Comme des Garcons

Ár:   23 000 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: bara89, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2018. március 19.

Ár:   23 000 Ft
Lelőhely:   Madison Luxusparfüméria

Fás-fűszeres parfüm nőknek és férfiaknak

Illatjegyei: rózsabors, szilva, tömjén, labdanum, szantálfa és vetiver.

Comme Des Garcons Floriental fújósok
Ár: 2000 Ft, 3400 Ft , Eladó: Lapo
Állapot: 5-10 ml fújósok kiadók belőle, Helyszín: Diósd/Budapest 11. ker. (Savoya Park közelében), fizetés: személyes átvétel, posta, foxpost
Tarzicia

2019. november 13.

A patikaszagot leszámítva teljesen egyetértek Kvin véleményével (múltkor meg is beszéltük, hogy hasonló az ízlésünk), szinte szóról szóra ugyanazt tudnám én is írni, nem ismétlem meg.
Annyi kiegészítést fűznék hozzá, hogy nekem rettenetes szilvapálesz az eleje, de azt még csak kibekkelném, ha volna miért. Hát itt nincs. Utána ugyan egy szép és reményteljes szakasz kezdődik, de a beteljesülés csak ígéret marad, ahogy jött, úgy megy is. Vagy hiányzik belőle valami, vagy valami túl sok, nem jövök rá.
A tömjén-labdanum-szantál triót én nem így képzeltem el, ill. többet vártam tőlük. Ez egy édes, fűszeres, enyhén füstös, erőszakos Szilva, és az én ízlésem szerint még férfias is. (Robert Piguet - V.Intense és Tom Ford - Plum Japonais óta sejtettem, hogy a szilva és én nem vagyunk túl jóban, most már legalább biztosan tudom.)
Összességében nem rossz, de nem is jó, és ebben a műfajban bőven vannak nála szebbek és jobbak.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2019. november 13.

kvin

2019. szeptember 4.

Kifejezetten szeretem a fűszeres és/vagy fás illatokat, ez az, ami közel áll hozzám az édes, gyümölcsös nyalánkságokkal szemben. Viszont őt nem tudom szeretni. A "Floriental" megnevezésből kiindulva egy virágos-orientális illatra számítottam, ez nem jött be. Egyedül a labdanum van jelen benne, mint virág, az is inkább bőrös-ciprusos akkordú illatjegy, így a virágos vonulatot gyorsan felejtsük is el.
Marad az orientális rész, ezt pedig nem igazán tudom pozitívan értékelni. A szilva nem hiszem, hogy egy orientális jegy, márpedig itt leginkább az dominál, mellé pedig egy jó adag tömjén. Oda-vissza dobálják egymásnak a labdát, a fás jegyek és a kis fehér labdanum pedig kétségbeesve próbálnak közéjük férkőzni, némi sikerrel, a vége felé, amikor a két fő játékos már kifáradt.
Összességében rajtam patika-szaga van, nem negatív megközelítésből, csak egyszerűen amikor beugrasz mondjuk egy krémért a gyógyszertárba. Biztos a tömjén a ludas, de még inkább a tömjén és a nagybetűs ordító SZILVA így együtt.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. szeptember 4.

Lapo

2019. január 27.

Eddig a szilvával mint összetevővel nem voltam megbarátkozva.. sokszor túlzottan édes volt számomra minden olyan parfüm amiben fellelhető volt és bár ez esetben is édeskés illatról van szó, a fássága mellett a sok-sok fűszer és némi füstösség kíséretében teszi abszolút unisex illattá. Csodás választás az őszi és téli napokra bárkinek, nemtől függetlenül. Egészen egyedi illat, nem igazán tudok még hasonlót sem jelezni.. Nagyon szeretem!

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2019. január 27.

aranybarack

2019. január 19.

