Chanel

Ár:   30 390 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: hagicica20, az összetevőket feltöltötte: kneva, Módosítva: 2016. október 26.

Ár:   30 390 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Fiatalos, modern illat.

Illatcsalád: virágos-aldehides

Fejjegy: neroli, aldehidek, ilang-ilang

Szívjegy: rózsa, jázmin,

Alapjegy: vetiver, szantálfa, vanília.

Chanel No 5 Eau Premiere és még sok más Chanel
Ár: 2800/4900 5/10 ml , Eladó: Csokri
Állapot: Frissen fújt az eredeti parfümömből , Helyszín: Budapest alkalmanként Debrecen , fizetés: Személyesen posta foxpost
Ár: 4500 , Eladó: Helenbeak
Állapot: Új , Helyszín: Budapest , fizetés: Személyes, posta

Kicsimoomin

2022. június 1.

Addig szenvedtem az anyaillattal, hogy megvettem, majd napokon belül inkább visszavittem a boltba bontatlanul és becseréltem egy Coco Chanelre. Túl masszív volt a Nagyasszony még nekem, eltaposott volna az érettségével, gyerek vagyok még hozzá a 30 évemmel.
Valamelyik összetevő hiányzik ebből a parfümből, ami abban bántotta az orromat.
Kétség nem fér hozzá, tudni kell viselni, megigényli az öltözetet, az időjárást, az alkalmat. A fiatalabb korosztály számára is viselhetőbb változata ő, úgy gondolom hiánypótló.
Szép illat, rendkívül puha, tisztaság illat. Óvatlan orrok őt is "öregasszonyos" illatnak fogják érezni és utálni fogják, mások pedig meglátják benne a lehetőségeket és szerelembe esnek.
Eltéveszthetetlenül érezni, hogy Chanel, ráadásul az anyaillatot sem tudja letagadni, bár minek is tenne ilyet?
Egyetlen hibát tudok neki felróni, az illékonysága, ezért vonok le tőle két csillagot.
Nem a világ legdrágább parfüméről van szó, ha Chanelről beszélünk, de nem is egy alsó polcos pár ezer forintos darabról.
Inkább úgy írnám, szégyen ez a Chanel részéről.
Kár, inkább lenne kicsit drágább, de tartós.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. június 1.

Valamelyik összetevő hiányzik ebből a parfümből, ami abban bántotta az orromat.
Inkább úgy írnám, szégyen ez a Chanel részéről.
Kár, inkább lenne kicsit drágább, de tartós.

Verona5

2022. május 7.

Újabb elbűvölő szappanillat a Hermés Caléche Soié-m mellé. Eddig is megvolt, de most fedeztem fel igazán a nőiességét. Finom, lágy, kellemes, nőies, kell ez így tavaszra! Imádat van nála is, de a tartóssága miatt morgok magamban. Majd egyszer sorra kerítem a reformuláció előttijét is.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. május 7.

andita11

2022. április 18.

Hmmm, nagy betűs parfüm. Nőiesség, finomság, igényesség, tisztaság, kisugárzás. Nem hivalkodó, de mégis feltűnő. Ehhez a parfümhöz nekem ugyan viselkednem kell, de mindenképpen 5*

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2022. április 18.

selmeczireka

2022. április 7.

Több, mint 2 évet vártam rá, hogy leírjam: szeretem. Nagyon. Már a 2. üvegnél tartok, kortalan, évszaktalan, erőteljes, de mégis kifinomult illat. Akármilyen alkalomra szívesen viselem. Ez egy igazi nő illata, komoly és mégis divatosan játékos, viszont nem kislányoknak való. Az 5-öst dobozában tartom, néha megszagolom, igazi gyűjteménybe való csoda az is, de nem bírom viselni, ellentétben vele. Őt mindig fújnám :)

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. április 7.

lady0001020

2022. január 11.

Olyan ez az illat, mint egy tavaszi friss levegő.
Sokkal könnyedebb mint a klasszikus testvére. Ebbe van valami ragyogás, fiatalság, púderes szappanos finomság.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2022. január 11.

Olyan ez az illat, mint egy tavaszi friss levegő.

Kamea

2021. november 24.

2021. 11. 24. Mostanában - szinte hihetetlen módon - egy-egy pillanatra előbújik belőle a N19, illetve a N19-ben is fel-fel vélem fedezni a Premiere-t időnként.
Más napokon pedig az Allure Sensuelle villan elő belőle, de az is csak egy-egy pillanat erejéig.
Csodálatos illatszimfónia.

