Chanel

Ár:   30 690 Ft   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: borbasemese, az összetevőket feltöltötte: kneva, Módosítva: 2016. október 26.

Ár:   30 690 Ft
Kiszerelés:   50 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

2016 őszére tervezik a legendás Chanel N°5 kollekció bővítését a Chanel N°5 L’Eau parfümmel, amellyel a fiatalabb közönséget szeretnék meghódítani. Olivier Polge 2013 óta dolgozik ezen a kompozíción, amellyel a kifinomult eredeti parfümöt frissebbé és könnyedebbé varázsolja, meghintve Grasse híres májusi rózsáinak illatával.

Fej illata: citrom, mandarin, narancs, neroli és aldehidek
Szív illata: rózsa, ilang-ilang, jázmin
Alap illata: cédrus, fehér pézsma

Chanel N°5 L’Eau fújós (10/5 ml)
Ár: 1500 Ft (+posta/Foxpost) , Eladó: Cloudberry
Állapot: használt, 10/5 ml, Helyszín: --, fizetés: utalás utáni postázás/Foxpost
lovemiyu

2019. november 12.

update: tartóssága miatt levonok egy csillagot, kb. 4 óra :((

Csere útján került hozzám, melyet ezúton is köszönök. A szívbajt hozta rám az első 10 percben, jesszus akár egy erős citrusos WC illatosító... de aztán, ami utána következik... ÉNILLAT! <3
Teljesen bőrközeli. Klasszikus, de nem nyanyás, nem akar többnek látszani, mint ami, nem sok, nem kevés, lehelletnyi finomság. Szolíd, de mégis csábító. Nem kiéhezett vadmacska, nem is ártatlan kislány, hanem nagybetűs, puha Nő illat. Pont ilyen illatú szeretnék lenni éjjel-nappal, télen-nyáron, hétköznap, különleges alkalmakkor, boldogan és szomorúan... szóval mindig.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. november 12.

update: tartóssága miatt levonok egy csillagot, kb. 4 óra :((

Tiziana

2019. október 4.

Ma egész délután sajnálgattam magam...végre meg tudnám közelíteni a No. 5-öt,
a L'Eau változaton keresztül, és tessék ugyanúgy járok mint ahogy Bobherceg80 írta!
Iszonyúan bosszantó, hogy 30 perc alatt semmivé vált a bőrön, a papírcsíkon érzem még
9 óra elteltével is.Nem akarom az eredetihez hasonlítgatni, mert saját jogán is megállja a helyét,
és nem szeretném csak abból megítélni egy illat minőségét mekkora sillage ágyúval dönt le a lábamról.
Szerintem zseniálisan sikerült könnyűvé tenni, mégis megőrizni az eredeti jellegzetes jegyeit, szépségét.
Én "érzem" hogy Chanelt viselek, de nem nyomja annyira a vállam mint a Nagy Ő,amit
hiába szerettem volna, nem tudtam tartósan (el)viselni magamon.Ezt tudnám, mert finoman, nagyon finoman
ott van benne minden amitől Chanel, mégis könnyű,kifinomult, és mai.
Rákerestem, létezik elfogadható árban, talán megkockáztatom csak kitart 2 hónapig!
Nem szeretném lepontozni a botrányos tartóssága miatt, mert amúgy egy kis tökély.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. október 4.

Ma egész délután sajnálgattam magam...végre meg tudnám közelíteni a No. 5-öt,
ott van benne minden amitől Chanel, mégis könnyű,kifinomult, és mai.

Parfuwoman

2019. szeptember 28.

Bár teljes árat nem fizetnék érte ,de egy kedves parfümmániás kolléganőtől tudtam jó áron venni egy 30 ml-s maradékot ,ami nekem elég is lesz. Hogy Lily Depp hogy lehet ennek az illatnak az arca, azt nem értem ,ugyanis rettenetesen fiatal hozzá, hiszen még én is az vagyok. Mégis imádom ezt az illatot, mert nyugalmat,kifinomultságot és a hosszú évekből tapasztalt bölcsességet sugároz . Kicsit ez is mamás, de az anyaillattal ellentétben abszolút hordható. Rajtam egy intenzív aldehides indítás után finom púderes -poros(klasszik Chanel) ,kissé szappanos, visszafogottan aldehides tisztaságillat. Money can’t buy you class... Mondják az amerikaiak. Hát ,talán a No.5 l’eau-nak mégis sikerül ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. szeptember 28.

leila0803

2019. július 29.

