ColourPop

Ár:   $12   Kategória:   Sminkek szemre
Kiszerelés:   9 x 0,9 g   Bőrtípus:   Minden

A krémet feltöltötte: Blackxentric, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2020. augusztus 24.

Ár:   $12
Kiszerelés:   9 x 0,9 g

Kilenc magasan pigmentált, szürke alaptónusú, tartós szemfestéket tartalmazó paletta matt és metál fényű színekkel.

timzs

2021. április 10.

Csodálatos, nagyon szeretem. Ha semmit nem rakok szemhéjra alá, akkor is jól bírja az egésznapos gyűrődést. A színek nagyon jók, erőteljesek. Szuperkönnyű dolgozni mindegyik színnel, és bármilyen tartós is, mégse kínkeserves a lemosás szerencsére.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pirosság (rozacea) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2021. április 10.

blumarine

2021. március 29.

Jó egy hónapja érkezett, még ismerkedünk egymással. Egy ideje szeretnék egy fekete-szürke smoky palettát. Úgysem lenne kihasználva tudom, de ez valamiért olyan egyedi. A Sleek Bad Girl-jén gondolkodtam korábban, de nagyon hasonlóak a színek benne és azt hiszem vannak már minőségben is jobbak és kapni sem lehet már. Szerintem tényleg hiánypótló ez a paletta és megfizethető kategória. Eddig csak swatcholtam őket, de meggyőzöek a színek a pigmentáltság is megfelelő. A középső ezüst valami brutális. (A Sophx Extra Spice palettájában van egy hasonlóan gyönyörű ezüst, már csak emiatt érdemes lenne megvenni.) Nagyon sok szép sminket láttam vele a neten, a végeredmény tényleg meggyőző eddig.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. március 29.

Honeyhair

2020. február 6.

Imádom a monokróm palettákat, így hármat is beszereztem a Colourpop 9 panjei közül. De talán túl gyorsan döntöttem... A kék színekben játszó Blue Moont ugyanis kénytelen voltam lehúzni, ezután pedig félve nyúltam a Smoke Show után. Az árnyalatok terén végre pozitív a véleményem, a színek ugyanis itt véletlenül pont olyanok a bőrön is, mint a palettában, és nagyon szépek, jól eltalált szürkék. A tartósságuk azonban gyalázatos. Hasonlóan, mint a Blue Moonnál, alig egy-két óra múlva szinte eltűnnek a színek a szemhéjról. A csillámok a redőbe tapadnak, a különböző árnyalatok pedig szétkopnak és eggyé válnak, homogén világosszürke foltot alkotva. A szemhéjpúder-réteg tetejére felvitt szemceruza vagy tus ugyanúgy eltűnik, elmosódik. Most gondolhatnátok, hogy én vagyok a béna, de 27 éve sminkelek, sokféle palettát használok, többféle árkategóriában, és sosem jártam még így.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2020. február 6.

Hidratálók: Magnesium Stearate, Caprylyl Glycol, Dimethiconol

Ez egy átlátszatlanná tevő, grafitszerű, kristályos segédanyag, melyet kiváló fedése, nedvesség és zsírosság felszívó hatása miatt használnak kozmetikumokban, és kiváló bőrkondícionáló hatásáról sem szabad megfeledkezni. A rúzsokban krémes érzetet és szebb színt ad az ajkaknak.

A CosIng hivatalos besorolása szerint csomósodást megakadályozó, színező és sűrűség szabályozó összetevő. Leggyakrabban por állagú sminktermékekben találkozhatunk vele, melyeknek nagyon jó tapadást biztosít.

Kókuszolajból készülő aminosav származék, melyet a kozmetikumokban elsősorban bőr- és a hajkondicionáló tulajdonsága miatt használnak. Előnye, hogy magas hőmérsékleten is stabil maradt. Néhány tanulmány azt is kimutatta, hogy az összetevő gátolja a reprodukcióját a herpeszvírusnak. Az összetevővel leggyakrabban por állagú sminktermékekben (púderekben, bronzosítókban, szemhéjfestékekben) találkozhatunk.

A Cosing szerint rengetegféle célra használhatják ezt a szappanszerű fehér port a kozmetikában. Csomósodásgátló, megfelelő állag előállítását segítő, szinező, és bőr hidratációját elősegítő komponens a kencékben. A legtöbb hintőpor alapanyagai között ott találjuk, de sminkkészítményekben, alapozó krémekben is fontos alapanyag lehet.