2021. 08. 17. Eau Premiere (2015)
Egy finoman száraz és rendkívül tiszta illat. Ezért leginkább nyirkos reggeleken, esős napokon kívánom meg. De napsütésben ugyanúgy kifinomult és elegáns. Olyankor törtfehér, ekrü színt mutat. A Menyasszonyok, vagy éppen az Örömanyák illata. @emb1p3 a ropogósra vasalt fehér inget is említette. Ó igen! Hiszen ott van mellettük a vőlegény is!
Szikrázó napsütés, tündöklően kék égbolt, kékvízű tiszta tenger, fehér homok. A nő vékony és magas, fehér vászonruhát visel. Az arcát nem látom, háttal van. Sétál a fehér habokban. Elegáns kalapja alól a háta közepéig omlik le szőke, hullámos haja.

A viselőjének kell, hogy legyen tartása és kell rendelkeznie kellő eleganciával. És itt most nem is az öltözetre gondolok elsősorban, sokkal inkább az egész személyiségére. Mindegy, hogy fiatal és zsenge, vagy akár ott van már mögötte egy fél élet. Ez az illat annyira tiszta, hogy a viselőjének minden korosztályban kikezdhetetlennek kell lennie. Ezt az illatot nem lehet másképp viselni, csak tisztán kívül-belül és emelt fővel. Tekintélyt parancsol a viselőjének, de ennek hitelesnek kell lennie, különben romlott gyümölcs ízét keltheti.
Most már biztos vagyok benne, hogy beszerzek belőle egy üveggel.

2021. 08. 26. Eau Premiere (régebbi, hosszúkás üveges kiadás)
Nem hittem benne, hogy nagy különbségeket fogok felfedezni a kettő között, mégis hajtott a kíváncsiság. És valóban van különbség, megfogalmazni azonban nagyon nehéz. Ezt a régit én teltebbnek érzem. Mondhatnám úgy is, hogy gömbölyűbbnek. Benne van ugyanaz, mint a 2015-ös kiadásban, de míg az a fiatal lány, ez inkább egy érett asszony. Ugyanakkor mindketten gyönyörűek a maguk nemében, hiába a korkülönbség. Nem vagyok benne biztos, hogy nem ez a régebbi verzió áll-e közelebb hozzám...

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. november 24.

Csodálatos illatszimfónia.

2021. 08. 17. Eau Premiere (2015)

Most már biztos vagyok benne, hogy beszerzek belőle egy üveggel.

2021. 08. 26. Eau Premiere (régebbi, hosszúkás üveges kiadás)

Erynnis

2021. június 28.

Na, ez aztán parfüm a javából! Imádom érezni mindenhol, párnán, ruhán, ágyneműn...pedig először nem értettem, hogy mit variálnak az eredeti no. 5.- tel, de ez egy csoda! Bár az eredetit is szeretem. Abból mindig kell lennie készleten. Most nyáron, ez a virágosabb frissebb változat közelebb áll hozzám.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. június 28.

emb1p3

2021. április 9.

Régóta próbálom megérteni ezeket a klasszikus aldehides-szappanos illatokat, mint a No. 5, a Caleche, a Caron illatok, eddig elég kevés sikerrel. Nem állítom, hogy az Eau Premiere szerelem első szaglásra, de mintha pont ebből a célból készült volna: régi idők érthető interpretációja a XXI. század lányainak. Még szaglászom-szokom, de egyre közelebb kerül a szívemhez.

Update: az előző véleményem három éve született, és alapvetően egyet is értek vele, leszámítva a lelkesedés hőfokát. Mert igaz, hogy a recept klasszikus, aldehid-vanília-citrom-közelebbről nehezen meghatározható fehér virágok szantál alapon, de hát a lényeg bizony az arányokban van. És az Eau premiere egyszerűen tökéletes, patikamérlegen mért mestermű, hozza az Exclusifs-sorozat ragyogó eleganciáját. Egyszerűen senki nem tud ilyen ropogós fehér inges, légiesen könnyed, mégis határozott, autonóm, modern nőiességet rejteni a dugó alá, csak Jacques Polge, őrület. Egy "baj" van: akárhogy töröm a fejem, nem tudok rájönni hogy erre vagy a 31 Rue Cambonra vágyom jobban. Mindenesetre klasszikus aldehides illatok az elmúlt időszakban nemhogy közelebb kerültek a szívemhez - egyenesen beköltöztek a közepébe.

