Dana

Ár:   Az ár hiányzik. Feltöltöm   Kategória:   Parfümök
Kiszerelés:   68 ml, 88 ml és 105 ml   Bőrtípus:   Minden
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: x, az összetevőket feltöltötte: nkatika, Módosítva: 2017. szeptember 10.

Kiszerelés:   68 ml, 88 ml és 105 ml
Lelőhely:   Hiányzik. Feltöltöm

Orientális-virágos illat 1932-ből, alkotója Jean Carles

Dana Tabu FÚJÓS
Ár: 5 ml 1300 Ft, 10 ml 2300 Ft , Eladó: galagonyanya
Állapot: 5 ml vagy 10 ml, frissen átfújva üveg parfümszóróba, Helyszín: Pécs, fizetés: lásd a leírásban
Üveges Dana Tabu
Ár: 6800 , Eladó: Kincsvadasz
Állapot: 68/30 ml, Helyszín: --, fizetés: Bármilyen módon postázom

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre

Helia-D Krémes Hidratáló Testápoló Száraz Bőrre
bibi24

Oila

2022. június 8.

Sokadszor próbálkozom vele, de ez volt az utolsó alkalom. Millió véleményt elolvastam, videókat néztem meg, és bár az illatjegyek stimmelnek, az összhatás rajtam és számomra nagyon nem az, mint azok számára, akik szeretik. Tudom is, hogy mi a legnagyobb probléma: a szegfűszeg. Sokszor csak annyit olvasunk az illatjegyek között, hogy "fűszeek", ez azonban a borstól a kardamomon át a szegfűszegig és tovább ezerféle dolgot jelenthet, hát nekem mindig is messzire kerülnöm kellett azokat a parfümöket, amelyekben a szegfűszeg jelentős szerepet kap. HA ehhez még moha, tömjén, rózsa, gyanták és balzsamok is társulnak, akkor a régi Bahia-boltok nehéz és fullasztó - jóllehet kétségtelenül nosztalgikus - hangulatát kapjuk, amibe beleszippantani jó lehet olykor, de nekem leginkább azért, hogy utána annál jobban értékeljem a friss levegőt. Az teljességgel elképzelhetetlen, hogy ezt a tüdőmre nehezedő illatot magamon viseljem. Ennyit a személyes preferenciákról, mert mindez nem az illatról szól, hanem arról, hogy én az ilyen típusú illatokat nem szeretem.
Volt már vintage, hegedű alakú. masnis és most ez a legeslegújabb verzió, és bár a régebbiek mind minőségibbek a mainál, az illat maga lényegében ugyanaz azért, ezért akinek a mai nem tetszik, annak szerintem semmi értelme vintage-ra vadászni, aki viszont a maiban látja a szépséget, az konkrétan el fog olvadni a vintage-tól.
AMi pedig a háttértörténetet illeti... hát....... ha mindenképpen az éjszaka hölgyeihez kéne kötni ezt az illatt, akkor biztosan nem egy elegáns ház végzet asszonya lebegne a szemem előtt, hanem egy nagyon sötét, nagyon füstös, nagyon ritkán szellőztetett padlás- vagy pinceszoba perditája. És semmiképpen nem a hölgy illata lenne ez akkor sem, hanem magáé a szobáé. Ki-ki döntse el, hogy ez pozitív vagy negatív:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Bőröregedés |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2022. június 8.

Lina6

2021. február 14.

Eleg retro illat.
Picit edes.
Kozepesen tartos

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2021. február 14.

Eleg retro illat.
Picit edes.
Kozepesen tartos

erda74

2019. június 13.

Update: 2019.06.13.
Eladtam a kis fújóst kolleganőmnek. Bejött ma valami elképesztően gyönyörű szappanos "öregasszony" illattal, 100 másik is lehetett volna, mert ő is parfümmániás, hát ez a Dana Tabu! Imádom az ilyen illatokat, nem értem magamon miért nem ilyennek éreztem? Veszek még egy mintát, hátha előcsalogatom ezt a szépséget.