Itt vagyok, hogy emeljem kissé a pontjait.
Szoval, ket megkozelites lehetséges, az egyik a No 5-val osszehasonlitasban: ki gondolta volna, hogy ezt a citrusos lehelletet hozzaadva az alapvetoen mely es karakteres No 5-hoz egy csodas es finom, elegans csodaillatot kapunk? En biztosan nem, sosem jutott volna eszembe citrussal keverni, de hihetetlen egy alkotas jott igy letre. Konnyed, citrusos, megis elegans klasszikus.
Fuggetllen parfumkent pedig azt hiszem az egyik legtutibb nyari parfum. Nagyon keves olyan illatom van, ami nyari, mert nekem nem eleg egy kis citrus es aqua a boldogsaghoz. Kell az a plusz, hogy megtartsa az erdeklodesem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. július 29.

Itt vagyok, hogy emeljem kissé a pontjait.

legallybrunette

2019. június 14.

Jaj, de nagyon kár, hogy ez ilyen gyengén sikerült! Kifújáskor érezni a No 5-öt, ez nálam pozitív. Utána kicsit előjön a Chance, aztán pedig egy (engem) kissé irritáló síkja érkezik meg az illatnak, dominál a jázmin, meg ki tudja mi, és aztán lassan az egész elenyészik, huss.... Bár végül is már megszoktuk, hogy mostanában nem születnek ikonikus alkotások Chanelék házatáján.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. június 14.

herakut

2019. május 29.

Szeretem a Chanel illatait, ez is egy nagy kedvenc és nagyon finom friss, virágos könnyed nőies illata van. Intenzív tartósnak én nem mondanám, nem is egy olyan illatvilág, de nagyon jó.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. május 29.

veronik73

2019. május 22.

Hát én imádom az első perctől! Azt a parfümöt szeretem ami már a kifújásnál elvarázsol, és csak szippantom, és életerőt kapok! Talán túl hamar elcsendesedik, de akkor újra fújom;) Végre egy friss de klasszikus illat!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. május 22.

Burya

2019. április 12.

UPDATE:
Megérkezett és legszívesebben fürödnék benne! El sem hiszem, hogy ezt írom, de ezt a Chanel-t bizony sikerült a szívembe zárnom. :) Hiszem és vallom, hogy az illatok képesek a leghűebben visszaadni az emlékeket és érzéseket, és nekem most már ő is egy illatemlék. Vannak pillanatok, amiknek az égvilágon semmi jelentősége nincs, teljesen hétköznapi történések, de ha kapcsolódik hozzá egy illat, azonnal kitörölhetetlen emlékké válnak. Van egy kutyusom, akit cumisüveggel nevelgettem fel pár éve, mentett csöppség volt, elfért a tenyeremben, és nagyon hozzám nőtt. Ma hajnalban, még sötétben lementem vele sétálni, közvetlenül eső után friss, tavasz illatú, enyhén hűvös volt a levegő, és elmentünk egy virágzó cseresznyefa mellett. Megálltam, lehúztam az egyik ágat, hogy megillatoljam a virágokat; nagyon nézte, hogy mit csinálok, úgyhogy felemeltem őt is és ő is megszimatolta. Akkor az eső és a virágok illatával keveredve megcsapott ennek a parfümnek az illata, amit előző este fújtam fel, és ettől ez a hétköznapi pillanat valahogy jelentőséget kapott, és tudom, hogy ha egyszer sok év múlva ő már nem lesz és megérzem ezt az illatot, eszembe fog jutni, hogy egyszer egy tavaszi éjszakán eső után megszimatoltunk együtt egy virágzó cseresznyefát.

