértéktelenül! Bár azt gondolom, hogy ez bármelyik illatra (is) elmondható! A mértékletesség amúgy is fontos! Az, hogy ki,hova,milyen alkalomra milyen illatot visel, mindenkinek a magánügye, persze nem vagy rossz fej, ha odafigyelsz másokra is (pl.baba látogatásra, zárt irodába, szabadtéri koncertre vagy egy állásinterjúra nem gondolom, hogy mindig ugyan az a mennyiség/vagy akár milyenség használható. Persze, van akinek van egy parfümje, azt szereti, és minden évszakban és napszakban azt használja. Szíve joga. De vagyunk sokan, akik parfümmániások, ahogyan krém-és egyéb kence mániások is vagyunk :D szóóóóóval : Abszolút megosztó Illat-és divatháznak tartom, ami nekem kifejezetten imponáló. Így volt ez akkor is, mikor megvettem az első Chanel parfümömet, a Coco Noir-t. Majdnem az összes illata különleges számomra. A sorban a Cahnel N°5 EDP következett, majd haza hoztam az új Madmoiselle INTENSE-t. Ami szintén nagy szerelem lett annak ellenére, hogy az anyaillatával mindig is úgy voltam, hogy nem feltétlen hoznám haza! Előrébb érzem, hogy lesz egy Allure Sensuelle, egy Coco aztán egy N°19.
De hogy erről az illatról is szóljak pár szót: Minek után körbe ajnároztam a ház illatait, ezzel kapcsolatban nem annyira vagyok elalélva. Előre is elnézést kérek, hogy lényegében az anyaillathoz hasonlítva írom a véleményt róla. Hamisítatlan CHANEL illatról van szó, nem tudok 3* nál kevesebbet adni Neki, de többet sem! Tulajdonképpen nem sokban tér el az anyaillattól, ami nekem 5 milliárd csillagrendszer. Amíg az egy klasszikusan markáns tisztaságbomba a régi idők parfümjeinek letisztultságával és hangulatával, addig ez egy könnyed és kissé szappanos hatású kis "illatocska". A könnyedsége még imponáló is lehetne, de összességében amiben eltér az anya illattól, az nekem pont elég ahhoz, hogy ne legyen a kis kollekcióm tagja. Egy kis illatmintát kaptam a M.ben (sőt 2őt is egyszerre.mázli.), azt tesztelgetem. Nem tudom, minek őrzöm, mikor van egy 50mls N°5 EDPm, ami sokkal jobb! :D Na mindegy. A Chanel illatminták mellett szól, hogy mind másfél ml. Amit elég ritkának gondolok. Mint tudjuk, sok 1 ml-es kis fújósban is csak félig van a cucc, mikor "oridzsi" megkapjuk (HA KÉRÜNK!). Szóval ez pozitív. Amúgy hozza az 5-től megszokott tisztaság illatot, de ebben van valami idegesítő mikor viselem és emiatt nem tudom azt mondani, hogy szívesen hordanám. Egyébként szerintem sem olyan tartós! Inkább testpermet jellege van, sajnos én még EDTnek sem mondanám. Szóval, összességében nem szálltam el tőle. Csak a 3 csillagot kapirgálja alulról. Ez egy pelyhes kis szárnyakkal megáldott szárnypróbálgatásra sikerült szerintem...

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. április 14.

2020. Ev eleje

i.napcsi

2019. december 18.

Az igazság azért adok 2 pontot mert kifujva jó de már fél óra mulva semmit nem lehetett belőle érez i,sőt olyan volt mintha semmi nem lenne a bőrömön,a premier verzió meg 8 órával késöbb is árad!Ez számomra egy ujjabb mellényúlás Olivier Polgetól,azthiszem nincs akkora tehetsége mint apjának volt!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. december 18.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Coumarin, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citral, Farnesol, Isoeugenol, Benzyl Alcohol, Eugenol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.