2019.05.31.
Nagyon kellemes illat, olyan megszelidült CK Obsession- szerű nekem, de pont a szúrósság hiányzik belőle, és hogy én is érezzem magamon. Nekem ez egy közepes illat.

Bőrtípus: Normál |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2019. június 13.

Update: 2019.06.13.

2019.05.31.

emb1p3

2019. január 6.

Update: hát ez az illat meg hova tűnt, parfümrajongó feleim? Épp elfogyott a fújósom, és elmélkedtem, hogy elférne éppen a 88 ml-s is a polcomon, erre már nem lelem sehol. Ugye ez csak valami átmeneti készlethiány?

Meglepő módon nagyon könnyűnek találom a viselését, pedig a retró orientálokkal bajban vagyok, a Jungle L'Elephant-t a túltolt szegfűszeg miatt nem szívesen fújom magara, az Obsessiont fárasztónak érzem, de a Tabu olyan puha, otthonos, a fűszerek, a bors, a szegfűszeg ellustul a gyantás-bezoinos-pacsulis alaptól, kényelmesen nyújtózkodnak, nem akarnak szólózni, kilógni a karból. Csupa kényeztetés az egész illat. Van benne egy kis füstölős-csípős él, ami a Bahia-boltokra emlékeztet, de tényleg csak annyi, hogy nosztalgikus hangulatba hozzon, nem vág orrba, nem ronda, mint egy tökördarabokkal kivarrt, random indiai motívumokkal, Ganeshával és Om jelekkel telehímzett táska, amit az említett helyen lehetett venni. Hangulatában engem Dita von Teese Erotique-jára emlékeztet, de annál édesebb, gyengédebb illat. Az, hogy 1932-es, számomra teljesen hihetetlen, sokkal modernebbnek tűnik annál, ha vakon szagoltam volna, a '80-as évek második felét, a '90-es éveket elejét tippelném, az Obsession-érát. Minek még egy parfüm, vizet a tengerbe, kérdezhetném magamtól, dehát nyilván meg fogom szerezni nagyban, ez van :)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 25-34 |  Dátum: 2019. január 6.

Pagica

2018. december 13.

Annyira akartam szeretni, elvarázsolt a története, mindig is imádtam a 30'-as éveket. Nem vagyok szakértő, bocs lányok de a TABU rajtam nem működik. 3 alkalommal futottam neki.Első alkalommal teljes döbbenet,kimondom büdös volt,mint Húsvétkor a sok locsoló kölni összekeveredett,émelyítő illata. És nem csak én éreztem, családom tagjai szerint is az. Aztán még 2 alkalommal próbáltam, de akkor már tudtam mire számíthatok. A harmadik alkalommal egy pillanatra éreztette velem miért szeretik sokan,de csak egy pillanatra....A csillagok azért járnak,mert a legtartósabb illat amit eddig próbáltam. Minőségi termék,csak nem az enyém:( Ilyen tartósság mellett az ára baráti! A mostani jóval drágább parfümök miért nem tudják ezt?

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Tág pórusok |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. december 13.

PerfumePippi

2018. április 15.

Egy parfüm apropóján:

Nem fogok dicshimnuszokat zengeni a Taburól, mert megtették sokan előttem. És volt ő öregasszonyok szoknyakorca is. Ez a parfüm döbbentett rá a választásaink erejére, motivációjára. Arra, vajon parfüm terén ki mennyire tudatosan válogat, vagy csak berendeli a soron következő trendi katalógusillatot. Írhattam volna pénztárca függvényében drága dizájner vagy niche illatot is, a hangsúly nem az áron, hanem a tudatosságon van. Azon, hogy észreveszem-e, mitől/mikor jó egy illat rajtam. Csak azért, mert valami "nem rossz", vagy "egész jó", attól még nem lesz jó, a kiválótól pedig meglehetősen távol marad. Azt hiszem, mindenkinek vannak olyan területek, amikben megelégszik a "nem rossz"-szal, aztán gyárt hozzá filozófiai indokokat. Ez lehet cipő, teflon edény, kávéfőző, még akár lakás vagy munkahely, sőőőőt (és bocsi!) párkapcsolat is. :-)
Az, hogy ez kényelem, kompromisszum, vagy megalkuvás, az egyéni megítélés kérdése, nem lehet megkérdőjelezni, vagy felülbírálni a másik személyiségét. Csak eszembe jutott, mert amikor elkezdtem azzal próbálkozni, hogy egy "kompromisszum-mentes" parfümgardróbot alakítsak ki (röhejes próbálkozás részemről, de ez van), akkor nem csak olyan darabokat emeltem ki, amik nem működnek jól a bőrömmel, hanem az ún. "kegyeletből őrizgetett" példányokat is.
A Tabut ajándékozási céllal bevittem a munkahelyemre, ahol ugyanaz a kolléganő, aki lecsapott a Basic Blackre, belehabarodott és hitetlenkedett, miért nem jó ez nekem. Nagyon nehéz volt megfogalmazni: egy kincs ez a parfüm, gazdag textúrájú, ár-érték arányban verhetetlen és amúgy hiánypótló a mai piacon...DE RAJTAM EGY KÖNNYEN VISELHETŐ, MEGLEHETŐSEN KÖZÉPSZERŰ SZANTÁLOS-FÜSTÖLŐS RÓZSAILLAT. NEM ROSSZ, DE NEM IS TÚL JÓ.
Ha idáig elolvastál, akkor most figyelj! Őrajta egy a légiességig törékeny, finom, harmonikus rózsás parfüm. Olyan, amit minden nap, de tényleg minden nap észreveszek rajta, mikor viseli. No ezért 5 csillagos.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Vízhiány |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. április 15.

Egy parfüm apropóján:

Laurencia

2018. január 30.

Ezt a parfümöt kb. 30 éve kutatom. Max 10 éves lehettem, nyolcvanas évek veleje, német Burda,Neue Mode újságok, illatosított oldalak.Sem a hirdetésre, sem arra, hogy melyik èvben törtènt az első talàlkozàs, nem emlékszem pontosan, az illata viszont beégett és nem tudtam feledni.

Évek óta "régészkedem", keresem, feltúrtam anyukám régi magazinjait, sokszor azt hittem hogy helyes úton járok, pl. Boucheron irányba de nem így lett.
Nevetséges 3000 Ft-os áron jutottam hozzá a Tabu-hoz, totális vakrendelés folytán, és láss csodát ez az.
Nem a 6:20-as vonattal érkeztem, sem a túloldalon nem napozom ha orientális nagyvadakról van szó,van némi tapasztalatom elvetemült szörnyetegekkel, de meglepő módon én nem érzem sem soknak, sem viselhetetlennek.A keletkezésének dátuma őszinte csodálkozásra késztet, ezt a fűszeres rózsacsokrot inkább a 70-es évekre aposztrofáltam volna.
Hogy visszakaptam-e amit kerestem?
Igen és nem.
Hogy viselni fogom-e valaha?Valószínűleg nem, csak nagyon különleges alkalmakkor. Fekete rózsabársony amihez talán az éveimmel együtt én is idomulok majd.
Brutàlis ereje van, nem a mai kor illata ès ez így van jól.

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. január 30.

Hogy visszakaptam-e amit kerestem?
Igen és nem.
Brutàlis ereje van, nem a mai kor illata ès ez így van jól.

Verona5

2018. január 27.

Bahiásan-orientális-aldehides-civetes, vörös bársony függönyös mulatós, füstös-virágos régi klasszikus.
És igen, erotikus felhanggal, de nem mai értelemben véve - nem egy bújós fajta, de az arra fogékony illető fejét bizton elcsavarja.
De ezt nagyon ki kell fogni! ;)
Nem munkahelyre való az biztos!

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2018. január 27.

De ezt nagyon ki kell fogni! ;)
Nem munkahelyre való az biztos!

szilva82

2018. január 3.