Azt hiszem, valamiféle pszichés elváltozáson megyek keresztül. Tavaly szeptember legelején, még a nagy meleg idején teszteltem, a Fragrantica-n szinte mindenki frissítő, tiszta, citrusos nyári fantasztikumként írja le, úgyhogy jónak tűnt az időzítés, de sajnos nagyon hirtelen és nagyon határozottan a "nagyon nem" kategóriába soroltam. Múltkor azonban, amikor beszabadultam a parfümériába, némi fújkálás után résnyire szűkült szemmel és csikorgó fogakkal megközelítettem ezt. Mostanában hajlamos vagyok arra, hogy a korábban ki nem állt illatokat egészen kellemesnek érezzem, úgyhogy némi belső huzavona után egyből a mélyvízbe ugrottam és papír helyett csuklóra fújtam. Elsőre "na most ezt MINEK kellett??" érzésem támadt, ott is hagytam, gondolatban pedig hazáig rugdaltam magam. Kb. 10 perc után viszont valami egészen kellemes, púderes-aldehides illat kezdett körülvenni. A púderillatot utálom, mindig a babaszag ugrik be róla, ami egyáltalán nem kellemetlen, csak én nem szeretnék olyan illatú lenni. A lecsót is szeretem, de azt se fújom magamra. És itt kapcsolt be az agyamban valami, ami csak az utóbbi időben lett jellemző. Citrusokat továbbra sem érzek benne, rózsát sem, jázmint is csak éppen hogy, viszont az ilang-ilang-pézsma-aldehid trió nemes egyszerűséggel rám rúgta az ajtót, amikor a legkevésbé számítottam rá. Púúúúúder, de korántsem olyan töményen, mint a nyári hőségben volt. Ez most az átmeneti 14-16°C-ban inkább kellemesen puha, szelíd illatfelhőként vett körbe, és az aldehidek... jaj. Azt hiszem, a rózsa, a pacsuli és pézsma mellett ez lehet a legújabb gyengém. Hát mit ne mondjak, alaposan meglepődtem, hogy ilyen jól érzem benne magam. Itt jegyezném meg - ezúttal örömmel konstatálva a dolgot -, hogy rajtam egyetlen fújás nagyjából 1-1,5 méter sugarú körben illatozott, közel 4 órán át, ami egy edt-től nem is rossz teljesítmény, különös tekintettel arra, hogy nem is öttonnás illatjegyei vannak, hanem az egész úgy, ahogy van egy légies és pihekönnyű valami. Amire épp most csaptam le. Lehet, hogy később hirtelen felindulásnak könyvelem el és felteszem ide eladásra, de most abszolút elképzelhetőnek tartom, hogy ebben az átmeneti időben érte nyúljak reggelente és megtartsam. Meglátjuk. ;)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. április 12.

UPDATE:

karaibrahimgil

2018. november 19.

Visszaolvastam a Gabrielle-hez írt véleményemet, és meglepődtem. Méghogy az 5-öket ki nem állhatom? És nem vagyok tipikus Chanel-rajongó?!
Nos, a krisztusi korhoz közeledve valami nagyon megváltozhatott bennem, mert azokat a parfümöket, amiket eddig nem bírtam, minden eddig szeretettnél jobban preferálom.
Pár hónappal ezelőtt volt egy No 5 L'Eau minim, de egy szaglászás után túladtam rajta. És amikor újra megillatoltam egy parfümériában, tudtam, hogy kell nekem. Ugyanúgy, mint a Gabrielle vagy a Coco Mademoiselle. A férjemnek ugyan az előzőektől eltérően ez nem tetszik (inkább nem írnám le, minek a szagára emlékezteti őt), de egyszerűen nem érdekel, mert én meg nem tudom kivonni magam a varázsa alól.
Akiknek a sima 5-ös nénis vagy ódon, mindenképp érdemes megpróbálkozni az "unokájával", mert a L'Eau könnyedebb, citrusos-púderes változata az eredetinek.
A régi nagyhoz egyébként még érnem kell, de azt most már (mióta a fentieken kívül az Allure Sensuelle és a Cristalle Eau Vert is a kedvenceim közé emelkedett) kimondhatom, hogy igenis Chanel-rajongó lettem; ha nem is a "tipikus" anyaillatoké.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. november 19.

Svetlana

2018. június 2.

Olyan kis citromos semmilyenke rajtam. Mint egy légfrissítő, vagy egy jobb fajta slozi-spray.

update: Az idei nyáron kezdtem megszeretni. Most valahogy púderes citrom rajtam. Úgy látszik változik a bőrkémiám.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. június 2.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Limonene, Linalool, Citronellol, Hexyl Cinnamal, Alpha-Isomethyl Ionone, Geraniol, Coumarin, Benzyl Benzoate, Benzyl Salicylate, Citral, Farnesol, Isoeugenol, Benzyl Alcohol, Eugenol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.