Kövess minket Instagramon is! :)


Darphin Intral Redness Relief Recovery Cream
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | Kategória: | Hidratáló krémek | |||
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrtípus: | Normál, Kombinált | |||
Lelőhely: | Hiányzik. Feltöltöm | Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
A krémet és az összetevőket feltöltötte: Trixi, Módosítva: 2012. augusztus 7.
Ár: | Az ár hiányzik. Feltöltöm | |
Kiszerelés: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Lelőhely: | Hiányzik. Feltöltöm | |
Kategória: | Hidratáló krémek | |
Bőrtípus: | Normál, Kombinált | |
Bőrprobléma: | Túlérzékenység |
TERMÉKLEÍRÁS
Nyugtató krém bőrkipirosodás ellen.
ÖSSZETEVŐK (INCI)
Water / Aqua
,
Dimethicone
eo I szil
1
0
,
Glycerin
h
0
0
,
Polysorbate-60
ti I eu
,
Pentylene Glycol
,
Cetyl Palmitate
eo
0
0
,
Hydrogenated Polydecene
eo
,
Sorbitan Stearate
eu
0
1
,
Squalane
eo
1
0
,
Tridecyl Stearate
eo
,
Butylene Glycol
h
1
0
,
Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
gy
,
Paeonia Suffruticosa Root Extract
,
Alteromonas Ferment Extract
,
Crataegus Monogina Fruit Extract
,
Panthenol
eo I v
0
0
,
Olea Europaea (Olive) Extract
,
Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract
,
Acrylates / C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer
,
Triticum Vulgare (Wheat) Bran Extract
,
Phellodendron Amurense (Amur Cork Tree) Bark Extract
,
Dipentaerythrityl Hexacaprylate / Hexacaprate
eu
,
Persea Gratissima (Avocado) Oil
eo I h
3
0
,
Potassium Cetyl Phosphate
ti
,
Sodium Polyacrylate
eo
,
Phytosphingosine
,
Copper PCA
h
,
Dimethiconal
,
Propylene Glycol Dicaprylate
eo
,
Cholesterol
eo I eu
0
0
,
Tridecyl Trimellitate
eo
,
Tocopheryl Acetate
a I v
0
0
,
Glycosaminoglycans
eo
,
Tin Oxide
,
Parfum / Fragrance
i
,
Tetrasodium EDTA
,
Phenoxyethanol
ta
,
Chlorphenesin
ta
,
Sodium Benzoate
ta
,
Hydroxycitronellal
i
,
Mica
,
Titanium Dioxide / CI 77891
sz
krémajánló
Mintaadagot próbáltam belőle, de nekem zsírosnak tűnik. Nem jön be. A szérumja sokkal jobb.


Fontos hatóanyagok a krémben
Antioxidánsok: Tocopheryl AcetateGyulladáscsökkentők: Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract
Hidratálók: Glycerin, Butylene Glycol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Copper PCA
Vitaminok: Panthenol, Tocopheryl Acetate
Emolliensek: Dimethicone, Cetyl Palmitate, Hydrogenated Polydecene, Squalane, Tridecyl Stearate, Panthenol, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Sodium Polyacrylate, Propylene Glycol Dicaprylate, Cholesterol, Tridecyl Trimellitate, Glycosaminoglycans
Emulgeálószerek: Polysorbate-60, Sorbitan Stearate, Dipentaerythrityl Hexacaprylate / Hexacaprate, Cholesterol
Szilikonok: Dimethicone
Tisztítószerek: Polysorbate-60, Potassium Cetyl Phosphate
Illatanyagok: Parfum / Fragrance, Hydroxycitronellal
Színezékek: Titanium Dioxide / CI 77891
Tartósítószerek: Phenoxyethanol, Chlorphenesin, Sodium Benzoate
Összetevők megmagyarázva
A víz. A leggyakoribb kozmetikai összetevő, általában az INCI listák első helyén szerepel, vagyis a legtöbb krém fő összetevője. Oldóanyag a többi összetevő számára, és hidratáló hatású (ha már benne van a bőrben, kívülről szárító). A kozmetikumokban legtöbbször deionizált vagy tisztított vizet (ásványi sóktól megtisztított víz) használnak, hogy biztosítsák a termék tisztaságát. A tisztított vizet a következő eljárások valamelyikével, vagy azok kombinációjával nyerik: desztillálás, deionizálás, mebrán szűrő alkalmazása (fordított ozmózis vagy nanofilter), electrodialízis. A vízben lévő oldott száraz anyag tartalom bármely eljárás alkalmazása esetén 10mg/l érték alatt marad, a kozmetikai iparban 1mg/l alatti érték jellemző.
