Chanel

Ár:   30 390 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: hagicica20, az összetevőket feltöltötte: kneva, Módosítva: 2016. október 26.

Ár:   30 390 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Fiatalos, modern illat.

Illatcsalád: virágos-aldehides

Fejjegy: neroli, aldehidek, ilang-ilang

Szívjegy: rózsa, jázmin,

Alapjegy: vetiver, szantálfa, vanília.

Ár: 5 ml / 10 ml 2.600 Ft / 4.000 Ft + pk , Eladó: Verona5
Állapot: saját parfümömből frissen fújva, Helyszín: Székesfehérvár, fizetés: fizetés banki előre utalással, postázás postán maradóra
Ár: 2400 Ft / 4000 Ft , Eladó: kvin
Állapot: 5 ml / 10 ml, Helyszín: Bátonyterenye (Kisterenye), fizetés: Posta, MPL, foxpost

emb1p3

2021. április 9.

Régóta próbálom megérteni ezeket a klasszikus aldehides-szappanos illatokat, mint a No. 5, a Caleche, a Caron illatok, eddig elég kevés sikerrel. Nem állítom, hogy az Eau Premiere szerelem első szaglásra, de mintha pont ebből a célból készült volna: régi idők érthető interpretációja a XXI. század lányainak. Még szaglászom-szokom, de egyre közelebb kerül a szívemhez.

Update: az előző véleményem három éve született, és alapvetően egyet is értek vele, leszámítva a lelkesedés hőfokát. Mert igaz, hogy a recept klasszikus, aldehid-vanília-citrom-közelebbről nehezen meghatározható fehér virágok szantál alapon, de hát a lényeg bizony az arányokban van. És az Eau premiere egyszerűen tökéletes, patikamérlegen mért mestermű, hozza az Exclusifs-sorozat ragyogó eleganciáját. Egyszerűen senki nem tud ilyen ropogós fehér inges, légiesen könnyed, mégis határozott, autonóm, modern nőiességet rejteni a dugó alá, csak Jacques Polge, őrület. Egy "baj" van: akárhogy töröm a fejem, nem tudok rájönni hogy erre vagy a 31 Rue Cambonra vágyom jobban. Mindenesetre klasszikus aldehides illatok az elmúlt időszakban nemhogy közelebb kerültek a szívemhez - egyenesen beköltöztek a közepébe.

Update2: Megvettem üvegesben, és kicsit szomorúan kell konstatálnom, hogy a mozgás, konkrétan 45 perc pihegős, épp kimelegedős, de nem izzadós biciklizés sajnos kinyírja az illatot, ami eléggé morcossá tesz, mert mostanában alapvetően biciklivel közlekedem, úgyhogy valószínűleg kénytelen leszek az ünnepnapokra száműzni őt. A másik tavaszi darabommal, az ELDO Eau de protecion-jával nincs ilyen baj, és hát a No. 5-kel, az anyaillattal sem, úgyhogy az Eau Premiere körmöst és megrovást érdemel.

Update3: elég jelentős készleteket összeharácsoltam belőle (volt a régi meg az új kiadásból is), de valahogy rajtam nagyon hamar elfogy (a régi még jobban szerepelt tartósság szempontjából). Nem tudom, hogy a szőke-világosbarna, világosabb bőrű lányokon jobban megmarad-e. Nem is egy Guerlain Insolance típusú ibolyaszörny-szillázst várok, ehhez a műfajhoz nem is illene, de tartósságot azért igen. Egyelőre felszámoltam az említett készleteket, és egy fújóst hagytam meg, de mivel magában az illatban a legszívesebben naponta fürödnék, így mindig megkísért, ha valaki feltesz egy üveget. Talán a rue Cambonnal folytatom a kísérletezést egyelőre. Buta, buta Chanel.

