Chanel

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   75 ml és 100 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: debovszkij, az összetevőket feltöltötte: Fiorentina, Módosítva: 2018. július 9.

Kiszerelés:   75 ml és 100 ml
Lelőhely:   parfümériák, online

Kiadás éve: 1922

Illatcsalád: virágos-aldehydes

Fejjegyek: narancsvirág, gyöngyvirág, neroli, tubarózsa, liliom

Szívjegyek: rózsa, ylang-ylang, jázmin, szerecsendió

Alapjegyek: írisz, vetiver, vanília

gladiola

2021. március 19.

A 2016-os EdP-t véleményezem. (Láttam, hogy arra is van adatlap, mégis ide írok)
Chanel illatokból régen többször vásároltam vakon és a legtöbb be is jött. Mert valahogy a legtöbb illatukban megtalálom magam.
Nos, ezt az illatot ajándékba kaptam és ez az egyik illatszerelmem. Valami csodálatos..... Nekem a megtestült elegáns hölgy illata. Fenséges, szikrázó.
Van hasonlóság a No. 5 vonallal, persze, az aldehidek az elején szúrósak itt is, igen, de valahogy máshogy - számomra babonázó! Nem tudok betelni ezzel az illattal.
Más megközelítésből: nekem olyan mint a reggeli napfény tavasszal - ehhez az illathoz és az Eau Premiere-hez egyértelműen a tavaszi napfényt tudom társítani.
Olyan párlat, amiben minden hölgyet hölgynek látnak és az ellenkező nem tagjai kinyitják az ajtót előtted, tisztelettel és csodálattal kezelnek. (Persze nem árt, ha az öltözet, tartás, manikür/kezek,körmök ápoltsága, haj stb. is ezt tükrözik és ez nem a pénzen múlik! Nem kell a 25 cm cipősarok, meg a műköröm, meg a nemtommi - ezek nem tesznek igényessé és ápolttá önmagukban, szerintem. Ahogy a 60ezres parfüm sem...)
Ha ilyen bánásmódra vágysz és megteheted, legyen egy ilyen parfümöd. Egyértelműen kiemel a többi nő közül - szerintem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 19.

Svetlana

2020. február 14.

Ez rajtam egy az egyben Chanel No.5, nem mégsem az. De mégis. De mégsem. Hatalmas különbséget első fújásra nem találok köztük. Ez is aldehides, virágos, kicsit tán citrusosabb. Talán ünnepélyesebb, elegánsabb. Talán túl elegáns is hozzám. Igen, aki tudja viselni, az lehet, hogy egy életre megtalálta a maga kis klasszikusát. Énnekem nem ő lesz a nagy Ő. De kétségtelenül mestermű. A No.5 húga. Vagy nővére. Vagy nagyanyja. Nem tudom.

Update: Észrevettem, hogy napok óta csak ezt fújom magamra. Jobban érzem tőle, nő tőle az önbizalmam, egy fújás egész napra kitart és melenget ez az illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 14.

Tarzicia

2020. január 30.

