KRÉMEK MÁRKÁK ÖSSZETEVŐK ELADÓ MAGAZIN BLOG Belépés

Clinique

Ár:   8800 Ft   Kategória:   Fényvédők
Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák   Bőrprobléma:   Túlérzékenység

A krémet és az összetevőket feltöltötte: Miliana, Módosítva: 2018. április 21.

Lelőhely:   Clinique szaküzlet, parfümériák
Kategória:   Fényvédők
Bőrprobléma:   Túlérzékenység

Ultrakönnyű, 100% ásványi fényvédő, érzékeny bőrre is. Gyengéd a szemkörnyék bőréhez is. Az Invisible Shield Technology formula egy olyan védőháló, mely gyakorlatilag láthatatlan valamennyi bőrtípuson. Olajmentes.

creamchito

2018. november 15.

Szuper fényvédő termék! Nagyon könnyű az állaga és aránylag könnyen és jól beszívódik. A fehéres szín kb. 15 perc után elmúlik. Számomra megfelelően hidratálta is a bőrömet, így nem volt szükség aláhidratálni. Előtte csak tonikot és szérumot használtam. A bőrömet nem irritálta soha és pattanásokat sem okozott. Azonban csak 4 csillagot adok az ára miatt, valamint azért, mert számomra a kelleténél fényesebb lesz a bőr tőle (habár nem is ígért matt finist).

creamchito
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. november 15.

Anheszenamon

2018. május 6.

Még szerencse, hogy használtan vásároltam meg, gondoltam kipróbálásra tökéletes lesz. Teljesen áron soha nem venném meg. Vicc, hogy 30 ml termékért elkérnek 8900 ft-ot és még csak nem is tökéletes. Ha felviszem az arcomra a kellő mennyiséget, iszonyúan csillog a fejem. Hiába várok akár egy órát is, a zsíros csillogás nem múlik el, annak ellenére sem, hogy könnyű eloszlatni a bőrön, nem hagy fehér réteget, látszólag hamar beszívódik. De a fényesség nem múlik, muszáj lepúdereznem. 30 ml nekem max 3 hétig lenne elég, így drága mulatság lenne ezt a fényvédőt használnom. Mivel az én bőrtípusommal egyébként sem barátok, így nem is fogom újravenni.

Anheszenamon
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. május 6.

hixux

2017. július 27.

Sajnos nagyon nem jött be nekem. Kis mennyiségben is nagyon durván fénylik a bőrön, legalább 20 perc mire elmúlik....Számomra csalódás volt, a Clinique üzletben direkt kérdeztem hogy 'ugye nem fog fényleni?' mert azt utálom, de persze az eladó váltig állította hogy nem... 3 csillag csak azért, mert a fényvédő feladatát ellátja.

hixux
Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. július 27.

barbiii_sz

2017. június 28.

Csőrös feje van, ezért az adagolása is egyszerű. Az állaga elég folyékony, nem túl tömör vagy nehéz krém. Én az ujjbegyeimre szoktam önteni belőle és így kenem fel. Könnyen kenhető, nyilván azért nem egyenlő az állaga egy könnyed hidratálóéval, de ahhoz képest, hogy fizikai fényvédő, teljesen rendben van. Gyorsan el lehet dolgozni és nem hagy nehéz vagy ragacsos érzetet a bőrön, ahogy fehér nyomot sem. Én általában használok alá hidratálót, mert vízhiányos a bőröm és nagyon igényli, anélkül nem érzem komfortosnak. Nem mattít, nem is fényesedik, egy természetes hatást eredményez, ami nekem tökéletes és órák múltán sem világít az arcom úgy, mint egy diszkógömb. Az illata csak a minimálisan érezhető kence illat, de nincs illatosítva.

A hatását pedig volt alkalmam, bár nem szándékosan, de rendesen próbára tenni. Előző hétvégén reggel 6-kor kentem fel először, legközelebb pedig csak 2-kor volt alkalmam újrakenni. Ez idő alatt legalább 3 órát töltöttem a tűző napon csúcsidőben, ebből kettőt buszra várva Tihanyban, mert ennyit késett.. Ennek eredményeként a hátam (amit reggel nem kentem be), valamint a vállam és a mellkasom (amiket szintén 6 órakor 50 faktoros japán fényvédővel kentem be) húsvéti pulyka szinűre sültek. Az arcomnak viszont ehhez képest semmi baja nem volt, a homlokom szélét picit megkapta a nap, valamint barnult is és nyilván érezte az arcom is, hogy túl sok időt voltam a napon, de egyáltalán nem égett le. Nálam ezzel szépen át is ment a teszten, azt hiszem maximálisan teljesített, szuperül véd a leégéstől.