Update 4: Megvettem megint, illékonyságára tekintettel a roppant csinos és túlárazott hordozható fém parfümszórós-utántöltős változatban. Az elmebaj és a szerelem kombinációjával nincs mit kezdeni. A férjem ilyenkor szokta színlelt aggodalommal kérdezni, hogy ugye velem nem lesz az, mint a jövő-menő parfümjeiddel? :))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 9.

gladiola

2021. március 19.

Parfümériában kaptam belőle mintát megjelenésekor. Visszamentem megvenni.
Csodás, elegáns, szikrázó, mennyei, végtelenül nőies illat számomra. És tartós.
Egyébként is figyelek a tartásomra, de ebben az illatban nem is lehet másképp viselkedni. Van benne kimértség. És egyszerűség, a szó legnemesebb értelmében. Egyszerű, de végtelenül elegáns tisztaságot képvisel/ad, mintha luxus szappannal tisztálkodtál volna, de hatásában mégsem "csak" egy szappan. Semmi nagyzolás, észjátszás, meg dögösködés, meg lehengerelni akarás. Ez az illat az, amikor erőlködés nélkül lehengerelsz magad körül mindenkit.
Nem szimplán szeretem, hanem szerelmes vagyok ebbe az illatba. A világ más lenne nélküle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 19.

Parfümériában kaptam belőle mintát megjelenésekor. Visszamentem megvenni.
Csodás, elegáns, szikrázó, mennyei, végtelenül nőies illat számomra. És tartós.

Tubereuse

2021. február 10.

Ladies and Gentleman,
Hű meg a ha... :)
A Chanel-ház kevés nehezen emészthető szépségétől eltekintve, újra óriásit alkotott. Az én No. 5.-öm személyre, és testre szabva. Minden egyes akkord a helyén, olyan illatelegyben ami mióta üvegében bitorlom, nem enged. Reggel 2 fújás, este még érzed minden porcikádon. Az aldehidek a nerolival csúcs szuper kombót alkotnak, amit a jázmin kiemel és a szantálfa-vanília duó felteszi a koronát. Most nem kell semmi más a sok színes-csodás illatom közül.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 10.

Ladies and Gentleman,
Hű meg a ha... :)

Kise

2021. január 2.

Update: Ez az illat lett a sátoros ünnep- illatom. Esküvő, ballagás, karácsony.
Idén is ezt fújtam karácsonykor, s utána sem tudtam leállni. A mai nap is ezt viselem, nem sajnálom, van utánpótlásom megint. A legszürreálisabb a dec 27. reggeli viselete volt: mackónadrág, lángossütés, 46 éves rebellis családanya módra. Coco büszke lenne rám?!
Egy szó mint száz: imádom ma is, mert tartós, időtálló illat.

2018.07.25.Tökéletes. Ez az illat tartós, univerzális, bármilyen korosztályon el tudom képzelni. Reggel három fújás/ kettő csuklóra, egy nyakra/, s most, este hatkor is érzem, a hajam teljesen átvette az illatot.
Nőies, virágos illatcsoda, nem bánom, hogy vettem egy kedves krémmániástól fújóst belőle, mert így már nemcsak chance eau tendre rajongó vagyok, hanem No 5 premiere is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. január 2.

Update: Ez az illat lett a sátoros ünnep- illatom. Esküvő, ballagás, karácsony.
Egy szó mint száz: imádom ma is, mert tartós, időtálló illat.

dorci993

2020. november 7.

Teljesen vaktában vettem kisfújóst egy nagyon kedves KM-es eladótól (innen is köszönöm még egyszer!), még sosem illatoltam előtte, de próba-szerencse alapon gondoltam kipróbálom. Az első fújáskor levert a víz, ugyanis minden nyári tábor lepergett a szemem előtt, ahol a többi lánnyal éjt nappallá téve locsoltuk egymást szúnyogriasztóval, teljesen eredménytelenül, viszont pont ilyen illatunk volt mint ennek a parfümnek az első 30 másodpercben a kifújást követően. Szerencsére tényleg csak fél perc az elején ez a rettenet, utána következik egy krémes, napfényes és bájos citromos pezsgőkoktél, vaníliás macaronokkal körítve :) Nem érzem ki sem a rózsát, sem a jázmint, de annyira nem hiányzik, ez a csodás pezsgős-citromos-krémessüti jelleg magában is fenomenális. Az egyetlen kínom, hogy Chanelhez képest ez kevésbé tartós rajtam (bár lehet az évszak nem passzol neki), így egyelőre 4* és ha még véletlenül lesz tavasszal is a kis fújósból, tesztelem akkor is a tartósságát.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. november 7.