Update2: Megvettem üvegesben, és kicsit szomorúan kell konstatálnom, hogy a mozgás, konkrétan 45 perc pihegős, épp kimelegedős, de nem izzadós biciklizés sajnos kinyírja az illatot, ami eléggé morcossá tesz, mert mostanában alapvetően biciklivel közlekedem, úgyhogy valószínűleg kénytelen leszek az ünnepnapokra száműzni őt. A másik tavaszi darabommal, az ELDO Eau de protecion-jával nincs ilyen baj, és hát a No. 5-kel, az anyaillattal sem, úgyhogy az Eau Premiere körmöst és megrovást érdemel.

Update3: elég jelentős készleteket összeharácsoltam belőle (volt a régi meg az új kiadásból is), de valahogy rajtam nagyon hamar elfogy (a régi még jobban szerepelt tartósság szempontjából). Nem tudom, hogy a szőke-világosbarna, világosabb bőrű lányokon jobban megmarad-e. Nem is egy Guerlain Insolance típusú ibolyaszörny-szillázst várok, ehhez a műfajhoz nem is illene, de tartósságot azért igen. Egyelőre felszámoltam az említett készleteket, és egy fújóst hagytam meg, de mivel magában az illatban a legszívesebben naponta fürödnék, így mindig megkísért, ha valaki feltesz egy üveget. Talán a rue Cambonnal folytatom a kísérletezést egyelőre. Buta, buta Chanel.

Update 4: Megvettem megint, illékonyságára tekintettel a roppant csinos és túlárazott hordozható fém parfümszórós-utántöltős változatban. Az elmebaj és a szerelem kombinációjával nincs mit kezdeni. A férjem ilyenkor szokta színlelt aggodalommal kérdezni, hogy ugye velem nem lesz az, mint a jövő-menő parfümjeiddel? :))

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 9.

gladiola

2021. március 19.

Parfümériában kaptam belőle mintát megjelenésekor. Visszamentem megvenni.
Csodás, elegáns, szikrázó, mennyei, végtelenül nőies illat számomra. És tartós.
Egyébként is figyelek a tartásomra, de ebben az illatban nem is lehet másképp viselkedni. Van benne kimértség. És egyszerűség, a szó legnemesebb értelmében. Egyszerű, de végtelenül elegáns tisztaságot képvisel/ad, mintha luxus szappannal tisztálkodtál volna, de hatásában mégsem "csak" egy szappan. Semmi nagyzolás, észjátszás, meg dögösködés, meg lehengerelni akarás. Ez az illat az, amikor erőlködés nélkül lehengerelsz magad körül mindenkit.
Nem szimplán szeretem, hanem szerelmes vagyok ebbe az illatba. A világ más lenne nélküle.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2021. március 19.

Parfümériában kaptam belőle mintát megjelenésekor. Visszamentem megvenni.
Csodás, elegáns, szikrázó, mennyei, végtelenül nőies illat számomra. És tartós.

Tubereuse

2021. február 10.

Ladies and Gentleman,
Hű meg a ha... :)
A Chanel-ház kevés nehezen emészthető szépségétől eltekintve, újra óriásit alkotott. Az én No. 5.-öm személyre, és testre szabva. Minden egyes akkord a helyén, olyan illatelegyben ami mióta üvegében bitorlom, nem enged. Reggel 2 fújás, este még érzed minden porcikádon. Az aldehidek a nerolival csúcs szuper kombót alkotnak, amit a jázmin kiemel és a szantálfa-vanília duó felteszi a koronát. Most nem kell semmi más a sok színes-csodás illatom közül.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 10.

Ladies and Gentleman,
Hű meg a ha... :)

Alkoholok: Alcohol, Cinnamyl Alcohol
Fényvédők: Benzyl Salicylate, Benzophenone-3, Octinoxate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Linalool, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Geraniol, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Butylphenyl Methylpropional, Benzyl Benzoate, Cinnamyl Alcohol, Citral, Benzyl Salicylate, Farnesol, Isoeugenol, Eugenol, Benzyl Alcohol
Színezékek: CI 14700, Yellow 5 Lake / CI 19140
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Részletesebb információ a smartskincare-en.

Színező anyag. (Piros)