Sűrűbb állagú, szilikon alapú polimer, mely nem hagy nehéz érzetet maga után a bőrön. A kozmetikai termékekben alkalmazva könnyen kenhető, selymes érzetet ad, valamint megakadályozza a habzásukat. Mivel képes védőréteget képezni a bőrön illetve kitölti a finom vonalakat és ráncocskákat, ezárt gyakran használják alapozókban. E szerint a tanulmány szerint az összetevő néhány esetben képes megóvni a bőrt a kontakt dermatitistől, például az SLS által indukálttól.
Vízmegkötő. Állati és növényi zsírokban egyaránt megtalálható, bőrazonos (skin-identical, azaz a mi bőrünkben is megtalálható) anyag. Kivonható természetes anyagokból, de előállítható mesterségesen is. Rendkívül jó vízmegkötő, a bőrön használva képes kivonni a vizet a bőr alsó rétegeiből, növelve ezzel a bőr felszíni rétegében található vízmennyiséget. A túl sok (vagy tömény) glicerin azonban szárító hatású lehet, mivel a bőr felső rétegeiből a víz könnyen elpárolog (transepidermal water loss). Éppen ezért a glicerint (és más vízmegkötő anyagokat is) mindig más lágyító (emollient) anyagokkal kell kombinálni.
Oldószerként, bőrjavító anyagként (skin conditioning) használt, selymes érzetű glikolféle.
Fehér, kristályos, wax-szerű anyag, melyet bőrpuhító (emollient) anyagként használnak a kozmetikumokban.
Nem ragadós emollient anyag hidratáló tulajdonsággal, mely a krémet könnyen kenhetővé teszi és selymes érzetet hagy maga után a bőrön. Egy 10 önkéntessel végzett tanulmányban azt találták, hogy a polydecene-nek van bőröregedés elleni hatása is (legalábbis az ásványi olajhoz viszonyítva, merthogy az volt a viszonyítási alap).
Sorbitol és zsírsavak keveréke. Emulgeálószer.
A squalene ún. hidrogenizált formája. Az emberi bőrben, a bőr által termelt faggyúban is megtalálható természetes anyag. A kozmetikumokban kiváló hidratáló, bőrpuhító emollient anyag, természetes hidratáló elem (NMF, natural moisturizing factor). Mivel ez a forma kevésébé oxidálódik, mint a squalene, a squalane-t gyakrabban használják a kozmetikumokban.
Bőrpuhító (emollient) és sűrítő anyag.
A krém beszívódását segítő anyag, vízmegkötő tulajdonsága is van. Hidratáló készítmények gyakori összetevője. Nem csak a kozmetikai iparban, hanem az élelmiszeriparban is használt az étel nedvességtartalmának megőrzésére.
Az ún. német kamilla vagy matricaria virágának a kivonata. A CosIng besorolása szerint bőrjavító (skin conditioning) és maszkoló (nemkívánt illat, íz semlegesítése) összetevő, a Wikipedia-szócikk pedig gyulladáscsökkentő hatásról is ír.
Bazsarózsa gyökerének a kivonata. Szájon át bevéve rákellenes és antioxidáns tulajdonsága is van, de Paula Begoun szerint nincs a bőrre gyakorolt ismert hatása. A CosIng besorolás szerint bőrvédő összetevő, ami védi a bőrt a külső káros hatások ellen.
A pantoténsavnak (B5 vitamin) kémiai szerkezetét tekintve az alkoholhoz hasonló formája, B5 provitamin (a szervezet képes B5 vitaminná alakítani). A kozmetikai iparban vízmegkötő (humectant), pőrpuhító (emollient) és nyugtató összetevőként használatos. Allantionnal keverve enyhe égési sérülésre, nap által okozott leégés kezelésére is használják.
Olivabogyó kivonat. Kevés információ érhető el arról, hogy az olivabogyó kivonat milyen hatással is van a bőrre. A CosIng egyszerűen bőr- és hajkondícionáló összetevőnek sorolja be, e szerint az oldal szerint pedig selymes fényt ad a hajnak.
Közismert nevén sárgadinnye gyümölcs kivonat. Paula Begoun szerint antioxidánsok, A és C vitamin gazdag forrása. A CosIng hivatalos besorolása szerint bőrkondícionáló.
Emulzió stabilizáló, felületi hártya képző (film forming) és sűrűség szabályozó segédanyag.
Búzakorpa kivonat. A CosIng besorolása szerint bőrjavító, bőrvédő összetevő. Egy az összetevőt gyártó cég oldala szerint pedig hidratáló hatása van, és puhává teszi a bőrt.
Zsírsavak keveréke, melyet emulgeálószerként, bőrpuhító (emollient) és sűrűség szabályozó anyagként használnak.
Avokádóolaj. Vitaminokban és zsírsavakban gazdag természetes olaj, mely könnyen a bőrbe szívódik, kiváló emollient és hidratáló anyag a száraz, érett bőr számára. Ekcémás és atópiás bőr számára is kiváló összetevő, mely hatásos a szárazság és viszketés enyhítésében. Antioxidáns tulajdonsága is van.
