Dior

Ár:   112 690 Ft   Kategória:   Parfümök
Lelőhely:   parfümériák, online   Bőrprobléma:   --

A krémet feltöltötte: Norella, az összetevőket feltöltötte: juditkaa70, Módosítva: 2019. február 8.

Ár:   112 690 Ft
Lelőhely:   parfümériák, online

Megjelenés éve: 2013

Illatjegyek: bergamott, rózsa, pacsuli, borostyán, cédrus, szantálfa, tölgymoha

Christian Dior La Collection Privée Gris Montaigne 5/10 ml
Ár: 4000/8000 Ft , Eladó: tukamark
Állapot: frissen fújva parfümszóróba üvegemből, Helyszín: Budapest, fizetés: posta vagy foxpost, személyes átvétel, fizetés banki utalással
Tarzicia

2018. november 15.

Nekem eddig egyetlen Dior parfüm sem tetszett meg igazán, ( a Dior Homme az egyetlen kivétel, de az ugyebár nem női illat), pedig mindet kipróbáltam már, ami a drogériás vonalon elérhető.
A La Collection Privée sorozatot nem ismerem, ez az első, amit kipróbáltam közülük, mert rózsás. (2018-tól állítólag a Maison Christian Dior sorozat tagjaként Gris Dior néven fut, és unisex...)
Hát most elállt a lélegzetem...
Én ilyen kifinomult rózsás illattal még sose találkoztam, pedig már jópárat kipróbáltam. Nem az a tipikus agyonragozott rózsa-pacsuli-ámbra kombináció, és nem is valami egetrengető újítás, mégis különleges.
Talán nem is az illatjegyek teszik, hanem azok minősége, az arányok, illetve az, ahogy ez a parfüm “előadja magát”. Olyan visszafogott a hatósugara, hogy szinte alig érzek valamit, mégis egyértelműen jelen van, csak nem olyan “parfümöt fújtam magamra”-módon. A fuvallat, ami egy-egy mozdulatra felém libben, szinte nem is parfümillat, hanem aura, olyan, mintha csak egy lágy ködöt éreznék.
A rózsák nem mélyvörös szexi rózsák, inkább friss, ártatlan és krémszínű fajták, mint a marcipánrózsák.
Az illat maga friss, néha egyfajta mentolos jelleget érzek, de nem citrusos, mint a Coco Mademoiselle, pláne nem mint a Sisley Izia, de nem is túl édes, mint a Miss Dior Le Parfum (sok ámbra), vagy a Midnight Poison (sok pacsuli).
Az elején rajtam inkább földes és száraz, egy pillanatra még mintha füstös is lenne, érzem benne az egyik kedvencemet a tölgymohát, aztán lassan szelídül, elkezd édesedni. Végig légies marad, egy krémes-fás-szantálos alap kerekíti le az egészet, ettől végtelenül nőies és előkelő lesz. (Nem tudom, mitől lehetne unisex...) Nem lesz zöldes-savanykás, mint sok rózsás parfüm, és leszáradáskor se nyom el mindent az ámbra.
Számomra ez az illat nem rongyrázós, csillogós luxus, de nem is klasszikus, mint a selyem és csipke. Visszafogott mai elegancia, laza lenvászon kosztüm vagy kasmírpulcsi, nem sárga hanem fehérarany, pici gyémánt, esetleg gyöngy.
Hirtelen egy komoly, magabiztos fiatal nőre asszociálok, aki egy generációk óta jómódban élő, hagyományos nagypolgári családba született. Óriási, klasszikus stílusú városi ház, rengeteg szoba, faburkolatok, a falakon eredeti festmények, az ebédlőasztalon ezüst gyertyatartók, gyakori fogadások, alkalmazottak, de nincs fölösleges pénzszórás, és sehol egy hangos szó. A Tökéletes gyilkosság című filmben Gwyneth Paltrow jut eszembe róla, a törékenysége, a kedvessége, és keresetlen, letisztult stílusa.
Nem hétköznapi rohangálós illat, de nem csak ünnepi alkalmakhoz illik, szerintem inkább személy- és stílusfüggő.
Komfortos, elegáns, csodaszép...

Frissítés: Most, hogy megismertem a Diptyque ház új alkotását, a Tempo-t, rájöttem, hogy hasonlítanak egy kicsit egymásra, de csakis a pacsuli jellege miatt, a Dior hangulata egyértelműen előkelőbb, és sokkal nőiesebb. Mindkettőre 5 csillagot adtam, a Dior legyen akkor 5 és fél...

Bőrtípus:  -  |  Bőrprobléma:  -  |  Korcsoport:  -  |  Dátum: 2018. november 15.

Hát most elállt a lélegzetem...
Komfortos, elegáns, csodaszép...

Antioxidánsok: BHT, Tocopherol