Imádom az olyan dolgokat amelyek mögött történet van, jelen esetben történelem...:)
És hogy kurvák is tarkítják a dolgot így még jobban....nemhiába örök szerelmem a Mad Madam....:P
Olvastam a véleményeket, és el voltam ájulva, hisz kortól függetlenül rajonganak a nők érte....és amiket írtatok....teljesen delejezett engem...
Persze féltem is tőle, hogy lehet, hogy bordó nehéz kárpit illata lesz, vagy naftalinos vénasszony szag....
És akkor rákantittom rata.sun-nál egy 10 ml-s fufura....mert ugyebár éreznem kell...
És akkor kipróbáltam....
Sosem sírtam még parfümtől/ez most kicsit gázul hangzik/, de most majdnem kicsordult egy könnycsepp....
Ebben az illatban minden benne van.
Az Alfa, az Omega....
A szenvedély, a nyugalom.
A szerelem, a gyülölet.
Megnyugodhatom vele, vagy ha úgy adódik lüktethetek az illattal.
Legszivesebben lubickolnék benne....
Azt hiszem szerelmes vagyok.
Zsuzsi, köszönöm, hogy megismerhettelek, és megismerhettem ezt az illatot....:)
És véletlenek márpedig nincsnek...:)

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Túlérzékenység |  Korcsoport: 35-44 |  Dátum: 2018. január 3.

És akkor kipróbáltam....
Ebben az illatban minden benne van.
Az Alfa, az Omega....
A szenvedély, a nyugalom.
A szerelem, a gyülölet.
Megnyugodhatom vele, vagy ha úgy adódik lüktethetek az illattal.
Legszivesebben lubickolnék benne....
Azt hiszem szerelmes vagyok.
Zsuzsi, köszönöm, hogy megismerhettelek, és megismerhettem ezt az illatot....:)
És véletlenek márpedig nincsnek...:)

nkatika

2017. november 18.

Hogy ebből ilyen gyengéd szerelem született, az nektek köszönhető, kedves Krémmániások :)
Virágillatot nem vélek felfedezni benne, de az, hogy orientális, az itt válik fogalommá, igen!
Nekem nehéz, túlérett méz, és huszas évekbeli éjszakai mulatók dohányos, borvörös bársonykanapéja jeleik meg a szemeim előtt. Elragad ez a nem tolakodóan füstölő fíling, kedvem lenne egy fekete gyöngyös kombinéban charlestont járni, olyan hosszú szipkás, női cigarettával kezemben :)
Megköveteli az elismerést.

Bőrtípus: Kombinált |  Bőrprobléma: Egyenetlen bőrfelszín |  Korcsoport: 45-54 |  Dátum: 2017. november 18.

Megköveteli az elismerést.

Alkoholok: Alcohol Denat.
Fényvédők: Benzyl Salicylate
Illatanyagok: Parfum/Fragrance, Limonene, Hydroxycitronellal, Linalool, Coumarin, Eugenol, Furfuracea (Treemoss) Extract, Benzyl Salicylate, Butylphenyl Methylpropional, Geraniol, Citral, Hexyl Cinnamal, Citronellol, Benzyl Benzoate, Benzyl Cinnamate
Színezékek: Fd&C Yellow 6 Aluminum Lake

Bövebben a kis molekulasúlyú alkoholokról itt olvashattok.

Benzil alkohol és a fahéjsav észtere. Szintetikus illatkomponens. Allergia és immuntoxicitás tekintetében közepes kockázatú vegyület, kozmetikumokban való felhasználását jogszabályok korlátozzák. Magasabb koncentrációban erőteljesen irritatív, allergén és idegkárosító hatású. Limitált koncentrációban biztonságos, de allergizálhat. Egyike annak a 26 illatanyagnak, melyet az Európai Biztosság potenciálisan allergénnek ítélt meg és melyet kötelező feltűntetni az összetevőlistán, ha bőrön maradó termékek esetén 0,001% feletti, lemosható készítményekben 0,01% feletti mennyiségben tartalmazza az adott kozmetikum (forrás). Jobb elkerülni, mivel kontakt allergiás reakciókat válthat ki.