Szép illat, amit nem tudnék minden nap viselni. Élesen szúrós, tartós, fás a bőrömön. Az elején még érzem a szilvát, de leginkább a szantál domináns vagy más fás jegyek. Amire leginkább hasonlít a parfümjeim közül, az a Guerlain Santal Royal. A szomszéd helyiségből azért nem lehet megérezni, tehát annál szelídebb. Van ilyen hangulatom olykor, és tetszik, de számomra ez nem a puha-lágy, irodakompatibilis, jó beosztott vagyok, hanem az el az útból, itt a főnök parfüm, legalábbis női bőrön. Tom Ford Plum Japonaisa mesés, bújós, fűszeresen meleg, nőies illat ehhez képest. (Pedig amúgy az sem az - az én skálámon uniszex.) Rajtam, nekem, stb.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. január 19.

Danikovm1997

2018. szeptember 22.

Ti hol tudtátok ezt megszimatolni?

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 18-24 |  Dátum: 2018. szeptember 22.

Ti hol tudtátok ezt megszimatolni?

Laurencia

2018. február 23.

Ford Plum Japonais illatánál szépen a sarokba térdeltettem őt egy adag kukoricára, ami teljesen felesleges történés, hiszen a Floriental szintén egy szilva királynő és ezt a trónt nem kell tőle elszedni, beszélek ám hülyeséget néha. ( ajj de még mennyit)
Szerencsére a minap a kis mintámat pötyögtetve mint egy atomvillanás érkezett az agyamba a felismerés, hogy mit lehet ezzel az illattal pótolni tökéletesen, fűszeresebben és kicsit élesebb jegyekkel: az eredeti Shiseido Feminité du Bois-t.
Illatoltam én a Lutens által kiadott verziót ezermilliószor, volt is belőle nekem, használtam is, de amit mostanság szagoltam, az több mint rettenetes.Vagy a teszter volt romlott, vagy újabb reformuláció történt ott is, nem tudom.Édes, jellegtelen, minden mélységet nélkülöző valami lett belőle.
Egy szó mint száz, a Floriental azt adja amit a neve állít: fás, fűszeres szilvabársony, éles indítással, virágos tónusokkal, a középfázisában köszön vissza nekem a Shiseido féle hangulat, ez egy olyan niche végre ami egyáltalán nincs túlárazva.

Most hogy már van egy teljes méretem belőle, ki tudom jelenteni, hogy ez a parfüm egy csodatevő elixír.
Ha ő nincs, ebben az elhúzódó, undormány, havas ,tavaszba nyúló télben teljesen magamba fordultam volna. Olyan mint egy csillagszoró a vaksötét éjszakában, fényt hoz, életkedvet, depressziót messze űz.
Éles, harsány, kifújás utáni 10 perces rendetlenkedést követően, orientál illatorgia, az a fajta, amire a legjobb szájízzel ragasztom a nyanyás jelzőt, mondjam inkább, hogy felhívás a keringőre? Az, ezt az illatot a legnagyobb butaság kikerülni és nem szeretni.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. február 23.

bobekecske

2017. május 30.

Csodálatos meleg-fűszeres illat, amit minél többet viselek, annál jobban szeretem. A Madisonban mutatták nagyon ügyesen kiválasztva, miután elmondtam, hogy nem tudok teljesen megbarátkozni egy fűszeres-szantálos illattal, amit kedvelek, de mégsem működik rajtam, valamit hiányolok belőle (Killian, Sacred Wood). Természetesen ez nem egy alternatívája a másik illatnak, viszont remekül ráéreztek az üzletben, mit is kerestem abban a másikban: a melegben viselve kimondottan egzotikus, buja. Idegen tájakra repít, de közben abszolút viselhetőnek érzem magamon és tudok vele azonosulni: nem ural engem.
Szantálfával való ismerkedésre szerintem remek választás. :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. május 30.

Szantálfával való ismerkedésre szerintem remek választás. :)

bara89

2017. március 9.

Ha szilva, akkor Byredo Bullion. Egészen amíg nem találkozunk vele. A Floriental sokkal melegebb és édesebb, nincs az a savanyú éle, ami engem zavar a Bullion-ban. Nagyon könnyű szeretni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2017. március 9.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Octinoxate, Ethylhexyl Salicylate, Butyl Methoxydibenzoylmethane
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Alpha-Isomethyl Ionone, Linalool, Coumarin, Limonene, Eugenol, Benzyl Alcohol
Tartósítószerek: Benzyl Alcohol