Cosmia

Ár:   599 Ft   Kategória:   Hidratáló krémek
Kiszerelés:   50 ml   Bőrtípus:   Normál, Kombinált
Lelőhely:   Auchan   Bőrprobléma:   --

A krémet és az összetevőket feltöltötte: VeraTala, Módosítva: 2017. június 15.

Lelőhely:   Auchan
Kategória:   Hidratáló krémek
Bőrtípus:   Normál, Kombinált

Intenzíven hidratál, ragyogóvá teszi és puhítja a bőrt.

virumiru

2020. január 3.

Egynek elmegy:D nem csípett, nem okozott pattanást vagy más csúnyaságot, de hidratálni sem hidratált igazából.

Bőrtípus: Száraz |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2020. január 3.

krisztinafodor01

2019. március 13.

UPDATE: Muszáj felpontoznom, mert hosszú távon nem volt rossz és hiányzott picit, amikor kifogyott. :)

Nagy hidratáló hatást senki ne várjon, de nálam problémát sem okozott. Nem venném újra.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. március 13.

renelle

2018. december 6.

Nekem ez totálisan bevált, Glamour napokon emeltem le a polcról így 450 ft-ba került. Nem reméltem, hogy jó lesz, de egy próbát megért és nagyon megszerettem. Valóban nem a legerőssbb hidratáló hatással bír és nem is mattít egész nap, de nem hagy filmréteget, a bőröm beissza hamar és nagyon jól lehet rá sminkelni. Nem okoz pattanásokat meg kiütéseket sem :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Pattanások (acne) |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. december 6.

nettas

2018. március 19.

Azelainsav tartalma miatt vettem, szépen hidratál és mattít, lehet fölé kenni az alapozót. 600 Ft-ért én csak rosszat vártam tőle, de a francba is ez jó. Megvettem a COSMIA MATTOSÍTÓ BŐRÁPOLÓ-t esti használatra és a COSMIA CLEANSING LOTION-t is mellé. Azt kell mondjam, hogy nem tud kevesebbet mint egy PAULA'S CHOICE termék. (Persze mindenkinek más bőrtípusa van, az enyém mitesszeres-foltos-normál. ) Csodaszer pedig nincs. Faggyútermelést szabályozza, mitesszereim kisebbek, többet pedig semmitől sem remélek :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. március 19.

illesbb

2018. március 11.

Csak kíváncsiságból vettem meg, sokáig nem is használtam, de valahogy a kezembe akadt néhány héttel ezelőtt és nagyon bevált. Kellemes illata van és jól hidratál, se nem túl zsíros, se nem túl könnyű. Nagyon megszerettem, lehet, hogy ha elfogy újra is fogom venni.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2018. március 11.

off06

2017. június 27.

Azért vettem meg, mert a márka tusfürdői bejöttek, gondoltam teszek egy próbát. Kellemes textúra, nem zsíros, könnyű kis hidratáló krém. Nekem viszonylag gyorsan átfényesedik, de nem is matt hatást ígér, úgyhogy ezt elnézem neki. Néha alapozóval keverve használom, teljesen jól működnek együtt. Nem biztos, hogy újravevős lesz, de elhasználom, az tuti. Ja, és nem okoz pattanásokat, sem egyéb gondokat.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2017. június 27.

Antioxidánsok: Borago Officinalis (Borage) Seed Oil
Gyulladáscsökkentők: Allantoin, Borago Officinalis (Borage) Seed Oil
Hidratálók: Glycerin, Betaine, Propylene Glycol, Sodium Lactate, Fructose, Urea, Maltose, Maris Aqua, Alpha Glucan Oligosaccharide, Sodium PCA, Trehalose, Sodium Hyaluronate, Glucose
Vitaminok: Panthenol

A szalicilsav (BHA) észtere. Ellentétben a BHAval nincs hámlasztó tulajdonsága. Hidratáló, bőrkondícionáló (skin conditioning) összetevő. Részletesebb info: http://truthinaging.com/ingredients/tridecyl-salicylate/

Sűrűség szabályozó, átlátszatlanná tevő porszerű segéd anyag.

Azelainsav, mely számos bőr- és hajkondicionáló része. Bőrgyógyászati készítményekben is alkalmazzák, általában más szerekkel kombinációban.

1. Pattanás: Az azelainsavat enyhe és közepesen súlyos akne ellen alkalmazzák, mind mitesszeres, mind fertőzéses esetben. Gátolja az aknét okozó baktérium növekedését, ezáltal tisztán tartja a bőr pórusait.
  2. Rosacea: A kivörösödött bőr kezelésére az azelainsav gyulladásgátló hatását használják helyileg alkalmazott gél formájában.
  3. Pigmentkezelés: Az azelainsavat különböző bőrszíneződések kezelésére használják, pl. melazma fertőzés utáni hiperpigmentáció, különösen sötétebb bőrűek esetén. Az azelainsav csökkenti a melanin mennyiségét.

Faggyútermelést normalizáló 5αR-blokkoló hatóanyag, ami a gyártó állítása szerint három hét alatt 40%-kal csökkenti a faggyútermelést (a teszt résztvevők 78%-a érezte úgy, hogy a bőre kevésbé  zsíros és csillogó a tanulmány végére), a hajas fejbőrön pedig a lipid foltok csökkentésével (-69%) segít lelassítani a faggyúmirigyek működését, nyugtatja az irritációt és csökkenti a seborrhoeás tüneteket és a korpásodást is.

Gyümölcscukor. A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló összetevő.

Természetes cukokból nyert bőrvédő összetevő, melyet bőrpuhító hatása és nagyon jó vízmegkötő tulajdonsága miatt használják kozmetikumokban. A gyártó szerint az összetevő segít fenntartani a bőr természetes mikroflóráját.

Cukor (sima répacukor). A bőrön alkalmazva vízmegkötő, hidratáló hatása van.

Gliceridek és behensav keveréke. Bőrpuhító (emollient) és emulgáló szer.

Squalane eo 1 0

Cholesterol eo I eu 0 0