Sophie0517

2020. április 13.

Nagyon ott van. Én a Chanel-ket nyáron szeretem valamiért. Télen kevésnek érzem. (kivétel a klasszikus N5.)
Nos, ezt az illatot télen sem hanyagolom. Imádok vele aludni. Egy fújás csuklóra lefekvés előtt, és édes álom következik. Erőszakosan kezd, ahogy át anya illat is, viszont a leszáradasa egy puha, selymes, mámoros csoda. 5 pont, és örökké.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. április 13.

Timi8

2020. február 22.

Ma akkorát csalt a szimatom, h.magam is meglepődtem! Anyuval "bandáztam" ma picit, isteni illata volt, de tuti-biztos voltam, h.a Trussardi My Name-et érzem rajta. Nem is akartam rákérdezni, hiszen ugyebár a már megszokott, finom illat, szereti, szeretjük, mielőtt elfogyna már ùton is az utánpòtlás...
DE!!!! Ma mégis a szokottnál puhábbnak, valahogy pùderesebbnek, elegánsabbnak mégis intenzìvebbnek éreztem mint máskor, nem is tudtam végül szò nélkül hagyni. Mikor aztán elbüszkélkedte, h.márpedig ez az afinom illat, leesett az állam és azòta is el vagyok képedve! Meggyanùsìtottam, h.biztosan a kabátja vagy a kendője ami nyomokban Trussardi-t is tartalmaz és ez bekevert, de nagyon nem, mert ezeket a ruhadarabjait éppp ma csipkedte le a szárìtòròl, szòval én meg azòta is leesve maradt állal flangászom...
Szuper parfüm, anyun most nagyon-nagyon tetszik. Magamon is pròbáltam tavaly, én akkor beleéreztem nagyon a nagy elődöt, talán kevésbé fűszeres, kevésbé kölnis, puhább, és valòban modernebb ez a Premiere mint az anyaillat, viszont anyun vált tökéletessé. (My Name-es hasonlòság ide vagy oda...)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2020. február 22.

ZiMe

2019. december 30.

A méltán népszerű, de számomra kicsit ódon No5 illat modern és fiatalos változata. Nagyon szeretem és akkor viselem, ha valami miatt különleges a pillanat, vagy maradandóvá akarom azt tenni. Tartós, és jó eltarthatóságú parfüm. Alapjaiban virág illat, a rózsa, a jázmin és az ilang-ilang mellett szépen dominálnak az alapjegyek, valamint az egyediségét adó aldehides összetevő is.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. december 30.

i.napcsi

2019. december 18.

Szerintem ez a legszuperebb és tartósabb verzió,felismerhető egyértelműen az eredeti illat de mintha valami luxus virágos szappan illata lenne,kicsit frisebb és kevésbé ódon!!

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Pigmentfoltok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. december 18.

lovemiyu

2019. november 5.

Nagyon finom, klasszikus illat, én a No 5 mindegyikét nagyon szeretem.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. november 5.

Nagyon finom, klasszikus illat, én a No 5 mindegyikét nagyon szeretem.

Alkoholok: Alcohol
Fényvédők: Benzophenone-3, Octinoxate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Geraniol, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol, Citral, Benzyl Salicylate, Farnesol, Isoeugenol, Eugenol, Benzyl Alcohol
Színezékek: CI 14700, Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Növényi kivonat, melyet illatanyagként használnak a kozmetikumokban.

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)