Barnulni egyébként nehezebb vele, mint más fényvédőkkel, szóval aki nem szeretne színt, annak is remek választás. Aki nem akar barna lenni, az gyakrabban kenje újra, ha sokat van napon, szinte biztos, hogy úgy nem lesz semmi színe.

Ezen kívül nem okozott pattanásokat, nem irritált, szemkörnyéken is jól működik. Annyi, hogy én allergiás vagyok, gyógyszer mellett is sokat viszket a szemem, ezért gyakran dörzsölöm, ilyenkor pedig a bőrömről odakerül a fényvédő, ami csípi a szememet, de ez bármely más kozmetikum esetén ugyanúgy igaz. A szavatossága 6 hónap, ennyi idő alatt különösen így nyáron bőven elfogy.

NOTINO-ról rendeltem, ahol teljes áron 7700 Ft, elég drága, de annyira bevált nekem, hogy inkább megveszem, minthogy bajlódjak egy másikkal, amit nem szeret a bőröm annyira vagy éppen leégek mellette.

barbiii_sz
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. június 28.

Tvylvis

2017. május 19.

Egyik kedvenc bloggeremnéll olvastam a termékről, és egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettem. Kicsi, de nagyon praktikus, csőrös kiszerelés. A flakonban van egy nagyobb fémgolyó, ezáltal jól keveredik felrázáskor. Meglepően híg állaga van, leginkább az íróra emlékeztet sűrűségben is színben is. Ujjbegyről lefolyik, így én a tenyerembe nyomom ki, onnan viszem fel. Nekem ez az állag kifejezetten bejön, nagyon könnyen, gyorsan és egyenletesen eloszlatható. Az én eléggé világos bőrömön semmilyen fehér réteget nem hagy (a Beautypedia nagyon lehúzta a fehérsége miatt, hát nálam semmi ilyen nem látható). Viszonylag gyorsan beszívódik, erősebb bőrfényt hagyva maga után a száraz bőrömön. Ez olyan 10-15 perc után nálam eltűnik, egyébként minimális púderrel orvosolható. Nagyon tetszik, hogy a szilikontartalma ellenére nem fullaszt, nem érzem a műanyag réteget magamon. Nem irritál, szemkörnyéken sem. Remekül lehet rá sminkelni, semmilyen gondom nem volt ezen a téren. És a legfontosabb talán a végén, hogy jól véd a napfényben. Most volt szerencsém pár órán át napsütésben tesztelni, nagyon jól megállta a helyét. Pozitívum még, hogy könnyen fel lehet kenni újra, akár tükör nélkül is. A Beautypedia lehúzta még azért is, mert nincs benne a fényvédelmen kívül egyéb hasznos összetevő, antioxidáns. Nekem ez mindegy, használok mindig valamilyen antioxidánst tartalmazó kencét. Az ára elég húzós, és napi használattal 2-3 hét alatt a felét elhasználtam. Ettől függetlenül biztosan újraveszem, nagyon bejött.

Tvylvis
Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. május 19.

Hidratálók: Butylene Glycol, Caprylyl Glycol

Az összetevő leírása ellenőrzés alatt áll. Hamarosan itt olvashatod!

A CosIng besorolás szerint felületaktív anyag és emulgeálószer.

Bőrpuhító (emollient), sűrítő anyagként használt zsírsav.

Ásvány. Kisebb mennyiségben sűrítő, fehérítő és síkosító segédanyagként, nagyobb mennyiségben pedig fizikai fényvédőként használt. Fizikai fényvédőként kiváló UVB és UVA blokkoló egyaránt, megfelelő védelmet nyújt a 290-400 nm hullámhosszú napsugarak ellen, és még a 700nm hullámhosszú sugarak ellen is nyújt némi védelmet. Meglehetősen fotostabil. Talán nyugtató és antioxidáns hatása is van. Fő hátránya, hogy kozmetikailag kellemetlen, fehér réteget hagy maga után. Részletesebb információ a smartskincare-en.