Igazi klasszikus, hihetetlen kisugárzással, és úgy tökéletes, ahogy van.
A kezdete igazi aldehidbomba, erre mondják a "kezdők", hogy húsvéti locsolókölnis. Az illat maga később is elég erőteljes, mégis kifinomult, sose tolakodó. Érezni rajta, hogy nem mai darab, de nem tűnik elavultnak vagy ódivatúnak. Klasszikus fehérvirágok, enyhén édes-krémes, pihe-puha púderes alapon, olyan, mint egy illatos fehér selyem. Nagyon tetszik benne, hogy úgy elegáns, hogy közben nem hideg, és a virágcsokorból semmi nem lóg ki, tökéletes a harmónia. Én pl. szőke hajú, bájos fiatal nőkhöz tudom elképzelni, főleg elegánsabb alkalmakra, akár esküvői illatnak is. Van benne egy csepp ünnepélyesség és valami időtlen, békebeli hangulat, a Nina Ricci L'Air du Temps-ban van hasonló vonás, annak ellenére, hogy egyáltalán nem hasonlítanak egymásra.
Szerintem azért nem a N.22 lett a Chanel ház illata, mert a N.5 akkoriban újszerűbbnek, modernebbnek hatott, kicsit más a mondanivalója, felhőtlenebb, szabadabb, szexibb, lásd Marilyn Monroe a híres plakáton. A N.22 a N.5-höz képest tiszta, szinte ártatlan, a maga púderes virágosságával hagyományosan elegáns.
Én örülök, hogy a Chanel ilyen kincseket a mai napig megtart a kollekciójában, az igazi klasszikus illatok nélkül azért szegényebb lenne a világ. Az egy másik dolog, hogy hozzám nem illik, pedig a N.5-t minden változatában szeretem magamon. Ez az illat számomra inkább csak időutazás, jó néha beleszippantani, és elmélázni azon, hogy mi lett volna, ha majdnem 100 évvel korábban születek...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2020. január 30.

Igazi klasszikus, hihetetlen kisugárzással, és úgy tökéletes, ahogy van.

Kisangyalcsillag

2019. december 2.

Szappanos, virágos illat. Számomra túl virágos, így nekem annyira nem jön be ez a Chanel, de kétségkívül nagyon elegáns, nőies.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. december 2.

Elysia22

2019. április 5.

Ahogy a Cuir de Russie az ideális férfi illata, a no. 22 számomra ennek női párja. Magamra fújom vagy csöppentem (mert extrait mániás vagyok), hogy közelebb kerüljek ehhez az ideálhoz. Letisztult, elegáns, ám mégsem fensőbbséges illat, a szantálfának köszönhetően megbújik benne a melegség. Olyasfajra kiegészítő, mint egy gyöngy nyaklánc, nem lehet vele hibázni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. április 5.

Tubereuse

2018. június 9.

1922-re datálódik születése, bár egyes vélemények szerint megelőzte volna a No. 5-öt. Így az egy évvel korábban került piacra, pontosabban a pult alá.

Szeretem az 5-ös klasszikus, folyton elegáns vonalát, de a No. 22. sokkal több ennél. Virág, púder, majd megint ezek elegye. Kevesebb aldehid, finomabban adagolva. Keresem az okát miért nem Ő lett a ház ikonikus illata, mert ez még rejtély.

Chanel White Look kollekciója részeként mutatják be, ami nem mellesleg ékszer kollekció volt.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. június 9.

galagonyanya

2016. április 19.

Noémi véleményéhez túl sokat hozzátenni nem tudok, helytálló mindenben. Személyes tapasztalatom, hogy az első percekben már-már szúrósan aldehides és citrusos. Míg ki nem próbáltam - csak az üveget megszaglászva - a fejemet csóváltam: nem, nem lesz jó. Melléfogtam, hiába, vakvásárlás volt, így jártam. Aztán vettem egy nagy levegőt, és fújtam. Aztán vettem még egy nagy levegőt, és - kikerekedett szemekkel szinte kapkodtam a levegőt magam körül, még, még, még! Az a kerek, tökéletes, virágos púderesség, az a szinte megszólaló, büszke nőiesség, az... azt kevesen tudják. Chanelékhez kellene járni nőiességet tanulni mindenkinek: parfümkészítőknek és egyszerű földi halandóknak egyaránt. És igen: egy nyáresti kerti partin ha viseled, sokan akarnak majd a közeledben lenni.

Még csak annyit: örülök, hogy megoszthattam veled ezt az illatot, viseld örömmel.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2016. április 19.

Alkoholok: Alcohol
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Benzyl Salicylate, Geraniol, Hydroxycitronellal, Citronellol, Limonene, Linalool, Cinnamyl Alcohol, Benzyl Benzoate, Eugenol, Citral, Farnesol, Benzyl Alcohol, Isoeugenol, Cinnamal
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.