Felületaktív anyag (surfactant), emulgeálószer, tisztítószer.
Bőrpuhító (emollient), emulzió stabilizáló, felületi hártya képző, hajfixáló és sűrűség szabályozó anyag.
A bőr legfelső rétegében (stratum corneum) megtalálható lipidféle, mely fontos szerepet játszik a bőr anti-mikrobiális védelmében, valamint fontos gyulladásellenes funkciója is van. A fenti tulajdonságoknak köszönhetően a phytosphingosine hatásos összetevő lehet pattanások ellen is. Forrás: http://www.acneassasin.com/47-hypoallergenic-acne-treatment-based-on-skin-lipids/ és http://www.centerchem.com/Capability.asp?CapabilityID=3296&Cat1ID=20&Cat2ID=10
A hivatalos CosIng funkció besorolás szerint hidratáló és bőrkondicionáló összetevő. Az összetevő gyártójának technikai adatlapja szerint fertőtlenítő, pattanás elleni és szövetösszehúzó összetevő, melynek használata kombinált, zsíros bőrre készült lotion-ökben ajánlott.
A zsírsavak és keramidok mellett a koleszterol a bőr természetes védőrétegének (natural skin barrier) harmadik fő összetevője, mely a védőréteg mintegy 20%-t teszi ki. A bőrön alkalmazva a koleszterol segíti a bőr normál működését, bőrpuhító (emollient), vízmegkötő, stabilizáló és emulgeálószer.
Tridecyl alkohol és trimellitic sav észtere. Bőrpuhító (emollient), bőrjavító és sűrítő anyag.
Az E-vitamin egyik formája, mely a tiszta E-vitamin és az ecetsav észtere. A tocopheryl acetate hasonló tulajdonságokat mutat a tiszta E-vitaminhoz, azonban egy kicsit kevésbé jó a felszívódása a bőrbe és a fotoprotektív hatása is kevésbé bizonyított. Viszont hosszabb a szavatossági ideje a boltok polcain (shelf life), ami miatt ez a leggyakrabban használt formája az E-vitaminnak.
A tiszta E vitaminról többet itt olvashatsz.
Források: Leslie Baumann: Cosmetic Dermatology
Ón-oxid, vagy más néven ónkő. A természetben megtalálható ásvány. Színe a világossárgától a feketéig változhat. Kozmetikumokban radírozószerként és viszkozitásnövélőként (hogy kevésbé legyen folyékony a kozmetikum) használják.
Illatanyag, mely az amerikai termékek címkéjén Fragrance, míg az európai termékek címkéjén Parfum néven szerepel. Ez alatt a kifejezés alatt természetes vagy mesterséges illatanyagok egy meg nem határozott keverékét kell érteni. A magas EWG pontszámot elsősorban annak köszönheti az általános "illatanyag" megnevezés, hogy nem lehet pontosan tudni, hogy mit is takar. Az illatanyagok az egyik leggyakoribb allergizáló szerek a kozmetikumokban. Az EWG szerint továbbá contact dermatitist (a bőr allergiás reakciója) és légzőszervi problémákat is okozhatnak.
Az EDTA az ethylenediaminetetraacetic acid (etilén-diamin-tetraecetsav) rövidítése. Stabilizáló és segédanyagként használatos a kozmetikumokban, mely elősegíti, hogy a krém megőrizze állagát, illatát (e nélkül az összetevők hajlamosak a víz ásványi anyagaival reakcióba lépni nem kívánt változásokat okozva ezzel a krémben).
Tartósítószer. Az egyik leggyakrabban használt, kevéssé irritáló. Világszerte engedélyezett a használata legfeljebb 1%-os koncentrációban. Bár a kozmetikumokban használt verzió csaknem mindig mesterségesen előállított, a Phenoxyethanol a természetben is megtalálható, például a zöld teában. (forrás)
Szervesanyag, melyet tartósítószerként használnak a kozmetikumokban antibakteriális és gombaölő hatása miatt. Részletesebb info: http://truthinaging.com/ingredients/chloraphenesin/
A benzoesav nátrium sója, melyet tartósítószerként használnak.
Színtelen, illékony olaj, mely többek között a lime, citrom és narancs illóolajában található meg. Erős, édes illata van. Illatanyagként használt a kozmetikumokban.
Csillámpala. A kozmetikai termékekben csillogó hatást keltő ásványi összetevő. A mineral makeupok gyakori összetevője.
A titánoxid ásványi színező anyag fedő tulajdonsággal. Finomra őrölve (mikronizálva) természetes UVA+UVB fényvédő szűrőként szolgál védő, és gyulladásgátló tulajdonságokkal.
Bőrtípus: Kombinált
Bőrprobléma: Bőröregedés
Korcsoport: 45-54
Mintaadagot próbáltam belőle, de nekem zsírosnak tűnik. Nem jön be. A szérumja sokkal jobb.